Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jakupcsek Gabriella 45 évesen babát vár. Te örülnél ha 45 évesen lennél babás? fórum

Jakupcsek Gabriella 45 évesen babát vár. Te örülnél ha 45 évesen lennél babás? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
410. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 408. - 363d535da9)
2008. júl. 11. 19:03
mert valaki mindig hozzászól, s ezzel életet lehel belé........ :DDD
2008. júl. 11. 19:00
Hát igen.Én az első fiamat 20 évesen szültem a másodikat 21:)).még az orvosom is azt mondta,hogy Lujzi jövőre is jön?:)))most a második házasságom kapujába léptem,35 évesen.Szeretnénk a párommal közös babát is.Bár nagyon elfognak ítélni,de a párom 63 éves.Két felnőtt gyereke van.37 és 42 évesek.De mi mégis szeretnénk közös babát.Ja és a lényeg,hogy senki rossz véleménye megnyilvánulása nem érdekel. kívánom mindenkinek,hogy maradéktalnul legyen boldog.MINT ÉN!!!!!
408. 363d535da9 (válaszként erre: 405. - Spinneli)
2008. júl. 11. 17:58

Teljesen egyetértek veled!


Akkor miért is él még ez a topik??????


(Engem már egyre jobban bosszant!)

407. fe20557d00 (válaszként erre: 405. - Spinneli)
2008. júl. 11. 14:03
Teljesen egyetértek. Magánügy ki mikor szeretné.És ha csak azoknak volna joga véleményt alkotni akik,40 felettiek és babát várnak vagy akkor szültek elég kevesen írnának,mert nem általánosan elterjedt 45 év körül szülni.
2008. júl. 11. 13:58
Nehéz, igazán szerintem véleményt mondani ebben a témában..., mert pl. én jómagam, ha valaki azt mondja csak 2 évvel ezelőtt, hogy én még fogok szülni ...azt simán kinevettem volna...és szültem...pedig nem terveztem és nem is akartam...hozzáteszem, hogy egy gyönyörü szép kislányom született tavaly júl. 24-én...Megvannak annak is az előnyei ha az ember fiatalon szül és annak is ha idősebb korban...talán érettebb fejjel másként áll az ember a dolgokhoz...és hát soha nem mondhatjuk, hogy soha...mert nem lehet tudni,hogy mit hoz az élet.
405. spinneli (válaszként erre: 404. - 363d535da9)
2008. júl. 11. 13:49

én úgy látom, hogy az utóbbi hsz.-ek cseppet sem foglalkoznak már J- G-val, viszont már azok felett törnek pálcát akik nem szeretnének negyven felett babát vállalni.

Utóbbinak megitéléséhez ugyanúgy nincs senkinek sem joga, mint fordított esetben sem.

szerintem.

senkinek semmi köze hozzá, ki, mikor vállal babát.

2008. júl. 11. 11:43

Kedves hozzászólók!


(Lehet, hogy most nagy felhördülést vált ki, amit leírok! :) )


Szerintem ebben a topikban igazán az mondhatna véleményt, aki hasonló korban van, mint J.G. (Tehát, még én sem!) Ugyanis - tapasztalatból tudom- az ember nem tudhatja előre, hogy miben változik és mennyire az élete 5-10-15 év múlva.

Ha nekem valaki 12 évvel ezelőtt azt mondja, hogy én 10-12 év múlva 3 illetve 4 gyermekes anyuka leszek, akkor kinevettem volna..... aztán pedig most :).......


Tehát 20-as, 30-as éveiket taposók: Tök felesleges ítélkezni, felelősségvállalást emlegetni, stb., mert korotokból és természetes élettapasztalatotokból kifolyólag NEM TUDHATJÁTOK ELŐRE, HOGY MIT HOZ A JÖVŐ, ÉS ABBAN A HELYZETBEN MILYEN DÖNTÉST FOGTOK HOZNI!!!!!!!!!

Felesleges mások felett pálcát törni stb.


Azt pedig higyjétek el, hogy aki ebben a korban babát vállal, az tökéletesen és legalább ezerszer átgondolja a döntését pro és kontra.

403. smudlaagi54 (válaszként erre: 391. - Minda)
2008. júl. 11. 06:34
A felelőségről annyit,hogy nem látsz előre dolgokat.A barátnőm 23 éves volt amikor meghalt,elütötte egy autó.Ott maradt a 3 éves kislánya.Ha Te valamire nagyon vágysz,és esetleg 10-15 évet kell rá várnod,mire teljesül akkor már nem is kell?
2008. júl. 10. 20:24

Gratulálok Gabinak mindenkinek magának kell dönteni,

Én ebben a korban nem vállaltam volna gyermeket,

genetikailag is már ez az a kor amikor bizony a hormonok már nem az anyaságra kodoltak,?

401. spinneli (válaszként erre: 393. - Loch ness)
2008. júl. 10. 17:45

attól mert eltérő a tiedtől, még megfogalmazhatják, sőt....

Én sem szeretnék negyvenen felül szülni, na most mi lesz?

Fogadjuk el, hogy sokan sokféleképpen gondolkozunk, azonkívűl, hogy soha nem lehet tudni mi jön még a pakliban elvi elképzeléseink lehetnek, és senkinek sincs jogalapja, hogy ezt kétségbe vonja.

2008. júl. 10. 16:47
Puding próbája az evés. Ezek a dolgok mindig később derülnek ki,hogy jó döntés volt-e vagy nem.Ha vágynak rá az ő dolguk az ő életük.A pakliba minden benne van,nem csak nekik mindenkinek.
399. Donyta (válaszként erre: 398. - Donyta)
2008. júl. 10. 14:50
Bocsi.. -ettől-
398. Donyta (válaszként erre: 391. - Minda)
2008. júl. 10. 14:49

Nem kellene etől egyáltalán félned! Hol vagy még kicsúszva az időből, még ha a biológiai órádat is nézed? Ma már talán többen vannak később szülők, mint korai.

Én a 4. gyerekemet szültem 32 évesen. Akkor már a 3 lányom, 9, 12, 15 évesek voltak. Ma 16 éves a fiam, és még eléggé jól érzem magam...

2008. júl. 9. 19:00
Bocsi! Én is negyven múltam mikor szültem a kisfiamat,és ennél nagyobb öröm nincs!!Mindenki legyen hálás,hogy gyermeke lehet!!!
396. Adry72
2008. júl. 9. 14:56
Kihullik a hajam!!!
395. 14775640c4 (válaszként erre: 393. - Loch ness)
2008. júl. 9. 08:47

hányszor hallom én is,és nekem is mondták kicsúszol az időből....

kész:((((

na jó inkább lépek

394. wanda8
2008. júl. 9. 08:44
Én már valószinüleg nem vállalnék 45 évesen kisbabát.De ez az én véleményem csak,mindenki maga érzi feltudja e vállalni egy kisbabát.
393. loch ness (válaszként erre: 391. - Minda)
2008. júl. 9. 08:41

Kezdődik elölről... nem lehetne ezt végre abbahagyni? Ld. 387. hsz-om, és SDitti 388. hozzászólása.

Rém idegesítő már vagy századszorra azt olvasni, különböző fórumokon, és itt is, hogy felelőtlenség... gondolja meg... blablabla... És ráadásul nem is érzem az ilyet önálló véleménynek, hanem hogy ez forog közszájon, és gondolkodás nélkül ismétlik sokan, itt a fórumokban is.

A 29 éves kollégám nemrég nem sok híján belehalt rákba, és sokan bele is halnak ilyen fiatalon. Akkor nekik is felelőtlenség volt huszonévesen gyereket vállalni? Hagyjuk már abba ezt az értelmetlen és méltatlan vitatkozást!!!

392. 14775640c4 (válaszként erre: 391. - Minda)
2008. júl. 9. 08:34
én későn szültem és nem is akartam előbb mint mondtam alant.31 és 33 évesen szültem. és nem érzem magam közel a halálhoz:))))
391. minda
2008. júl. 8. 23:54
Gratulálok neki!,---DE,szerintem felelősség teljesen kell bevállalni a gyerekeket,hiszen annak a gyereknek sem mindegy,h mikor veszíti el a szülőt.....,persze ez akkor is benne van a pakliban,ha 20évesen szülünk,-de a biológia mégiscsak más.....-vagy nem? Én 31leszek ,de már kérdéses a 2. bevállalása,mert hát ugye fel is kellene nevelni!!!-nemcsak megszülni :O)
390. liaandi
2008. júl. 7. 14:09
Én is láttam a riportot!És én csak gratulálni tudok neki hogy bevállalta a babát!És az hogy valaki 45 éves nem azt jelenti hogy idős,mert néhány fiatal megirigyelhetné őt!Ennyi erővel lehetne csinálni egy topikot a 70 éves néniről aki ikreket szült!Na látjátok az már öreg!
389. SDitti
2008. júl. 7. 14:07
És még annyit, hogy sokféleképpen alakulhat az élet. Sokan, ha nem vesznek össze életük első partnerével (egyből megtalálják azt, akivel tudnak élni vagy csak kompromisszumokra készebbek vagy akármilyen indokkal) 20 évesen, akkor nem keresgélnek még 10 évet... és már egyből lehet (lehet???) is az orra alá dörgölni a 30 évesnek kicsúszik az időből... pedig lehet, hogy ő nem úgy tervezte, de most mit csináljon, élni kell az életet...
388. SDitti
2008. júl. 7. 14:01
A TV2-ön láttam a vele készült riportot. Nekem abszolút pozitív a hozzáállása és a példamutatása. Biztosan átgondolták azt, hogy mit vállalnak. Mint ahogy ezt ő is elmondta, példát akar mutatni arról, hogy ennyi idősen is lehet gyermeket vállalni és neki lesz miért vigyáznia magára, hiszen fel kell még nevelnie egy gyereket. Igen, mindig lesznek vitatémák. Köztük ez is. Fújnak a 20 évesen gyermeket vállalókra - pedig anyáink általában akkor szültek - és megvetik a 30-as, 40-es éveikben gyereket vállalókat. Közben meg sok-sok olyan ember van akire pont azért nézünk fel, pont azért tűnik ki a tömegből, mert valamit másképp csinál.(Pl. A 90-es évek elején megszólták azokat a párokat, akik "csak úgy összeálltak", manapság rengetegen élnek élettársi kapcsolatban.) Aztán lassanként rájövünk, hogy úgy is lehet csinálni. Lehet vitatkozni azon, hogy mik az előnyei-hátrányai a késői gyermekvállalásnak. Nincs jogunk megszólni J.G-t (vagy akárki mást), hiszen csak azt kell néznünk, hogy ő egy ember, minden pozitív és negatív tulajdonságával, tanulhatunk tőle vagy okulhatunk a dolgaiból, de a többi kizárólag az ő magánügye.
2008. júl. 7. 12:21

Az a baj szerintem, hogy ha valaki kiír egy topikot, amin vagy a fiatalon vállalt gyerek, vagy a 40 évesen vállalt gyerek a téma, az mindig így végződik, és ilyenné válik a hangnem. Miért??? Tiszteljük egymást, please!!! A véleményünk lehet más és más, de adjuk elő úgy, hogy tiszteletben tartjuk a másikat, legalább az emberi mivoltát!

Nagyon szeretem a Hoxa-portált, az itt jelenlévők legnagyobb részét abszolút normális embernek érzem, ne fulladjon már mindig ilyenekbe egy topik!!!

2008. júl. 7. 09:47
Elkepeszto ez a topik, mar eleve a felvetes, hogy azon ragodjanak emberek, hogy egy vadidegen helyes dontest hozott-e (szerintuk nyilvan nem) es belepampogjanak, hogy mit es hogyan kellene csinalnia. Azt gondolom, hogy minenkinek szive-joga eldonteni, hogy hogyan eli az eletet, hogy mikor jar iskolaba, milyen munkat vallal es hol, mikor hazasodik, mikor vallal gyereket, hova megy nyaralni, milyen helyen kepzeli el az eletet, stb. Sajnalom azokat az embereket, akiknek az elete kozponti problemaja, hogy a szomszedjuk, a zoldseges az utcajukban, a no a TV-kepernyon mit csinal es hogy csinal es folyamatosan elemzik, furjak, utaljak, irigylik... Szanalmas.
2008. júl. 7. 09:09
jó persze volt hogy nálam is szakadt el cérna,aztán végül rájöttem arra hogy nem lehet megszólni egyéneket a döntésük alapján. igy azóta változtam én is.
384. 14775640c4 (válaszként erre: 383. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 7. 09:07

igazából azt felejtik el egyesek hogy minden ember más.

és minden ember független egyén és igy joga van azt tenni amit akar. és ugy ahogy akarja.

sokszor nevetek egyes hsz-eken hogy azt mondja elitélem,vagy nem normális ,ez hülye stb....

383. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 382. - 14775640c4)
2008. júl. 7. 08:57
Engem egyáltalán nem zavar, hogy a vélemények megoszlanak. A mód azonban, ahogy némelyek előadják a véleményüket - ami már nem is vélemény, hanem "határozat" - és a tolerancia hiánya felettébb irritál. Való igaz, hogy a stílus maga az ember :)
2008. júl. 7. 08:28

sajna mindig is voltak témák amik megosztják az embereket.

itt is a hoxán legalább 10 olyan téma van ha nem több ahol megosztódnak az emberek ez van.

pl. otthon szülj -kórházban szülj

szopi-vagy tápszer

császár-vagy nem császár

oltás-vagy nem oltás

abortusz mellett-vagy ellen

fiatalon szülj-vagy idősebben....

és sorolhatnám.

de hát ez van. szerintem ez igy normális is, míg nem kezdjük el egymást gyalázni,meg lenézni stb...

2008. júl. 7. 07:57
Bele bele néztem a hozzászólásokba,de bocsi,nem olvastam végig mindet.Elégé megosztja a közvéleményt ez a téma.Szerintem meg az csak számit,hogy milyen anya az illető,mert ha rajtam múlna sok embernek nem engedném,hogy gyereke legyen,amilyen felelőtlenek.Van aki 20 évesen normálisabb szülő,mint más akár 40 évesen.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook