Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Isteni téveszme(ék)" fórum

"Isteni téveszme(ék)" (beszélgetős fórum)


2008. jan. 12. 20:17

Bizonyára ahogy Isten irányába vagy alázatos, úgy kell a férj felé is alázattal fordulnia a feleségnek


Ez itt a 99 -es hozzaszolasod leg eleje.


Jo hogy te isten utan rogton onmagadat helyezted!


A hazassag nem az alazatoskodasok tomkelege kell legyen,mert az egyszer a visszajara fordulhat.

112. ac1096844d (válaszként erre: 110. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 20:08

Lehet, hogy te nem is engem olvastál???



Eleve úgy indulok, hogy nekem alázat és tisztelet jár?????

Harmadszor írom le, hátha megérted: NEM jár Semmi, de mindenért hálás vagyok.

Nem azért tisztel a párom, mert kell, hanem mert ez a tisztelet a bennsőjéből fakad.


Nem lehetek önmagamnak hálás a választásért, sőt semmiért, mert a kapcsolatunk első fele botrányosan semmilyen nem volt, önzőségtől s szeretetlenségtől hemzsegő. Akkor volt nekem ez meg az jár...

Egyedül Istennek vagyok hálás azért, ami most van. Nagyon is emléxem, milyen volt Nélküle, s milyen most Vele.

Nem az a kérdés, hogy szerinted elvárja -e a hálát, hanem hogy benned hála ébred-e, mintegy természetes reakció?

Ez a felfogás egy téveszme, hogy valakik azt gondolják, Isten elvárja a hálát.

111. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 107. - 0c97fbb607)
2008. jan. 12. 20:07
Koszi megnezem.
110. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 105. - Ac1096844d)
2008. jan. 12. 20:00

Ha ugy gondolod hogy halasnak kell lenned,es ugy muxik a hazassagod akkor jo,tegy ugy.Szerintem egy kapcsolatnak mar eleve bizalommal kell indulni,ami hozzatartozik az igazi szeretethez.De ha te eleve ugy indulsz egy kapcsolatba h te vagy a ferfi es neked ezert alazat es tisztelet jar,akkor te vagy a legnagyobb onzo a vilagon!

Sztem halas csak onmagamnak lehetek amiert jol valasztottam,ugyanugy ahogy egyedul csak magamat hibaztathatom az ellenkezojeert.Es ahogy masokat nem itelhetek el a valasztasaert ugy halasnak sem kell lenni erte.Istenrol pedig maskepp gondolkodunk te meg en,Szerintem nem var halat,ez egy teveszme a sok kozul.

109. 0c97fbb607 (válaszként erre: 98. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 19:57

Részben egyetértek,de avval nem ,hogy ha spontán jön a hála érzése valakifelé,akkor a köszönöm,hálás vagyok ,egyáltalán nem önmagunk meghazudtolása,hanem érzeésünk őszinte kifejezése szavakkal.

Viszont fordítva igaz,soha ne azért tegyél meg valamit,hogy elismerjék,vagy megköszönjék és soha ne várj hálát a tetteidért,mert önzetlenségből és szeretetből kellene fakadnia

108. ac1096844d (válaszként erre: 104. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 19:53

"Okozhatsz olyan sérelmet, hogy a másik bezárul, védekezésbe vonul. Ha túl sokat harcolsz, párod menekülni kezd; egyre hidegebb és hidegebb lesz, egyre jobban bezárul, hogy ne sebezhesse meg többé a támadásod. És akkor még hevesebben fogod támadni, mert le akarod győzni a hidegségét. Ez egy ördögi kör. Így távolodnak el egymástól fokról fokra a szerelmesek. Így sodródnak el egymástól, és úgy gondolják, a másik a felelős, ő árulta el a szerelmüket. "



A szeretet nem okoz sérelmet, így a másik nem bezárul, hanem mindinkább kinyílik a szeretet hatására.

A szeretet nem harcol ebben az értelemben, így a párom nem hogy menekül, hanem közelebb húzódik, mert igen ínyére van ez a szeretet.Mivel nincs sebzés, nincs bezárkózás, s nincs ellentámadás, hacsak nem ellen szeret, önzetlenül s szívből.És én méginkább megnyílok s szeretem, és ő erre méginkább megnyílik, és ez igen "ördögi kör" :)

És így kerülünk egyre és egyre közelebb.

Jaj ez a fránya szeretet, meg téveszme:)

107. 0c97fbb607 (válaszként erre: 97. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 19:53

Unique - Tükör

[link]

106. ac1096844d (válaszként erre: 103. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 19:49

"Igen ez kepet mutat egy isteni teveszmerol,a vallasossag netovabbjarol.(Na ne má!)"


A "na nemá" szerintem is képet mutat az isteni téveszméről. Tudod ennek az éremnek sem csak egy oldala van.

105. ac1096844d (válaszként erre: 102. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 19:48

Hát pedig a saját házasságomról beszéltem, vagyis: "énmár csak tudom" :)

És mindez nem hogy kizárja, hanem mindinkább megerősíti a kölcsönös bizalmat.

Az elvárás szót senki sem említette ezzel összefüggésben, hacsak úgy nem, hogy NEM várok el semmit, de hálás vagyok mindenért, amit kapok.

Az igazi kapcsolat mindíg is a szereteten alapul, ami pedíg bizalmat ébreszt.

Tudod, ha én valóban önzetlenségben(s nem csak szavakkal), megnyilvánuló módon szeretlek téged, nem igazán van helye a bizalmatlanságnak.

Ugyanis akkor a scelekedeteim hajtóereje nem lesz más, mint az irántad érzett szeretet.


Élem, éljük, tehát élhető.

Egyre , s egyre inkább.

104. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 100. - Ac1096844d)
2008. jan. 12. 19:47

A szeretet nem múlik el, mert örök szellemi erő, és az elvárások ebbe a szeretetbe nem férnek bele, mert a szeretete a másik hasznát nézi keresi


A szeretet törékenysége


Ne gondold, hogy a szeretet örök. Nagyon törékeny, olyan törékeny, mint egy rózsa. Reggel még pompában áll - estére eltűnik. Bármilyen apróság elpusztíthatja.


Minél kifinomultabb valami, annál törékenyebb. Oltalmazni kell. Egy szikla megmarad, de a virág eltűnik. Ha egy sziklát dobsz a virágra, a sziklának nem esik bántódása, de a virág elpusztul.

A szeretet nagyon törékeny, nagyon érzékeny. Rendkívül figyelmesen és óvatosan kell bánni vele. Okozhatsz olyan sérelmet, hogy a másik bezárul, védekezésbe vonul. Ha túl sokat harcolsz, párod menekülni kezd; egyre hidegebb és hidegebb lesz, egyre jobban bezárul, hogy ne sebezhesse meg többé a támadásod. És akkor még hevesebben fogod támadni, mert le akarod győzni a hidegségét. Ez egy ördögi kör. Így távolodnak el egymástól fokról fokra a szerelmesek. Így sodródnak el egymástól, és úgy gondolják, a másik a felelős, ő árulta el a szerelmüket.

Valójában azonban, én úgy látom, soha egy szerelmes sem árult el senkit. Egyszerűen a tudatlanság öli meg a szerelmet. Mindketten együtt akartak lenni, de valahogyan mindketten tudatlanok voltak. A tudatlanságuk csapdába csalta őket, és megsokszorozódott

103. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 99. - Ac1096844d)
2008. jan. 12. 19:43

Bizonyára ahogy Isten irányába vagy alázatos, úgy kell a férj felé is alázattal fordulnia a feleségnek. Bár a kettő sosem fog összemosódni, de mégis mintegy képet mutat.


Igen ez kepet mutat egy isteni teveszmerol,a vallasossag netovabbjarol.(Na ne má!)

102. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 100. - Ac1096844d)
2008. jan. 12. 19:40
Amirol te itt beszelsz az nem hazassag,hanem uzleti megallapodas.Soha nem lattam meg jo hazassagot ilyesmin alapulni.Az igazi kapcsolatok mindig a kolcsonos bizalmon alapulnak es nem az alazaton v elvarasokon.Ez nem csak maganvelemeny,hanem teljes tapasztalat.
101. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 94. - Livia38)
2008. jan. 12. 19:30
Legyel olyan mint a nap,vagy mint a tuzhely melege ,ha valaki a kozeledben akar lenni araszd ra a szereteted es a fenyed.Ha eltavolodik mert tobbe nem akarja a melegedet,az az o baja.
100. ac1096844d (válaszként erre: 98. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 19:30

A hálálkodás, és a szívbéli hála az nem ugyan az!

Ha nem tudsz a szívedben hálás lenni valamiért, ott nagy a baj!

Addíg szeretek, amíg Isten bennem él.

Tudom, hogy miként szerettem, míg nem ismertem Őt, s tudom mi változott.

A szeretet nem múlik el, mert örök szellemi erő, és az elvárások ebbe a szeretetbe nem férnek bele, mert a szeretete a másik hasznát nézi keresi.

Ezért nincs benne sértődés, gőg, büszkeség, felfuvalkodás.

De hála igen.

99. ac1096844d (válaszként erre: 94. - Livia38)
2008. jan. 12. 19:25

Bizonyára ahogy Isten irányába vagy alázatos, úgy kell a férj felé is alázattal fordulnia a feleségnek. Bár a kettő sosem fog összemosódni, de mégis mintegy képet mutat.


A mi házasságunkban változást hozott, mikor bár csak kicsinyke szinten, de elkezdett világosodni az Isteni terv a házassággal kapcsolatban, és hogy ezen szövetség minek is a leképződése.

De ez egy egyéni felismerés volt, ahogy Akidna is mondta, nem egy recept.


Az alázat szóban benne van, hogy "alá".

Az akaratodat alárendeled neki, s nem akarod mindenáron érvényesíteni a sajátodat. Ha Ő viszont cserében nem szeret önzetlen, önfeláldozó módon, akkor ez a nőben egy idő után úgymond kiszárad, hisz nem csak a benned élő Isteni éltet, hanem a másikban élő, belőle feléd áradó szeretet os létszükséglet.

Erre szoktam mondani, hogy mikor én önfeláldozó módon szeretem a nejem, s őt tartom a szemeim előtt, akkor neki nem egy megterhelő dolog alázatos feleségnek lenni.

Nekem nem lesz mindíg könnyű így szeretni, neki sem alázatosnak lennie, de hát épp így erősödik s edződik meg mind a szeretet, mind az alázat, s a kapocs így egyre és egyre mélyebb, lelkibb, s szorosabb. Mintha egyre inkább a mindkettőnkben élő Isteni lét forrna össze, és talán így jobban meg is érthetjük:

Amit Isten egybeszerkeszt, ember szét ne válassza!


(saját vélemény, s vélekedés)

98. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 93. - Ac1096844d)
2008. jan. 12. 19:25
Semmiert ne legy halas!A hala az lekotelezettseg valakinek.Nem kell halasnak lenni csak add mindig oszinten onmagad.A kapcsolatodban is.Ne halalkodj es ne is varj halat semmiert,csak legy termeszetes.Addig szeress amig tudsz oszinten szeretni,elvarasok nelkul.Amikor ez nem megy akkor tudni kell elengedni a masikat,mindenfele sebek es sebesitesek nelkul.Tehat azt is szeretettel.
97. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 90. - 0c97fbb607)
2008. jan. 12. 19:21
Nagyon szep es igaz ez a vers.Roviden megmondja a tutit.
96. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 94. - Livia38)
2008. jan. 12. 19:18
Senkinek sem kell megalazkodni,onmagadhoz legy hu mindig,eld az igazadat eld az igazsagodat mindig minden korulmenyek kozott csakis a magadet,a maset soha.A belso hangod mar megmondta az igazadat,bizzal benne.Az alazatoskodas a legnagyobb onmeghazudtolas,es ha letezik bun,hat ez az!
95. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 92. - Livia38)
2008. jan. 12. 19:14
Azert mert feltekeny,ez pedig a bizalom teljes hianya,a szeretet szoges ellentete.Ez hiba a reszerol de tuti h o is tanulni fog vmit.(Vagy nem):))
94. Livia38 (válaszként erre: 92. - Livia38)
2008. jan. 12. 19:12

Ahogy magam ismerem nem leszek sokájig alázatos.

Nem todok egy férfinak alázatos lenni, ha Ö nem tisztel, nem érdekel többet.

Nekem nem ugyan azt jelenti egy férinek alázatos lenni,mind ahogy istenhez viszonyulok.


Èn nem értem, ezt az alázatot ?????

Ki kihez kell, hogy alázatos legyen.

Magamhoz, és még kihez????

Segitsetek, légyszi ezt letisztázom.

Köszi

93. ac1096844d (válaszként erre: 89. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 19:05

Ámen és ámen!

"Nem várj el semmit, de mindenért legyél hálás."

92. Livia38 (válaszként erre: 88. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 19:05
Köszike, de ezzen már tulvagyunk. Szeretetet már mind kettönk adott, csak, hogy átvettük ezt aztán nem tudom....???? Ö megbocsájtást vár, kapot is csak mégsem akarja, hogy szabad legyek!!!!! : ((((
91. 0c97fbb607 (válaszként erre: 89. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 19:04
Igaz:)))
90. 0c97fbb607 (válaszként erre: 88. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 19:03

"Ne a tükröt törd szét

Ha bánt az önarckép

Ha dühöt és bánatot érzel

Ha a tükörbe nézel "

:D

2008. jan. 12. 18:59
Egy kapcsolatnak mindig az adason kell alapulni,nem a kapason.Adj es ne varj erte semmit,az az igazi szeretet.
88. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 86. - Livia38)
2008. jan. 12. 18:57
Igen igazad van,amikor a tukorben vmi olyat latunk ami nem tetszik v irrital akkor magunkon kell alakitanunk,bizony soha nem a masikat kell akarni megjavitani,abbol soha semmi jo nem szarmazik.Nezd meg onmagadban mit szeretnel a legjobban.Pl;szeretetet?Akkor adjal szeretetet masoknak magadbol,amennyit csak birsz es meglatod csak ugy jon majd a szeretet duplan es dupla-duplan!
87. Livia38 (válaszként erre: 85. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 12. 18:55
Igen a tükör az ami sok mindent elárul. : (, : )
2008. jan. 12. 18:50

Szerintem az én esetemnek is közze lehet ahhoz hogy mit adok adtam és mit kapok kaptam vissza. Ez olyan min egy tükör még akkor is ha a nagyon fájdalmas belenézni ebbe a tükörbe.


Szerintem Isten is egy tükör nekünk, csak azt mutatja magából, ahogy mi viszonyulunk hozzá.


Igen ez a történés, ha ugy veszem a mostani pillanathoz viszonyitva...... elleggé lesokolt.

Mit tehetn´ßek, tulsokat nem.... csak elfogadom és emellett átkell értékelnem azt amit eddig tettem..... A tükröm azt mutatja, hogy valamit nem igazán jól csináltam.

Valamin változtatnom kell, - ezzek számomra olyan jelek, jelzések, amire odakell figyelnem és változtatnom kell, talán valanim..........?????

2008. jan. 12. 18:48
Annyi bizonyos hogy egymasnak tukrok vagyunk,ezert kell vigyazni mint teszunk mert minden visszajon mint a bumerang,ha nem elobb hat utobb.
84. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 78. - Livia38)
2008. jan. 12. 18:45
Figyelj ha akapcsolat egymastol valo fuggesbol all akkor az eleve elashato.Nem ketseges hogy ebbol a kapcsolatodbol is tanultal,de amikor egy kapcsolatban v hazassagban uzlette fajulnak a dolgok,akkor belathatod ,az nem szeretetre epul,ugyhogy orulj is ha megszabadulsz.Ezert is mondtam h a szeretet nagyon felreetelmezheto dolog.Akkor szereti egymast ket ember amikor meghagyjak egymas szabadsagat teljes mertekben.Isten nem akar senkinek sem rosszat mi vagyunk azok akik valasztunk,es a valasztasainkbol tanulunk.Nem ismerem a korulmenyeiteket ezt egyedul ti tudjatok.Egyet azert mondhatok,ha megcsalt az meg nem feltetlenul azt jelenti h nem szeret,neked kell tudni eldonteni az eletetek alapjan,h adsz e neki meg egy eselyt v nem erdemli meg.Bankodni semmifelekepp nem eri meg,hiszen valasztasok tomkelege all elotted.Csak vond le a tanulsagot es ha mar nem tudjatok egymast oszinten szeretni,akkor engedd utjara.(ez csak egy szereny velemeny)nem vennem a batorsagot h barkinek is tanacsokat merjek osztogatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook