Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Izraeli állás... szerintetek? fórum

Izraeli állás... szerintetek? (beszélgetős fórum)

2013. máj. 7. 18:35

Önkéntes munka Afrikában, Indiában! Ha szeretnél világot látni, nyelveket tanulni, új embereket, más kultúrákat megismerni és közben segíteni, akkor csatlakozz a CICD és a Humana People to People szervezethez amely önkéntes munkára vár jelentkezőket. Ha csatlakozol programunkhoz, részt vehetsz az AIDS és a szegénység elleni küzdelemben! Az alábbi munkák közül választhatsz:

- Gyermeksegélyezés

- Gyermekfoglalkozások

- HIV/AIDS program

- Természetvédelem, erdőtelepítés

- Szociális munkák

- Oktatás, képzés

Különleges szakképzettséget nem igényel, viszont szükséges a minimum társalgási szintu angol nyelvtudás, melynek fejlesztésére van lehetoséged a program alatt. Ha 18 év feletti vagy és szereted a kihívásokat, nagy a teherbírásod és a kitartásod, akkor a helyed köztünk van!

A program 14 hónapos 6 hónap tanfolyam Angliában, 6 hónap önkéntes munka Afrikában vagy Indiában az általad választott munkaterületen, 2 hónap élménybeszámoló, előadások tartása Európában.

A legközelebbi program augusztusban indul, ahova szeretettel várunk.

Egyéb programokat is kínálunk : 18 hónapos "Fighting with the Poor"

és a 24 hónapos "Fighting with the Poor".


Amennyiben bővebb információra van szükséged, küldj kérlek e-mailt.

E-mail: rekacicdvolunteer@gmail.com

marie@cicd-volunteerinafrica.org


Emellett június 8-án szervezünk egy információs meetinget Budapesten, ahol bővebb felvilágosításhoz lehet jutni, mindenkit szeretettel várunk.


College for International Co-operation and Development (CICD), Hull, England www.cicd-volunteerinafrica.org

www.humana.org

19. RRLL
2012. nov. 19. 11:54
Ha valaki izraeli munkavállaláson gondolkodik, ajánlom Az Izraeli Munkavállalást Elősegítő Alap magyarországi képviseletét.
18. Urszánné (válaszként erre: 8. - Bártfai Andrea)
2011. ápr. 5. 20:54
Te kérdeztél!
2011. márc. 27. 15:34

Nagyon nagyon köszönök mindent!

Anyukáméknak tönkre ment a házasságuk és apukám miatt jutottunk ide... =(

Elég kilátástalan a helyzetünk, nagyon reménykedünk benne, hogy ez összejönne =)

16. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. márc. 27. 15:17
Új Élet az újságjuk címe - az utolsó oldalon szoktak hirdetések lenni. Ez is egy megoldás a sok közül.
15. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - Bettus99)
2011. márc. 27. 15:14

Azt hiszem, a Síp utcában van valamilyen ügyfélszolgálat, de az újságukban is szétnéznék...

A vallási hovatartozásról nem nagyon kellene beszélni.

2011. márc. 27. 15:05
Nagyon köszönöm a segítőkész hozzászólásokat! Hát akkor azt hiszem megpróbálkozunk az izraeli-magyar követséggel vagy én még a Budapesti zsinagógát, és ott érdeklődni, hátha ott tud valaki egy "kinti rokont" ajánlani akinek kellene magyar munkaerő... =)
2011. márc. 27. 07:46
Jeruzsálemben egyik nap sem mehettünk autóval sehova, azt bejelölték. De mi mindig csak 3 napot voltunk valahol és csillagtúrákat tettünk, hogy mindent lássunk. Persze nem lett volna szabad Betlehembe se mennünk, - sehol egy zsidó, sehol egy kék rendszám. Meg is néztek minket, de nem bántottak, sőt mosolyogtak. Külön külön mind a két nép aranyos volt, kedves. Na de az a rengeteg ellenőrző pont! Igaz, csak benéztek az ablakon és áthajtottak, mint a legyeket. Egyébként gyönyörű utazás volt: Olajfák hegye, Gene.tó, tengeralattjáró, aranymecset.. Ezer és ezer élmény, sokan megszólítottak minket: mi újság otthon? És elbeszélgettünk. Szívesen elmennék még egyszer....
2011. márc. 26. 21:08
Az biztos, hogy vigyázni kell az öltözködésre, mikor, hová, merre megy az ember;
2011. márc. 26. 20:03
Még valami megkülönböztetés: zsidók sárga rendszám, - arabok kék rendszám.
2011. márc. 26. 19:58
Hevronról volt szó, nem? Oda nem lett volna szabad mennünk, mert nem izraeli terület. De az autónk sárga (izraeli rendszámos volt). Akik megdobáltak, azoknak mindegy volt, hogy szombat vagy kedd. Gondolom, érted... Fel kellett mennünk a katonai támaszpontra, ott felvették a jegyzőkönyvet, elkísértek a város határáig és visszairányítottak a Holt tengerhez, lelkünkre kötötték, hogy Jerikót is kerüljük szépen el, pedig ott már voltunk. És nagyon sok helyre mentünk, ahova nem lett volna szabad.
2011. márc. 26. 19:48
És?
8. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2. - Urszánné)
2011. márc. 26. 19:47

Szia! Hát mi voltunk, - igaz, már jó pár éve. Életem leggyönyörűbb, legcsodálatosabb útja volt: a Holt tengertől a Vörös tengerig - érintve a Földközi tengert. 3 hét alatt különböző kibucokban, szállodákban mi ketten egyedül egy bérelt autóval, amit Tel Avivban vettünk fel és Eilatban összetörve adtunk le. Pont akkor értünk Hevronba, én kameráztam, ők meg lesték a sárga rendszámot. Még a sikításom is meg van örökítve.

És mégis azt mondom: érdemes volt! Csodálatos emberek, csodákat építettek a sziklás, köves, sivár talajon, és elképesztően összetartó nép, épp ünnepeltek, ki voltak öltözve, fel volt minden díszítve, jó kedvűek voltak és vidámak, -

szóval volt minden. Ja, és rettenetesen kedvesek!

2011. márc. 26. 19:45
HÁT NEM KÖNNYŰ KIJUTNI AZ BIZTOS,NŐVÉREM KINT ÉL A KISLÁNYÁVAL.CSAK MEGHÍVÓ LEVÉLLEL JUTOTTAK BE AZ ORSZÁGBA,ÉN IS DOLGOZTAM KINT,ÉS NAGYON JÓ VOLT. VÍZUMOT NEM NAGYON OSZTOGATNAK,MOST NEKIK IS PROBLÉMÁJUK VAN,MIVEL Ő KINT ÉLT 8 ÉVET A FÉRJÉVEL,AKI KETTŐS ÁLLAMPOLGÁR,DE ELVÁLTAK MAGYARORSZÁGON.LETT NEKI EGY MÁSIK KAPCSOLATA,ÉS AKKOR LETT EGY KISLÁNYA 7 ÉVET TÖLTÖTTEK ITTHON,ÉS MOST MENT VISSZA MÁR 1 ÉVE.A LÁNYA MEGKAPTA AZ ÁLLAMPOLGÁRSÁGOT,DE NEKI MÉG A TARTÓZKODÁSI ENGEDÉLYT SEM AKARJÁK MEGADNI.MIVEL AZ IZRAELI ÁLLAM SZERINT Ő MÉG HÁZAS,PEDIG OTT NEM VOLT HÁZASSÁGKÖTÉS.NAGYON NEHÉZ BEJUTNI,DE MEGÉRI.NAGYON SEGÍTŐKÉSZ EMBEREK VANNAK KINT,ÉS SOKKAL JOBBAK AZ ÁRAK IS.
2011. márc. 26. 19:43
Igaz, az én ismerősöm az itteni hitközség elnöke :)
2011. márc. 26. 19:38
Azt tudom, hogy munkavállalási engedélyhez viszonylag könnyű hozzájutni. De a magyar mellett angolul sem árt tudni, na meg héberül is egy kicsit, hogy "ne tudják eladni"...
2011. márc. 26. 19:31
Szívesen mennék...
3. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1. - Bettus99)
2011. márc. 26. 19:30

Mi Eingediben a Holt tengernél lévő kibucban voltunk és ott dolgoztak magyar családok. Mi nyaralni voltunk, ezért nem tudok sokat mondani és már jó pár éve. Az úgy volt, hogy a kibuc területén saját kis családi házakban laktak az ott dolgozók (konyha, bölcsőde, iskola, kertészet stb. stb.)Az egész egy csodálatos nagy, gyönyörű arborétum volt, saját tengerparttal, stranddal. Ott a dolgozóknak minden közös volt, még az autók is.

Én azt javaslom, hogy menj be az izraeli-magyar köv.-re - vagy a "Bibliai utazások" (ha van még ilyen!) irodájába, vagy írj angolul különböző kibucokba, hátha valaki megsajnál.

Drukkolok neked, de az egészet nem igen ajánlom, csak ha nem csavarogsz el, mert bizony a mi bérelt autónkat 50-60 kilós kövekkel dobálták meg, és kész szerencse, hogy most tudok neked írni!

2011. márc. 26. 19:21
Szia!Szerintem lépjetek kapcsolatba a kinti követséggel is mindenképp jelezzétek hogy mit szeretne csinálni ott kint! Ők biztos tudnak segíteni!! De én nem mennék ki oda hozzájuk,nem jó ötlet szerintem!
2011. márc. 26. 19:13

Sziasztok!

Elég sok helyről hallottam már, hogy sok magyar megy ki Izraelbe (izraeli-magyar családokhoz) időseket gondozni vagy házvezetőnőnek, és nagyon jól keresnek odakint. Nekünk sajnos elég rossz az anyagi helyzetünk és édesanyám ki szeretne menni dolgozni, de senki nem tud mondani semmit, hogy hogy juthatna ki vagy családot aki esetleg igényelne magyar munkaerőt... szóval senki nem tud mondani semmit. Azt gondoltam, hogy itt a fórumon hátha jelez vissza valaki aki esetleg tudna mondani valamit amivel előrébb jutunk. Vagy izraeli családot aki szeretne magyar munkaerőt vagy tapasztalatokat megosztani?

Kérlek segítsetek. Előre is köszönök minden választ!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook