Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jangee fogamzásgátló tabletta fórum

Jangee fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
933. angie0221 (válaszként erre: 932. - Szabiinaa)
2013. jan. 7. 18:25
Egy nap az igazából nem késés szerintem... nekem hétfőnként kell megjönnie, de van hogy kedd este érkezik, néhány havonta változik :) Ha nem csúszik több napot, nincs gond szerintem.
2013. jan. 7. 16:47

Sziasztok!

Én tavaly március óta szedem a bogyót.

Volt már olyan valakinél, aki Jangee-t szed huzamosabb ideje, hogy késett? Eddig "még csak" 1 napot, de kissé zavaró, és nem tudom ez normális-e, vagy aggódjak? Eddig mindig napra pontosan megjött, most viszont nem. Arra is gondoltam, hogy kezd hozzászokni a szervezetem, és azért van most ez, egyik barátnőm is így járt egy másik fajtával, de ő 2 év után, és gyógyszert kellett váltania. Tanácsok / teendők?

931. angie0221 (válaszként erre: 929. - E.f.f.y.)
2013. jan. 7. 11:24
Valószínűnek tartom, hogy azért tart most tovább, mert az előző hónapban kimaradt! Nyugodj meg, el fog múlni :) Ebben a hónapban nekem is tovább tartott 3 nappal mint általában. Sok dolog befolyásolhatja... :)
930. angie0221 (válaszként erre: 928. - Alexandra0815)
2013. jan. 7. 11:21
hát ha a vérzés első napján veszed be az első tabit, akkor már az első napról védve vagy (a gyógyszer felszívódását követően /3-4óra/), ha pedig nem az első napon veszed be, akkor egy hétig még kell kiegészítő védekezés, utána mehet simán.
2013. jan. 6. 12:54

Köszönöm a választ :)

Még annyi kérdésem lenne, hogy novemberben kimaradt a menzeszem fertőzés miatt, viszont decemberben megjött akkor amikor meg kellett, most meg nem akar elmúlni...Szerdán el kellett volna múlnia és még ma is megvan. Ez a fogamzásgátló tabletta szedése miatt lehetséges? Ugye nekem ez az első, hogy elkezdtem ilyet szedni, lehet ez okozza?

2013. jan. 6. 10:50

Sziasztok!

Én majd csak most fogom elkezdeni a gyógyszer szedését. Az orvos azt mondta, hogy a menstruáció első napján kezdjem. Mennyi időnek kell eltelni ezután, hogy óvszer nélkül lehessek együtt a párommal??

927. angie0221 (válaszként erre: 925. - Iccas2000)
2013. jan. 2. 23:23
Szia! Nekem az utolsó bogyótól számított 5-6. napon szokott megjönni. Szerintem vár még 2 napot legalább, és ha akkor sincs semmi, hívd fel az orvosod! De szerintem, ha minden szemet pontosan bevettél, akkor nem lehet gond! :)
926. autó111 (válaszként erre: 911. - Réci81)
2013. jan. 2. 21:35
írtam! :)
2013. jan. 2. 15:22
Sziasztok!Vasárnap vettem be a második levelem utolsó bogyóját,3 napja várok már,de sajnos még nincs semmi..mindeközben már voltunk együtt párommal kétszer is,és nem tudom most mi van.Barátnőmnek előfordult,nem is egyszer,hogy 6 napot késett. Én másfél évig nem menstruáltam a cisztáim/lelki okok miatt,de mikor elkezdtem szedni a Jangee-t a doki javaslatára, az első levél után pontosan jött meg,ahogy vártuk. Szerintetek menjek orvoshoz minél hamarabb?Vagy várjak még pár napot?Előre is köszönöm a segítségeteket! :/
924. angie0221 (válaszként erre: 923. - E.f.f.y.)
2013. jan. 2. 13:38
Szia! Az hogy naponta óránkén tologatod, szerintem teljesen jó, nyugodtan csinálhatjátok gumi nélkül így is. :) Nem kell várni vele.... :)
2013. jan. 1. 15:40

Sziasztok!

Most kezdtem el szedni a Jangee tablettát, előtte még sosem szedtem fogamzásgátlót. A kérdésem az lenne, hogy mikor megjött a menstruációm az délután volt, és aznap este 9-kor vettem be az első tablettát, majd másnap 8-kor és így tovább. Ma 2-kor vettem már be és ezt vinni akarom lejjebb reggelig, mert reggelente szeretném szedni. A használati utasításban is az van, hogy mindig ugyanabban az időpontban szedjük, de én mivel napról napra viszem lejjebb az időpontot ezért most még óvszerrel fogok összebújni a párommal, de amikor elértem azt az időpontot amikor mindig szedni akarom onnantól kezdve kb hányadik naptól lehet gumi nélkül?

922. angie0221 (válaszként erre: 921. - 5674644b5d)
2012. dec. 28. 10:03
Szia! Szerintem mindenképp estére vedd be, mielőtt lefekszel aludni! Nézd meg, hogy úgy lesznek-e mellékhatások, de azért az egy hónapot szedd be. Ha utána is nagyon viselhetetlen, konzultálj a dokiddal!
2012. dec. 28. 08:11

Sziasztok! Hát nekem úgy tűnik, hogy nem ez lesz az én bogyóm. Egész napos fejfájás, homályos és kettős látás, hányinger, szédülés 3 bogyó után :S

Vagy túl korai feladni? Arra gondoltam, hogy este venném be, eddig reggel szedtem, hátha akkor átalszom a tünetek nagy részét. Vagy ez rossz ötlet?

2012. dec. 27. 21:14
Köszönöm válaszod,most olvasgatok,de fogamzásgátlót már 3 éve szedek ,csak minden évbe mást kellett egészségügyi gondok miatt.: /
919. Kocckamano (válaszként erre: 918. - Tancoslabu2)
2012. dec. 27. 20:42
Szinte kizárt,:hogy az legyél, főleg, hogy ha már 1 éve szeded!
2012. dec. 27. 20:37
Sziasztok,azt szeretném tőletek kérdezni,hogy már 1 éve szedem kb a jangee fogamzásgátlót,és kb 1 hónapja óvszer nélkül szeretkezünk a párommal.Olvastam,hogy már 3 hét után használ a gyógyszer,kinek mi a tapasztalata.Ugye terhes nem lehetek elvileg??Üdv
917. 5674644b5d (válaszként erre: 916. - Kocckamano)
2012. dec. 26. 20:43
Hát nem tudom máshoz kötni, kb az után kezdődött ez az egész mikor bevettem, rá nagyjából 1 órára. Reggel úgy ébredtem, hogy minden ok, megint bevettem és nem sokkal később megint jelentkeztek a tünetek, fejfájás, enyhe látás zavar, de semmiképp nem szeretném még feladni. Egy levelet végig szeretnék legalább szedni. Remélem normalizálódik a helyzet. Köszi a tanácsot :)
916. Kocckamano (válaszként erre: 915. - 5674644b5d)
2012. dec. 26. 20:21
Elvileg 3 hónap kell mire a szervezeted megszokja a gyógyszert, ez idő alatt előfordulhat mellékhatás, de ha még csak 2 db-ot vettél be kicsit korainak tartom, hogy ez már mellékhatás legyen...ha nem elviselhetetlenek a tüneteid akkor én azt mondom szedd tovább, ha igen akkor meg keresd fel az orvosod és kérj másik gyógyszert! :)
2012. dec. 26. 18:47

Sziasztok!


Én a második szemet vettem be ma reggel. A mensi 5. napján kezdtem el szedni doki ajánlására viszont 2 napja szinte folyamatosan fáj a fejem illetve néha olyan mintha a szemem ki akarna ugrani a helyéről. Láttam, hogy a tájékoztatóban az van ez normális, de vajon meddig? Ki kell bírni az 1 hónapot?

914. Vicuska05 (válaszként erre: 913. - Bella90)
2012. dec. 25. 17:44
Ha a menzeszed 1.naján veszed be akkor kicsit összezavarhatja a vérzést(én igy csináltam) ha viszont a 2.napon akkor nem valószínű de ne parázz rá mert az idegeskedéstl is lehetnek ilyem mellékhatások nállad.Am ha mindent ugy csinálsz ahogy a doki mondja akkor nincs gáz csak hozzá kell szoknia a szervezetednek.Én is majdnem elájultam meg hasonlók ma veszem be az utolsó szemet az 1.levélről es már semmi bajon 1-2 hete.Szoval nyugodj meg ha valamiben bizonytala vagy egyszerűen hívd fel az orvost:)
913. Bella90
2012. dec. 22. 12:58

Nem olvastam végig a fórumot, így nem tudom, hogy volt-e már hasonló kérdés, de írjon aki tudja a választ. Ma veszem majd be a 8. szemet, ez előtt soha semmilyen fogamzásgátlót nem szedtem. Ma viszont látászavarom volt, és rá van írva a tájékoztatóra, hogy nagyon ritkán de okozhat ilyet. Van valakinek hasonló tapasztalata? Olyan volt, mintha a bal szememmel belenéztem volna a lámpába, majd alulról egy háromszögben alig láttam. Nagyon megijedtem. Mit csináljak? Hagyjam abba, vagy várjam ki az egy hónapot?

A másik kérdésem pedig az lenne (emiatt kevésbé aggódok) hogy a menstruációm mindig 2-3 napos gyenge vérzéssel kezdődik, majd ezután következik a hasfájásos, erős vérzés. Az orvosom azt tanácsolta, hogy a gyenge vérzés második napján már bevehetem az első szemet. Bevettem és abbamaradt a gyenge vérzés 2 nap múlva, és nem jelentkezett azóta sem a folytatás...ez normális?

Írjatok légyszi hogy mit csináljak:(

2012. dec. 20. 21:06
köszi az infókat :) én azóta felhivtam az orvost minden rendben feleslegesen paráztam :D
911. Réci81
2012. dec. 20. 12:49
2 levél Jangee megmaradt 0,02-es, írj, ha érdekel!
2012. dec. 19. 23:45
Szia!Köszönöm a sok-sok infót Neked,meg anyósnak is ! :P
2012. dec. 19. 15:22

Sziasztok! ! több mint 1 éve szedem a tabit, tapasztalatok, infók:

- a vérzés első napján kezdtem el szedni, 1-2 nap után együtt voltunk párommal, nincs baba! :D

- hasmenés is volt jó sokszor, ha tabi bevétele után 2-3 órával jön, akkor érdemes másik bogyeszt bevenni és nincs baj, ha rögtön (legutóbb ez volt: bevettem, és 10 percen belül menni kellett :D akkor nem kell újat bevenni, mert nem jut át olyan gyorsan a gyomorból, hogy kijöjjön :D (anyós orvos ő mondta)) VISZONT! Széntabit ne vegyetek be egy időben a tabival, legalább 4 óra különbség legyen köztük és egy kiadós kajálás, mert az aktív szén felszívja a hatóanyagot és olyan mintha be se vettétek volna (ezt is anyós mondta :D)

- akkor... első 3 hónapban mindenféle szédülés, hányinger fejfájás és egyéb tünetek normálisak (bár nem jelentkeznek mindenkinél, nálam sem volt semmi), mert addig szokja a szervezet a bogyeszt. Ha utána is fenn áll a gebasz, akkor érdemes tabit váltani. ha még eszembe jut valami megosztom ^^ :)

2012. dec. 17. 10:56

Sziasztok!


Nekem megmaradt 2 levél jangee 002. írjon, akinek kellene

2012. dec. 16. 13:48

Sziasztok!

Én is az ügyben szeretnék érdeklődni,hogy mi történik hasmenés esetén?Olyankor az aznapi gyógyszer nem is hat és várni kell 2 hetet?Mert hallottam ilyesmiket,és nem tudom ebből mennyi igaz :O ( most tartok a második levél hatodik napjánál,és előfordult már ilyen egyszer-kétszer,de azóta voltunk már együtt a barátommal.) Előre is köszönöm a válaszotokat!

906. Vicuska05 (válaszként erre: 894. - Catrin89)
2012. dec. 12. 22:16
igen a libidó csökkenés nálam is jelen van...ez mellékhatás :SS ha nagyon nem jó akkor gyogyszerváltás ..:S
905. Vicuska05 (válaszként erre: 895. - Dorka93)
2012. dec. 12. 22:12
nekem is volt hányingerem és szédülésem az első 3-4 napban ..de szerintem (csak az ideg miatt ) ez normális :)
2012. dec. 12. 22:10

sziasztok!

Én 8 napja szedem a Jangee-t nem tudok még nagy tapasztalatokkal szolgálni de kérdéssel inkább :Digazából mellékhatás ami jelentkezett nálam az a mellfeszülés első napokban hányinger szédelgés de mostanra már semmi.Ált. 8-9 kor szoktam bevenni a bogyót a súlyom változatlan sőt -1 kg :D pattanás nincs hál istennek :D

A kérdésem az lenne hogy a mensim 1.napján vettem be az első bogyit és már a 3.nap lefeküdtem a barátommal védekezés nélkül mert szinte alig véreztem.Aztán megjött rendesen és 7.napon mult el (de ez nállam eddig is igy volt).Nyugtassatok meg h nem lesz baj..!!nagyon ideges vagyok mert az első védekezés nélküli alkalom után kimentem a fürdőbe és majdnem elájultam ..ez mitől lehetett??jóó oké elolvastam a betegtájékoztatót és tudom mit ir..de valahogy a személyes tapasztalat jobban megnyugatat..Jaa a másik..az orvosom 2.napon mondta h szedjem be az első bogyit és már akkor rögtön véd.na most a papiron az ált h nem véd cs 7 napra rá 2-5 napig, de ugye ha 1.nap veszem be akkor igen.Hát én a papirra halgattam elvégre nem hülyék irták..valaki régebb óta szedi és igy csinálta és nem lett baba???:SS

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook