Isten (beszélgetés)
Mi a valóság?
Mond egy mindenki számára megfelelő tudományos fizikai modell istenséges választ!
Igen, ez is benne lehet a pakliban.
De pl. amikor valaki különböző "színűnek" látja az embereket, akkor neki nem fogod bemagyarázni, hogy csak hallucinál .... :oDDD
A felhangok a hallható hangtartományba esnek. Önmagukban is érzékelhetők hallhatók (lennének). Az ultrahang 20 000 Hz-nél magasabb hang. Mi nem halljuk, néhány állat igen.
Nem befolyásolja a hangzást.
Igaz.
De ez rossz érv valaminek a létezésének alátámasztására. Egy állítás helyességét vagy helytelenségét csak a rá vonatkozó bizonyítékok alátámasztása vagy megcáfolása alapján lehet mérlegelni.
Sziasztok,
Egy hívő fizikustól hallottam évekkel ezelőtt a következőt.
"Sokan kérdezik tőlem, hogy "hol vannak a szellemek", a finomanyag szférája mit jelent? A következő hasonlattal világítottam meg.
A szellemek, a gondolati entitások, s a többi, a miénknél különböző rezgésű szféra itt van körülöttünk, bennünk.
A fizikai(!) hasonlat: Aki valamit ért a fizikához és a zenével is foglalkozott, az tudja, hogy vannak FELHANGOK. Ez azt jelenti, hogy az általunk hallott hangmagasság tartományon (kb. 20-50Hz - 15-20kHz) túl megjelennek a hallott hangok felhangjai, azaz 1,2,3,4 stb. oktávval magasabb hangok is, melyek már az ultrahang tartományba tartoznak, s fülünk mechanikája ezt már nem érzékeli, mégis EZEK ADJÁK MEG A HANGOK SZÍNÉT, A HANGSZÍNT. Ezért különbözik annyira pl. az "A" hang a hegedűn, a trombitán és mondjuk a xilofonon megszólaltatva.
Mi csak egy A hangot hallunk, mégis TÖBB "A" HANG SZÓL ABBAN AZ EGY "A" HANGBAN, DE A TÖBBIT (a 20kHz-en fölülieket) NEM ÉRZÉKELJÜK, HOGY OTT VANNAK UGYANABBAN A (LÉG)TÉRBEN, MÉGIS OTT VANNAK, S BEFOLYÁSOLJÁK A HALLOTT "A" HANG MINŐSÉGÉT. Így van ez az "energiarezgéssel" is. Itt vannak az általunk érzékelhető térben, bennünk és körülöttünk, de mivel a mi világunk alacsonyabb szinten rezeg, ezért nem érzékeljük jelenlétüket, csak speciális esetekben, de ez már egy másik kérdés."
Így mesélte a fizikus, nekem meggyőző volt.(Egyébként az 5 ezer éves keleti filozófia, melyet én sok-sok éve tanulmányozok, pontosan így értelmezi a több létsík együttélését.)
Fentiek és tapasztalataim alapján vagyok biztos abban, hogy nem csak a "kézzel fogható" világ létezik, hanem milliószor színesebb, gazdagabb az Univerzum, és igenis, ezen "láthatatlan világ" komoly hatással van jelen, itteni életünkre.
Egy szép kínai hasonlattal zárnám mondandómat:
"Mikor egy lélek megtestesül, az olyan, mint amikor egy esőcsepp a földre esik: rögtön sár lesz belőle. S mikor a sár felszárad, a víz felpárolog belőle az égbe, a por pedig a földön marad." Nem emlékeztet ez titeket valamire...?
ENNYIRE EGY A VILÁG!
Üdv: Travels
U.i.: A fenti témához szorosan kapcsolódó könyv:
Balogh Béla: A végső valóság
Én szerintem nem mostam össze a kettőt. :o))
A lényeg akkor is az, hogy ha vmi nem bizonyítható a mai tudományos eszközökkel, kísérletekkel, az még nem jelenti azt, hogy nem is létezik.
Azt ők nem hitnek nevezik, hanem hipotézisnek.Ha bejön, és nem sikerül megcáfolni, akkor lesz belőle elmélet.
"nyitottnak kell lenni, de nem annyira, hogy kiessen az agyunk"
1. Egy dolog egy jelenség bizonyítása.
2. Egy másik dolog a jelenség magyarázata
Ezt a kettőt sokan keverik, összemossák.
Példa:
A gravitációra a mai napig nincs jó magyarázatunk, de tudjuk hogy létező jelenség.
Azt is tudjuk hogy egyenesen arányos a tömeggel, és fordítottan arányos a távolság négyzetével. Azt is tudjuk hogy semmi nem árnyékolja.
Magyarázat nincs.
Én az átlag emberekről beszéltem,mint amilyen te vagy.
Azok nem nyitottak semmire,csak akkor ha már kész tények elé állítják őket.
A tudósokat a hitük vezérli,mily meglepő ugye?Ha nem lenne hitük,akkor a felfedezéseik is sorra dugába dőltek volna,és nem lennének mások ,mint nevetséges bolondok.
Még az is lehet ;o))))), de nyilván megfigyeléseket, számításokat végzett
A vallást ne keverjük ide, mert abban szerintem mindannyian egyetértünk, hogy a vallások és méltóságaik eléggé a maguk céljainak megfelelően használták fel Isten nevét, az emberek hitét .....
Én ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy ami jelenleg most természetfelettinek számít, mert a mai tudományos ismeretekkel nem igazolható, az néhány év múlva akár bizonyítható is lesz a tudomány fejlődésével ..... de ez nem azt jelenti, hogy ezek a dolgok most nem lézenek, csak azt, hogy a tudomány még nem tart ott, hogy érzékelhesse, ill. magyarázatot adjon rá.
Nem. Ilyen nemigen volt. A tudósok általában nyitottak. Ha valaki alá tudta támasztani az elméletét, és pontosabban írta le a világot mint az addigi elméletek, azt hamar elfogadták. Persze a cáfolás, cáfolhatóság fontos, az is a tudományos módszertan része, különben elárasztaná a tudományt a szemét.
A Vallás az igen az tényleg akadályozó volt néha.
"Régen az is eretnekségnek számított, pl. hogy a Föld gömbölyű . . . . . aztán jéééé, tényleg . . . . "
Igen így nyomta el a Vallás a Tudományt. De miért állította Galilei hogy a Föld gömbölyű? Csak úgy kipattant az agyából?
Üdv, gyermekeim!
Még olvasok!
Pill.
Demokratikus országokban a média szabad. És a tudománynak is viszonylag szabad keze van.
Világméretű összeesküvések pedig nincsenek. Ha valamit nem csinálnak meg itt, megcsinálják máshol. Az igazságot soha nem lehet tartósan hazugsággal elnyomni.