Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Isteni téveszme(ék)" fórum

"Isteni téveszme(ék)" (beszélgetős fórum)


2008. jan. 11. 20:51
Én hálás vagyok,hogy megismertetett más igaszságokkal is,de tudom hogy ez még nem minden és tudom hogy sokat kell tanulnom,hogy másokon is segíthessek,és terelgessem őket útjukon:)
2008. jan. 11. 19:58

A teremtö Istenem! ismét nagy feladat elé állitottál engem. Amit persze megint és ismét nagy szomoruságom árán kell az utamat járnom.

Annyi ut és annyi lehetöség, de akár merre nézzek ott a fájdalom a szenvedés. Mikor lesszel már egy kicsit engedékenyebb velem???

A sirást már abba hagytam és értelek is már, megteszem amit megtehetek......

Èrzem és remélem, hogy a holnap egy uj és szép napra ébredek. : )

Köszönök minden fájdalmamat!!!


Üdvözölek! innen a földröl a te Liviád

Ui.: ès mindetöl függetlenül én még mindig nagyon tisztelek és szeretlek.

51. ac1096844d (válaszként erre: 45. - Livia38)
2008. jan. 11. 15:24

Szia Livi. (és mindenki)


Akár még az is előfordulhat, hogy őszintén beszélnek, s segítenek. És fel is tárják szívük tiszta hangját, amennyiben annak ott, akkor helye van.

Vagyis bizony a szívünkből beszélünk szerintem mindannyian, alakoskodni csak emberek előtt lehet, az Úr előtt nem igazán. A szív teljességéből szól a száj, ígyhát beszédünk mindenkor felfedi szívünk valódi állapotát. Amivel túlcsordulásig tele van, az biza ki is fog folyni belőle, és a szavainkon keresztül nyilvánvalóvá válik.

Szeretem ezt a mondást:

"A gondolataink hangosabbak a mennyben, mint szavaink a földön!"


"Eljövünk ide,...olvasunk, véleményt mondunk.

És ki is derül kik is vagyunk!!!!"



Sorry, hogy belevaúú :)

50. Livia38 (válaszként erre: 48. - Abe24d45e1)
2008. jan. 11. 11:16

Szia Virág!

Te, is elmondhatod azt amit érzzel.

Neked milyen kapcsolatod van a Te benned élö isteneddel? Ha el szeretnéd itt meséli.... én biztos, hogy szivesen elolvasnám. : )

49. d3edebbda4 (válaszként erre: 47. - 3889c2242e)
2008. jan. 11. 08:56
Nincs mit. És sok sikert! Majd számolj be, hogy hogy sikerült. :)
48. abe24d45e1 (válaszként erre: 1. - Livia38)
2008. jan. 10. 22:51
Gratulalok a forumhoz ,sok sikert es kivanom ,hogy minel tobben hozzaszoljanak,en nem tehetem meg ,nehogy roszneven vegye valaki ha valamit irok.Megegyszer kivanok minden jott.
47. 3889c2242e (válaszként erre: 44. - D3edebbda4)
2008. jan. 10. 22:41
Nagyon széepn köszönöm, hogy leírtad nekem értelmesen, miről is lesz szó. További szép napot, estét.
46. Livia38 (válaszként erre: 17. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 10. 22:39
: )
2008. jan. 10. 22:32

Eljöttök ide.......olvastok, véleményt, mondotok.

Vagytok akik vagytok!!!!!


- mért nem mertek öszintén beszélni????

Tanácsokat osztotok, segitetek másoknak, ha kell, de nem beszéltek öszintén.

Mért nem tárjátok fel a tiszta sziv hangját????

Féltek attól, hogy valaki megérzi..... gyengeségeteket.???

Mért nem beszéltek a termtöhöz igy az "online"-en keresztül!!!!!

Nem a példák az idézzetek a fontossak, hanem az ami a szivetekben dobog, meséld el..... meséld el...., hogy Ö aki benned, bennünk él, hogy viszonyul a te világodhoz.?????

-Szerintem, Ö is szivesen halaná, halgatná szived dobbanását!!!!!

Beszéljetek a szivetekböl!!!!!

44. d3edebbda4 (válaszként erre: 16. - 3889c2242e)
2008. jan. 10. 21:36

Nagyon szépek a katolikus esküvők. Gratulálok, hogy összeházasodtok.

Nem kell megijedni. Először megkeresztelkedsz, és kicsit tanulnod kell az alap dolgokról. (Pl. 1 Isten van, benne 3 személy, stb...) Tényleg csak pár, egyszerű tétel. Erről elbeszélget majd veled a pap, majd meggyónhatsz, és lehetsz első áldozó, majd résztvesztek egy házassági felkészítésen (beszélgetés),ami után már összeházasodhattok. :)

2008. jan. 10. 17:14

Sziasztok!

Apukam katoliku, anyukam reformatus. Mi gyerekek reformatusok vagyunk. Nekik nem volt templomi eskuvojuk.

Unokatesom katolikus, ferje reformatus. Reformatus templomban volt az eskuvojuk, de ott volt a katolikus pap is, igy okumenikus eskuvojuk volt.

Ugy tudom, hogy a katolikus eskuvohoz sokkal tobb minden szukseges. Kell elso aldozni, bermalkozni es meg sok-sok jegyesoktatasra is el kell jarni. De ahany pap, annyi szokas. Miert nem kerdezed meg azt a papot, ahol eskudni szeretnetek? O biztosan pontosan el tudja mondani, h mi szukseges ilyenkor.

42. 0c97fbb607 (válaszként erre: 29. - 3889c2242e)
2008. jan. 10. 16:59

Fene az érzékeny lelkedet!:))))

Csak vitáztunk egy kicsit,a fórumok ezért vannak.

Azért nem válaszoltam mert én nem értek hozzá,azt sem értem ,hogy két külömböző vallású embert miért nem szándékoznak összeadni,én simán megtenném.

Amúgy sok boldogságot.:))

41. Livia38 (válaszként erre: 13. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 10. 16:47

Igen ezt olya szépen fogalmaztad meg.


Szerintem ez a legjobb szó, hogy TEREMTÖ.

Igaz..... a bibiában is igy szolitja (szolitják) magát Isten.

Azért be kell vallanunk a bibiliben is van egy- két igaz mondás. Csak a szerkezete egy kicsit régimodi, szerintem.

Mi lenne ha a bibilit a mi XXI-ik századi nyelevezzetünkre valaki leforditaná.


Most olvasod a Biblia cimü könyvet, az nem ehhez hasonló vagy csak a bibliai megkövesedéseket tárgyalja ki???

40. Livia38 (válaszként erre: 38. - 5e811867cb)
2008. jan. 10. 16:30

Bocsi,de Te milyen nagy vallást követel......


Szerintem az ember akkor cserél amikor ugy érzi arra szüksége van. Még akkor is, ha ez valakinek képmutatást jelent.

Ha a kis barátnönk cserélni akar hát rajt, nincs ebben semmi rossz.

Ma katolikus holnap református aztán meg Jehova.

39. 3889c2242e (válaszként erre: 38. - 5e811867cb)
2008. jan. 10. 14:50
Nem ismersz hogy milyen ember vagyok! A másik hogy segítséget kértem nem prédikációt én nem jártam templomba, sem nem konfirmáltam, valaki felnőtt fejjel keresztelkedik, mert nem keresztelték meg. Azt teszem amit jónak látok, nem gyakorlom a refomátus vallást, sosem gyakoroltam. Tehát megtehetem, mintha pogány lennék, hogy most keresztelkedjek meg, és olyan vallást vállasszak amilyet akarok. Te milyen ember vagy, hogy csak úgy ítélkezel? Megpecsételjük a szerelmünket papíron, és templomban. Ez olyan nagy bűn??????
38. 5e811867cb (válaszként erre: 35. - 3889c2242e)
2008. jan. 10. 14:38

Amúgy meg,milyen ember vagy te,hogy csak úgy lecseréled a hited?

Az ilyenek,mint te,nem is hisznek olyan igazán,csak úgy neve legyen a dolognak alapon.

37. 5e811867cb (válaszként erre: 32. - 3889c2242e)
2008. jan. 10. 14:35
Meg kell gyónnod, keresztelkedned,elsőáldoznod,bérmálkoznod,csak utána jöhet az esküvő.Mindezeket megelőzendően sokat kell tanilnod,mert amolyan vizsga-félét is le kell tenned.
36. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 27. - Munya)
2008. jan. 10. 14:17

A viccet ertettem.


A halalbol visszatert embereknek meg arra sem volt szukseguk hogy megtapasztaljak az urt." <--- ezt nem értem?


Ezt a befele fordulo huvelykujjra ertettem.

2008. jan. 10. 14:12
Köszönöm szépen. Igazából én szeretném felvenni, mert majd a későbbiekben is azt szeretném, ha a gyerekeim római katolikusak legyenek. De azért köszönöm, csak nem nagyon találok ilyen fórumokat.
34. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 32. - 3889c2242e)
2008. jan. 10. 14:09
Szia.Ahogy mondtam is nekem ez (passz)de abban igazad van,hogy ennyit megtehetsz a nagy nap erdekeben.Nagyon sok boldogsagot kivanok nektek!
33. Livia38 (válaszként erre: 16. - 3889c2242e)
2008. jan. 10. 14:06

Szia kedves kis felboszantott Csacsaani!

Lehet igy is mondani vitatkoznak, de szerintem inkább eszmecserét folytatnak.


Irtam már neked, de ez a rusnya gépem lefagyott és nem küldte el a válaszom. Nagyon mérgecs voltan ámmmmmmmmmmmm.


Ujra porobálom: Szerintem a református hit sokkal alázatosabb. Azt kérdeztem mért nem a férjed veszi fel inkább ezt a hitet. Ha jól tudom akkor a párodnak is sokkal egyszerübb lenne a Te vallásod szerint házasodni.

Bár azt is irtam, ha az én esküvöm lenne akkor kimennék a természetbe és egy jó barátomat megkérném, hogy aggyon össze bennünket.

Semmi blabla nélkül mint azt a templomokban teszik.


Kivánok nektek sok sikert és boldogságot!


Ui.: Ha nem voltan kielégitö akkor rákérdezhetnél még erre a dologra más topikokban is.

2008. jan. 10. 14:03
Szia. Álatlában a feleségek térnek át a férj vallására. PErsze formalitás is, de ennyit megtehetek ahhoz, hogy igazán szép és kerek legyen az a nagy nap. És mivel nem konfirmáltam nekem könnyebb megkeresztelkedni szerintem, csak nem tudom, hogy ez hogyan működik.
2008. jan. 10. 13:58
Es meg valami:Nem a vita miatt jott letre ez a forum hanem eszmecsereert,csak nehanyan azt gondoljak h ugy tartanak eletben egy forumot ha masokba kezdenek kotozkodni.
30. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 29. - 3889c2242e)
2008. jan. 10. 13:55
Varjal meg egy kicsit,lehet hogy fognak ide jonni akik ertenek ahoz amit kerdeztel.En csak azert nem szoltam mert egyaltalan nem vagyok tisztaban,mi ertelme van a bermalkozasnak es hasonlo dolgoknak.Csak annyit tudok neked mondani hogy szerintem a boldogsagotokhoz semmi ilyesmire nincs szukseg.De azert azt megkerdeznem h miert akarsz atterni a ferjed vallasara,ha nem vagyok tul indiszkret.Azert mert hiszel istenben,vagy csupan a formalitasok miatt?
2008. jan. 10. 13:41
Látom ez a fórum csak a vita miatt jött létre, nem azért hogy segítsünk a másiknak. Jól elvagytok magatokkal. Köszi hogy segített valaki. Sziasztok
28. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 26. - 0c97fbb607)
2008. jan. 10. 13:31
Talan agymosasert jarsz ide?Nem tudom mi volt itt az agymosas,mindenesetre nekem ez nem szandekom.
27. Munya (válaszként erre: 24. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 10. 13:28

Az űrhajót nem is neked írtam, csak úgy. De oda is tettem, hogy vicceltem. A befelé forduló hüvelykujj az az aminek írtam, egy befelé forduló hüvelykujj, amivel a gombot nyomkodták!


"A halalbol visszatert embereknek meg arra sem vol szukseguk hogy megtapasztaljak az urt." <--- ezt nem értem?

26. 0c97fbb607 (válaszként erre: 25. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 10. 13:21
Akkor jó.Nekem abból a nem szabad hinniből ,meg az agymosás témából kicsit ez jött le.:)
25. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 23. - 0c97fbb607)
2008. jan. 10. 13:17
Ezen az alapon mindenkibe lepten-nyomon bele lehetne kotni.En nem a szavak csures-csavarasaert jottem hanem velemenyt cserelni.Egyebkent az en velemenyem szerint a biblia eleg nagy mesekonyv.(Szamomra!)De ha vki abban hisz vszinuleg az o szamara igaz.Es ha vki ugy hiszi h van vmi alapja,akkor az szamara alap.Senkit sem nezek le a masfele meglatasaert.
24. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 20. - Munya)
2008. jan. 10. 13:09
Urhajokrol meg ufokrol itt meg csak te irtal,en fel sem hoztam ilyesmit.A befele fordulas maskent ertendo de ha te a huvelykujjadra gondoltal,hat az is egy dolog.A halalbol visszatert embereknek meg arra sem vol szukseguk hogy megtapasztaljak az urt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook