Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jangee fogamzásgátló tabletta fórum

Jangee fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. febr. 20. 09:31
Sziasztok!Tudna nekem valaki abba segíteni hogy ez a 2 napja hogy szedem a jangge tabit (életembe elöször)viszont nekem volt 2x viszérműtétem amit nem mondtam az orvosnak:(( lehet tőle bajom? köszi előre is:)
992. angie0221 (válaszként erre: 991. - Nonoka11)
2013. febr. 20. 08:10
Szerintem hagyj ki egy hét napos szünetet, és szedj be egy másik teljes levelet... pár szemmel ne játszadozz, mert egyrészt bele fogsz kavarodni, másrészt, meg kevesebb lesz lesz a következő havi adagod... és abból meg galiba lehet.
2013. febr. 19. 18:58

Sziasztok!

Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy valaki csúsztatta el már a menstruáciját a gyógyszerrel?? A barátommal jővőhéten hétvégén megyünk wellnessezni én most szombaton hagyom abba a gyógyszer így szerdára fog megjönn és hétvégéig nem múlik el és szeretném, hogy ha eltudnám tolni.... A gyógyszer tájékoztatóján azt olvastam h. szedjem csak tovább a gógyszert majd ha elfogyott tartsam meg a hét napos szünetet... anyukám azt tanácsolta h csak pár napig szedjem tovább h eltoljam utánna pedig hagyjam abba és tartsam meg a 7 napos szünetet. Szerintetek így is jó vagy szedjem végig ???

Előre is köszönöm a segítséget !!!

990. Kocckamano (válaszként erre: 989. - Diora5)
2013. febr. 19. 10:51
Szia. Igazából a 3 hónap alatt szokik hozzá a szervezeted a gyógyszerhez, így a 3 hónap alatt jelentkezhet pecsételő vérzés,nekem pl csak az első hónapban volt, de valakinek meg egyáltalán nem volt, szóval változó. Szerintem szedd be a 3 havi adagot és ha 4. hónapban is jelentkezne ilyesmi akkor menj vissza a dokidhoz, valószínűleg mást fog felírni.
989. Diora5
2013. febr. 19. 09:18
Sziasztok! Most szedem a második leveléllel és az első menses ill. most a második előtt is másfél héttel tapasztalok köztes vérzés szerűt. Ez talán az elsőnél elfogadható, de aggaszt, hogy most is volt. Volt valakinél hasonló? Ez abba fog maradni, ha már több ideje szedem?
988. angie0221 (válaszként erre: 986. - Viktóriia.)
2013. febr. 19. 08:14
Szia úgy tudod eltolni a mensit, ha kihagysz egy tablettamentes időszakot, és tovább folytatod az új levéllel. De ezzel is az a baj, hogy napra pontosan egy héttel hozza előrébb a normálhoz képest. Én anno mikor elkezdtem, ezt direkt kiszámoltam, és így pénteken kezdem az első szemet, az utolsó 3. hét csütörtökre elfogyott a levél, kb 4 napra rá jön meg, így mindig hétfő-keddre esik... de nem tudom, így közben hogy lehetne átállítani, lehet érdemes lenne felhívnod az orvosod. :)
987. angie0221 (válaszként erre: 985. - Autó111)
2013. febr. 19. 08:10

Szia!

Alkoholt ihatsz rá nyugodtan, semmit nem befolyásol (kivéve ha annyit iszol, hogy pár órán belül jön a róka a bevételt követően:D) És a kávéval is ez a helyzet szerintem, mert én megiszok napi 3-mat, de még nem csúszott be a baba (több mint 1 éve szedem egyébként). Egy olyan dolog van, ami nincs benne a tájékoztatóban, és az a széntabletta.... Ha azt kell bevenned, legyen legalább 4-5 óra különbség, és minimum egy kajálás a széntabi és a fogamzásgátló között, mert a szén felszívja a hatóanyagot a tabiból... és olyan mintha nem vettél volna be semmit.

2013. febr. 18. 21:28

Sziasztok.

Nekem a a kérdésem lenne, hogy azt valahogy meglehet oldani hogy a mensturácimat eltolni 1-2 két nappal? mert mindig pont hétvégén jön meg és nem a legjobbkor. lassan 1éve szedem a gyógyszert és már egyszer gondolkodtam ezen csak akkor nem találtam sehol semmit igy gondoltam most megkérdezem itt hátha ti tudtok nekem segíteni.

2013. febr. 18. 20:24
Sziasztok! Kérdezni szeretnék: nem vagyok jártas fogamzásgátló szedésében, most először szedem (1 hete kb). Elolvastam a betegtájékoztatót, de abban nem találtam választ a kérdésemre: azt olvastam, hogy az orbáncfű tartalmú ételek vagy bármik módosíthatják a hatását, de mi mi a helyzet pl. ha alkoholt / grapefruit-ot (néhány gyógyszernek módositja) vagy kávét fogyasztok 4 órán belül a beszedés előtt vagy után? Lehet valami hatása a "hatására" ?
2013. febr. 16. 12:18
Sziasztok! Én is Jangee-t szedek már lassan 1 éve. A múlt hónapba kimaradt a vérzésem, tesztet vettem, negatív lett. Én folytattam a tabletta szedését... hétfőn vettem be az utolsó szemet. Most izgatottan várom hogy megjöjjön. Ideg vagyok. Valakinek esetleg volt ilyesmi? Szerintetek??
983. *Aja* (válaszként erre: 978. - Cipy)
2013. febr. 14. 11:25

Anyukámra pikk pakk ragadnak a kilók, de vékony, mert figyel.

Én most fogytam 14kg, nem vagyok hízásra hajlamos :)

982. angie0221 (válaszként erre: 980. - Pippa)
2013. febr. 14. 07:38
szia! szerintem nem jelent gondot, de térj vissza a többivel az esti órákra szerintem, mert csak azért felkelni minden hajnalban elég kellemetlen lenne szerintem :)
981. Kocckamano (válaszként erre: 976. - Cipy)
2013. febr. 13. 20:06
Én sem híztam mióta szedem :) ( több mint másfél év)
980. pippa
2013. febr. 13. 19:59

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki esett már ebbe a hibába...

Szóval, az első tablettát ami nálam a csütörtöki azt pénteken hajnalban vettem be fél 3 kor és ezen felbuzdulva a többit is vajon ez jelenthet problémát a fogamzásgátlásban vagy sem? :S

979. angie0221 (válaszként erre: 976. - Cipy)
2013. febr. 13. 16:19
Szia! Én sem híztam semennyit a tabitól! :) több mint 1 éve szedem.
978. Cipy (válaszként erre: 977. - *Aja*)
2013. febr. 12. 22:50
És azt megkérdezhetem, hogy a családodat tekintve hajlamos vagy a hízásra? Merthogy gondolom, ez is sokat jelent.
977. *Aja* (válaszként erre: 976. - Cipy)
2013. febr. 12. 22:16

Egy grammost sem híztam mióta szedem. Egyáltalán semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam.


Egy év szedem.

976. Cipy
2013. febr. 12. 18:56

Hello!

Aránylag új vagyok az oldalon is, illetve a fogamzásgátlót használók körében. Ma vettem meg egy Corenelle nevű tablettát, aminek utánanézve nem sok információt találtam, mert eléggé új a hazai piacon. Azt viszont láttam, hogy a Jangee-ban ugyanolyan koncentrációban van a drospirenon is és az etinilösztradiol is, szóval gondolom, nagy különbség nincs, csak névben és árban...

Ezért is totyogtam most ide a kérdésemmel, miszerint ti mennyire tapasztaltatok hízást, vagy a drospirenon tényleg hatásos ilyen szempontból? Illetve akne milyen mennyiségben jelentkezett, valamint ez a trombózisos dolog is elég ijesztő...


Szeretnék némi tapasztalatot ezekre a kérdésekre (nem akarok visszaolvasgatni), mert a Corenellével kapcsolatban még jóformán csak kísérletezők vannak, tapasztaltak nem...

975. angie0221 (válaszként erre: 974. - Kicsim17)
2013. febr. 12. 14:41
Hát, ha volt szexuális életed a gyógyszer abbahagyását követően, akkor elég nagy esély van rá szerintem.
2013. febr. 12. 14:27
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, szerintetek, ha 2012.dec.25-én vettem be az utolsó jangee-t , akkor lehetséges, hogy 2013 . február elején terhes lehetek? Tehát másfél hónap telt el az abbahagyása óta. Mit gondoltok?
973. Almaa23
2013. febr. 11. 17:49
Köszi a válaszokat, hamarosan kiderül, nekem mikor fog..:)
972. angie0221 (válaszként erre: 971. - Kocckamano)
2013. febr. 11. 14:12
nekem is a 4. ritkán az 5. nap reggele... :)
2013. febr. 11. 09:55
Én már elég régóta szedem, nekem a 4. napon szokott megjönni mindig! :)
970. *Aja* (válaszként erre: 968. - Almaa23)
2013. febr. 10. 22:48

Utolsó bevett tabi utáni 4.napon jön meg.

Az eddigi 7 durván görcsölős nappal ellentétben 4 napig van.

969. meskete0828 (válaszként erre: 968. - Almaa23)
2013. febr. 10. 19:22
Szia! Nekem szerencsére időközben megjött, de azért érdekelne hogy kinek milyen tapasztalata van, mert a betegtájékoztató az utolsó tbi után 2-3.napot írja. Nekem az 5.napon jött meg.
968. Almaa23 (válaszként erre: 965. - Meskete0828)
2013. febr. 10. 18:44
Szia, nekem pár nap múlva következik az első tablettamentes hét és engem is érdekelne, kinek mennyi idő után jött meg. És még azt szeretném kérdezni, hogy meddig tartott, rövidebb volt, mint gyógyszer nélkül?
967. angie0221 (válaszként erre: 966. - Kocckamano)
2013. febr. 9. 13:56
Hát igen, attól függ, milyen helyen van a gyógyszertár, bár érdekes, hogy a belvárosban, sokkal olcsóbb, mint ott ahol anyósék laknak (mondjuk valószínű, hogy kevésbé forgalmas hely, és így hozzák be, a belvárosihoz képest). De az a pár száz forint nem izgat annyira... ha mondjuk ezressel lenne több, akkor biztos magamnak venném, és nem küldeném anyóst érte :D
966. Kocckamano (válaszként erre: 964. - Angie0221)
2013. febr. 8. 19:50
Én pont ma váltottam ki most 6400-at fizettem, 3 hónappal ezelőtt egy másik gyógyszertárban voltam, de ugyanabban a városban akkor meg 6190-et...szóval durva hogy még patikánként is eltérő az ár.Szóval nálatok is dettó mint Szombathelyen ahol én váltom...
2013. febr. 8. 19:49
Sziasztok! hétfőn vettem be az első levélből az utolsó tabit.most tabi szünet van, viszont még nem jött meg. Kezdek aggódni..Nektek milyen tapasztalaitok vannak ezzel kapcsolatban?
964. angie0221 (válaszként erre: 961. - Kocckamano)
2013. febr. 8. 19:05
Hát itt Vácon, városon belül eltérő az ára, ha anyósom veszi nekem, akkor 6800-ért veszi, ha én akkor a hozzánk közelebbi gyógyszertárban 6200 ft körül van az ára, szóval amikor megláttam, hogy mekkora különbség van egy városon belül, hát leesett az állam :D Csak sajna elég gyakori hogy ő veszi, mert neki kiadják vény nélkül (dokinéni), és így meg tudom spórolni a sorban állást a nődokinál... :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook