Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Itt a jó idő, futásra fel! - Dicsekedjünk egymásnak... fórum

Itt a jó idő, futásra fel! - Dicsekedjünk egymásnak... (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. eandi78 (válaszként erre: 77. - Acimity)
2015. júl. 23. 09:15
Álltólag sportolásnál, főleg a verejtékezés miatt van vasvesztés. Inkább külföldi cikkek vannak róla. Én a fotelben üléshez is keveset viszek be naponta, azt is főleg növényből. Futás mellé jön néha 100-120 km kerékpározás 35 fokban. Ha gyógyszert kapok (100mg/nap) 1 hónap alatt helyreáll, majd 1 év alatt eltűnik. De 20mg pezsgőtabetta is 2-3 hónap alatt helyretesz. Orvosok szerint a nem megfelelő táplálkozás okozza, felszívódási gond nincs. Futás meg bónusz, mert azóta gyorsabban kerül padlóra a vasam:( Lehet genetika is, mert ismerek olyat, akiből havi szinten ömlik a vér és mégse vashiányos. Sportolni éppen nem sportol.
78. eandi78 (válaszként erre: 76. - Matrica84)
2015. júl. 23. 08:49
Én se gondoltam, hogy ennyire kevés lesz a vasam. Nem ment annyira a futás, de nem volt olyan vészes. Azért az, hogy 5 volt a vasam (6,6-tól jó) kicsit ledöbbentett. Hemoglobin is éppen alsó határon. Ha elfogy a gyógyszer nekem is kell majd valamilyen kieg.:(
77. Acimity (válaszként erre: 75. - Eandi78)
2015. júl. 22. 13:45

Miből gondolod,hogy a futással összefüggésben van a vashiány?

Én magnéziumot szedek,az jó izomra,idegre,mindenre.


Ilyen melegben tudtok futni?

Én voltam vasárnap,de nagyon megterhelő volt, pedig este fél nyolckor indultam.

Azért ma is kacérkodok a gondolattal.

76. Matrica84 (válaszként erre: 75. - Eandi78)
2015. júl. 22. 11:40

Én most vettem mákolajat, bár nem tudok róla, hogy kifejezetten vashiányom lenne, de állítólag vaspótlásra is jó.

Mondjuk óvatosan kell fogyasztani, mert hasmenést okozhat, de amúgy finom ízű, lehet salátára ilyesmikre tenni. :)

2015. júl. 14. 18:09

Nektek a futás nem okoz vashiányt? Nálam eddig is problémás volt és 3-4 évente vaspótlásra szorultam, de mióta futok évente előjön. Persze ilyenkor a futás sem megy annyira.

Magnéziummal voltam még így, de azt minden edzésnapon szedem, azóta nincs gond. Lehet vasat is kéne szednem. Most kaptam rá gyógyszert.

Nálam még a táplálkozás is gond, mert hiába eszek sok zöldséget, az nem szívódik fel úgy, mint a húsból. Húst, felvágottat keveset fogyasztok.

Ti szedtek valamilyen ásványi anyagot?

74. eandi78 (válaszként erre: 72. - Acimity)
2015. máj. 24. 07:31
Első cipőben fájt is a sípcsontom. A mostani teljesen jó. Persze ettől még a túlterhelés okozhat gondot jó cipőben is. Erre azért próbálok figyelni. Ha nem érzem magam 100%-osnak a futáshoz kerékpározok vagy több nap pihenőt tartok. Most az időjárás előrejelzést látva tudtam, hogy több nap kimarad, így előtte kicsit erősebben edzettem, most annyira nem is hiányzik a futás:)
73. ChrisTai (válaszként erre: 72. - Acimity)
2015. máj. 24. 02:04

Én még csinálom :-) Tegnap először sikerült futni 5 km-t megállás nélkül :-)

Kicsit fáj a térdem most utána, de remélem rendbejön hamar..

72. Acimity (válaszként erre: 70. - Eandi78)
2015. máj. 23. 08:19

Én tizensok éve futok és sosem volt gondom az ízületeimmel,csonthártyámmal. Most volt egy kis sérülésem,de szerencsére rendbe jött.

Szerintem,ha fokozatosan,óvatosan terheljük,nem lehet gond. És a legfontosabb a jó cipő. Rossz cipő is okozhat gondot,nem pedig a mozgás.


Hogy álltok? Fut még valaki?


Én teljesen hobbifutó vagyok,nem az időre megyek,hanem az "élvezetre",imádok futni. :)

2015. máj. 17. 16:59
Elfutottam a hutoig,az is mozgasnak szamit? :)
70. eandi78 (válaszként erre: 67. - Acimity)
2015. máj. 16. 22:54

Valahol olvastam összehasonlítást a beton és terepfutás előnyeiről/hátrányairól. Aszerint egyik se túl "egészséges", de talán a terepet hozta ki győztesnek.

Család örült mikor kerékpárról futásra váltottam, mert féltek, hogy autó alá kerülök egyszer, a futás meg milyen egészséges. Nem tudom mit szólnak az első csonthártyagyulladásnál...

69. eandi78 (válaszként erre: 65. - ChrisTai)
2015. máj. 16. 22:48

Még annyi, hogy futás előtt 5 évig rendszeresen kerékpároztam 30-100 km közötti távokat. Korábban 10 éves koromtól kézilabdáztam és bejutottam országos diákolimpiára futásban. Igaz 100 m, 200 m, 400 m:) Hosszútáv nem volt annyira a terepem, már 800 m is sok volt. Iskolaszinten jó voltam, de versenyen középmezőny.

Ilyen előzmények után kezdtem úgy a futást tavaly minden túlsúly nélkül, hogy 250 m futás után alig kaptam levegőt. Kellett pár hónap, hogy megállás nélkül lefussak 5000 m-t olyan 34 perc alatt. Most 26 perc körül járok.

Versenyeken lelkes amatőröknél azért kicsit jobb vagyok, de a komoly futóktól nagyon messze vagyok és leszek is:) Alkatom se szerencsés.

68. eandi78 (válaszként erre: 65. - ChrisTai)
2015. máj. 16. 22:16
kb. 1,5 éve 6 perces 1000-eket futottam, nem megy azért olyan gyorsan a fejlődés. Illetve egy ideig gyors a fejlődés aztán szépen lelassul.
67. Acimity (válaszként erre: 66. - C0f1ddd69c)
2015. máj. 16. 20:48
Ha van rá lehetőséged ne betonon fuss,az tényleg kinyírja a lábad.
2015. máj. 13. 10:54

Jelentem nekem is megvolt az első idei kocogás :) Térdig érő fűben, kutyával.

Azért majd megyek betonra is futni, csak nem tudom, hogy attól féljek jobban hogy a beton teszi tönkre az ízületeimet, vagy attól hogy a buckákon megy ki a bokám.

65. ChrisTai (válaszként erre: 64. - Eandi78)
2015. máj. 12. 16:45

Ügyes vagy, gratulálok :-)

Nekem még mindig lassan megy, de legalább megy. :-)

2015. máj. 11. 19:21

Sikerült az első futásom 5 perc/km alatti átlaggal. 3200m. Azért a vége már elég nehezen ment, szóval kell még gyúrnom a tempóra.

5 és 10 km közötti távra marad idén 5:15-ös tempó terve. Jelenleg 5:30 körül vagyok.

63. Livilla (válaszként erre: 55. - Juditka23)
2015. máj. 8. 19:43
Én kb 10 km alatt nem viszek vizet, előtte iszok, pisilek. 10 km felett viszem a vizet, de csak keveset iszok. Általában nem a vízhiány, hanem a túlhidrálás a probléma.
62. ChrisTai (válaszként erre: 61. - Ella87)
2015. máj. 8. 11:47
Ma kevesebbet ittam, és utálom cipelni a vizemet. :D De hát anélkül tuti szomjan döglenék. :)
61. ella87
2015. máj. 7. 12:17

tök fura, mert én pl egyáltalán nem vagyok szomjas futás közben. Utána persze sokat iszom, de nem közvetlenül utána. Viszont izzadok rendesen :)


Ma reggel éhgyomorra futottam, mert így elvileg szinte csak a zsír ég. hát, nem volt könnyű :)


amúgy nekem egy fila cipőm van, vagy hogy kell írni, már három éve, anno kb egy 10esért vettem a deichmannban és jól szuperál, legalábbis nem fáj a térdem, de már foszlik. Nagyon szeretnék én is egy jó futócipőt csak nagyon borsos az áruk..:(

2015. máj. 7. 07:40
Futni?,kúszni esetleg:)
59. eandi78 (válaszként erre: 58. - ChrisTai)
2015. máj. 7. 06:46

Amíg nem életforma a futás, fölösleges drágább cipőt venni. Régen se voltak jobb cipők és mégis vannak 8x éves futók. Lidlben kapható 2000 Ft-os cipőnél (nem leszólom a termékeiket, mert van tőlük felsőm és zoknim is) bármelyik futócipőnek nevezett nike jobb, kivéve a free.

Ha véglegesen megszeretted a futást jöhet a 30e+ Ft-os cipő:) Én már túl vagyok ezen.

Nálam most a jobb óra kényes kérdés. Jelenlegi sem alap modell és 80e Ft volt, de most nagyon tetsznek a 150e körüli modellek. Úszásnál is mérnek távot és futásnál is több dolgot figyelnek. Egyelőre ott tartok, hogy egy amatőrnek túlzás, főleg az ára miatt, bár egy okosóránál többet érnek.

58. ChrisTai (válaszként erre: 54. - Eandi78)
2015. máj. 7. 04:51
Én jónak érzem, bár lehet azért mert ez az első márkásabb cipőm. :D De volt aki azt mondta hogy nagyon alap és nem csillapit semmit...
2015. máj. 7. 04:50
Én a kezemben fogok fél liter vizet, és mivel én intervallumosan futok, szünetekben szoktam inni pár kortyot... a fél liter elfogy úgy 5-6 km alatt... Kiszárad a torkom anélkül :(
2015. máj. 6. 11:39

Nem szoktam inni futás közben. Inkább előtte olyan fél litert. Előfordul, hogy szomjasnak érzem magam, de kibírom. Egyébként úgy futok, hogy 3 km-enként érinti a házunkat, így , ha 10 km felett futnék kiteszek a kerítésre egy palack vizet és ha kell iszok.

Egyelőre egyébként is 8km esik jól, ami kb. 40-45 perc és nem kell víz.

Utána viszont többet iszok, mint egy futómentes napon, tehát előbb-utóbb előjön, hogy izzadtam és szomjas vagyok:)

2015. máj. 6. 10:12

megvolt az esöben futas :D 3 km gyors kocogas kis seta majd emgint 3 km gyors kocogas.

Ti mennyit isztok futas közben? mindig felek, hogy pisilnem kell ezert nem merek sokat inni :)

54. eandi78 (válaszként erre: 53. - ChrisTai)
2015. máj. 6. 09:50
Kép alapján nem rossz a párnázottsága. Nem mindig a drága cipő jó. Nike free-re mondják, hogy mennyire jó. Tényleg kényelmes, de a boltban sétálva is olyan volt a talpa, mintha converse cipő lenne csak a lábamon. Szerintem 2 hét futás után fájna bokám, térdem. Az ára 30e felett volt.
2015. máj. 5. 04:29

Sziasztok! Nekem eléggé alap cipőm van, nike revolution 2, de szeretem... nem igazán tudom, hogy hogyan kell cipőt választani.

Most jöttem haza 6.4 km-ről, amiben 46 perc futás és 32 perc séta volt. Tegnap 4.6-ot futottam, eljött az az időszak, mikor heti 4x fogok futni. Most jó idő volt, eső utáni friss levegő... :)

52. Acimity (válaszként erre: 51. - Eandi78)
2015. máj. 4. 22:18

Töltésen futok Tisza-parton. Viszont egész télen betonon futottam,de sosem volt gondom.


Voltam orvosnál. Háziorvos nem utalt be sehová. Megállapította,hogy a térdem megerőltettem és most egy idegszálat nyom a duzzanat ezért zsibbad a lábam. Most már a talpamig zsibbad.

Porc és izület képzőt kell szedni és millgammát,ami idegerősítő vagy mi a csuda.

Kíváncsi vagyok mi lesz. Remélem alakul.

A legrosszabb hír,két hétig nem tornázhatok és futhatok.

Be fogom tartani,fontos a lábam egészsége,mert még sokat akarok futni.

51. eandi78 (válaszként erre: 50. - Acimity)
2015. máj. 4. 12:33

Megnéztem tényleg jó cipő. Jók az asics cipők, csak valamiért nem az én lábamra szabták:( Pedig próbáltam egy párat, de vagy szűk volt, vagy nagy. Jó a csillapításuk, talán a nike-nál is jobb.

Terepen futsz?

Nekem egyébként pont a terep nyírja a lábam, pedig fordítva van másoknál.

50. Acimity (válaszként erre: 48. - Eandi78)
2015. máj. 3. 21:48
Nagyon szuper cipőm van.Asics Gel-Fuji Trabucco imádom. Remélem csak kicsit megerölettem.Holnap már meg fogok próbálni szerintem futni egyet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook