Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jangee fogamzásgátló tabletta fórum

Jangee fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
843. 3b47094ac9 (válaszként erre: 261. - *Adri*)
2012. szept. 16. 11:05
nálam is ugyanez volt..és a 3. hónapra már borzalmasan nézett ki a bőröm.
842. Kocckamano (válaszként erre: 841. - Ekcemano)
2012. szept. 9. 19:39
Nekem is volt az első hónapban pecsételő vérzésem...de ahogy azt előttem is írták a 3 hónap alatt előfordulhat ilyen, mert ekkor szokik hozzá a szervezeted a gyógyszerhez:)
841. ekcemano (válaszként erre: 840. - Angie0221)
2012. szept. 9. 19:26
köszönöm szépen :) azért még ha valaki tapasztalt hasonlót, ossza meg :)
840. angie0221 (válaszként erre: 839. - Ekcemano)
2012. szept. 9. 09:24
Elviekben 3 hónapon belül előfordulhat pecsételő vérzés bármikor. Szerintem ez tök normális, sokan írtak már ilyen jellegű problémával és mindenkinek rendbe jött a dolog. :) Én a szerencsések között vagyok, mert amióta szedem (11 hónap) még semmi rendellenes tünetet nem tapasztaltam, így a pecsételő vérzést sem. :) Szerintem legyél türelmes, és minden ok lesz.
2012. szept. 8. 15:46

Sziasztok.


nekem most írta fel az orvos a jangee-t(kisebb hormontartalmút) először és már régebb óta nem szedek gyógyszert . Most tartok a 10. tablettánál és menstruációm első napján vettem be az első szemet. Az óta tart a "menstruációm", tehát 10 napja. 4 napig rendes mennyiségű vérzésem volt, most meg hol pecsételő, hol kicsit több... Tudnátok ezzel kapcsolatban vmi véleményt mondani? Láttam lejjebb, hogy másnak is volt hasonló problémája. Én annyira nem örülök neki, de amúgy ezen kívül semmilyen negatív tapasztalatom nincs. Hétfőn hívom az orvosom majd, hogy ez normális-e. Addig akivel megesett ilyen, vélemény? köszönöm szépen

838. angie0221 (válaszként erre: 837. - Detti04)
2012. szept. 7. 08:47
első naptól kezdve más védekezés nélkül csináltuk, annyi hogy néhány napig megszakítással, de utána mindent bele módon :D
837. detti04
2012. szept. 6. 19:50
Sziasztok :) Lenne még egy olyan kérdésem,hogy ti mennyi idő után feküdtetek le a barátotokkal? Más védekezés nélkül. A 12. napon már véd elvileg,ugye?
836. detti04 (válaszként erre: 835. - Kocckamano)
2012. szept. 1. 20:38
Rendben, most megnyugodtam :) Köszönöm :)
835. Kocckamano (válaszként erre: 834. - Detti04)
2012. szept. 1. 20:18
Szia. Az első 3 hónapban jelentkezhet pecsételő vérzés,mert most szokik hozzá a szervezeted a gyógyszerhez.
834. detti04
2012. szept. 1. 19:41

Sziasztok!

1 hete szedem a gyógyszert, és tegnap éjjel együtt voltunk a barátommal. Védekeztünk más módszerrel is. A menstruációm elmúlt már szerdán, de ma reggel mikor felébredtem,láttam,hogy barnás pecsételő vérzésem van. Ez egész nap tartott. Segítsetek,hogy vajon mitől lehet ez!! Előre is köszönöm :)

833. hellkt
2012. aug. 31. 21:18

Sziasztok!


Én most már a 3. hónapja szedem a gyógyszert és nekem is nagyon hullik a hajam, illetve a menstruációm alatt végig hasmenésem van, az 5 nap evvel telik illetve még tovább is. Valakinek hasonló probléma?

832. angie0221 (válaszként erre: 831. - Zoleszkoo)
2012. aug. 30. 10:12
Keressetek másik orvost, vagy háziorvossal írassátok fel szerintem, mert így lehet, hogy teherbe tud esni.
2012. aug. 30. 09:52

Sziasztok! Nekem a abrátnőm 3 hónapja szedi a taabit, és most mikor lejárt elakart menni ujra felíratni 3 hónapra, de az orvos szabadságon van, kérdésem ilyenkor mi a teendő? most megvan a vérzése mint eddig rendszeresen, de 3-4 nap és elmúlik neki, utánna újra kellene szednie, az orvos még kb 7 napig lesz szabadságon. így 2-3 nap tuti nem tudja bevenni, kérdésem, hogy mit tegyünk? és ha 3-4 napig nem szedi, akkor mik lehetnek a következmények? jön egy áttöréses vérzés? és ha utánna folytatja, akkor védett lesz vagy nem? vagy mikortól lesz védett?

Előre is köszi a gyors segítséget!! Tisztelettel:

830. angie0221 (válaszként erre: 829. - Nyanyi104)
2012. aug. 29. 08:54
Szia, nekem semmi tünetet nem okozott a tabi, és másról sem tudok, hogy hajhullás lett volna a mellékhatás. Én a helyedben abbahagynám, és váltanék másik fajtára...
2012. aug. 28. 22:05

Sziasztok!

3 hónapja szedem a Jangee-t, semmi gondom nincs vele, egy dolgot leszámítva, a 2. hónaptól nagyon hullik a hajam. Már most szemmel láthatóan kevesebb van mint 2 hónapja volt. Mikor elkezdődött azonnal elkezdtem szedni a jól bevált hajerősítőket, vitaminokat, de semmi hatás. Volt valakinek hasonló? Várjak még, hátha elmúlik, vagy menjek orvoshoz és próbálkozzak más gyógyszerrel? Attól félek hogy más gyógyszertől is ugyanez lesz. :(

828. aiko
2012. aug. 28. 19:08

Köszi mindkettötöknek :)

Ha tul leszek rajta akkor megyek dokihoz mert mar esedekes.

Az az igazsag hogy sztresszelös vagyok, es a környezetem megmost raallt erre a temara. Nem dijaznam ha bevonzanak nekem :)

Fösulin masodik eves vagyok de tölem 2evvel fiatalabbakkal jarok egy szakra... Nem szeretnek fösuli alatt teherbe esni.


Meg egy olyan kerdesem lenne hogy kik kapnak gyed-et es gyes-t?

Mindenki kaphatja függetlenül attol hogy 19 eves vagy 28? Vagy van ennek valamilyen feltetele?

827. angie0221 (válaszként erre: 825. - Aiko)
2012. aug. 28. 16:12
Szerintem se aggódj ezen... :) Nekem is szokott ilyen lenni... 10 hónapja szedem, és mindig az 5. napon jött meg, de pár hónapja a 4. napra jön. Szerintem egy napnak nincs jelentősége.
826. Kocckamano (válaszként erre: 825. - Aiko)
2012. aug. 28. 13:16
Lehet stressz is vagy időjárás, meg igazából még biztos ezernyi más dolog is,szóval ha máskor is késik egy napot ne ijedj meg! :) Velem az 1év alatt kb 3xor fordult elő h nem a 4. napon hanem az 5. napon jött meg, de sztem nincs jelentősége.
825. aiko
2012. aug. 28. 12:21

Megjött közben hala Istennek....

Azert ijedtem meg mert eddig sosem volt ilyen h mizgulni kelljen h megön-e. Elfogyott mindig a gyogyszer ra az 5. Napra eddig megjött. Egyszer volt hogy a 4. Napon most meg a 6.on.... Nem ertem hogy mert csuszott el eddig :S

Valakinek esetleg valami tipp? Vagy a.stressz miatt?

824. Kocckamano (válaszként erre: 822. - Aiko)
2012. aug. 28. 08:11
Egy éve szedem gyógyszert,nekem hétfőn fogy el a bogyóm és rá 4.napra pénteken szokott megjönni de volt h csak szombaton.szóval egy nap késés még simán belefér.
823. aiko
2012. aug. 27. 22:00
* huzamosabb alatt arra gondoltam hogy vki reg ota szed gyogyszert
822. aiko
2012. aug. 27. 21:58

Haliho


En több mint egy eve szedem a jangeet. Szerdan elfogy a gyogyszer hetfön pedig rendre megjön delelött vagy kora delutan. Egyszer fordult elö hogy vasarnap jött meg illetve mult honapban törtent hogy hetfön kesö este erkezett meg. Viszont ma mar ideje lenne ha beköszönne viszont meg semmi, bar az erzes megvan (kicsit mintha fajna a hasam... Az erzest nem tudom leirni de en mindig szoktam ilyet erezni mielőtt megjönne a menzeszem.)...

Volt valakivel mar ilyen hogy huzamosabb idö utancsuszott egy napot? Vagy kezdjünk el parommal izgulni?

821. angie0221 (válaszként erre: 820. - Szöszi90)
2012. aug. 27. 07:23
Szia! Esélyes, hogy a sok alkohol befolyásolta a menzeszed, szóval ha az első naptól szeded, akkor szerintem nyugodtan csinálhatjátok óvszer nélkül is. :) De ha meg akarod nyugtatni magad, várj még. :) De szerintem nem lenne gebasz. :)
2012. aug. 26. 13:00

Sziasztok!

Én kevesebb mint két hete kezdtem el szedni a Jangee fogamzásgátlót. A leírtak szerint amikor megjött akkor vedtem be az első szemet, de utána 5-6 napig csak ilyen pecsételő vérzésem volt, szóval nem mentstruáltam normálisan.

Szerintetek ez probléma?? Lehet az is probléma volt, hogy amikor elkezdtem szedni három napig minden este ittam alkoholt.

Természetesen a barátommal azóta se csináljuk gumi nélkül. Jobb ha kivárom a második levél szedését??

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

819. Kocckamano (válaszként erre: 818. - Kata24)
2012. aug. 22. 15:28
Ugyanúgy szedd a bogyót tovább,de használjatok kiegészítő védekezést is mert az antibiotikum csökkentheti a bogyó hatását.
818. kata24
2012. aug. 22. 13:43
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy doki ma írt fel nekem antibiotikumot (felfázásra), a fogamzásgátlónak meg ez a szünet első napja, ha esetleg a 7 napos szünet után is kell még szednem, akkor a fog.gátlót ugyanúgy szedjem mintha nem kéne mást, vagy várjam meg az antibiotikumos időszak végét?
817. t.heny (válaszként erre: 816. - Aiko)
2012. aug. 15. 22:27
nem.Az orvos mondta nekem is, hogy nyugodtan szedjem tovább a gyógyszert,a jövő heti uh-ig, mert egyáltalán nem árt a babának, olyan minimális a hormontartalma.Így, ha még sincs baba, nem esek ki a bogyó szedéséből, bár szerinte is teherbe estem, de biztosat majd az uh mond.
816. aiko
2012. aug. 15. 16:26

Köszi a valaszokat! Nekünk sem ferne bele meg a baba. Fösuli utan mar lehet devarjon meg 2 evet.

Megjött nekem is rendesen igaz nem delelött hanem este de remelem nincs gond. Nödokihoz mindenkepp el kell mennem ugy is, akkor ugrik majd a majom a vizbe de remelem nem lesz gond...


Meg egy utcso kerdes. Ha nem vettük meg eszre a terhesseget akkor van ra esely hogy a gyogyszer karos a magzatot?

815. angie0221 (válaszként erre: 814. - T.heny)
2012. aug. 15. 15:39
Szerencsére nekem napra pontosan megjött (most is) néhány hete mégis gyanakodtam, mert minden reggel úgy keltem fel, hogy szédültem, picit talán hányingerem is volt, de ittam rá egy kávét és rendbe jöttem. Párom édesanyja szerint (orvos) csak alacsony volt a vérnyomásom, mert egész napokat nem mozdultam ki a lakásból. Remélem az nem fordulhat elő, hogy rendesen megjön és közben ott a baba. Nagyon nem tudnánk még bevállalni...
814. t.heny (válaszként erre: 813. - Aiko)
2012. aug. 15. 13:23
nekem semmi tünetem nem volt, csak nem jött meg a megvonásos vérzésem, ezt furcsállottam.Amúgy még mindig semmi tünet nincs, szinte semmi nem utal terhességre a vérzés kimaradáson kívül.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook