Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jangee fogamzásgátló abbahagyása fórum

Jangee fogamzásgátló abbahagyása (beszélgetős fórum)


2014. márc. 29. 21:58

Köszönöm!

Mások tapasztalatára is kíváncsi vagyok, írjatok légyszi!

9. virag32 (válaszként erre: 7. - Lány0921)
2014. márc. 29. 11:36

Fél évig.

Kb. addigra ürül ki teljesen a szervezetedből és addigra áll be a normális ciklusra újra. Utána újra lehet kezdeni.

2014. márc. 28. 23:35
Én most hagytam abba kicsivel több mint egy év után, igaz hogy a jangee-t csak pár hónapig szedtem utána másra váltottam, de nekem rettenetesen zsírosodik a hajam és a bőröm már az abbahagyást követő második héttől kezdve. Remélem ezen kívül semmi más mellékhatás nem lesz, mert olvastam én is olyat, hogy volt aki fél évig tünetmentes volt és azután jöttek a durva dolgok. Most kell megjönnie másodjára mióta nem szedem, kíváncsi leszek rá. Ezeket leszámítva több jó dolog történik velem azóta mint rossz, többek között eltűnt rólam 5 kiló és nem sírom el magam mindenen :)
2014. márc. 28. 23:03

És ha utána újra szeretném szedni?

Mennyit várjak vele kb?

6. virag32 (válaszként erre: 5. - Acuko)
2014. márc. 28. 23:00

Dettó, kilenc évig szedtem f.gátlót megszakítás nélkül. Amikor megjön, akkor utána egyszerűen nem veszed be a következőt és kész. Semmi komplikáció nincs az abbahagyásban, nem kell róla leszokni,mint valami depresszió elleni gyógyszerről. :))

Az égadta világon semmi mellékhatást nem éreztem, kivéve,hogy bőségesebb lett a menstruációm és sajnos az embertelen görcsök is visszatértek. Semmi hajhullás, semmi súlyingadozás, nem éreztem különbséget.

5. acuko (válaszként erre: 3. - Lány0921)
2014. márc. 28. 22:52
Én csak annyit tudok mondani, hogy 20 évig szedtem fogamzásgátlót. Közben többször abba hagytam, pl. mikor babát szerettünk volna, vagy egyszerűen csak a szervezetemet pihentetni. Én akkor hagytam abba, amikor az utolsó tabit bevettem, és miután megjött a menzesz, a 8. napon nem vettem be a következő levél első tablettáját. Ennyi. Semmi mellékhatás sohasem volt, pedig akkoriban még nem voltak ilyen kedvező összetételűek a fogamzásgátló tabletták. Szóval, nem kell parázni, egyszerűen nem veszed be a következőt és kész.
2014. márc. 28. 22:38

Meg hogy pl. mikor?

Mert hétfőn kellene elkezdenem az újabb levél szedését. Meg se kezdjem a levelet, vagy "közben" is leállhatok?

2014. márc. 28. 22:36

Mellékhatások, ilyesmi.

Hallottam pl olyat, hogy valakinek hullani kezdett a haja.

Nem úgy van, hogy csak abbahagyom és kész.

A helyzetemet tovább nehezíti, hogy jelenleg külföldön élek, és nem így nem igazán tudok véleményt kérni magyar orvostól.

2. acuko (válaszként erre: 1. - Lány0921)
2014. márc. 28. 22:33
Ezt most nem értem.. Mit vársz? Mit írjanak a tabletta abbahagyásával kapcsolatban?? Abba hagyod, nem szeded és kész. Tényleg nem értem, miért kell ehhez egy fórum..
2014. márc. 28. 22:25

Tudom, hogy már sokan sokszor kérdezték, de...

Kicsit több mint 1 éve szedek Jangee fogamzásgátlót, és most elgondolkodtam azon, hogy abbahagyom.

Ennek több oka is van -amelyeket most nem fejtenék ki bővebben.

Valakinek van valamilyen tapasztalata kifejezetten ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban -pontosabban az abbahagyásával?

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook