Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Januárban Indiába utaznék, mit tegyek, hogy kibírjam a hosszú repülőutat? fórum

Januárban Indiába utaznék, mit tegyek, hogy kibírjam a hosszú repülőutat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 25. 20:25

Átszállás nélkül 24órat repültem Ausztráliába,na jó,volt egy tankolás Kuala Lumpurban,de indultunk is tovább.....

Kibírtam , és egyedül mentem.

2011. nov. 25. 10:35
hosszu repuloutat?mikor innen eloszor hazamentem 36 orat utaztam atszallassal,es ebben persze a repteri varakozas is benne volt,ki lehet birni hidd el,olvass,nezzel meg 1-2 filmet es maris elrepul az ido,sokan olyan szerencsesek meg aludni is tudnak a gepoen,en nem igazan,ja es setalj a gepen ez sem art,en szoktam.
30. b9da99c0c2 (válaszként erre: 4. - F290b382c2)
2011. nov. 24. 18:06
Xd Én is ezt szerettem volna írni,de megelőztél .
2011. nov. 24. 13:28
hhhááát mozi van meg zenét is tudsz hallgatni meg olvasni is és aludni saztán többx kell átcuccolnod...menni fog mert +éri
28. ujlany (válaszként erre: 27. - Mr.az)
2008. dec. 5. 22:10

igen, egyetertek, nagyon sok az ellentet a felszin alatt, es oruletesek a tarsadalmi kulonbsegek.

Nekem ami erdekes volt, hogy bar Indiaban nincs "ciganykerdes" de van "muszlimkerdes"

Barmi tortenik, az utca embere azonnal azt mondja, hogy a "muszlimok voltak"

Lehet, hogy igaz persze, mert ok forronganak, de megis olyan keseredes mosollyal fogadom amikor hallom.

27. mr.az
2008. dec. 4. 15:44

Bocs,de öszintén megvallva,engem annyira nem izgatott fel a dolog. Néhány elemzést olvastam,hallottam róla,miért pont ott,és most.

Ha belegondolsz épp elég feszültséget hordoz magában a még mindíg élő kasztosodás,a vallási ellentétek amit valamennyire tud kezelni a kormány,de szerintem a felszín alatt sok feszültség lehet.

Érdekes lenne meghallgatni a Gandhi család véleményét is.

Csak egy abszurdra akartam rámutatni,amikor azt írtam hogy a t.támadások utánio időkben lehet a legkevésbé arra számítani hogy újra megtörténhet.

26. ujlany
2008. dec. 2. 19:27

hat ez erdekes. Julius 25-en is ott voltam, amikor a bombak robbantak Bangalore-an. Akkor is azt mondtak, hogy ez kiveteles eset volt, nem lesz ilyen a kozeljovoben.

lehet, hogy biztonsagos az orszag, de a sok hulye kulfoldi menekul. ezt a sajat szememmel lattam tegnap.

persze par honap es mindenki visszamegy majd ha ugy alakul a helyzet.

persze nem vagyok szakerto, lehet hogy nagyon biztonsagos az orszag, de en inkabb az osztoneimre hallgatok. Feltem ott, es utalok felni.

25. mr.az
2008. dec. 2. 02:38

Szerintem sose volt olyan biztonsägos az orszäg m int a terror tämadäs mäsnapjän. Ha belegondolsz most évekig nem värhato hasonlo merénylet.

Ami történt nem a véletlen müve.

24. ujlany (válaszként erre: 23. - Icus)
2008. nov. 30. 15:54

hat nagyon nem. Epp az elobb hallottam, hogy menekulnek a kulfoldiek, aki mostanaban jott volna, az is lemondja az utakat. Jopar orszag konzulatusa nem is javasolja most az allampolgarainak, hogy ide utazannak.

Szerintem is le kell innen lepni most ket-harom honapra, aztan mjad meglatjuk.

23. Icus (válaszként erre: 22. - Ujlany)
2008. nov. 30. 12:24
Nem igazán nyerő most kinn a helyzet sajnos:( De, egyre inkább ez látható a világban:((
22. ujlany
2008. nov. 30. 05:53

ezust, mi ujsag, merre jarsz? Meggondoltad magad?

Nem lepne meg, gondolom tudod, nem art ovatosnak lenni az elmult napok esemenyei miatt.


En ejszaka indulok megint de most visszafele. Hat a hatam kozepere sem kivanom a hosszu utat.

De holnap delelott mar parizsi levegot szivok, es este mar a sajat agyamban alszom. Csak erre szabad gondolni:-)

2008. nov. 24. 22:36

aha, annyi mindent írtak...azért javasolnék egy kompressziós harisnyanadrágot felvenni,remekül tart, a trombózis esélyét csökkenti, és masszírozza a megfáradt végtagod...menetközben az idegek sem lesznek frissek, úgyhogy könyv, rágcsa, alvómaszk,egy nyakpárna...és béke van:))

Ja, és az én standardom a babatörlő, meg egy arcpermet, ha szerencséd van, kapsz apró, kézitáskába rakható méretűt..

20. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 18. - Ujlany)
2008. nov. 24. 21:06

Talán közben felszállt a gép.

:)

19. Icus (válaszként erre: 18. - Ujlany)
2008. nov. 24. 18:27

Sajnálom vagyis inkább dühít, amikor találkozom egy kiirt témával amire sokan reagálnak csak éppen a kiíró nem:(

Én elolvastam a leírásodat, pedig nem repültem és nem is fogok repülni mostanában:( De szívesen kimennék Indiába még ha ilyen "nehéz" is az út:) Nagyon tetszett amit írtál:)

18. ujlany (válaszként erre: 17. - Icus)
2008. nov. 24. 09:37

hat igen :-) No de remeljuk a legjobbakat.

Talan otthon nyomja az agyat influenzaval es ezert nem jar erre. :-)))

17. Icus (válaszként erre: 12. - Ujlany)
2008. nov. 23. 07:59
EZ igen:) Ez egy korrekt válasz, és nagyon érdekes is volt:)) Csak azt sajnálom, hogy a kiíró a fülebotját sem mozgatja:(
16. ujlany
2008. nov. 22. 22:58

hu, bomeenak igaza van, erre nagyon figyelj oda. sok folyadek, es ha tudsz jarkalj.

en mindig gumiharisnyaban utazom.

(es persze alabb az north akart lenni, csak a kialvatlansag bekevart....)

15. mr.az (válaszként erre: 10. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 22. 22:39

Ezt nem vártam volna tőled,pont tőled nem.

Szegény,eddig csak legyintett egyet hogy jópofizás helyett havat is lapátolhatnék,most meg nekiállt olvasni és még jobban összezavarodik:)


Van néhány példám amikor a légiutas kísérők,pilóták azzal fogadtak hogy az utas látta hogy valami lebeg a levegőben,hiányzik egy csavar a fékszárnyból,nagy kattanás,vibráció,zúgás a padló alatti térből.

Mindegyiket komolyan kell venni,olyan mint a bomba riadó.

Sose találtam semmi hibát,eltérést.

14. bomee
2008. nov. 22. 22:19

Ilyen hosszú repülőútnál (több mint 4-5 óra)szerintem mindenképpen szükség van a trombózis megelőzésére. A hosszú út alatt gyakran kell tornáztatni a lábakat, járkálni egy kicsit. Ez a minimum. De az igazi az lenne, ha megbeszélnéd a háziorvosoddal és kérnél Aspirin protektet vagy Fraxiparint az útra, oda-vissza. Indiába pedig biztos hogy szükséges pár védőoltás beszerzése is.

Szép utat!

13. ujlany
2008. nov. 22. 21:32
bocsi, kicsit hosszu lett, nem is vettem eszre, mikozben irtam.
12. ujlany
2008. nov. 22. 21:32

Szia! Itt elek Indiaban es rendszeresen megjarom Europat-Indiat, ugyhogy hatha segithetek.

Eloszor is keszulj fel arra - barki barmit mond - hogy ha nem vagy hozzaszokva a hosszu repuloutakhoz, akkor nagyon hosszunak fogod erezni, hiszen minimum 9 orat fogsz folyamatosan a gepen ulni, ami k. annyi mint amennyi idot a munkahelyeden toltesz egy nap.

Nem tudom milyen atszallassal es milyen legitarsasaggal mesz, es hogy milyen osztalyon utazol.

Gondolom az egyik lehetoseg Budapest - Parizs - Uj Delni? Mumbai? Hyderabad? Bangalore? Chennai? az AirFrance/KLM-mel.

Sajnos a parizsi atszallas eleg huzos lehet, ha Pesten keson engedik el a gepet, en is igy jartam ket honapja, mar be volt zarva a gep mire odaertem.

En ugy hallottam (de nem probaltam mert nem turista osztalyon utazom), hogy az AirFrance gepeken a 19-tol a 29-es sorig vannak fenntartva a gyerekkel utazok, magyaran oket otthelyezik el, aztan kitoltik az uresen maradt helyeket a nem gyerekkel utazokkal. Ha lehet, akkor ugy foglalj ulohelyet, hogy ezeket a sorokat keruld el, mert 8-9 oran keresztul gyereksirast hallgatni kozvetlen kozelrol, es enni a kajat mikozben a szomszed pelenkat cserel a babanak, nem biztos, hogy a legkellemesebb. Persze az anyuka sem tud mast tenni, teszi a dolgat, de ha ugy erzed, hogy ez neked kicsit sok lesz, akkor inkabb mas ulohelyet probalj vadaszni magadnak.

Maga az utazas egyebkent ugy nez ki, hogy miutan elmentel Budapestrol Parizsba, szepen felszallsz az indiai gepre, es ok visszahoznak ugyanazon az utvonalon. Ez eleg idegesito, (hiszen par oraval ezelott onnan jottel). Kb. masfel ora alatt a gep Magyarorszag legtere fole er, akkor elkezdik szervirozni az ebedet. Ez el is tart vagy 1,5 ket oraig, kaveval egyutt. Ha mindent eltakaritottak, akkor lekapcsoljak az osszes villanyt, lehuzzak az ablak takarokat, es a tobbseg alomba szenderul. Neked is azt ajanlanam, hogy probalj meg aludni, igy megy az ido a leggyorsabban.

Egyebkent filmet is vetitenek, de ez gep fuggo, hogy a turistaoztalyon kabinonkent egy filmet lehet nezni, vagy mindenkinek van sajat kepernyoje, sajat taviranyitoval.

Mivel tegnap ejjel erkeztem haza, ezert tudom a kinalatot: tobbet kozott Mamma Mia volt, valami "Akkor talalkozott velem" vagy valami hasonlo cimu film Helen Hunttal, meg azzal a fickoval akit csak Marc Darcykent ismerek, volt meg Angelia Jolie-s film is allitolag romantikus, en csak oldoklest lattam benne.

A kabinban a sotetseg kb. addig tart amig mar majdnem India hatarahoz ertek. Akkor felkapcsoljak a villanyokat, varnak amig mindenki aki akar elkaszalodik wc-re aztan jon az ugynevezett "light kaja". Mire azt megeszed, mar alig egy ora van hatra, az mar nagyon gyorsan eltelik, 30 perc utan a gep elkezd ereszkedni, es onnantol mar szinte repul az ido.

Egyebkent nekem haztol-hazig 18 az utazas, ami eleg kemeny foleg ha nem tudsz utkozben aludni, es atszallaskor rohannod kell.

(plusz ugy itt van meg az ido eltolodas, most eppen 4,5 ora, amitol bar mar hajnali ketto van, de meg mindig nem tudok aludni :-))


En az altatot nem ajanlom, de csak azota amiota egyszer idefele kenyszerleszallasunk volt Dubai-ban, es kozel 30 oraig nem volt lehetosegunk arra, hogy aludjunk.

Ha esetleg Norstwest Airlines-sal mesz, akkor irigyellek :-) az amerikaiak nagyon jo szolgaltatast nyujtanak a fedelzeten, viszont ott a check-in elobb fejezodik be, a sokkal szigorubb biztonsagi ellenorzes miatt.

(enge, egyszer majdnem nem engedtek felszallni, mert egyiptomi pecset is van az utlevelemben. Majd hosszas tanakodas utan - mikor mondtam nekik, hogy nyugodtan tiltsak meg, hogy a gep fedelzetere lepek, akkor legalabb meg hazaerek, es latom a Forma-1-et, erre mondtak hogy mehetek....)


ha esetleg masik utvonalon, vagy mas legitarsasaggal lesz, vagy barmi kerdesed van, akkor nyugodtan akar priviben is.


Egyebkent pedig jo utat, januar az egy jo idopont egy Europai embernek, sehol sem lesz tul meleg. Apropenz (rupia) legyen nalad mar az erkezeskor, mert a segitokesz emberek sorba fognak allni erte. :-)

11. macs77
2008. nov. 22. 14:52

kényelmes cipő legyen rajtad mert a hosszú úton elgémberedhet a lábad.

és hát amit már írtak: olvasnivaló, zene, ja és egy kispárna (fej alá tehető utazópárna) sem árt

10. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - Mr.az)
2008. nov. 22. 11:22

Ha egy repülőgép szerelő azt tanácsolja, hogy piáljak be felszállás előtt, hogy ne halljam hogy zörög a sárhányó, én bizony komolyan venném.


:DDDDD

2008. nov. 22. 11:17
De jó neked... :-)
2008. nov. 22. 10:52
Konyv, rejtveny, beszelgetotars:)
2008. nov. 22. 09:57
Ha lehetőségem lenne, ez lenne a legkisebb problémám!!!
2008. nov. 21. 21:50

A rutinosak már otthon benyomnak pár felest,a reptéri bárban tovább lehet lazulni,de még előtte vegyél a Taxfreeben egy üveg rövidet,konyak,amit szeretsz meg pár üveg bort kísérőnek.A cél állomáson nem fogják számonkérni,sőt örülhetsz mert igy vámmentesen beviheted.

Se gyanus zajt nem fogsz hallani,a késés miatt nem leszel ideges és a kényszerleszállást is végig röhögöd míg a többieg majréznak.

Ízirájder!

2008. nov. 21. 21:47
Nem olyan szörnyű az. Megnézel egy pár filmet, vigyél olvasnivalót Én mondjuk aludni szoktam, amennyit csak lehet. A párom ki is akadt, amikor először repült velem, mert mire a gép elérte az utazó magasságot, már aludtam.
2008. nov. 21. 21:44
Vigyél altatót.
2008. nov. 21. 21:43
Utazom én is, hova indulsz????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook