Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Izotóp vizsgálaton volt valaki? fórum

Izotóp vizsgálaton volt valaki? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 18. 07:51

Tényleg nem vészes:


Kapsz egy vénás injekciót, abban van az izotóp. Utána várni kell fél-egy órát, hogy az izotópot összeszedje a pajzsmirigy. Amikor ez letelt, sorra kerülsz, beültetnek egy gép elé, ami lényegében a pajzsmirigyből érkező sugárzást méri és ábrázolja.


Az egész vizsgálatnak ez a legkellemetlenebb része, mert nem szabad nyelni, és ilyenkor az embernek ötször olyan sűrűn van nyelési ingere, mint egyébként. Engem ráadásul ottfelejtettek a készülék előtt. Sokáig kibírtam, de végül egyszer nyeltem, ettől viszont rossz lett az eredmény, és meg kellett ismételni a vizsgálatot. A sikeres vizsgálat utáni lelet pedig semmit sem mondott, az orvos, akihez visszavittem azt mondta, hogy menjek vissza három hónap múlva. Akkor nem is derült ki, hogy mi az, ami az én pajzsmirigyemmel van. (Nem csinált szövettant, még csak meg se tapintotta a pajzsmirigyemet.)


Végül elmentem egy magánorvoshoz, aki negyed óra alatt elvégezte az ultrahangvizsgálatot, vérvételt, szövettant, és a diagnózist a vérvételi lelettel együtt elküldte e-mailben 2-3 nap múlva. A kétszeres izotópos terhelést ki lehetett volna hagyni.


Nekem jól működik a pajzsmirigyem, de lett rajta egy radírgumi nagyságú gombóc, amiről végül kiderült, hogy jóindulatú ciszta. Ezt-azt lehet vele csinálni, végül lehet, hogy kés alá kerülök, de amíg nem zavar, addig engem nem nyiszatolhatnak. :-)

2012. nov. 18. 07:35
Én is voltam már,pajzsmirigy túlműködés miatt..Szerintem egyáltalán nem kellemetlen.Talán a szuri,ha tartasz tőle.Mert befecskendeznek egy anyagot,ami kell a vizsgálathoz.
2012. nov. 18. 06:06
Nem tudom, mire voltál kíváncsi, de nem vészes az egész vizsgálat. Kicsit lehet, hogy kellemetlen, de nem gáz.
2012. nov. 18. 04:50
Én nem pajzsmiriggyel, de már többször is voltam.
2012. nov. 18. 04:07
Izotóp vizsgálaton volt valaki, mert a pajzsmirigy kissé alulműködése miatt kellene mennem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook