Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jakupcsek Gabriella 45 évesen babát vár. Te örülnél ha 45 évesen lennél babás? fórum

Jakupcsek Gabriella 45 évesen babát vár. Te örülnél ha 45 évesen lennél babás? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
320. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 317. - 14775640c4)
2008. júl. 6. 14:44

A külvilágnak megfelelési vágy az általában azt jelenti, hogy nem vagyunk biztosak saját magunkban. Miért ne lehetne az a gyerek a homokozóban olyan koszos, mint egy disznó??? Lehet, hogy eldugul a fürdőkád, amikor beleteszed, de kit érdekel? A lényeg, hogy akkor ott, jól érezze magát.

A szivem szakad meg azokért a gyerkőcökért, akiknek állandóan vezényelnek valamit, ne mássz fel, leesel, ne nyúj hozzá, rád esik? Ahelyett hogy azt mondaná, erősen kapaszkodj amikor felmászol és figyel, hová lépsz? Szerintem ezért félnek nagyon sokan az ismeretlentől, mert már gyerekkorukban beléjük kódolták a félelmet.

319. 363d535da9 (válaszként erre: 297. - 298dc77b34)
2008. júl. 6. 14:42

Először is gratulálok a kisbabádhoz! Sok boldogságot, örömet kívánok!!!!!!


Úgy gondolom, hogy Ő lesz az első gyermeked.


Annyit azért elmondanék neked, hogy amikor én 29 éves voltam, mint te most, akkor az első fiam 2. osztályos volt, a második pedig 5 éves.

Tehát az elméleted szerint, neked tök ciki lett volna ha egy osztályba jártak volna a gyerekeink, mert számításaim szerint míg én akkor 29 éves voltam, te 37 éves leszel mire a gyermeked 2. osztályos lesz.

Azaz: Te 37 éves leszel, amikor a gyerkőc 2. osztályos lesz, én 48 leszek, és valószínűleg lesz aki 29 lesz. Megnyugtatlak, hogy egy 29 éves szemében nincs sok különbség a 37 és a 48 között. Akkor mi is a ciki??????

A nagyfiaimnál én voltam az egyik legfiatalabb anyuka. A kicsinél (5 éves) a teljesen nagy átlaghoz tartozom (24 szülőből 11 az én korosztályom). A legkisebbnél már az idősebb szülőket fogom képviselni, de nem hinném, hogy ez normális felfogású közösségben gondot okozna, mint ahogy egyetlen iskolai osztályban sem volt egyetlen gyereknek sem ciki, hogy az anyukája 10-15 évvel idősebb volt a nagy átlagtól. Ezek a mamák ugyanis egyáltalán nem lógtak ki a sorból.


Ez a felfogás számomra továbbra is érthetetlen. Főleg azért, mert az általad is kinyilvánított elveket valló hölgyek egyikének sincs ilyen jellegű tapasztalata. Mármint, hogy manapság pl. egy iskolai közösségben mi a ciki, vagy mi nem.

Akkor miről is mondtok véleményt?

318. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 316. - Spinneli)
2008. júl. 6. 14:38
A vizsgán megfelelt, házasságra léphet :))))
317. 14775640c4 (válaszként erre: 313. - Spinneli)
2008. júl. 6. 14:36

az a baj hogy sajna kis hazánkban még mindig fontosak az embereknek mások véleménye, túl sokan foglalkoznak azzal ki mit gondol róluk..stb

sokszor ezek a társadalmi korlátok,környezetük általi elvárások befolyásolják sok sok ember értékitéletét, amit sajna még a gyerekre is kivetíti.pl. eleve úgy neveli hogy mit tehet mit nem a gyerek hogy megfeleljen a társadalmi korlátoknak.meg aztán ott van hogy jajj mit szólnak mások.

oviba jár egy kislány. az anyja lépten nyomon rászól a gyerekre,miért piszkos a ruhája miért nem vigyáz rá mit gondolnak majd az emberek ha kimegy abba a ruhába amiben az oviba a játszón volt.stb...

szegény gyerek már most nem azt tehet amit akar, hanem mindig oda kell figyelnie hogy mit gondolnak mások róla. vagy az anyjáról.


és hát ezen nem ud túl jutni és valszeg vagy egy erős lázadó lesz a gyerek ha felnő, vagy olyan mint itt nem egy hoxás, akik pl azon akadnak ki hogy mit szólnak mások ha pár évvel idősebben szül.

arról nem is beszélve hogy mire a gyerek felnő addigra lehet már 50 évesek is szülnek és nem fog feltűnni egy 45 éves korában szült nő

316. spinneli (válaszként erre: 314. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 6. 14:30

maga is ingyen tanítást osztogat.

:)


ez egy nagyon ideális nézőpont, én hiszek azokban a kapcsolatokban (sőt azt tartom a legjobbnak) ha a felek nemcsak kiegészítik, hanem fejlesztik is egymást, persze egy jó alap feltétel ehhez mindkettejüknél.

315. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 313. - Spinneli)
2008. júl. 6. 14:29

Dettó.

Ha Jakupcsek kimaradt volna belőle, akár lehetne a vélemények különbözősége. De így csak egy rosszindulatú acsarkodás. Remélem, sose fog beleolvasni az ilyen magasröptű eszmefuttatásokba.

314. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 312. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 6. 14:27

Az én véleményem szerint egy húszéves embernek arról sincs fogalma, hogy saját magától mit vár el, nem hogy egy másik embertől. Én nem hiszem, hogy húsz évesen felelősen tud az ember arról dönteni, kivel tudja az életét leélni, nem hiszek abban, hogy majd összecsiszolódunk. Persze, kompromisszumra mindig szükség van, de vannak dolgok, amiken nem lehet átlépni.


Én azt gondolom, a szerelem nem győz le mindent. Ha nagyon különböző környezetből jövünk, ha nagyon más a véleményünk dolgokról, ha más az értékrendünk, az otthonról hozott viselkedésminták, az hosszútávon nem fog működni. Legalábbis anélkül, hogy az egyik ne adná fel teljesen saját magát és ne sérülne a személyisége. Ha pedig feladja, sose lesz boldog, előbb-utóbb meggyűlöli azt, aki miatt ezt meg kellett tennie.


Én abban hiszek, hogy akkor tudok társat választani, ha már azt tudom, hogy én ki vagyok.


Uff, szóltam :)))

313. spinneli (válaszként erre: 312. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 6. 14:24

a befolyásolhatóak nem jutnának el a gyermek iskolás koráig, mert alapból nem szülnének a környezet által behatárolt kor felett.

:)

de egyébként így van.


Na mindegy én ezt az egész topikot nem értem, azon kívűl, hogy maximum ismeretlenül kíván az ember egészséges babót, nem értem miért kell erről témázni.

Engem legalábbis hidegen hagy, hogy ismeretlen emberek mikor és miért szülnek, ezért gondoltam, hogy a második kérdés a lényeges.

312. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 311. - Spinneli)
2008. júl. 6. 14:20
Akit nagyon befolyásol a mások véleménye, az rosszul érzi magát emiatt. Aki pedig alapos, felelős döntést hozott és tudja, mit miért tesz, az pont tojik arra, hogy ki mit gondol. Ez az élet minden területére érvényes. szerény véleményen szerint :)
311. spinneli (válaszként erre: 310. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 6. 14:17

én azt az érvet nem értem-nemcsak j.G.-vel kapcsolatban, hogy nagymamának nézik majd a gyerekkel.

Hol érdekelheti ez az idősebb anyukákat?

310. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 295. - 0c97fbb607)
2008. júl. 6. 14:13
Nem az számít, hogy ki hány évvel ezelőtt született, hanem hogy a szervezete milyen állapotban van. Sejtszinten mérhető ma már az egészségi állapot. Ha már Jakpucseknél tartnunk, valószínűnek tartom, hogy ő "fiatalabb" ezek alapján mint sok 30 éves. Elég régóta készült a bébire, alaposan felkészítette a szervezetét, böjttel, jógával, egészséges táplálkozással.
309. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 272. - Rózsa74)
2008. júl. 6. 14:05
Gondolom autogrammot fog osztogatni :)))
308. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 252. - 14775640c4)
2008. júl. 6. 14:01

Ráadásul még sapka sincs rajta :))))


Tudod mit gondolok és tapasztalok? Aki a saját életével,jóban van, elégedett, az vajmi keveset foglalkozik azzal, hogy ki mint éli az életét. Egyszerűen tudomásul veszi, hogy van élet az ő értékítéletén túl is.

Akinek meg valahol hibádzik valami, na annak mindig markáns véleménye van mindenki más életéről. Ráadásul megdönthetetlen, kizárólagos ígazsággal bíró.

307. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 306. - Hoxa)
2008. júl. 6. 13:05

Ép nemrég estem át ezen a 30as traumán...mert 30még oké,de a 31 már majdnem 40:)))

Aztán rájöttem tegnap egy városi bulin hogy sok huszonéves idősebbnek néz ki mint én...mostmár aztmondom ez a legszebb kor...ha elmultam 40,meg majd az lesz a legszebb kor:DDD

306. Hoxa (válaszként erre: 302. - Csillubaba)
2008. júl. 6. 12:57
A huszonévesek úgy tűnik eleve azt hiszik 30 után nincs élet. Aztán majd ha ők is betöltik, akkor rájönnek, hogy van. :D
305. Hoxa
2008. júl. 6. 12:50
Akkor ezek szerint aki ronda, vagy kövér, vagy görbe orrú, vagy félszemű, vagy bármiben is eltér a "normális trendi anyukáktól", az ne vállaljon gyereket, mert az osztálytársak csúfolni fogják miatta a gyerekét a jövőben? Ilyen alapon ezt is mondhatjuk...
304. csillubaba (válaszként erre: 297. - 298dc77b34)
2008. júl. 6. 12:47
Látom nálatok is jön a bébi. Mikorra vagy kiírva?
303. Donyta (válaszként erre: 301. - Csillubaba)
2008. júl. 6. 12:45

Az előbb olvastam a neten a 41-et.. De ez mind1.


Igen így van ott, ahol az egzisztencia és a lét megteremtése az első feladat lehet. A másik, hogy nem mindenki éri el az anyaság biztos vállalásának biztonságosságát húszon évesen. Lehet, sokkal boldogabb gyermekkort tudnak talán biztosítani, ha nyugodt és kiegyensúlyozott biztonságot tudnak nyújtani! A fiataloknál, még minden előtt állnak. Munka, lakás egzisztencia, tanulás, stb... A ami világban elég nehéz mindent megteremteni, a jövőt tekintve.

302. csillubaba (válaszként erre: 295. - 0c97fbb607)
2008. júl. 6. 12:43

Myly, Te itt most jól beletrafáltál a dologba!

Teljesen igaz az, hogy a huszonévesek lelkileg a padlón vannak és én is úgy veszem észre, hogy elég depressziósok. Én is az voltam akkoriban, semmi nem jött össze, Ma már jól vagyok (lekopogom...).

301. csillubaba (válaszként erre: 296. - Donyta)
2008. júl. 6. 12:38

Szulák Andi 42 évesen szült.


Egyébként azon is elgondolkoztam, hogy mostanában azért is tolódik ki a gyerekszülés, mert sokan későn találják meg az igazit, vagy éppen a megfelelő társat. De ha megtalálták akkor már csak akarnak szülni.

300. Donyta (válaszként erre: 297. - 298dc77b34)
2008. júl. 6. 12:38
Szerintem a gyerek ezzel fog felnőni, hogy ilyen az édes anyja. Neki megszokott lesz és különben is a suliban is minden csoda 3 napig tart! Mint mindenütt.
299. Donyta
2008. júl. 6. 12:36
16, 13, és 10 évesek voltak a lányaim, amikor a fiam 1. Sétálni mentünk a Luna Parkba (liget) amikor egy 20 év alatti srác megkérdezte a lányomat, hogy hívják a barátnődet? Jót röhögtünk az egészen, amikor a lány megmondta, hogy te lökött ez az anyám! Más: Most van 3 unokám. 7, 4 éves és egy 8 hetes. Az anyám már többszörös dédi, és reménykedünk, hogy lesz még ük is! Nekem is volt dédim, sajna a mamája két hetes koromban eltávozott tőlünk. Én már nem ismertem őt.
298. spinneli (válaszként erre: 295. - 0c97fbb607)
2008. júl. 6. 12:32

műfelháborodjak?

:)


ne gondoljunk generációs problémának a szimpla szűklátókörűséget myly.

:)

297. 298dc77b34 (válaszként erre: 291. - 0c97fbb607)
2008. júl. 6. 12:31
csakhogy nem neki kell ezzel megbírkóznia, hanem a gyerekének, és éppen ezért tartom borzasztó önző dolognak!!!!!!!!!
296. Donyta (válaszként erre: 292. - Csillubaba)
2008. júl. 6. 12:28
Még hozzátenném, hogy 15 éve több babát elveszítve próbálkozik. Most lett meg az eredménye! Én nem vetetném el az tuti. Végül is 30 évesen szerette volna, de most ért el eddig. Szulák Andrea is 41 évesen szülte első babáját... És még ki tudja hányan?
2008. júl. 6. 12:28

Basszus,úgy beszéltek róla mintha valami őskövület lenne?!!!

Persze min csodálkozom,amikor a mai huszonévesekbe hálni jár a lélek,gyengék,töttyedtek,lelkileg a padlón vannak....

294. 7004ca251b (válaszként erre: 286. - 298dc77b34)
2008. júl. 6. 12:28
és akkor mivan ha ezt mondják majd neki?megkéne tanulni kicsit kevesebbet foglalkozni azzal,hog ki mit fog szólni ehhez meg ahhoz.Kapásból tudnék mondani neked 10olyan nőt aki 30as éveiben jár,tehát a Ti elképzeléseitek szerint ideális korban van mondjuk ahhoz,hogy kisiskolás korú gyereke legyen és a Gabi százszor jobban tartja magát,hozzájuk képest.És ha meg is öregszik látványosan addigra,akkor mivan?baromi sokra lehet menni eg 20on éves anyukával,akire ugyan senki nem fogja azt mondani a suliban,hogy ő a nagyid?! viszont semmi élettapasztalat és mondjuk fele anniyra jó anya,fele annyira gondoskodó mint Jakupcsek aki már hosszú évek óta várt erre a gyerekre...
293. Donyta (válaszként erre: 292. - Csillubaba)
2008. júl. 6. 12:26
Bevállalták. Mást nem tudok mondani, minthogy a nagyobb testvérek is várják a babát, és a leírtak szerint ha bármi történne, szívesen vállalják a kistesó további nevelését. Gabi elég szikár, erős nő. Szerintem a természet segíteni fogja mindenben. Remélhetőleg egészségben, ha korban előrébb is van. A lényeg, hogy a szerelem nagy erő, és a jó család is! Az meg, hogy nagymamának titulálják netán majd.. Erre is csak azt tudom mondani, frappáns csajszi Ő, nem kell félteteni!
292. csillubaba (válaszként erre: 289. - Donyta)
2008. júl. 6. 12:21
Abból a szempontból megértem Gabit, hogy a szerelmével nincs közös gyermekük sőt állítólag a férfinek egyálatlán nincs. De ez a 45 év...Reméljük, tényleg fel tudják őt nevelni, és nem a fiai feladata lesz.
291. 0c97fbb607 (válaszként erre: 286. - 298dc77b34)
2008. júl. 6. 12:19
Lehet,te nem tudnál megbírkózni evvel a dologgal,de Ő meg fog biztos vagyok benne:))
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook