Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Izzadtságszag 4 évesnél fórum

Izzadtságszag 4 évesnél (beszélgetős fórum)


1 2
28. 5236d12e25 (válaszként erre: 22. - 04424e865e)
2019. jún. 18. 22:02

Kedves Plo Koon.

Egész biztos találkoztál már Te is olyan felnőtt emberrel, legyen az nő vagy férfi aki büdös.. Dezodor ide vagy oda, higiénia ide vagy oda, betegség ide vagy oda. Vannak és pont.

Ha kötekedni szeretnél kérlek máshol tedd, mert a legkevésbé sem vagyok vevő olyanra aki csak azért is keresi hol köthet bele a másikba. A 4 éves kislányomról van szó, szóval ha nem tudsz érdemben tanácsot adni kérlek menj és beszélgess olyan fórum alatt ami igazán érdekel vagy érint.

27. ab65a971c2 (válaszként erre: 26. - AppIe)
2019. jún. 18. 21:46
Most én is örülnék tizenvalahány foknak, mert forr az agyam. :D
26. AppIe (válaszként erre: 25. - Ab65a971c2)
2019. jún. 18. 21:38

Istenem, de szeretnek szenvedni a melegtol! Itt most kemyeny 15 fok van, nap kozben egy kicsit volt melegebb, es ejjel 7-8 fokra hul le a levego :P


Ma nem tudom, mi volt velem, de ugy ragadtam estere, hogy majd meg vesztem, hogy johessek haza huzanyozni. Mondjuk bent melegebb volt :P

25. ab65a971c2 (válaszként erre: 24. - AppIe)
2019. jún. 18. 21:30
A legtöbben nem dolgoznak 24 órát egyhuzamban. És ha ebben a hőségben páróránként kicsit felfrissíted magad, szerintem nem bűzlesz. De azért használjunk dezodort! :D
24. AppIe (válaszként erre: 21. - Ab65a971c2)
2019. jún. 18. 21:13
De mondjuk nem minden munkahelyen lehet tetszoleges idonkent, kivant minosegben tisztalkodni.
23. AppIe (válaszként erre: 8. - Perla del Mar)
2019. jún. 18. 21:08

Van hatekony izzadasgatlo, pl. a Borotalco nqgyon jo. Van benne aluninium, meg isten tudja mi, de hat.

Mikor olyan helyen dolgoztam, ahol iszonyat meleg volt, irto otromban nezett ki, ahogy beizzadtam. Raadasul olyan muszalas ruhank volt, amibe belebudosodtem. Melo elott, a munkahelyen szoktam zuhanyozni, es felidoben sokszor megmosakodtam, es felsot valtotam. Raadadul 2 szem felsom volt honapokig, szoval ejjel, mikor hazaertrm, moshattam minden nap.

Egy magazinhoz volt minta egyszer, utana evekig azt hasznaltam.

Nem vagyok benne biztos, de szerintem lehet, hogy ettol a deotol kaptam kiutest :/ Gyerekre semmikepp nem kennem, az tuti.


A natur termekes vonalon vannak kristalyos dezodorok, amik eleg artalmatlanok, en azoknak neznek utana foleg a DM-ben. Regen hasznaltam egyet, ami egesz jo volt, de kivontak a forgalombol. Mondjuk nem volt olcso, kb. 1500 ft ugy 10 eve, es nem is tartott sokaig.

Az Alverdes deok szerinten pocsekok. Valamelyiktol meg budosebb is lettem, mint nelkule. A Weledasok is pofon a kakinak kategoria.


Meg kell talalni az okat, de szerintem addig is kezelni kell a tunetet, mert neki is kellemetlen, ha o lesz a budos gyerek az oviban, es masoknak is kellemetlen. Meg szerintem nem is jo, ha megszokja, hogy ilyesmivel nem kell torodni.

Mondjuk otthon eleg szerintem, ha neha nap kozben megmosakszik, de ha pviba, tarsasagba megy, talan jobb hasznalni valami dezodort.

Nekem amugy a szappan valahogy jobban bevalik, ha sok izzagas mellett csak a honaljam mosom. Talan tomenyebb, mint a tusfurdo, vagy nem tudom...

22. 04424e865e (válaszként erre: 20. - 5236d12e25)
2019. jún. 18. 21:06
Ebben a melegben éjszaka is megizzadok, mégsem kellett még a feleségemnek gázálarc, hogy kibírja mellettem, holott éjszakára nem kenek és nem fújok semmit sem a hónom alá, sem pedig fölé.
21. ab65a971c2 (válaszként erre: 20. - 5236d12e25)
2019. jún. 18. 20:57
Ha gyakrabban tisztálkodik, nem büdös.
20. 5236d12e25 (válaszként erre: 18. - 04424e865e)
2019. jún. 18. 20:56
Akkor írom úgy : egy felnőtt aki nem dezodorizik büdös, egy felnőtt akinek nem használ a dezodor az bizony szagos.
19. ab65a971c2 (válaszként erre: 17. - Lapbarna)
2019. jún. 18. 20:53
18. 04424e865e (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2019. jún. 18. 20:49

Nem vitázni szeretnék, de ott már probléma van, ha büdös egy felnőtt. Én mellkasból és homlokból gyöngyözni szoktam ebben a melegben, de sosem vagyok büdös. Egyszer sem történt még olyan velem, ha beléptem egy zárt szobába, bepárásodott volna tőlem a helyiség ablaka.

Ahogy már előttem más is írtam bacilus és gomba okozza a szagot.

17. lapbarna (válaszként erre: 16. - Ab65a971c2)
2019. jún. 18. 20:39

Egy 4 éves gyereknek izzadásgátlásra timsót???

Őszintén szólva még felnőttnek sem hallottam, de ha így van, akkor gondolom az alumínium tartalma miatt.

Azt meg ugye mostanában kezdik pedzegetni, hogy csak nem kéne alumíniumos dolgokat izzadásgátlásra használni.

16. ab65a971c2 (válaszként erre: 7. - Dite75)
2019. jún. 18. 20:30
A timsó is jó.
15. 5236d12e25 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2019. jún. 18. 20:12

Nagyon szépen köszönöm.

Igen az oviban vannak gondok, most ballagás óta nem is viszem.

Idegrendszerrel szerintem van még mindig pici gondunk - sorvadt baba egyébként toxémia miatt 1 hetet volt a PIC-en 4 napig oxigéninkubátorban. 1 éves korig járrunk fejlődésneurológiára ahol nem találtak gondot. Nem is volt különösebben kivéve a járás csúszott a felálláshoz képest. 1,5 évesen nézte egyik gyógypedes ismerősőm akkor ő sem látott gondot dee elmondta hogy később lesz feltűnő ha van. Meg is indultunk már 1x de azóta se jutottunk még be maszekban pedig nem találtam a környéken.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. jún. 18. 19:56

Szia!

Már a csecsemők is lehetnek izzadtságszagúak. Mert bomlik az izzadtság.

Viszont, ha teheted vidd el egy maszek orvoshoz, hogy nézzenek egy olyan laborvizsgálatot neki, ahol megnézik a hormonjait is. Lehet endokrinológiai probléma is a háttérben, cukorbetegség és a D vitamin hiánya is okozhatja. Ez utóbbira kevesen gondolnak.

Ha csak az óvodai időszakától van, akkor viszont még azt is eltudom képzelni, hogy k magas érzelmi állapota.Sebezhetőbb, nehézségek vannak az idegrendszerével.Ilyenkor is gyakran büdös a hónalj,mert az érzelmek az idegrendszert érintik, provokálva az adrenalin növekedést, ennek következtében, jün létre a verejtékezés.

Az is lehet, csak többet mozog, mint otthon, s mivel mint írtad családi örökség is, hát lehet csak ennyi az oka.

Semmiféleképpen nem használnék dezodort, stiftet még neki.

Próbálj természetes szereket. Pl. van az organikus, aleppói szappan. Káros kémiai anyagoktól mentes.A babérolaj a kellemes illatot és fertőtlenítő tulajdonságot biztosítja.Frissítő, erősítő és szagsemlegesítő hatással van a bőrre.Ezt az oldalt bemásolom neked, készíthetsz házilag egészséges izzadásgátlókat.

[link]

13. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2019. jún. 18. 19:02
Elvileg igen néztek, gyakorlatilag most így hirtelen nem vagyok 100% biztos benne. Azt tudom, hogy teljes vérkép immun lett nézve az allergia miatt kiterjedt vérkép. A fokozott izzadás családi vonás sajnos. Én is ilyen voltam ugyan ilyen korban már (a szagokat leszámitva) és vagyok most is fokozott izzadékony. Apukám vonalán mindenki ilyen testsúlytól függetlenül
12. aszparagusz (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2019. jún. 18. 17:36

Vékony, nagyon izzad. Pajzsmirigy működése rendben?

Mert az is okozhatja.

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Perla del Mar)
2019. jún. 18. 16:55
Félre érted. Nem az izzadással van a gond mert az igen normális. Illetve valahol igen mert sajnos én is fomozott izzadékony vagyok ami baromi kellemetlen - apukám vonaláról hozom. De nem normális ha egy 4 éves büdös izzadtság szagú.
10. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Ikres_anyu)
2019. jún. 18. 16:43
Az a helyzet hogy amíg nem lép pubertás korba másképp izzadnak és nem büdösek. Felnőtteknél igen elsősorban a bacik okozzák a szagot. Kislányom konkrétan olyan büdös estére mint egy felnőtt
2019. jún. 18. 16:28
Én sem tudok tanácsot adni, de még nagyon nem is hallottam ilyet.
2019. jún. 18. 16:23
Az izzadás természetes biológiai védekezési reakció! Nem hiszem, hogy probléma , az meg ki mennyire izzadós az alkati kérdés. Gyakarabban mosd meg a hónalját illetve kend be valami dezodorral neki. Ami a reklám igéretekkel ellentétben nem gátolja az izzadságot csak elnyomja azt! Ha gátolná az régen rossz lenne nekünk!
2019. jún. 18. 16:13
Én nem gyerek deót vettem mert azok is ugyanúgy televannak mindennel. Az egyik drogériában elolvasgattam a golyós deók összetételét és úgy választottam.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Dite75)
2019. jún. 18. 16:02
Az enyém is hús imádó. 105cm 15kg vékony, minden dkg küzdünk olyan nehezen hízik. Ő is izgőmozgó patakokban folyik a fejéről a víz, majdnem naponta kell hajat mosnom neki mert olyan mint az ázott csirke. Én is ezen gondolkodom hogy veszek valami gyerek deot.
5. ab3619a9cd (válaszként erre: 4. - Ikres_anyu)
2019. jún. 18. 15:41
Így van. Én pl. Avonos parfümös golyós deo-t használok, de hogy 4 éves gyereknek egészséges - e azt nem tudom. Tény hogy nincs szaga az embernek, bármennyire is izzad..
2019. jún. 18. 15:38

Úgy tudom, hogy maga a verejték nem büdös, a hónaljon megtelepedő bacik/gombák okozhatják a "szagot".

Nem tudom gyereknél lehet alkalmazni, de jókat olvastam a szódabikarbónás oldattal történő áttörlésről is. Még nem próbáltam, de tervezem.

Lényeg, hogy a szagokért felelős bacikat ki kell onnan.

3. ab3619a9cd (válaszként erre: 2. - Dite75)
2019. jún. 18. 15:32

Egyidősek a gyerekeink.

Az én lányom is izzad mint a ló! Ő is duracell nyuszi, és bozony sokszor törölgetem az arcát, mert a homlokáról folyik... Néha fürcsi után kér golyós deo-t, de az csak a szagokat semlegesíti. Szerencsére golyós deo nélkül sincs szaga.

2019. jún. 18. 15:27

Szia,

Sajnos tanácsot nem tudok adni, de érdekel a téma. Az én lányom is nagyon izzadékony, és őt ez nagyon zavarja is. 8 éves és kb. 0,5-1 éve vettük észre. Én egyenlőre nem beszéltem senkivel. Egy izgő mozgó Duracell nyuszi gyerekről van szó. Nagyon szeret enni, a hús a mindene. Ő egy kicsit erősebb csontozatú, nem a nádszál vékony alkatú. Mi vettünk neki mindenmentes izzadásgátlót, ezzel kicsit kordában tudjuk tartani.

2019. jún. 18. 15:03
Sziasztok! Tapasztalatra lenne szükségem, illetve tanácsra, hova lenne érdemes fordulnom 4 éves kislányommal. Sajnos háziorvossal ( ő felnőtt belgyógyász) nem jutok előbbre, hiába jeleztem neki a gondunk, és még egy 2 napos kórházi bentlét alatt is gyerekorvosnak mikor allergia kivizsgálás miatt a gyerekosztályon voltunk de valahogy ott sem tulajdonított senki jelentős szerepet. Szerintem nem normális egy 4 éves gyerektől ha büdös hónalj szaga van mint egy felnőttnek. Szeptemberben kezdtük az ovit, ahogy általában lenni szokott többet volt beteg mint közösségben. Folyamatos felső légúti gondunk volt, a megfázások kéz-láb-száj és egyéb vírusokon kívül, - áprilisban kiderült van allergia ez okozza a felső légúti gondokat. A betegségekkel egy időben kezdődött a másik gond is 4 éves kislányomnak eléggé büdös izzadság szaga, hónalj szaga lett. Először gondoltuk vírus vagy antibiotikum miatt- mert ez is okozhatja. Az elején a betegséggel együtt el is múlt, most viszont már jó ideje lassan fél éve egyáltalán nem múlik délutánra estére büdös szegénykém. Izzadékony - ezt tőlem örökölte, vékony kislány, minden nap fürdik ha kell többször áttörlöm, nincs műszálas ruhánk, mindig megfelelően van öltöztetve tehát nincs túlöltöztetve. Eddig 3 teljes vérvételen voltunk az allergián kívül semmi eltérés. Étkezése szeptember óta az ovival pozitív irányba változott, addig szinte fényevő volt kiskora óta, most viszont jó étvágyú és hajlandó sok mindent megkóstolni. Tejet az allergia miatt orvos javaslatára vissza vettük, egyébként nagy tejimádó. Örülnék ha találnék sorstárs anyukát aki tudna ötletet esetleg tapasztalatot írni mi lehet ez, hova érdemes elindulnunk ha már a háziorvossal nem jutok előbbre.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook