Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jakupcsek Gabriella 45 évesen babát vár. Te örülnél ha 45 évesen lennél babás? fórum

Jakupcsek Gabriella 45 évesen babát vár. Te örülnél ha 45 évesen lennél babás? (beszélgetős fórum)


110. 363d535da9 (válaszként erre: 103. - B30b2dd2e9)
2008. júl. 4. 19:52

Még valamit elfelejtettem. Ha kimész a temetőbe, akkor nézd meg azt is, hogy (nálunk -Miskolc- külön parcella van) hány gyermek nem éri el a felnőttkort. Nagyon elszomorító!!!!!!!!

De akkor ne szüljünk, mert mi van ha.......


Nagyon nehéz lehet az életet ilyen felfogással élni!

109. ájrin
2008. júl. 4. 19:52

Óóóóó lányok!


Ezen tényleg kár vitázni, ezek azok a dolgok, amik vagy beleférnek az ember elképzelésébe, vagy nem. Senkit nem lehet az ellenkezőjéről meggyőzni, hiszen nem tudja az ember elképzelni, hogy ő abban a helyzetben úgy viselkedjen, ahogy a másik életszemlélete megengedné.

Ezért szép az élet, mert nem vagyunk egyformák, és véleményt lehet cserélni:)


Ne mérgelődjetek! Árt a szépségeteknek:)

108. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 103. - B30b2dd2e9)
2008. júl. 4. 19:48

Miert faj neked, hogy J.G. 45 evesen ujra anya lesz?

Van erre elfogadhato valaszod?

107. 363d535da9 (válaszként erre: 104. - Arka)
2008. júl. 4. 19:46
Nagyon szépen köszönöm! :)
106. 363d535da9 (válaszként erre: 103. - B30b2dd2e9)
2008. júl. 4. 19:45

Szíved joga 30 évesen attól rettegni, hogy 40-55 évesen eltávozol erről a gyönyörű világról.

Az anyukám most 79 éves (5 gyermeket szült. Én vagyok a legfiatalabb.). Az apukám 76 évesen halt meg, de ha nem rettegett volna annyira az orvosoktól, akkor a mai napig is élhetne. A férjem dédnagymamája 86 évesen halt meg. Apósom rokonságában a férfiak életkora halálukkor 85 és 90 év között van.

Az ilyen statisztikák kb. annyit érnek, mint amikor azt mondják, hogy Magyarországon a jelenlegi nettó átlagkereset 150 ezer Ft.


Nem is igazán értem, hogy mi alapján ítélkezünk a másik döntése fölött? Miért gondoljuk azt, hogy mi okosabbak, előrelátóbbak vagyunk másoknál? Honnan tudjuk azt eldönteni, hogy 10-15 év múlva mit fogunk gondolni az élet dolgairól?


(Ha engem 28 évesen megkérdeztek, hogy lesz-e harmadik, akkor azt mondtam, hogy: Isten ments! És azóta semmi más nem történt, csak eltelt 10-15 év!)

105. 2ab728965c (válaszként erre: 102. - 363d535da9)
2008. júl. 4. 19:33

Tökéletesen egyetértek Veled Gyöngyös, erre nincs szabály, szuverén joga mindenkinek hogy mikor és milyen megfontolásból vállal, avagy nem vállal gyereket.


Én mindenesetre nem örülnék ha 45 évesen kellene szülnöm, szültem hármat fiatalon, megnőttek szépen,nem szeretném előről kezdeni a babázást, mert fáradt és öreg vagyok hozzá, úgy érzem.


Aki viszont késöbb--40 felett-- határozza el magát, mert úgy alakult az élete hogy előbb nem fért bele a szülés ( vagy nem esett teherbe) az is érthető, és abszolút elfogadható számomra.

Manapság annyira pontos genetikai vizsgálatok vannak egy esetleges rendellenesség kiszűrésére, hogy a magasabb anyai életkor ilyen szempontból nem akadály.

104. Arka (válaszként erre: 102. - 363d535da9)
2008. júl. 4. 19:33

Szia!


Csak azt akartam neked írni, hogy gratulálok a sok szép gyerekhez, a negyedik is biztos gyönyörű lesz.

103. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 102. - 363d535da9)
2008. júl. 4. 19:33

Itt nem is a terhességi kockázatról van szó. Legalábbis nem csak arról. Van egy tudásbázis kérdés, ajánlom minden pártoló figyelmébe: "Magyarországon mennyi az átlagéletkor?" Nem bizos, hogy pont így hangzik, de valami ilyesmi. Olvassátok el!! Ledöbbentő, a 40-55 évesek úgy hullanak, mint a legyek férfiak nők egyaránt. Persze mindenki azt hiszi majd ő lesz a kivétel...

Akkor is felelőtlenség ilyen idős korban szülni.

2008. júl. 4. 19:21

Sziasztok!


Nagyjából elolvastam a hozzászólásokat. Megállapítottam, hogy kb. ugyanolyan hozzászólásokat és érveket sorakoztattok fel, mint a "szülni 40 felett" című topikban.

Én azt az elvet vallom, hogy az ember, csak arról tud igazán véleményt mondani, amit ki is próbált.

Én maximálisan megértem J.G.-t (habár, mint médiaszemélyiséget nem igazán kedvelem.). Hozzá hasonlóképpen én is 21, 24 évesen szültem a nagyfiaimat, aztán én 35 évesen szültem a 3. fiamat, majd most 40 évesen várom a 4.-et. Egy pillanatig sem merült fel bennünk, hogy mi lesz, ha....

Ha az ember állandó félelmek között éli az életét, azzal a saját napjait keseríti meg.

Egyébként meg nem azt nyilatkozta, hogy majd a fiai nevelik fel a kicsit, hanem azt, hogy amikor ők már nem lesznek, akkor is ott lesz egymásnak a három gyerek. Ebben semmi felháborítót nem találok. Én is mondogatom időnként a nagyfiaimnak, hogy ha mi nem leszünk, akkor csakis egymásra számíthatnak majd, de szerintem ez a természetes.


Egyébként pedig elmondanám, hogy mostanában gyakran megfordultam a különböző vizsgálatok miatt genetikai rendelőben, ahol órákat kellett várni, és így az ember nagyon sok kismamával beszélgethetett. A tapasztalatom az volt, hogy nem az én korosztályomnál merültek fel leginkább problémák, hanem a 30-35 év körüli kismamáknál. Nem egy zokogó "fiatal" kismamát láttam kijönni a rendelőből. A mi korosztályunkban általában csak az vállal babát, aki tisztában van azzal, hogy az egészségi állapota megengedi számára ezt, a legtöbben először kikérjük az orvosunk véleményét stb. Aki öregnek, fáradtnak, betegnek érzi magát az általában 40 körül már nem vállal gyermeket.

A fiatalok a korukból adódóan azt gondolják, hogy : ááááááá, nálam semmi gond nem lehet, pedig miért is nem? (Ezzel én is így voltam.)


Nem kéne elítélni sem azt aki fiatalon, sem pedig azt aki idősebben vállal gyermeket. Ez mindenkinek a saját szuverén döntése. Nem tartozik a megvitatandó témák közé!

2008. júl. 4. 18:48
nem nagyon, nem vagyok híve sem a túl korai tizenéves, huszonév eleji gyermevállalásnak, ahogyan 40 év felettinek sem, természetesen ideális esetben.
100. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 96. - 867f9adc74)
2008. júl. 4. 17:59

Kivétel nélkül minden hozzászólásoddal egyetértek.

Szerintem J.G. nagyon felelőtlen ( bár a személyét nagyon kedvelem). 46 lesz mire meglesz a baba? Ez már nagyon durva. Szegény gyerek....Mire oviba megy az anyja 50 éves lesz. Nem baj, ott lesz a 2 bátyja, majd ők felnevelik, ha valami történne. Hát, szavakat se találok erre..

Nekem meg ne jöjjön senki azzal, hogy semmire nincs garancia fiatalabb korban sem. Mennyi az arány, most őszintén...? Köszönöm.

2008. júl. 4. 17:55

Ha első baba lenne nagy küzdelmek árán, biztosan bevállalnám. De neki nem az első gyermeke, és amire a nyakamat teszem, hogy nem tervezett baba.

Nem illik Jakupcsek mostani image-éhez a nagy pocak.

2008. júl. 4. 17:55
Nem örülnék, tuti elvetetném.
97. 1eb84e4bad (válaszként erre: 66. - Ájrin)
2008. júl. 4. 17:54
Attól hogy terhes.
96. 867f9adc74 (válaszként erre: 91. - 0c97fbb607)
2008. júl. 4. 16:53

újra és újra képes leszek végigcsinálni a projektet!!!!!!!!!!


de nem 45 évesen!!!!!!!!!!!!!!!!

2008. júl. 4. 16:42

Képzeljétek, nem oly' rég, amikor az akkor 2,5 éves fiammal és 10 éves lányommal (32 évesen) a játszótéren voltam, egy kb. 30-35 közé tehető anyuka szinte elítélő hangon kérdezte, hogy mindkettő az enyém -e, mintha a világ sokadik csodáját látná. Ő egy 1 év körüli kislánnyal volt.

Szinte számon kért, szinte lehülyézett, hogy ilyen korán (22 évesen) szültem első gyerekemet.

Pedig már majdnem kezdtem kihúzni magam, mert először azt hittem, azért kérdi, mert letagadhatok egy tizest. De nem. Őt felháborította az, hogy én hogy "elszúrtam" szerinte az életem.

Látjátok? Mindenkinek másképp jönnek le ezek a dolgok.

Pedig nem éreztem magam fiatalnak egy gyerekhez, sőt, 22 évesen nem is voltam fiatal anyává válni.

Csak azt az egyet bántam meg, hogy a 2 gyerkőc közé nem "szúrtunk be" egy harmadikat is.


Hajrá mindenki, babázzatok, amikor csak jólesik!

2008. júl. 4. 16:39

Mindenki saját maga dönti el, mikor szeretne anya lenni, én a legjobbakat kívánom neki!

Ma már annyi vizsgálat van (ami régen nem volt), hogy ki lehet szűrni ha gond van (de ne legyen) a többi pedig az Ő döntése.

2008. júl. 4. 16:35

És egyébként mit jelent az, hogy BABÁSNAK LENNI?


Lehet valaki áldott állapotban, várandós, terhes, állapotos, stb., de babás?

2008. júl. 4. 16:32

Maximálisan egyetértek Hoxa véleményével.


Egyáltalán - erről és hasonló témáról, ami mindenkinek a legbensőbb magánügye és nem azért lett hír belőle, hogy itt valaki "fórumot" indítson róla - miért kell ezt megtárgyalni és pro-kontra véleményezni? Kinek mi köze hozzá?


És aki elindította ezt a fórumot, minimum a nevét kellene tudni leírni: JAKUPCSEK GABRIELLA!



Ha még ezt sem tudod, milyen jogon írsz róla bármit is?

2008. júl. 4. 16:20

Uhhhh,most olvastam vissza......



Aki felelőtlenségnek tartja,az magából indul ki,mert Ő nem érezné magát elég erősnek,energikusnak,hogy újra végig csináljon egy gyerek "projektet"az elejétől a végéig,de Gabriella igen és ezért fejet hajtok előtte,mert én már most sem tudnék belemenni még egy gyerekvállalásba,ha véletlenül beütne,pedig én még pár évvel fiatalabb is vagyok nála:))

Az egészségügyi meg a többi ilyen aggályok pedig csak humbuk és blabla,mert egy egészséges erős nő,akár 70 éves korában is szülhet.A halálunk időpontjára pedig nincs garancia,sem arra ,hogy hogyan nevelünk fel egy gyereket.Van aki még 40 éves korában se tudja megélni ,vagy elfogadni a szülei halálát,de van aki már 20 évesen is önálló ,magabiztos ember,aki megáll a lábán akkor is ,ha esetleg korán elveszti a szüleit.

Ezen kívül még 70 éves kismamánál is bennt van a pakliban ,hogy akár 100 évig is elél,akkor meg miről beszélünk???

áhhh....

2008. júl. 4. 16:00

Tényleg???:))))))

Ez fantasztikus,gratulálok neki, és kívánom minden zökkenőmentesen menjen!:)))

89. Hoxa
2008. júl. 4. 15:50

Komolyan elszomorodtam... mindenért képesek vagytok ölre menni és sokan olyan könnyen ítélkeznek mások felett, mint ahogy levegőt vesznek, a körülmények ismerete nélkül is, akár egyetlen momentum alapján. Enélkül is lehet(ne) véleményt nyilvánítani, talán ezt is tanítani kellene az iskolákban...


Hajrá Gabi! Egészséges és problémamentes várandósságot kívánok neki! Nem huhogok, nem vészmadárkodok, biztosan ő is aggódik eleget.

Minden nőnek joga van dönteni arról, hogy 40 év felett vállana-e gyermeket, de sem az igen, sem a nem miatt nem ítélhető el senki.


Aki huszasévei elején (vagy talán tizenévesen) szült, azt bizonygatja, ez mennyire jó! Remek, örüljünk annak, hogy ő boldog!

Aki harmincon felül szült és elégedett, annak is örüljünk, mert csoda a születés! Egyálalán nem öreg a gyermekvállaláshoz.

Aki pedig 40 felett vállal babát, azt becsüljük és drukkoljunk neki! A kora miatt semmivel sem felelőtlenebb, mint bárki más.


A kor egyáltalán nem számít, az ember sokkal többet.

88. ájrin
2008. júl. 4. 15:38

Sziasztok!


Akkor leírom nektek, hogy ő hogyan vélakadik erről, 15 év várakozás után (a másik két gyereke az előző házasságából van, a mostani férjével 15 éve próbálkoznak! És többször el is vetélt)...


""Lehetséges, hogy kevesebb évet töltök majd a gyerekemmel, de van két felnőtt fiam, akik majd folytatják a feladatomat. Az együtt töltött idő minősége fontosabb, mint az, hogy én meddig maradok mellette fizikailag. Úgy kell beosztanom ezt az időt, hogy teljes legyen. Biztosan több időt fogok a babával tölteni, mint anno a két fiammal.....A sztereotípiák ellen kűzdök, és úgy gondolom, az aktív éveimet hosszabítja meg ez a kisbaba. Magyarországon még mindig furcsán néznek egy negyven feletti kismamára, én viszont a baráti körömben azt látom, hogy az anyaság új értelmet ad egy negyven feletti nő életének is..."


Nagyon boldog, ahogy nyilatkozik, régóta szerettek volna közös babát, ne bántsátok!

87. dus
2008. júl. 4. 15:26

Nem! A babára is én mamára is elég veszélyes a kései terhesség! Meg van mindennek a maga ideje! Mikor fog az a gyerek érettségizni? Amikor az anyjának unokázni kellene?

Engem valószínűleg nagyon rosszul érintene, ha 45 évesen két csíkot mutatna a terhességi teszt! Gondolkodás nélkül elvetetném!

2008. júl. 4. 13:35

Én fiatalon szültem a fiamat 19 éves voltam, nem vágytam szórakozni,mert ha bevállaltam akkor nem a nagyszülőknek szültem. Most arra vagyok büszke, hogy van egy nagy fiam és elmondhatom,hogy fiatal anyuka vagyok.DDDDD

De egyáltalán nem ítélem el azokat,akik későn szülnek,szerintem a gyerek minden korban csodálatos.

Sok boldogságot kívánok Gabinak a születendő gyermekéhez.

85. 867f9adc74 (válaszként erre: 84. - Adry72)
2008. júl. 4. 13:30

én is csak az írtam le drága, hogy mindenkinek van sajár véleménye:-)


Csak kicsit szalonképesebben:-DDD

84. Adry72
2008. júl. 4. 13:27

Hát az én véleményem a dologról az,hogy sztem egyáltalán nem nagyobb felelőtlenség mint 18 évesen szűlni!Mondjuk egy első szerelemben,egy agresszív alkesznak,vagy a ma mégoly divatosabb drogosnak.Sokan szülik halomra a gyerekeket és nem tudnak nekik mondjuk gyümölcsöt venni.Türelmetlenek,óbégatnak a porontyokkal,mert fiatalok ugyan,de egy rakás szar az életük.

Nem hinném,hogy rossz lesz annak a babának,mert az anyukája 45 évesen hozza a világra.

Másrászt! Azt sem hinném,hogy a komplikációkon kéne aggódni! 20 évesen nagyobb az esély,hogy down szindrómás gyereket hoz vki. a világra,ugyanis 35 év felett agyba-főbe vizsgálnak.Gondolom,ha olyan súlyos probléma lenne a babával senki sem vállalná.

Amúgy arra is kiváncsi lennék mégis ,mi a fenéről maraghat le aki későn szül???Vagy aki éppen korán???

Sztem. mindenki maga döntse el mikor vállal gyermeket.Egy a lényeg!!! Az a csemete szeretetben,békében cseperedjen!!!!!!!!!!!!!

83. 867f9adc74 (válaszként erre: 82. - 14775640c4)
2008. júl. 4. 12:35

én meg nagyon örülök annak, hogy ilyen fiatalon lettem anya! Ugyanúgy pörgök, mint előtte! attól, h gyerekem van, még nem maradok le az élet dolgairól!!

Sőt! épp az marad le sok mindenről, aki későn szül...


Nem vagyunk egyformák, na:-))


Ergo a véleményünk is különbözhet dolgokról:-D

82. 14775640c4 (válaszként erre: 81. - 867f9adc74)
2008. júl. 4. 12:30

én meg fiatalon nem tudtam volna szülni. egyszerűen nem vitt volna rá a lélek, amikor dolgoztam, és be voltam sózva. jöttem mentem esetleg szórakoztam..stb

egyszerűen el sem birtam volna képzelni mondjuk 20 évesen amint babakocsit tologatok.állandóan arra gondoltam volna hogy elkapkodtam.most legalább nem gondolom

81. 867f9adc74 (válaszként erre: 79. - 14775640c4)
2008. júl. 4. 12:28

33 és 45 év között van 12 év...


ami emberöltőnyi viszonylatban nem kevés...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook