Japán (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
50. Venes (válaszként erre: 47. - Lain)
2007. ápr. 3. 17:41

Bioboltokban általában kapható.

Nem valami olcsó, csak ha tudod, hogy hol kell venni. Netről nem tudsz olcsón rendelni, de itt Pesten én tudok ,,tuti" helyet.;)


Kár, hogy olyan messze vagyol Pesttől. Én is csak annak köszönhetem, hogy így be tudtam szerezni, hogy főiskolás lettem és felkerültem fővárosunkba.

49. Venes (válaszként erre: 48. - Lain)
2007. ápr. 3. 17:39

A szusi nagyon fincsi.

Elég egyszerűen étkeznek. Nem egy szakácskönyvm van.:) Misolevest rendszeresen fogyasztok. Szerintem nagyon finom az ízvilága a könyhájuknak. Én ajánlom. Tényleg egyszerűen elkészíthetőek. Tettem már fel ide hozára is recepteket.


Szerintem nincs olyan, hogy legrosszabb, vagyis én még nem találtam rosszat.

48. Lain
2007. ápr. 3. 15:36
Kinek milyen élményei vannak a Japán ételekkel kapcsolatban?melyik volt a legfinomabb és melyik volt a legrosszab?
47. Lain (válaszként erre: 46. - Venes)
2007. ápr. 3. 15:34

Én ettem már valamelyik olyan finom valamelyik meg Phuj!!!

Nem tok beszerezni norilapot!rendelnem kéne.

Zalaegerszegen nem találok egyetlen egy boltban sem.

46. Venes
2007. ápr. 1. 20:55

Tegnap rendeltem házhozvégre sushit.:)

Annyira finom.


Ettetek már?


(De többet nem rendelek, mert nekem is mindenem meg van ahhot, hogy készítsek, de nagyon akartam már ,,ilyen úton" enni. Végre egy álmom már teljesült. Már csak japánba kell kijutnom.

45. Lain
2007. márc. 29. 19:38

'Tiszta' japán leves :


1 l csirkeleves

1 dl száraz sherry

4 kanál világos szójaszósz

1 citrom

5-6 közepes méretű gomba

2 zöldhagyma (a szárával együtt)

1 közepes sárgarépa


A citromot, a gombát és a répát szeld hajszálvékony karikákra. A hagymát szeld átlósan vékony csíkokra. A levest forrald fel, add hozzá a sherryt és a szójaszószt. Alacsony lángon forrald 2 percig. A tányér aljára tegyél egy citromkarikát, a forró levest merd rá. Tálaláskor a szeletelt zöldséget helyezd el középre, hogy mindenki azt tehessen a levesbe, ami jól esik.

44. Lain
2007. márc. 29. 19:36

Nukleáris poén

2007. március 29.

Egy fukusimai nukleáris reaktor automatikusan leállt, miután a normálisnál magasabb mértékű háttérsugárzást észlelt. Az üzemeltető Tepco azt is nyilvánosságra hozta, hogy ugyanakkor egy gőzturbina is leállt az erőműben, miután egy munkás véletlenül nekidőlt egy kapcsolónak.

43. Lain (válaszként erre: 42. - Venes)
2007. márc. 29. 19:34

van a www.yfu.hu

azon a honlapon nagyon sok országba lehet kiutazni egy évre vagy egy nyárra.van ösztöndíjj is,de van egyetemistáknak is néhány program.lehet fogadni diákot is de nem muszáj.eldöntöttem kiakarok menni tanulni és mindent megfogok tenni érte :D és így ki fogok menni tanulni.Ott akarok majd lakni is.

42. Venes (válaszként erre: 40. - Lain)
2007. márc. 29. 17:48
De hogyhogy mész, mesélj!
41. Lain
2007. márc. 27. 12:54

Acui kara mado o akemasita.


Mivel meleg volt, kinyitottam az ablakot


(Egyperces nyelvlecke)

40. Lain (válaszként erre: 38. - Venes)
2007. márc. 27. 12:53

Én szeretem a nyelveket.angolul is tanulok.nagyon sok nyelvet szeretnék még megtanulni.

Álom??ilyet nem szabad mondani:D

Nekem is álmom volt pedig csak 1 éve kezdett el érdeklődni úgy nagyon igazán,bár kiskoromban is nagyon tetszett a japán kultúra és én most 15 évesen megvalósítom az álmom és mek Japánba!!!mindenkinek sikerülhet aki igazán akarja!!Éljen japán!!!!yehhhhhhhh!!!Neked is Sikerülhet!!!

39. Lain
2007. márc. 27. 12:47

Felismeri az életkort a cigiautomata

2007. március 27.

A kiotói Omron vállalat olyan technológiát fejlesztett ki, amely képes azonnal eldönteni valakiről, hogy felnőtt, vagy gyerek. A rendszer, amelyet a cigarettát és alkoholt árusító automatáknál léptetnek rendszerbe, 90%-osnál is jobb pontossággal állapítja meg a vásárló életkorát.

38. Venes (válaszként erre: 36. - Lain)
2007. márc. 26. 11:07

Jaja, nyelvtanulás. Igazából már csak az elég jó angol tudással el lehet szerintem boldogulni, csak nekem annyira nincs nyelvérzékem...:/ Még angolul sem tudok nomálisan.

Asszem japán csak álom marad nekem.:(

37. 6e423ffabc (válaszként erre: 36. - Lain)
2007. márc. 25. 14:20
Mókusok!Akrjátok a kinti kapcsolataimat,akartok információt gyűjteni a helyi viszonyokról?????Szívesen átadom "őket" használatra...
36. Lain (válaszként erre: 35. - Venes)
2007. márc. 25. 13:40

Hát jah.elég drága.Tokyo a legdrágább város.

egy kis nyelvtanulás és sztem elég jól meglehet élni:D

35. Venes (válaszként erre: 31. - Lain)
2007. márc. 25. 10:15
Jegyre lenne pénzem, csak kint élni nem.:(
34. Lain
2007. márc. 24. 17:32
Nekem is megkéne tanulnom teleportálni.nagyon hasznos lenne:)
33. 6e423ffabc (válaszként erre: 29. - Venes)
2007. márc. 24. 14:59
egyetem, ösztöndíj program, internet info keresés, japán nagykövetség , nyelviskolákon keresztül ismeretség kötéssel, diplomáciai úton, csereprogrammal...ha nagyon akarod - tudod - úgyis összejön:))))))
32. Lain
2007. márc. 24. 10:24

A csúcsra tör a fekete rizsgombóc kiagyalója

2007.március.24

Étvágygerjesztő, csodálatos, nagyszerű fekete gombócok - rizsből! Egy éjjel-nappali bolthálózat már-már fekete mágiát használt, csak hogy kifejleszthesse a fekete onigirit. A rizsgombóc Japán hamburgere - és ezidáig szinte kizárólag abból a hófehér rizsből készült, amire joggal büszkék a helyiek.

Az am-pm bolthálózat egy közelgő ételfesztiválra eddig sosem látott különlegességgel, fekete rizsgombóccal készül.

- A különféle onigirik színe között alig van különbség, ezért azt gondoltuk, megnézzük, mit szólnak a vásárlók egy fekete színű változathoz - meséli Kavabata Kuzori, az am-pm marketingosztályának vezetője és az új étel feltalálója.

Kavabata tavaly novemberben gondolta ki az új változatot. A vállalat korábban különleges genmai hántolatlan rizst is árult, erre alapozva próbált új fejlesztést megvalósítani.

Kavabata úgy gondolta, hogy a rizsgombóchoz használatos szokásos hozzávalók segítségével is elő lehet állítani fekete változatot, így a vevő a régi ízekhez újfajta benyomást is szerezhet.

- Olyan étel volt a célom, amit egyetlen rizsboltban sem találni. Az egészséges ételek színe gyakran fekete. A fekete hidzsiki alga vagy a fekete szezámmag gyakori hozzávaló a rizsgombócban.

Amikor Kavabata elmagyarázta a munkatársainak, hogy a fekete rizsgombócot egészségesként lehet árulni, gyorsan támogatást kapott tőlük. A következő időkben sok energiát fordítottak arra, hogy a fekete különlegesség egészséges és finom is legyen.

Kavabata főnöke, Ikezava Takaaki - aki mellesleg a fekete rizsgombóc-projektben saját beosztottjának a tanácsadója is - nyújtotta a szükséges iránymutatást.

- Nem használhattunk régi alapanyagokat. A fekete onigirinek újnak, ízletesnek és izgalmasnak kellett lennie - mondta Ikezava.

- A kísérleti időszakban arra gondoltunk, hogy tintahal-tintát használunk színezékként, de az íze leírhatatlan volt, így dobtuk az ötletet.

Később főtt hidzsikivel próbálkoztak, de a fekete rizzsel elkeverve túl nehéznek bizonyult. A tökéletes egyensúlyt végül a siszo-hidzsiki páros biztosította.

- Szerintünk pusztán és egyszerűen azért van létjogosultsága a fekete rizsgombócnak, amiért a tonhalasnak vagy a lazacosnak. Szeretnénk elérni, hogy ez legyen mindenki második legkedveltebb onigiri-típusa.

31. Lain (válaszként erre: 29. - Venes)
2007. márc. 24. 10:16

Velem is így van:D

Hát ha van elég pénzed repülőn:D

vagy tanulj meg teleportálni.

vagy ösztöndíjjal.

én cserediákos programmal mek.

30. Lain (válaszként erre: 28. - 6e423ffabc)
2007. márc. 24. 10:13

Hát ha minden jól megy akkor 2008 március.

egyszerűen Imádom!!!!!!!!!!!!

29. Venes
2007. márc. 24. 07:31

Mindenem Japán.

Most azonnal pakolnák, ha szolnának, hogy mehetek.

Álmaij netovábja.

Már teljesen bevásárolt ahhoz is, hogy úgy étkezzel, ahogy őke. Vannak könyveim hozzá és tényleg teli a kamra, kivéve egy dolgot, a bonitopelyhet.

Miso levest rendszeresen fogyasztok.

Mindent szeretek, ami velük kapcsolatos, s sajnos talán, túl elfogult is vagyok, de sebaj.:)


Ott akarok élni, kínt és mindent beszívni, még azt a szomog levegőt is.


Hogy jussak ki?

2007. márc. 23. 22:01
Lain, mikor is indulsz???Látom, teljesen japánfixált vagy:)))
27. Lain
2007. márc. 23. 20:27

Japán

日本国

Nippon-koku, Nihon-koku

Nemzeti mottó: nincs

(a császár mottója: „Béke és haladás”)

Himnusz: Kimi ga jo (君が代 )


Főváros Tokió

35°41′É’’ 139°46′K’’

Államforma Alkotmányos monarchia

- Császár Akihito

- Miniszterelnök Abe Sindzó

Hivatalos nyelv Japán (Nihongo)

Alapítás

- Nemzetalapítás i. e. 611. február 11.

- Meidzsi-alkotmány 1890. november 29.

- Jelenlegi alkotmány 1947. május 3.

Terület

- Összes 377 872 km² (62.)

- Víz (%) 0,8

Népesség

- 2005 becslés 128 085 000 (10.)

- 2004 népszámlálás 127 333 002

- Népsűrűség 337 fő/km²

GDP 2005

- Összes 4,571 millárd (2.)

PPP: 4,167 milliárd

- Egy főre jutó 35 757 (14.)

PPP: 32 640

HDI (2005) 0,949 (7.) – magas

Pénznem japán jen (JPY)

Időzóna JST (UTC+9)

Internet TLD .jp

Nemzetközi gépkocsijel J

Hívószám +81

26. Lain
2007. márc. 23. 20:16

Nem kalligráfia?

Hát biztos jófej lehet!!!!én még nem vok olyan jó h alapfokút letegyem:(

De majd sikerül!!!!!!!!!!!!!!!!

25. gyöngyi (válaszként erre: 19. - Lain)
2007. márc. 23. 08:07

Néha fénymásolok neki szövegeket a nyelvleckéhez...hát nem semmi!! Egy filctoll-szerű tollal ír és mást jelent a vonal, ha lentről húzza felfelé, és mást, ha fentről le.

Nyelvtanfolyamra jár, az alpszintű nyelvvizsgát egy év intnzív tanulás után tudta letenni.

24. Lain
2007. márc. 23. 07:07

Arany zuhatag felnőtteknek

2007. március 23.

Álmodoztál már arról, hogy milyen lenne egy izmos házibuli közepén sörrel lelocsolni a többieket? A japánok már ezt is szervezetten teszik.

A Maruni Hotel sörfröcskölő partija 19,500 jenbe kerül fejenként, plusz 800-at kell fizetned minden egyes üveg sörért, amit megiszol vagy a többiekre locsolsz.

A vállalkozásnak hála ma már arról is pontos statisztikánk van, hány üveg sörre van szükség átlagosan egy fröcskölős partihoz. Eláruljuk: mindössze fejenként háromra.

- Az emberek banketteket tartanak nálunk. Aztán amikor befejezték, átvisszük őket a partyszobába, ahol leönthetik egymást a sörrel. A bulikat általában egyikük tiszteletére rendezik, ilyenkor az ünnepeltet nem avatjuk be, hanem bekötött szemmel a tett színhelyére vezetik.

Az illető belép a fröcskölő szobába, leveszi a szeméről a kendőt és máris harminc kolléga locsolja rá a komlóból készült nemes italt.

A hotel még a hideg téli hónapokban is stabil forgalmat bonyolít.

- Ha hideg az idő, felmelegítjük a sört, hogy ne fázzanak meg a vendégek. Számos kísérletet végeztünk, így megállapítottuk azt is, hogy a hideg sör amúgy is kevésbé habzik - mondja a rendező cég szóvivője.

Természetesen nem ez az egyetlen mód, ahogy az extra igényeket kielégítheti a pénzes japán fogyasztó: aki nem szeret fröcskölni, viszont tüsszög, annak csupán be kell fizetnie egy kétnapos "szénanátha-felszabadító túrára" és máris jobban lesz.

- Elvisszük őket Okinavára, ahol a cédrus pollen-koncentrációja alacsony, így a szénanáthában szenvedő allergiás betegek egy kicsit megkönnyebbülhetnek - mondja a szervező.

Az ügynökség 33800 jenért kínálja a tüsszögésmentes hétvégét. Az árban benne van egy allergia-maszk is.

A Kinki Nippon Tourist pedig olyan utakat kínál, ahol az utasnak fogalma sincs az úticélról. A vendéget kiviszik a Haneda reptérre, ott gyorsan eldöntik, hogy melyik gépre szállnak fel, és az egészben az a forradalmian izgalmas, hgoy az utasnak fogalma sincs, hogy miután kiszállt a gépből, hol fog aludni vagy mit fog csinálni...

23. Lain
2007. márc. 23. 07:04

Kare va asza kara ban made terebi o mite imaszu.


(Õ) reggeltõl estig a tévét nézi.


egyperces nyelvlecke

22. Lain (válaszként erre: 21. - 6e423ffabc)
2007. márc. 22. 19:37

Jaj de szép!!!!!!!!!!!!!!!!!

Naon teccik!!!!!!!!!!! ^^

Naon köszy!!!!!!!!

2007. márc. 22. 18:24
Más bolygó, de rajta..tanulj, menj, haladj...Lain...tudod, a megélt élményeid beléd égnek örökre.A te célod, álmod egy nagyon különös világ.Ha majd téged is tiszteletbeli zenné ütnek, órákig tartó, kuncogásba fajuló némaság és karddal agyoncsapott vállak fájdalmát túlélve, egyeztetjük újból amit átéltünk:)))Majd ég jönnek elő infók, s megosztom veled:))Szia,
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook