Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » István, a király-új feldolgozásban fórum

István, a király-új feldolgozásban (beszélgetős fórum)


26. andi6020 (válaszként erre: 25. - Érzelmes)
2013. aug. 21. 11:39
2013. aug. 21. 11:36
Na és Alföldi feldolgozása hogy tetszett? Vegyesek a vélemények!
24. mandy (válaszként erre: 23. - Szilvamama)
2010. aug. 23. 13:01

Nekem is van tőle egy pár autogrammom :)))

10 évvel ezelőtt volt egy ismerősünk a Margitszigeti Szabadtéri Színpadnál, és akkor szinte egész nyáron ment ott az István a király. Jó sok előadásra elmentünk.


De amióta 'felnőttem', inkább színházba járok, nem koncertre. Illetve járnék.....sajnos rendszeresen járni kész vagyon lenne. Nagyon durvák a színházjegy-árak :-/

23. Szilvamama (válaszként erre: 20. - Lyrian)
2010. aug. 22. 19:27
Varga Miklós volt a hangja Istvánnak, és én arra gondolnék, hogy azért, mert VM elég alacsony termetű. Persze ez csak az én véleményem, éppen tegnap énekeltem végig egy koncertjét, és autogrammot is kaptam tőle :) Nekem Ő az örök István (hangja)
22. mandy
2010. aug. 21. 19:34

[link]


Itt is így van. István - Pelsőczy László.

Singing voice (azaz énekhang) Varga Miklós.

21. mandy (válaszként erre: 20. - Lyrian)
2010. aug. 21. 19:25

Neeeeee.

Nekünk még a bakeliten is az van írva a szereposztáshoz, hogy István - Pelsőczy László (énekhangja: Varga Miklós), és Rékánál ugyanígy.

20. Lyrian
2010. aug. 21. 17:56

Nagyon egyszerű a megoldás. :)


A királydombi ősbemutatón Pelsőczy László volt István, viszont Réka Sebestyén Márta volt. Nekem legalább is ez a verzió van meg. :) Volt, amikor Kovács Ottilia ugrott be helyette, de ha jutubon megnézed, ott bizony Márta énekel a királydombi filmben. :)


Később lett csak Varga Miklós István.

19. mandy
2010. aug. 21. 17:28

Na hátha tud valaki válaszolni, ha már ilyen szépen összegyűltünk :)

Gyerekkorunkban rongyosra néztük VHS-en az eredetit, akkoriban volt M1, M2 és szovjet csatorna a tv-ben, és mikor apuék megvették az első videót, megszereztek pár Bud Spencer filmet, egy kazettányi Tom&Jerryt és az István a királyt. Valahogy ez lett a nyerő :D

Na bocsi, elkalandoztam. Szóval azt tudja valaki, hogy a filmben Istvánt és Rékát miért más játszotta, mint aki énekelte. Varga Miklósnak és Sebestyén Mártának nem volt kedve?

Na nem mintha bántam volna, teljesen bele voltam zúgva Pelsőczy Lászlóba ... csak érdekelne ;-)

2010. aug. 21. 14:04
Nem tudom..szerintem kevés az a mű amit ha újra feldolgoznak akkor az új jobb,mint az erdeti.Számomra már a Vikidál marad Koppány,István király Varga Miklós és sorolhatnám...lehet,hogy annak aki nem látta ,hallotta annak tetszik,de azt gondolom akik látták az eredeti művet azok már azt szeretik jobban.
17. Re87 (válaszként erre: 16. - Lyrian)
2010. aug. 21. 13:59
Verhetetlen!
16. Lyrian
2010. aug. 21. 13:56

Én ott voltam, amikor a királydombi felvétel készült, a táncosok között. Nekem az a Király a király... és jobb táltost, mint Bill, el sem tudnék képzelni.


Infó róla:


Ősbemutató


Már a királydombi ősbemutatóján áttörést hozott: megtörte a kemény rockzenével és a pop műfajjal való, hagyományos színházi gyakorlat szerinti szembenállást. Szereposztása is ezt fejezte ki, hiszen Pelsőczy László, Berek Kati, Sára Bernadett, Hűvösvölgyi Ildikó, Balázs Péter (színész), Balázsovits Lajos színészek mellett a „lázadó” rockerek, jelesül Varga Miklós, Vikidál Gyula, Nagy Feró, Deák Bill Gyula és Victor Máté kapták a főszerepeket. Az ősbemutatón a művet 120 ezer néző látta, továbbá mozifilmen, hanglemezen, CD-n és kazettán is megjelent.

15. Re87 (válaszként erre: 12. - Mandy)
2010. aug. 21. 13:50
Nekem Koppány jobban bejött.Annyira szép volt abban a ruhában!
14. Re87
2010. aug. 21. 13:49
Nekem tetszett nagyon,bár az elejét nem láttam.Én mindég szurkolok Koppány Vezérnek,de soha nem ő győz:(.Így most is csak addig néztem,amíg Őt megölték és jött az a sok szentg... pap.....
13. 4c07880d46 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2010. aug. 21. 08:40
Én is pont így látom!
12. mandy
2010. aug. 21. 08:04

Gyorsan rá is kerestem youtube-on.

Bevallom, eddig nem hallottam erről a srácról, de tetszik. A hangja.

Is. :DDDDDDDDD


[link]

11. mandy
2010. aug. 21. 08:02

Én is láttam.

Először fura volt, vagy inkább csak szokatlan (?), hiszen én is Vikidál-Varga Miklós hangját szoktam meg, és hiányzott Deák-Bill Gyula is....fura volt, hogy egy nő volt a sámán helyette :-/

Az új István nagyon tetszett, a többiek is jók voltak.....de az eredeti másolata csupán. Viszont mivel az eredeti felállásban már nem tudják előadni, jobb híjján így is megnézném/meghallgatnám élőben :)

Viszont a keretjátékot nem értettem. Segít valaki megfejteni? Arra gondolok, hogy az elején a 'sima', mai emberekként álltak ott, aztán a végén is.

2010. aug. 21. 06:37

Ha nem láttam volna az eredetit, azt mondanám, hogy teljesen rendben van. De!

A régit imádom! Ez az egyetlen rock-opera, aminek a szövegét első szótól az utolsóig kívülről fújom, szóval én szentimentális módon ragaszkodok az eredetihez!

Szóval jó ez is, de.....gondolom, van aki érti, mire gondolok.... :-))

2010. aug. 21. 01:24

Imádtam az ererdetit, bár azt sajnos élőben nem láttam, de meg volt a hanganyag és a szövegkönyve is!

Mindig azt énekeltem, és már akkor megtanultam kívülről:-D


Ebben az új szereposztásban, hála a lányaimnak, pont két évvel ezeleött a 40. szülinapomra kaptam tőlük jegyet a debreceni előadásra:-)


Nagyon jó volt, és szerintem ez a szereposztás is találó! Végig énekeltünk, most már a lányokkal közösen:-)

Mi végig izgultuk a csajokkal a válogatást is:-)

Majd az idén nyáron, megint láthattam a Társulat előadásában itt Kecskeméten, és ezt is végig énekeltük:-)

2010. aug. 21. 01:16

Én láttam anno az arénában és fantasztikus élmény volt! Ma is borsózik a hátam, ha eszembe jut.


Az eredetit nem láttam, de a szöveget még gyerekkoromban a bakelit lemezről tanultam meg, annyit hallgattuk otthon.

2010. aug. 21. 00:13
Sztem pocsék
6. 4c07880d46 (válaszként erre: 5. - Ff36256613)
2010. aug. 20. 23:47
Persze, nem is akarom leszólni az újakat, nagyon tehetségesek. Csak biztos a megszokás:-) Viszont az új Réka hangja, előadása nekem jobban tetszett.
5. ff36256613 (válaszként erre: 3. - 4c07880d46)
2010. aug. 20. 23:45
Itt is jó helyen van. Én láttam az eredetit, az maga a tökéletesség, de ez is jó volt. Nyilván nem lehet egy Vikidál Gyulát leénekelni, de nem volt rossz!!
2010. aug. 20. 23:45
Igen, jó volt, volt, ami ebben jobban tetszett, mint a régiben. Pl. az utolsó jelenet, amikor Istvánt megkoronázzák.
2010. aug. 20. 23:43

Mi a véleményetek az új változatról? Most volt az MTV 1-en. Aki látta az eredetit, mit gondol? Nekem nagy kedvencem volt, ma is az. Ez is tetszett, más szereplőkkel, más rendezésben. De Vikidál hangját senki nem tudja visszaadni:-)

Ezt a fórumokhoz kellett volna írnom?

2010. aug. 20. 23:42

Arra gondolsz, ami most ment a tv-ben?

Nekem így is tetszett!!

2010. aug. 20. 23:39
István, a király-új feldolgozásban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook