Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Isteni téveszme(ék)" fórum

"Isteni téveszme(ék)" (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
263. 0c97fbb607 (válaszként erre: 257. - Ac1096844d)
2008. jan. 19. 12:36

Így van!

Nem a kinyilatkoztatás számít,nem a "vallott "hit"

Számomra a cselekedetek számítanak,és úgy érzem isten számára is csak az számít.

Nem kell elfogadni,dicsőíteni senkit,az a lényeg ,hogy meghallotta-e valójában ,mit is akart elmondani ,vagy sem.

Ha valaki úgy él ,hogy önmagához hű marad,az Istennek tetsző cselekedet,mégha meg meri tenni ,hogy hibázik is,akkor is.

Sok az álszent a hívők között,kiket a félelem,vagy a szabályok tartanak vissza attól,hogy beteljesítse vágyait,de a fejében ott vannak,és ott is lesznek ,hiába döngeti a mellét,hogy milyen jó ember.Ez a butaság.Isten azt szereti aki cselekszik,mégha hiba is,mert nem azt mondja,ne hibázz,hanem azt Tanúlj a hibáidból és gondold át.

262. ac1096844d (válaszként erre: 260. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 19. 12:36

Hát igen, mikor minden oké, akkor igen könnyű szeretetben járni.

De amikor összecsapnak a hullámok...akkor sem lehetetlen, csak ott biza előjön, mi is a helyzet.


Én úgy ismerem: Keresztény vagyok, nem hülye.

Sokan kérdezik: Most akkor mindenkit szeretnem kell, még azt is, aki "bunkó, bántó.."?

Aztán rájönnek, hogy igaziból szeretik azt is, csak a szeretem és a kedvelem nem ugyan az...

261. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 258. - Ac1096844d)
2008. jan. 19. 12:29
Vmi oskereszteny lebuj volt de en mar gyerekkoromban is osztonosen tavol akartam magamat tudni az ilyesmitol!
260. ec63a7fc29 (válaszként erre: 257. - Ac1096844d)
2008. jan. 19. 12:29

SZRobicek !


A szeretni a másikat a legnehezebb. Akkor amikor bunkó, bántó, ... (I.kor13 szerint)


S kedvencem ez a (el)szólás:

Hívő vagyok, nem hülye.

259. ec63a7fc29 (válaszként erre: 256. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 12:26

Hát, ez a kérdés ott kezdődik, hogy vcan-e Isten, akiről a Biblia szól.


Ha van, akkor jó elolvasni, betartani a használati utasítást: Bibliát.


Ha nincs, csak mi alkottunk magunknak egy láthatatlan vezetőt, akkor is érdekes könyv a Biblia, tele életet megkönnyítő tanácsokkal.


De szerintem is aki eldöntötte, hogy hisz benne, aszerint él és még hangoztatja is, az ne lépjen egyszer sem félre utána!!!

258. ac1096844d (válaszként erre: 256. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 12:23

Hát ez tényleg gáz lehetett.

Miféle felekeztbe jártak a szüleid?

257. ac1096844d (válaszként erre: 254. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 19. 12:20

"Aztán lazán elkövetnek bármit embertársaik ellen, mert nekik Isten megbocsájtja.

Hja, hogy nem is érdekli őket, h ha igazán van Isten, akkor az mit gondol az esetről???"


Ez így igaz, bár nem kell hívőnek lenni ahhoz, hogy az ember effélét elkövessen, s így gondolja.

Ha valóban komolyan venné, amiről vallja hogy hiszi, nem követne el bármit, sem akármit.

Az embereket nem lehet átvágni, a cselekedetekből hamar levágják, hogy vajon tényleg úgy szeretik -e az embereket a hívők, mint ahogy mondják.

Jézus azt mondta, arról ismeri meg a világ, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok.

Mondani sok mindent lehet, a cselekedet meg úgyis felszínre hozza a szív valódi állapotát...

256. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 252. - 0c97fbb607)
2008. jan. 19. 12:19
Na ebben igazad van!Nekem is van par szornyu emlekem,a gyerekkorombol.Engem pl:Elcipeltek a szuleim a gyulibe.Felettebb idegesito volt akkor hogy miert nem jatszhatok en vasarnaponkent a tobbi gyerekekkel az udvaron,hetkozben ugyis suli.Hetvegen meg az erthetetlen zagyvasag!Csak neztem ahogy ott tancikalnak,meg a satannak nevezett valakit taposgaltak mint a meszesek.Semmit nem ertettem belole h mi az a hallelujah"dicserjuk a jezuskrisztust mindorokke ,amen stb,mi az a zagyva karattyolas,sirasrivas meg tancika,miert kell terden csuszkalni,meg egyeb baromsagok.Egyszer ossze-vissza sz.rtam magam mert a nagy imadkozas es handabanda kozepette nem akadt egy ertelmes leny aki ram figyelt volna,hiaba sirtam h nekem vc-re kell mennem.Amikor mar nagyobb lettem nem birtak vontatoval sem elhurcigalni.Az apam egesz heten vedelt mint egy allat,a het minden napjan!De szombaton es vasarnap a bibliat szorongatta,hat ez vmi elmebaj!De nem azert lettem ilyen,amilyen most vagyok,bar szeretnem kitorolni az egeszet az emlekezetembol.Jobbnak latom a sajat utamat jarni.En sem vagyok vallasos hivo es nem is leszek soha!A gyerekeimet is tavoltartom ettol,majd ok eldontik mit akarnak.Es nem tamadom a hivoket es nem is nezem le.Egyszeruen csak velemenyt alkotok.Valojaban engem sem izgat ki miben hisz,ez maganugy,De a biblia attol fuggetlenul nem maganugy,ugyhogy ki lehet targyalni nyugodtan.
255. Mónika 68 (válaszként erre: 252. - 0c97fbb607)
2008. jan. 19. 12:18
Azt gondolom, a hit a fontos, nem a vallás. Ha érezzük, h Isten velünk van, segít, ha kérjük, akár valakin v az eseményeken keresztül, v egy képességet kapunk Tőle, v megtapasztsaljuk a Vele való találkozást. Isten létezik. Aki tapasztalta, tudja, aki nem, annak nem, annak nem lehet elmagyarázni. Csak a mindent felülmúló, felülíró élmény segít. Persze, vannak, akik ebben segíthetnek, csak meg kell találni őket, meg kell keresni, aki erre vágyik. Mónika 68
254. ec63a7fc29 (válaszként erre: 251. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 12:03

S tudod hányan és hányan isszák naponta?

Aztán lazán elkövetnek bármit embertársaik ellen, mert nekik Isten megbocsájtja.


Hja, hogy nem is érdekli őket, h ha igazán van Isten, akkor az mit gondol az esetről???

Csak a lelkipásztornak tetszen.


A Polgári Törvénykönyvünk szabályozza, hogy vallásszabadság van, s a gyerekeknek is joga van abban hinni, amiben Ő akar, nem abban amire a kedves szülei amire kényszerítik!!!

253. ac1096844d (válaszként erre: 251. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 11:59

"(vidd ki a bilit" helyett idd ki a bilit" ertenek belole.)Eleg szomoru ha vmit ennyire felre lehet erteni."


Látod látod.


(egyébként bilis prédikációt még nem hallottam)

tsak wicc vót!

252. 0c97fbb607 (válaszként erre: 245. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 11:54

Azt hiszem az a baj a vallásokkal,hogy vallások:)

Magyarúl magamutogató,kinyilatkoztató valamik.

Nekem is rossz tapasztalataim vannak,bár idejét sem tudom mikor voltam misén,vagy bármi ilyesmin,mert az még akkor volt amikor "vittek",gyerekként.

Nem átallottam többször elájulni és a vénasszonyok akik látták,fel sem áltak ,hogy helyet adjanak:)))

De hál Istennek,egypár ilyen alkalom után nem mentünk templomba vasárnaponként:))

Isten tudta ,hogy nincs ott semmi keresnivalóm,mert baromság az egész.

Sőt,volt egy este,amikor megütöttem anyámat és elrohantam ottholról,másnap felmentem ,hogy segítséget kérjek egy paptól,elzavart a fenébe,pedig én őszinte gyerekként vágytam arra,hogy meghallgasson és segítsen abban ,hogy tudhassam ,mi a helyes út.Úgy éreztem ők erre hivatottak.

Egy frászt.Ugynolyan emberek ,mint mi ,ez a munkájuk,és némelyik olyan messze áll Istenhez ,hogy még én is közelebb vagyok hozzá ,mint Ők.Még akkor is amikor rossz gyerek voltam.

Most ,36 évesen olvasom először a bibliát,soha nem vettem a kezembe.Érdekesnek találom,de soha nem leszek "igaz hívő"csak a magam módján leszek az ,úgy ahogy én gondolom.

De nem fogok butának ,tartani senkit aki abban hisz,mert neki az az igazság,nekem más,és neked is más.

Nem támadom,nem ragazgatok a hívőkre cetliket ,hogy ez hülye,fanatikus vakhívő.

Én én vagyok és igazság szerint nem is érdekel ,ki miben ,hogyan hisz,csak az érdekel,hogy én miben hiszek és csak ez számít.

251. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 248. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 19. 11:53
En nem mondtam hogy rossz a biblia,lehet epito jellege is egy bizonyos fokig.Igen,sajnos sokan felre ertelmezik es a (vidd ki a bilit" helyett idd ki a bilit" ertenek belole.)Eleg szomoru ha vmit ennyire felre lehet erteni.
250. ac1096844d (válaszként erre: 249. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 11:53
Jajmá, hát ezt mondom:)
2008. jan. 19. 11:49
Miert ne ferhetnenk?Nincs senkinek se kiturasi szandeka.Reszemrol legalabbis.
2008. jan. 19. 11:47
Nem a Biblia rossz, csak sokan félreértelmezik, s rossz gyakorlatot vezetnek be a Bibliára hivatkozva.
2008. jan. 19. 11:41

Látod, pont ellentétesen gondoljuk, mégis megférünk egy helyen.

Sok jó ember kis topicban is elfér:)

246. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 243. - Ac1096844d)
2008. jan. 19. 11:38
Igen en abbol indulok ki hogy a biblia nem tartalmaz nehany igazsagon kivul csak teveszmeket.De az a nehany igazsag nem ad okot hogy teljes igazsagnak kialtsuk ki es ra epitsuk a hitunket.
245. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 240. - 0c97fbb607)
2008. jan. 19. 11:33
A valodi sugallat szerintem nem konyvekben van tobb megajottanyit is elferditettek mar abban,ugyhogy nem egy stabil mu.A soraiban nincs mas mint ami egyszeruen kiolvashato.Sorok kozott olvasni"azt meg mindenki ugy ertelmezi ahogy kedve tartja,es az megintcsak nem stabil,nem lehet ra epiteni.Ott van peldaul a KORAN,tele van gyilkolasra buzdito sugalmazasokkal,meg is lehet nezni a vakhit eredmenyet!
244. 0c97fbb607 (válaszként erre: 242. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 11:33

A kereszteny hit alabecsul mas hiteket es csak sajat magat tartja az egyeduli igaz utnak istenhez,s ezzel mar mindent el is mondtam azthiszem.


Ebben egyetértek:)

243. ac1096844d (válaszként erre: 242. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 11:26

Igen elmondtad, te mit hiszel.

Én abból indulok ki, hogy a biblia igaz, te abból hogy nem.

A kereszténység nem magát tartja igaz útnak, hanem Jézust.

242. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 235. - Ac1096844d)
2008. jan. 19. 11:23
Mig a buszke ember nagy becset tulajdonit a hitenek,es sajatsagos felfogasanak,es nem vallja ezzel egyutt azt is hogy csak az az igazi helyes es egyetlen ut amit o kovet addig nem kevely.Azon felul pedig az, mert az mar azzal jar egyutt hogy masokat lenez,igaztalannak tart sajat igazsaga okan.A kereszteny hit alabecsul mas hiteket es csak sajat magat tartja az egyeduli igaz utnak istenhez,s ezzel mar mindent el is mondtam azthiszem.
2008. jan. 19. 11:17
Ez a csúnya vakhit ;)
240. 0c97fbb607 (válaszként erre: 238. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 11:16

Persze,ez így van,képesek ölni is miatta,de csak azok az emberek,akik nem értették meg a valódi sugallatot a szentkönyvekből.

A biblia tele van mai divatos ezoterikus igazságokkal, sőt ,valószínüleg sok bölcselkedő onnan merített ihletet ez ügyben.

Ha objektíven olvassa az ember,akkor rengeteg örök igazság fellelhető benne,viszont a magyarázatok számomra néha nevetségesek,néha célttévesztettek és félre magyarázások.

Nem a biblia a hunyó,hanem az emberek.

Lusták elmélkedni dolgokon ,inkább elfogadják úgy a dolgokat ,ahogy az le van írva.

239. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 237. - 0c97fbb607)
2008. jan. 19. 11:14
Dehogyis ugy gondolom.A bibliaban nagyon sok ertelmes dolog van,legalabb annyi tutira mint a grimm mesekben.Abban is nagyon sok tanulsagos,oktato jellegu mese van,megsem alapitanak ra egy vallast.Elolvasni pedig nagyon hasznos,de tulzasba vive artalmas is lehet.Tehát van egy mérték, ameddig építő hatású az egyénre, de túlzott mérték esetén leépítő hatású. Félelem érzet, kisebbrendűségi érzések, szorongások, túlzott megfelelni való akarás, szexuális, párválasztási zavarok és sok más elkerülendő problémákat okozhat.Es igen,van akinek ki lehet mosni vele az agyat,nekem nem az biztos!
238. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 234. - 0c97fbb607)
2008. jan. 19. 11:07
Nem ,a gond inkabb ott van ahol a vak hit .A vak hit az egy nagy gond,kepesek olni is miatta,ezert nem tartom helyesnek.Azonkivul nem tanit semmire az elvakultsagon kivul.
237. 0c97fbb607 (válaszként erre: 236. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 11:04
Na várj ,akkor te úgy gondolod,hogy a bibliában semmi értelmes dolog nincs és nem érdemes el sem olvasni,mert nagy rakás "agymosás "az egész?
236. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 231. - 0c97fbb607)
2008. jan. 19. 11:00
Tevedes!Pontosan odafigyelek h mas mit mond,csak az a mas fujja a magaet es meg kesz tenyekkel sem tud eloallni.En kesz tenyekkel es nem kesz elvekkel allok elo.Onnan meritek ahonnan o vagyis a bibliabol.Igaz en egy kicsit racionalisabban gondolkozok.Nem a vak hitre alapozok,ez a kulombseg.Ezert nincs mit vigyazni.
235. ac1096844d (válaszként erre: 230. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 10:59

"Es ki az aki kevely es buszke?Es kinek a felfogasahoz viszonyitva?"



Kevélység


a büszkeség elfajulása;

mig a büszke ember nagy becset tulajdonít személyes tulajdonságoknak, birtoknak, származásnak, kitüntetésnek, de azért nem néz le szükségképen másokat, csak a magáét tartja nagyra, esetleg joggal, addig a kevély, főleg másokkal szemben, kiket lenéz, tartja magát nagyra, nagyobbra mint szabad. A büszke a maga érdemét beszéli; a kevély mások érdemét lenézi. A kevély ember rendesen hiu is, a kevélység az öntudat tultengése. A K. ugy szomoru-, mint vigjátékban ecsetelhető. Amott leginkább mint tragikai vétség lép föl és a hős bukását indokolja, itt pedig a hiusággal egyesülve, erős kacagásra gerjeszt. A spanyol elszegényedett grandok vigjátékokban és operette-szövegekben gyakori mintái a felfuvalkodott K.-nek.


Forrás: Pallas Nagylexikon

234. 0c97fbb607 (válaszként erre: 232. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 10:55

"A hitnek elegendő ereje van ahhoz, hogy immunizálja az embereket minden sajnálat, megbocsátás és tiszteletre méltő emberi érzéssel szemben. "


Én nem így gondolom ,nekem azt tűnt fel,hogy inkább ezekre az érzésekre tanítja az embereket,viszont ott van a másik oldal is,való igaz,a megfélemlítés eszköze.Ha nem így teszel,ha nem úgy teszel,akkor elkárhozol és a pokol tüzén fogsz élni ítéletnapig.A gond inkább evvel van.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook