Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Isten a vádlottak padján.... fórum

Isten a vádlottak padján.... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
24. 36f04c14f7 (válaszként erre: 20. - Re87)
2011. máj. 29. 17:09
A 4. hozzászólást nem én írtam...
23. 43aa9ca665 (válaszként erre: 6. - C190566508)
2011. máj. 29. 17:09

? ezt ki mondta neked?


Nem hiszek el mindent ami le van írva, nyilván a filmet is érdekesebbé kell tenni, azért lesz nézettebb.

A Biblia meg.... hááááááát... Emberek írták, és tudjuk, hogy a legjobb fékezési mód, ha félelmet keltünk az emberekben. Féled hát Istenedet, mert az kegyetlen olykor. Ezt írták. De nem igaz.


Szerintem.. legalábbis az én istenem nem ölt se gyereket, se felnőttet. Ölni csak ember és az ördög tud.

22. Re87
2011. máj. 29. 17:09
Amúgy én rájöttem!Isten antiszemita!:)Antiszemét:)...
21. 36f04c14f7 (válaszként erre: 18. - Re87)
2011. máj. 29. 17:09
Az adott helyzetről szól a film, nem az a lényeges, hogy hol vannak, lehetnének bárhol. Nem a zsidókról van itt, szó, még akkor sem ha történetesen épp zsidók közt folyik a párbeszéd, itt a központban az ember és teremtője áll.
20. Re87 (válaszként erre: 19. - 36f04c14f7)
2011. máj. 29. 17:08

"Ez egy olyan film, ami arról szól, hogy koncentrációs táborban lévő Zsidók nem értik miért engedi meg Isten ezt az egészet."

A 4-es hozzászólásodban írtál ilyent:)

19. 36f04c14f7 (válaszként erre: 18. - Re87)
2011. máj. 29. 17:06
Hol írtam ilyent?
18. Re87 (válaszként erre: 16. - 36f04c14f7)
2011. máj. 29. 17:05
Azt írtad arról szól,hogy a zsidók nem értik miért engedte őket Isten lemészárolni.A zsidókat a holokauszt alatt küldték gázkamrába a nácik:).Tehát mondhatni arról szól.De nem is ez a lényeg...
17. 36f04c14f7 (válaszként erre: 1. - C190566508)
2011. máj. 29. 17:04
Ma este 20 órától lesz a Viasat History-n, ha valaki esetleg meg akarja nézni.
16. 36f04c14f7 (válaszként erre: 14. - Re87)
2011. máj. 29. 17:01
Ez a film nem a holokausztról szól, csupán Auschwitzban játszódik.
15. 36f04c14f7 (válaszként erre: 1. - C190566508)
2011. máj. 29. 17:00

Épp a tegnap ajánlgattam a Facebookon is az ismerőseimnek. Nagyon szuper film, nagyon sok mondanivalóval, sok jó gondolattal. Tipikusan az a film amit nem elég egyszer megnézni. Én végzettségem szerint filozófus vagyok, de több választ kaptam sok kérdésemre - vagy legalábbis irányt - amit az 5 év egyetem és több száz vallásfilozófiai könyv tanulmányozása után.


Nagyon ajánlom mindazoknak, akiket foglalkoztat a szabad akarat kérdése, a sors és maga Isten, vagy akár az emberi lét értelme.

14. Re87 (válaszként erre: 4. - C190566508)
2011. máj. 29. 16:56

Nah,megint a holokauszt....CSAK Észak-Amerikában több mint 40 millió őslakost öltek meg a hódítók és a telepesek,akikre azóta is hősként tekint mindenki.Gulag,Bur háború,Ruandai mészárlás,világháborús amerikai és angol koncentrációs táborok,sorolhatnám még le megy a Nap.

Isten szabad akaratot adott.Hogy ki miként használja,az már nem tőle függ.Minden esetre nem történhet meg a "deus ex machina" minden alkalommal,amikor valakinek fegyvert szorítanak a fejéhez.

13. 4e1fcae85e (válaszként erre: 11. - 10c97b2309)
2011. máj. 29. 16:54

Hogy a Bibliát hányan értelmezik félre, arra legjobb példa a rengeteg fajta "egyház", ami kinőtt belőle.

És persze mindegyik próbálta/próbálja a "maga képére" formálni, vagyis úgy, hogy az illető egyház a lehető legjobban járhasson általa.


Az meg valóban a legszánalmasabb, ha Istent okolja valaki a saját maga által bevonzott rossz dolgokért...

Szóval: egyetértek.:)

2011. máj. 29. 16:49
A másik meg....mindenkinek meg van szabva mikor hal meg. Ez alól nincs kibújás. Tehát nem azért halnak meg az emberek mert Isten büntette, vagy mert engedte....annak úgy kellett történnie. Ez így volt "megbeszélve".
2011. máj. 29. 16:45
Hm... Anjou! Mondjuk arra nem gondolsz hogy félreértelmezték a Bibliát az emberek? Miért Istent kell hibáztatni mindenért??? Szabad akarat? Tudja valaki meddig terjed ez??? Mert azok akik a Bibliát áttanulmányozták, ők sem tudják mit jelent pontosan....ez akár a szembefordulást is jelentheti! Büntetés nélkül! Bármennyire is felfoghatatlan...az emberek saját maguk választják hogy mekkorát ugranak a fejlődésben...akár egy olyan halállal amit mi nem tudunk felfogni...akár egy vele született betegséggel...a léleknek van választási lehetősége! Tudjátok nekem valahogy elegem van abból hogy az emberek inkább félnek Istentől mert ez rögzült be a köztudatba hogy mindenért megbüntet...holott Ő egy szerető szülő, aki azt szeretné hogy gyermekei felébredjenek a félelmeik által szabott korlátokból és boldogok legyenek! Vannak olyan helyzetek amire szintén ráfogják hogy Isten tette velük, Ő tette tönkre az életüket. És miért van ez? Mert nem veszik észre hogy ők irányítanak és inkább nem ismerik fel hogy ők tették azt amit, és ráfogják Istenre! Nem kell elfogadni Istent, nem kell meghallani az angyalokat, senkinek sem kötelező, így nem kéne az Egyet hibáztatni mindenért! A Vonzás Törvénye dolgozik az univerzumban! Úgyis újabb és újabb életet kell élnünk hogy eljuthassunk oda ahol lennünk kell.... egyetlen egy helyre, nem máshova csakis kizárólag: HAZA!!!! :)
2011. máj. 29. 14:50

Nem is fogjuk tudni "megmagyarázni".

Mivel az embernek megadatott a szabadakarat - tudja a jót és a rosszat -, dönthet mellette és ellene. Mindettől függetlenül bármi, bármikor, bárkivel megtörténhet. Jó és rossz egyaránt.

Az ember keresi a választ, de egyértelmű magyarázat nincs semmire. És nem is lesz míg a világ világ. És az élet megy tovább.

2011. máj. 29. 14:30
tudom, hogy van sokféle válasz, csak nem igazán megnyugtatóak...szerintem.de biztos mindennek van oka....
8. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 7. - C190566508)
2011. máj. 29. 14:21
Erre millió választ kaphatsz! Sokan azt mondják azért kell szenvednünk, amiért éva és ádám nem tartották be az ígéretüket, és a jövő generációja így bűnhődik. De olyat is hallottam, hogy a szenvedéseink árán tanulunk a hibáinkból, (már aki) Sok válasz él, de én hiszek abba h minden okkal történik. Az a sok tragédia, talán Isten ezáltal üzeni h nyissuk fel végre a szemünket, mert ha ilyen irányba halad az élet, annak nem lesz jó vége :(
2011. máj. 29. 14:09
miért volt Jób olyan jó ember, holott lefeküdt a saját lányaival olyan részeg volt...és még van egy csomó ilyesmi, vagy miért halt meg az a rengeteg gyerek Jézus születése után, vagy Egyiptomban? ezeket miért engedte,
6. c190566508 (válaszként erre: 5. - 43aa9ca665)
2011. máj. 29. 14:06

ezt én is így gondolom, csak...

nem értem pl.miért van ez a rengeteg szenvedés a földön? miért Dávid gyerekét büntette, az apja bűnéért? miért halt meg az az ember aki a frigyláda szállítása közben segített, hogy ne ejtsék el a ládát? vagy miért öletett meg Isten gyerekeket, nőket a multban...azokat is ő teremtette...

2011. máj. 29. 13:57
A Teremtő jóságát semmi sem igazolhatja jobban, mint az, hogy megtervezte ezt a csodálatos világot. Hogy mivé tette az ember, és milyen kegyetlenségeket követ el benne, arról a Teremtő nem tehet.
2011. máj. 29. 13:50

Ez egy olyan film, ami arról szól, hogy koncentrációs táborban lévő Zsidók nem értik miért engedi meg Isten ezt az egészet. Tárgyalást rendeznek, hogy megvitassák. Csak valós dolgokkal érvelnek, a Bibliából.Olyan dolgokat hoznak fel, amit Isten tett, vagy nem tett meg az emberekkel.Tehát nem annyira film jellegű...

Végül arra jutottak, hogy Isten nem igazságos, de azért csak imádkoztak, ahogy a gázkamrába vitték őket...

3. 10c97b2309 (válaszként erre: 1. - C190566508)
2011. máj. 29. 13:37
Ami bennem kialakult Istenről azt se nem a Biblia se nem egy film nem befolyásolja... Az hogy szeretem Őt is, az megmarad, bármilyen filmet nézzek róla. :) Például van egy sorozat amit imádok és amiben gyáva nyúlnak ábrázolják meg elég szenyának, de az csak egy film! :)) Nem befolyásolhat. :) Mert nem engedem. :) Amúgy nem láttam. :DD
2. f74da0b6b0 (válaszként erre: 1. - C190566508)
2011. máj. 29. 13:32
Nem láttam a filmet de, szerintem nem egy film fogja meghatározni, hogy mit gondolunk Istenről.
2011. máj. 29. 13:18

Láttátok ezt a filmet?

Kíváncsi lennék a véleményetekre( bár túl sokat nem tudok a gépnél lenni, ezért előre is elnézést)

Engem nagyon felkavart ez a film. Annál is inkább mivel jól ismerem a bibliát. Eddig is voltak dolgok amiket nem tudtam elfogadni, de ez a film nagyon jól rávilágított dolgokra. szerintem. De most nem tudom mit gondoljak Istenről...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook