Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jangee fogamzásgátló tabletta fórum

Jangee fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. szept. 19. 13:58
sziasztok! én másfél évig szedtem, semmi bajom nem lett tőle, se hízás, se fogyás, se hajhullás, semmi. az szerintem természetes, ha néha a szünetelésnél nem ugyanazon a napon jön meg, bár nekem az első fél évben mindig sikerült megtartania a napot. aztán egyszercsak késett 2 napot, talán hármat is, én és a barátom már a kiságyat raktuk volna a szobába.. aztán minden rendben lett. szóval előfordulhat a késés, bármi okozhatja (és itt nem a babára gondolok, nyugi ^^)
1022. angie0221 (válaszként erre: 1021. - Fanncsi)
2013. szept. 19. 09:08

Szia! Nem mindig ugyan azon a napon jön meg. Nekem volt olyan, hogy elkezdtem a szünetet pénteken, és szombaton már véreztem, meg volt olyan is, hogy csak szerdán jött meg. Hiába a gyógyszer, ugyan úgy vannak befolyásoló tényezők, a stressz, hogy mit eszel, vagy hogy dolgozol... :) Márészről, ha 2 hete ment el benned, akkor az nagy eséllyel a középső azaz második héten volt (azóta nem szexeltetek?).

Szóval ha nem felejtettél el egy szemet sem bevenni se az első, se az utolsó héten, akkor meg kell jönnie. Nem lehetsz babás, de én a helyedben csinálnék egy tesztet, mert lehet, hogy már nagyon stresszelsz miatta és azért nem jön meg. az megnyugtatna, és meg is jönne (tapasztalatból mondom)

1021. Fanncsi
2013. szept. 17. 21:03
sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy 4 hónapja szedem a jangee fogamzásgátlót 2 hete barátom elment bennem hozzáteszem most legelsőnek.... a mai napon kellett volna megjönnie és nem jött meg eléggé félek :S a 7 napos szünet 4. napján tartok.... folytassam szombattól az 5. levelet?
1020. angie0221 (válaszként erre: 1019. - Handinglove)
2013. szept. 12. 18:54
Szia! Én 2 éve szedem a jangeet, előtte nem szedtem semmit. A doki anno azt mondta, hogy 3 hónapig bármilyen tünet normális, és el fog múlni, ha 3 hónap után megmarad, akkor kell visszamenni, és vagy újat felíratni, vagy leállni a tabival. Szerintem te is várd ki ezt az időt. Nekem semmi tünetet nem okozott, nem híztam tőle, nem lettem pattanásos, a fejem se fájt, de még a libidóm sem csökkent... türelem, rendben leszel :)
2013. szept. 10. 19:11

Sziasztok! Légyszi segítsetek nekem. Az lenne a kérdésem, hogy esetleg volt-e valakinek hasonló tapasztalata, mint nekem: most júliusban kezdtem el szedni a Dienille-t, ezt írta fel először a dokim (akkor kaptam életemben először fogamzásgátlót). Egy hétig szedtem a mensi első napjától kezdve, de vmilyen allergiás reakció lépett fel nàlam (feldagadt tőle pl csuklóm, ujjaim, még a kisajkaim is). Azonnal abbahagytam, egy hónap szünet után rendesen mensi 1. napjan elkezdtem szedni a Jangee-t, most tartok az 1.hétnél.

A kérdésem az lenne, hogy okozott-e valakinél már pár nap szedés után aknés bőrt? (a Dienille-től is jöttek rám) Mert ahogy olvastam inkább akkor szokott ilyesmi jelentkezni, amikor vki abbahagyja a szedését.

Szerintetek ez normális és szedjem tovább, vagy ez is valamilyen allergiás reakció szerű jelleg? Elég sok pattanás jött rám,főleg oldalt az arcomra és az államra és szinte bármit csinálok velük nem akarnak eltűnni.:(

Minden hozzászólásnak nagyon örülnék! Előre is nagyon szépen kösziiii!!!!

1018. nbandus
2013. aug. 15. 15:08
Én is 1 évig szedtem, és egy dekát nem híztam tőle. Szerintem ez placebo... Mondjuk a libidóm haldoklott :(
1017. alexikeee (válaszként erre: 1011. - Nyullancs23)
2013. aug. 15. 14:57
Nyullancs! Én is szedtem a jangee-t 1 évig,nem voltam hízékony alkat,és szép fokozatosan 58-ról felmentem 65-ig.Akkor azt mondtam elég,és abbahagytam...,más mellékhatást nem tapasztaltam,de nagyon nehéz volt leadni a felesleget,többet nem szedném újra semmi pénzért,(ja és többet sem ettem a megszokottnál)pedig a doki úgy írta fel,hogy azt mondta ettől nem lehet hízni...
1016. janka02 (válaszként erre: 1014. - Angie0221)
2013. aug. 5. 21:37

köszi a választ, még ha már késő is!:))

nem lettem babás, úgyhogy nyugi van szerencsére :)

1015. AmyK (válaszként erre: 1011. - Nyullancs23)
2013. júl. 16. 20:58
biztos, hogy a jangee miatt híztál 10 kg-t és nem a pajzsm.alulm. miatt? Sajnos én is alul működéses vagyok, amiatt alakulhat ki hízás, fáradékonyság, erőtlenség, hajhullás, libidócsökkenés, székrekedés. Mind mind olyan dolog ami a tabira fogható, közben semmi köze hozzá... én megbeszélném a nőgyógyászommal a kialakult helyzetet, és esetleg írna fel olyan gyógyszert ami kompatibilisebb az alul működéssel.:)
1014. angie0221 (válaszként erre: 1008. - Janka02)
2013. júl. 15. 18:33
Mindkét kérdésedre a válasz :) igen, és igen :) :)
1013. angie0221 (válaszként erre: 1010. - Janka02)
2013. júl. 15. 18:32
Én használnék gumit, vagy hanyagolnám a szexet.
1012. angie0221
2013. júl. 9. 10:29

Sziasztok!


A harmadik hét első tabiját több mint 12 órával később vettem be, mint kellett volna, ugye a tájékoztató azt írja, hogy 12 órán belül kell bevenni, hogy ne legyen gebasz, de ebből ugye kicsúsztam, viszont az első szem a hétből. Ti mit csinálnátok? Megtartanátok a tablettamentes szünetet normálisan, vagy folytatnátok új levéllel ahogy a tájékoztató írja? Nemsokára nyaralni megyünk, és nem lenne túl jó, ha a fürdőruhán átütne a pecsételő vérzés... :/ Sajna nem tudom pontosan mennyivel később vettem be... 1-2 órával léptem túl a 12-t.

Egyébként a munkám miatt mindig este 7 és este 11 között ingadozva szedem a tabit, csak néha amikor éjjel kijövök melóból, elfelejtem bevenni... :/ és most is ez volt... reggel jutott eszembe. (sokszor felejtettem már el, és vettem be reggel, volt úgy hogy 2x is egymás után, és még eddig nem sikerült be a baba) Szerintetek mit kéne csinálnom? :)

2013. máj. 22. 13:58
Sziasztok! Két éve szedem a jangee-t, és szeretném abbahagyni.. én 10 kilót híztam tőle, a szervezetem be van lassulva, sorolhatnám.. de minden fórumon azt olvasom, hogy hajhullást és pattanásosodást okoz a leállás... nekem elég szép bőröm van és előtte sem voltam pattanásos.. viszont nem olyan dús a hajkoronám, h simán beleférjen egy erős hajhullás, pláne h pajzsmirigy alul működésem is van.. kérlek titeket, hogy aki volt már hasonló helyzetben, az adjon tanácsot, írja le a tapasztalatait! nagyon fontos lenne! köszönöm :)
1010. janka02
2013. máj. 14. 19:09

Sziasztok, ismét kérdéssel fordulok hozzátok.

Ezen a héten antibiotikumot kell szednem nekem és a páromnak. Hétvégén ünnepeljük a szülinapját, és hát szeretném, hogy emlékezetes legyen, a értitek, hogy mire gondolok...

Szóval szerintetek ha kihagytam az antibiotikum és a fg között 5 órát (az antibiotikumot 3-kor a fg-t pedig 8-kor veszem be) akkor kell kiegeszitiő védekezést alkalmaznunk? Mert nagyon nem szeretnénk, egyikünk se szereti igazán a gumit...

1009. Mariannka28 (válaszként erre: 1000. - Akármi)
2013. máj. 11. 11:03

Szia!

Aktuális még a hírdetés?

Üdv

Mariann

1008. janka02
2013. máj. 6. 10:13

Sziasztok!

A nőgyógyászom nekem is a jangee 3 milligramm / 0,02 milligramm-os fg-t írta fel.

A szedést szerdán (azaz 1-én) kezdtem el a menstruációm első napján. Azóta minden nap pontban 20:00-kor szedtem be.

Tegnap, azaz vasárnap (5-én) együtt voltunk a párommal, védekezés és megszakítás nélkül a 4. tabletta után.

Szerintem megfelelően jártam el, a menstruációm első napján kezdtem el szedni, tehát a betegtájékoztatónak megfelelően nem lehetek terhes, mert az első nap el kezdtem szedni. Ugye nem lehetek terhes, nyugtassatok meg!!!!:)

Másik kérdés: ha a 7 napos tablettaszünetben megjön, akkor 100%, hogy nem lehetek terhes, ugye?

1007. angie0221
2013. ápr. 28. 21:29
Sziasztok! Bakteriális fertőzést kaptam, gyógyszertárban kikevert hüvelykúpot írt fel a doki, úgy ahogy kell, feltologattam mind a 10 szemet. Elmúlt a fertőzés, de most gondoltam bele, hogy az nem csökkentheti-e a tabi hatásást? Totál kiment a fejemből, a doki meg semmit nem mondott erről. Mondjuk azóta már megjött, csak azt hallottam, hogy a tabi mellett akkor is megjöhet, ha gyereket vársz! Szerintetek? (bár nem hinném, hogy bármi ilyesmi lenne, csak érdekel a véleményetek)
1006. Nixi77 (válaszként erre: 1005. - NJudit)
2013. ápr. 23. 18:14
Szia! Én egy éve szedem a jangee-t es nm hiztam tole egy grammot se.:) a boromon nemi pozitiv valtozast eszleltem de csodat azert nem kell tole remelni.:)
1005. NJudit
2013. ápr. 9. 18:24
Sziasztok! Már egy éve,hogy a Zoely fogamzásgátlót szedem,most szeretnék váltani a Jangeera,mert eléggé pattanásos leszek a másiktól, bár előtte is volt,hogy kijött 1-2, szóval nem vagyok benne biztos,hogy ettől van. Van valaki,akinek a jangeetól szebb lett a bőre? A legtöbben nem híztatok tőle? Illetve még azt szeretném megkérdezni,hogy van e valaki,aki váltott erre a gyógyszerre egy másikról és volt e vele valami problémája? Előre is köszönöm szépen a segítséget!
2013. márc. 26. 14:34
Sziasztok,azt szeretném kérdezni,hogy már lassan 2 éve szedem ezt a gyógyszert,kb 4 hónapja védekezés nélkül vagyok a párommal,most a héten kiderült,hogy ciszta van a mellembe stb,ugye ez nem befolyásolhatja a gyógyszert,már kb 3-4 napja fáj a hasam alja.Ugye nem lehetek terhes??:) Üdv
1003. tancoslabu2 (válaszként erre: 1002. - Viktóriia.)
2013. márc. 19. 19:48
Szia,Viktória hát én is használtam most hüvelykúpot,és inkább védekeztünk az a biztos.
2013. márc. 19. 18:52
sziasztok (: arra lennek kíváncsi hogy a canesten kombi gyengíti a gyógyszert?
2013. márc. 18. 21:17
Sziasztok,kb másfél éve szedem a jengee fogamzásgátlót,kb 3 hónapja csinálom a barátommal óvszer nélkül,kb 1 hete elkaptam egy fertőzést,és fel voltam fázva és azt vettem észre hogy a jobb mellemből valami átlátszó jött,de csak ha nagyon erősen megnyomtam,de ez kb 2 napig volt.(Szerintem ez nem a fertőzés miatt volt.)Valakinek hasonló tünetei???Köszönöm a választ
1000. akármi
2013. márc. 7. 15:19

Sziasztok!

Szakítottam a barátommal így a nyakamon maradt 1 levél Jangee.

1000Ft+pk-ért adom, Pesten személyesen is átlehet venni.

Szép napot!

999. BAndi89
2013. febr. 25. 10:32

Sziasztok! Màsodik hónapja szedem a bogyót,eddig mèg nem szedtem semmit! Amit tapasztalok a mellèkhatàsokból h igencsak fàjnak a melleim.... Valakinek hasonló tapasztalata van??? Illetve valami gyógymód???? Kb 3 hete mondtam a nôgyógyàszomnak,azt mondta ez termèszetes.

Elôre is köszönöm!!!!!!!

2013. febr. 24. 14:06
Sziasztok! Nekem egy hónap szedés után látványosan feljött a combomra egy jó réteg zsír :((... 4 éve szedek fogamzásgátlót az előzőkkel nem volt ilyen problémám, most ezt írta fel , amúgy is azon gondolkodok abba hagyom az egész fogamzásgátló szedést, sokkal hajlamosabb az ember így a gombás fertőzésekre, amiből nekem is kijárt elég hosszas ideig, a depresszióhoz is hozzájárul , na meg persze a libidóról nem is beszélve... Fogamzásgátló abbahagyásával kapcsolatosan vannak tapasztalataitok?
997. Kocckamano (válaszként erre: 996. - Adruss)
2013. febr. 20. 19:23
Mihez képest késik? a 7 napos szünetben elvileg bármikor megjöhet, nekem pl a 4. napon szokott megjönni!
996. adruss
2013. febr. 20. 17:31

Sziaztok!

első fogamzás gátlómat szedem ami a §,2-es Jangee.

azt szeretném kérdezni,hogy az első levelemet szedem és most tartom a 7 napos szünetet,az természetes,hogy késik a menstruációm?

A nőgyógyászom nem világosított fel,csak fel írta és ennyi.

előre is köszönöm a segítségeteket!

995. angie0221 (válaszként erre: 993. - Loksyméry)
2013. febr. 20. 12:06
Hát lehet mondani kellett volna! Engem a tabi felírása előtt még vérvételre is elküldött, rossz lett az eredmény (nagyon magas vas-szint), elküldött belgyógyászhoz, az megint vérvételre, vas-diétáztam egy negyed évig, majd megint vérvétel, és amikor jó lett az eredmény, akkor kezdhettem el szedni. Ez nem játék, mert bármi bajod lehet, szerintem menj vissza az orvoshoz, vagy hívd fel és kérdezd meg tőle, hogy szedheted-e így.
994. nonoka11 (válaszként erre: 992. - Angie0221)
2013. febr. 20. 09:54
Köszönöm szépen :) én is úgy gondolom h ezt fogom alkalmazni :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook