Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Izületi gyulladásra mi jó, hideg vagy meleg? fórum

Izületi gyulladásra mi jó, hideg vagy meleg? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 19. 21:17
Valószínü porckorong sérve van,két hét múlva mri.Tud valaki győrbe egy jó és olcsó gyógytornászt?
11. Ildi0325 (válaszként erre: 7. - Imibolya)
2009. jan. 9. 12:19
A férjemnek javasolta a váll ízűlet fájdalmára a természetgyógyász a következő dolgot. Vegyünk patikában ricinusolajat , gyógynövényboltban orbáncvirágolajat , keverjük össze, mégpedig 2/3 rész ricinus, 1/3 rész orbáncvirágolaj. Be kell kenni a fájó részt, mi tettünk rá folpack-ot és így nem kente össze a férjem a ruháját. Minél hosszabb ideig rajtahagyni, tehát mondjuk reggeltől az esti fürdésig. Nálunk bevált, pedig előtte már az összes orvost bejártuk, nem használt sem a masszázs, sem a gyógyfürdő, semmi. Egy próbát megér, nem olyan nagy összeg.
10. csera
2009. jan. 9. 12:11

Egyik sem :)!

Az állott vizes ruha jó neki és ahogy melegszik (tehát átveszi a hőt a gyulladásról) időnként cserélni, vagy visszahűteni, kézmelegre.


" A radioaktív vizek fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentõ hatásukról ismertek. Emellett a gyógyításban alkalmazzák ezeket ivókúra és fürdõkúra formájában is, a mozgásszervek reumás betegségei és idegfájdalmak esetén. Egyszerû hévízes radioaktív fürdõ van Hévízen, Egerben és Miskolc-Tapolcán."

"A gyógyvizek kloridos (konyhasós) csoportja jódos. A konyhasós-jódos meleg vizekkel fõleg reumás jellegû mozgásszervi megbetegedéseket, másodsorban pedig nõgyógyászati megbetegedéseket kezelnek. Ilyen gyógyfürdõk vannak Hajdúszoboszlón, Cserkeszõlõn, Debrecenben, Berekfürdõn, Zalakaroson, Nyíregyháza-Sóstón."


Ezeket azért másoltam be, hogy ha tudsz venni a közeletekbe Hévízi, Hajdúszoboszlói ásványvizet, vagy ha sima jódozott sós vízbe áztatod a ruhát, az hatékonyabb.

Vigyázz itt a meleg vizeket említik, de az csak nyugalmi állapotban és nem gyulladásos időszakban szabad.

Jobbulást!

9. imibolya (válaszként erre: 8. - Júlia*)
2009. jan. 9. 12:06
Köszönöm a segítséget,ki próbálom jó lenne valami tuti módszer mert így az éjszakák szőrnyűek.
8. Júlia* (válaszként erre: 7. - Imibolya)
2009. jan. 9. 12:03

Tegyél rá állott vizes borogatást,

arra szárazat, hogy másutt ne hűtsd le magad és ne vizezd össze az ágyadat.


Ha tudod, akkor nappal kösd fel az érintett karodat.


PIHENTESD, NE MELEGÍTSD.

2009. jan. 9. 11:59
Karácsony óta be van gyulladva a váll izületem,elkövettem azt a hibát ,hogy megmaszíroztattam a férjemmel.Másnap úgy be állt ,hogy nem birtam felkelni.Azért kérdem,mert megpróbálnám a lámpát,ha jó a meleg rá,de kockáztatni nem akarok ,nehogy úgy járjak mint a maszirozással.
2009. jan. 9. 11:54

A gyulladt, az már tűz, hő,


amit oltani, hűteni Kell.


Legjobb, ha éjszakára vizes, majd rá száraz textilek,

úgy pihentetni, lehetőleg felpolcolva.

2009. jan. 9. 11:46

inkább a meleg, mint a hideg!

ha már fáj, akkor úgy is tudod, nem?!

2009. jan. 9. 11:45
meleg
2009. jan. 9. 11:43

Nekem a meleg vált be:)

Van amikor kesztyűben számítógépezek.Pamut.

2009. jan. 9. 11:39
Szerintem semmilyen gyulladásra nem jó a meleg!
2009. jan. 9. 11:37
Izületi gyulladásra mi jó, hideg vagy meleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook