Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
5420. Gitta1980
2015. júl. 29. 15:44

Noaka! te mikor a korhazba bementetek mar ki voltal tagulva haladt a szules? ezert sem kellett oxi? v egyebkent sem kaptal volna?

en majdnem zart mehszajjal mentem be megrepedt magzatburok miatt igaz 3 perces "fajasokkal" de nem voltak allitolag "jok" eleg hosszuak.

mikor még nem kaptam oxit jol voltam utana viszont szenvedtem veszettul. kb 14 orat voltam bent (reggeltol estig) mire vegre megszuletett a lanyom.

nem tudom h ha nem kaptam volna oxit jobb lett-e volna v akkor tenyleg csaszar lett volna belole (majdnem igy is az lett)

nekem is fogadott szulesznom volt.

neked a szulesznod magatol mondott el csomo dolgot vagy te kerdeztel ra dolgokra te akartad megbeszelni.

nekem az volt a bajom terhesseg es szules alatt mindenkivel h magatol senki sem nagyon mondott semmit, csak h kerdezzek. pl a szules varhato menetet sem beszeltuk meg elore :-(

5419. Gitta1980
2015. júl. 29. 15:27
Sziasztok! bocsi csak most neztem be ide. elolvasom miket irtatok azota.
5418. Nikk_1982
2015. júl. 28. 12:29
En egy ideje nagyon kivanom a turot, sosan, edesen, vagy magaban is. :-)
5417. noaka (válaszként erre: 5416. - Nikk_1982)
2015. júl. 28. 11:48
Igen, igazad van. Valóban ezt írtam, de az eszembe se jutott, hogy terhesen bárki is elkezd kísérletezni magától, anélkül, hogy megkérdezné az orvosát. Én semmilyen diétát nem mertem a terhesség alatt csinálni, csak ezt, de ezt is az orvos javasolta. Természetesen senki ne álljon neki csak úgy! Amúgy ha szeretitek a túrót és van kedvetek hozzá, az étrendetekbe nyugodtan beletehetitek, mert állítólag nagyon sok jó dolog van benne ami a fejlődő magzatnak kell.
5416. Nikk_1982 (válaszként erre: 5415. - Noaka)
2015. júl. 27. 17:32
Tiz hozzaszolassal lejjeb ezt irtad: "A szülés előtti napokban túródiétára voltam fogva, a vizesedés miatt,ha bárkinek ilyen problémája van próbálja ki." Erre vonatkozott, hogy szerintem nem kene csak ugy kiprobalni.
5415. noaka (válaszként erre: 5409. - Nikk_1982)
2015. júl. 27. 15:35
És sem ajánlom csak úgy kipróbálgatni ezt a túródiétát. Nekem egy orvosnő írta elő ott a Jahn F-ben, amikor a csepeli SZTK-ból, azonnal beküldtek toxémia gyanúval.A doktornő azt mondta, ha nem hat a diéta akkor be kell feküdnöm. A várt hatás: a vizesedés csökkenése volt, hát annyit csinált, hogy megállította, de nem csökkentette ( ekkor már rengeteg víz volt rajtam).Szerencsére pár nap múlva szültem, mert elég nehezen bírtam, folyton éhes voltam. A CTG-ken kirúgtam a hámból, ott tömtem magamba a szőlőcukrot, mert a baba nem nagyon akart soha mozogni, de amúgy betartottam rendesen.
5414. noaka (válaszként erre: 5410. - Gitta1980)
2015. júl. 27. 15:27
Gyurkovics Kati volt a szülésznőm. Olyan szülésznőt kerestem aki nyitott a természetes szülésre, nem akarja gyorsítani a szülést, engedi, hogy úgy vajúdjak ahogy nekem a legjobb. Így találtam rá Katira. Bementem megnézni a szülőszobát egy hétvégén, az ügyeletes körbevezetett, elmondtam, hogy hogyan képzelem el a szülésemet, erre Katit és Czövek Ágit javasolta.Egy telefonos egyeztetés után találkoztam Ágival, akivel alaposan megbeszéltünk mindent, majd ezután döntöttem úgy, hogy vele szeretnék szülni. Minden kérdésre alaposan válaszolt, nem volt semmilyen téma kínos. A 36.héttől hozzá jártam be CTG-re. Ez is kényelmes volt, mert vele egyeztettem időpontokat, és ő fent a szülészeten megcsinálta, nem kellett lent órákat várni.Éjjel kezdődött a szülés, mivel ő is Csepeli, elmentünk érte, felvettük, és együtt mentünk be szülni 3 perces fájásokkal :).A vajúdás szakasza nálam teljesen otthon , és az autóban zajlott, úgyhogy nem volt szükség, kádra, labdára stb. Végig biztatott, segített a pózokban,mondta, hogy mikor mi történik. Gátvédelemmel szerettem volna szülni, sajnos nem sikerült, de az utolsó pillanatig próbáltuk, de a baba szívhangja leesett, és mondta, hogy szerinte jobb lenne, ha gyorsan ki tudna bújni. Ő varrta össze a sebet. A gyermekágyi osztályra a szülést követően többször lejött megnézni, hogy vagyok.Amikor kiengedtek a kórházból, távozás előtt segített a szoptatást megtanulni, nekem is meg a babának is. Nem akart szopizni, és nem nagyon tudtunk vele mit kezdeni mert folyton aludt a kezdődő sárgulás miatt. Pont ma a kórházban jártam a babával, és összefutottunk, mert látni szerette volna Julikát. A baba miután hazamentünk még másfél napig nem szopott, aztán egyszer csak ráérzett az ízére, és azóta le sem lehet szinte tépni a ciciről. 3300 grammról 5 kilóra tornázta fel magát csak anyatejjel.Összességében ami szimpatikus Katiban: a természetes szülést pártolja, türelmes, figyelt rám, mindig érdeklődött utánam (nem nekem kellett hívogatni),energikus, megnyugtató volt a szülésnél, és nem utolsósorban több mint 30 év tapasztalattal rendelkezik!Ez az én tapasztalatom. A szülés nekem egy szép élmény maradt.
5413. noaka (válaszként erre: 5411. - Gitta1980)
2015. júl. 27. 15:11
Szia! 7 hete szültem, pár poszttal lentebb írtam a tapasztalataimról. Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok. A szülésznőm Gyurkovics Kati volt, orvost nem választottam. Azért is döntöttem e mellett a kórház mellett, mert itt lehet csak szülésznővel szülni. A minél természetesebb szülés volt a cél (szerencsére sikerült is), itt 2 szülésznő dolgozik ezzel a szemlélettel: Gy. Kati és Czövek Ági. Felkészítő előadások vannak, a kórház honlapján találsz infót, nagyon előre kell jelentkezni, mert eléggé be vannak telve a helyek. Én kb. 5 hónapos terhesen jelentkeztem , de már nem volt szabad hely a szülésig...
5412. Gitta1980
2015. júl. 22. 20:19
Nikk 1982 irnal nekem uzenetben Makai dokirol h milyen terhesgondozasnal szulesnel ill te sztkba korhazba v maganba jartal jarsz hozza?
5411. Gitta1980
2015. júl. 22. 20:16

Sziasztok! akik mostanában mondjuk 6-12 hon belu szultek irnának h most mi hogy megy odabent a korházban?

ill ki volt az orvosotok szulesznotok es milyen volt vele veluk szulni?

En lassan 2 éve szultem a lánykámat. :-)

vannak még felkeszito eloadasok?

5410. Gitta1980
2015. júl. 22. 20:13

koszonjuk a beszamolot. es gratulalok. :-)

megirnád legalabb uzenetben h ki volt a szulesznod es miert voltal elegedett vele?

5409. Nikk_1982
2015. júl. 18. 06:04
Osszesen fel kg turo egy napra es mas semmi? Ez igen drasztikus monodieta igy, szigoru orvosi felugyelet nelkul senkinek nem ajanlanam kiprobalasra.
5408. noaka (válaszként erre: 5407. - Nikk_1982)
2015. júl. 17. 20:52
Nincs semmilyen gátkezelés már. Mielőtt kiengedtek, ránézett a szülésznő,hogy hogyan gyógyul.A túródiéta: túrót lehetett csak enni, max. fél kilót egy napra elosztva.Majd még kevesebbet, 250-300 gr-ot. Kicsit segített. Állítólag minden van benne ami a babának kell, plusz vízhajtó. :)
5407. Nikk_1982 (válaszként erre: 5406. - Noaka)
2015. júl. 17. 19:15

Gratulálok a babához!

Nincs már esti gátkezelés a kórházban?

Mit takar a túródiéta? Mit ehettél, mit nem?

5406. noaka
2015. júl. 17. 17:36

Sziasztok!

Június 9-én szültem a Jahn F.-ben. Választott szülésznővel,szülés közben orvos nem is látott, csak a végére jött be(a terhesség végére magas vérnyomásos lettem, és nagyon elvizesedtem, ezért kötelező volt ott lennie), de leült 3 lépésre és ott várta meg a végét a szülésnek, majd kiment :). Minden rendben ment, teljesen természetes szülés volt, összesen 3 óra, aminek a felét otthon töltöttem vajúdással. Egy vagy 2 ágyas szobába szerettem volna menni, de nem volt rá lehetőség, a melegfront miatt aznap kb. 15-en szültek :). De nem volt vészes az 5 ágyas sem. Nyugodtan lehetett zuhanyozni, mosdóba menni, mert a többiek figyeltek a babára addig, nem kellett izgulni, sír-e. A mosdó olyan volt amilyen (elég kényes vagyok erre), de ki lehetett bírni. Azt tapasztaltam, hogy a csecsemősök segítőkészek, ha kéred, de amúgy meg maguktól nem, nagyon le vannak terhelve (legalábbis akkor: rengeteg baba volt). Amit hiányoltam: a szoptatással kapcsolatos tanácsadás alapossága, esetleg mellszívó kölcsönzés(más kórházakban adnak kölcsön ha szükséges), vagy sterilizálási lehetőség (egy mikró sterilizálni),mert volt aki behozott mellszívót de nem tudta sterilizálni használat előtt). Jó tanács: vigyetek be szilvalekvárt, vagy 100% gyümölcslevet, és igyatok belőle sokat, akkor nem lesz szükség a glicerinkúpra -sokan kínlódtak ezzel:) . Nekem bejött, szilvalevet ittam hígítva ( Sió azt hiszem).Nagyon ajánlom, hogy válasszatok szülésznőt, nekem nagyon jó volt. Orvost akkor érdemes, ha valami gond van a terhesség alatt, vagy nagyon izgultok a szülés miatt. A gátsebre vigyetek be Betadint- hamarabb gyógyul, ha néha lefertőtlenítitek, ez a nagy meleg nem tesz jót neki, plusz minden Wc-zés után mossátok le hideg vizzel, és itassátok le szárazra. A szülés előtti napokban túródiétára voltam fogva, a vizesedés miatt,ha bárkinek ilyen problémája van próbálja ki.(naponta kb 3 kiló víz jött rám az utolsó napokban- ijesztő volt). Szülés után kb. 3 hét kellett, hogy a lábamból kimenjen a víz, a kezemből a zsibbadás most 5 hét után múlt el. Összesen 27 kilót híztam ( jó része a végén víz) - kórházból mínusz 13 kilóval jöttem el. Most 5 héttel a szülés után -20 kilónál tartok.A lábméretem meg mintha most kezdene a régi lenni, hamarosan megpróbálom a régi cipőimet :) Ha bárkinek kérdése van, szívesen válaszolok.

5405. khajni87
2015. júl. 9. 19:03
Szia.Köszi ma már igen, front alatt meg éjjel nagyon nem volt jó, mindenem fájt de ma már nem rosszabb eddig
5404. Mayus01 (válaszként erre: 5403. - Khajni87)
2015. júl. 9. 16:15
minden ok most veletek Hajni, a fronttól nem lett rosszabb??
5403. khajni87
2015. júl. 7. 20:44

azt nem tudom , kimentem wc-re és utána volt, hogy milyen volt azt igy nem tudom megmondani de nem állt le, igy gondolom és a védőnő szerint is az lehet....

Köszönöm :) azt én is, pár hét még jó lenne a súlya miatt mert 2500 alatt nem hozhatjuk haza időben ....

5402. Nikk_1982
2015. júl. 7. 20:35

A méhszájvizsgálat is okozhat enyhe pecsételő vérzést. Vagy nyálkadarab volt úgy konkrétan?

Én drukkolok hogy ne legyen korababa

5401. khajni87
2015. júl. 7. 20:09

Köszönöm, akkor majd pár cumikát megcsinálok előtte hogy legyen a kórházba, a többit ha hazajöttünk....

Nem, délelőtt voltunk vizsgálaton ott még zárva voltam , aztán délután 3 körül elkezdett rózsaszines jönni és ma is volt , én is erre gondoltam de a védőnő is mondta hogy ez már az lehet és van akinél már ilyenkor elkezd kijönni, amúgy is van egy érzés hogy nem fog a baba sokat várni , azért egy kicsit még szeretném,még egy hónap jó lenne....

5400. Nikk_1982 (válaszként erre: 5399. - Khajni87)
2015. júl. 7. 19:47

A cumikat és üvegeket csak az utolsó pillanatban. Ha használni fogod akkor minden nap az első hónapokban. Milyen sterilizálót használsz majd? Szerintem ráhagyhatod a párodra ezt a feladatot majd tényleg amikor kell. Nem baj ha idejében rutint szerez ő is. Amúgy a legtöbb sterilizáló használata gyerekjáték és időben sem sok.


Nézték a méhszájadat? El is kezdett nyílni? Azért még elég korán lenne kibújni :-(

5399. khajni87
2015. júl. 7. 19:27

Erre nem is gondoltam hogy kellene....

Abban valaki tud segiteni hogy a cumikat és cumisüvegeket menyni idővel előbb kell fertőtleniteni?

Mert mai állás szerint tegnap elkezdtem elhagyni a nyákdugót és lejjebb van a pocim is, igy nem akarom húzni az időt nehogy bármi ne legyen kész, már mindent kimostam-vasaltam, szobát kitakaritottuk, börönd és minden más is kész és csütörtökön kijön a védőnő csl-re nehogy lekésse a babát a szabadsága miatt....

5398. Nikk_1982 (válaszként erre: 5397. - Khajni87)
2015. júl. 6. 10:34

Ha egy nagy (hosszú) párna van, azzal könnyebb fordulni pl. :-D

Arról nem beszélve, hogy később is milyen jól jön majd

5397. khajni87 (válaszként erre: 5396. - Nikk_1982)
2015. júl. 5. 08:32

Ők nem aggódnak ezen és nekem sem akkora gond hogy nem hiztam sokat, csak a baba jól legyen, de eddig vele minden rendben....magam miatt semmin nem izgulok....Az elején kellett diéta igen, de most már sem mennyiségben sem összetételben sem időben nem tudom a diétát tartani mert kb annyi az étvágyam mint egy 6 évesé....

Szerintem a 10 kiló se sok azért....bár ki milyen volt előtte..láttam már 20-30 kilós hizásokat a családban, ezért lepett meg a dolog....

Szopipárna az nincs csak 5 kisebb, azokkal van tele az ágyunk...

5396. Nikk_1982 (válaszként erre: 5395. - Khajni87)
2015. júl. 4. 22:24

Az 5,4 kg ne aggasszon, amig a dokit nem aggasztja. :-))))) Nem tudom milyen sulycsoport voltal terhesseg elott, de hacsak nem tul sovany, max vekonyabban jossz majd ki a korhazbol mint ahogy teherbe estel. A baba elveszi ami kell neki, ha volt tartalekod akkor onnan. Dietara fogtak a cukor miatt vegul?

En mar 10 kg-nal jarok, az egy hetes nyaralas a jobbnal jobb svedasztalos vacsorakkal kisse megloditotta a merleg nyelvet. Pedig rajtam volt felesleg eredetileg is, jo lenne +15-nel kevesebbel megallni a vegen.

Van szopi parnad alvashoz? Sokkal kenyelmesebb ugy aludni.

5395. khajni87
2015. júl. 4. 09:16

Nagyjából mi is megvagyunk, bár a meleg nehéz, de 10 és 4 között ha tudok nem megyek ki, viszont a labdagadás elkerült, eddig 3 napra volt egyszer csak bedagadva...viszont az alvás...na ez vagy nem sok vagy nincs is....de fagyival meg hideg vizzel elviselhető mert az étvágyamat valahol útközben elhagytam és még csak 5,4 kilót szedtem fel, ez is aggaszt kicsit...

Ti hogy vagytok?

5394. Mayus01 (válaszként erre: 5392. - Gitta1980)
2015. júl. 3. 21:29
Hát lekopogom, de nekem keményedéseim eddig még nem voltak. Én a meleget viselem rosszabbul, elkezdett dagadni a lábam... :S Ezt leszámítva nincs bajom. Nálatok?
5393. Nikk_1982
2015. júl. 3. 18:11
Én ilyenkor jobban érzem magam, mint az esős borús időben. Olyankor sokat keményedek, a meleg ellen könnyebb védekezni
5392. Gitta1980
2015. júl. 3. 10:45
Sziasztok! kivel mi ujsag? hogy birjatok a kezdodo meleget?
5391. Gitta1980
2015. jún. 20. 08:40
ja es nekem jo volt h segitett a 2ik gyerekes szobatarsam h mit h kell csinalni igaz meg is mutattak a korhazban is.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook