Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismertek notórius későket? Szerintetek az ő hibájuk vagy adottság? fórum

Ismertek notórius későket? Szerintetek az ő hibájuk vagy adottság? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. szept. 9. 13:48
Én pl. nem rohanhatok el munkába kócosan. Ha elaludnék is rendbe kellene hoznom magam indulás előtt.... Persze tudom, h ne emeljek ki részleteket a szövegből, de.... (ilyen az általánosítás) :o)
58. pan.pan (válaszként erre: 57. - Leviatan)
2009. szept. 9. 13:45

Szerintem ez nem ilyen egyszerű...


Próbálom kitalálni az érzelmi töltetét az írásodnak... (mennyivel könnyebb az élőszót értelmezni)

57. leviatan (válaszként erre: 55. - Bcicus)
2009. szept. 9. 12:50

Hm, ezek szerint munkabol is kesel?


Csak egy dolgot nem ertek, mondod nem tiszteletlensegbol... nyilvan nem szant szandeku tiszteletlenseg, de elgondolkoztal azon, hogy ahonnan kesel talalka/munkahely stb. eleg fontosak szamodra? Marmint magad ele helyezed oket, vagy az fenyevekkel fontosabb, hogy a sminked tokeletes legyen pl. reggel?


Ezt csak azert kerdezem, mert ha nekem pl. fontos valami, pl. uj munkahely, akkor mereven lesz@rom, hogy hogy all a hajam, menni kell es kesz. Ha erdektelenne valik a munkahely szamomra, akkor elkezdek sminkelgetni reggelente, amivel elhuzom az idot, vagy meg ezt-azt megcsinalok indulas elott... stb.

2009. szept. 9. 12:47

Hat, finoman szolva "nemtorodomok" mert nem olyan fontos a talalka, vagy barmi, hogy ne kessenek el. Nem megbantani akarok senkit, de en igy latom.


Pontosan tudom, en is elkesek pl. munkahelyrol is, ha mar nem erdekel, vagy nem elvezem az ottani munkat. Ez pusztan nemtorodomseg, erdektelenseg stb.

Nem csak az alkalmi kesokre vonatkozik (pl. szinhaz, mozi stb. oda odaer idoben), hanem ugy nagy altalanossagban mindenkire.

55. Bcicus (válaszként erre: 54. - Zsgzs)
2009. szept. 9. 12:11
Mindig eltervezem, hoyg legközelebb nem kése, de sose sikerül. Igazából ahonnan nem lehet késni mint írtam, mozi, színház hasonlók, nem kések, máshonnan igen, de ebbe semmi tiszteletlenség nincsen, így alakult és ennyi. A dolgomat el intézem amit kell, max egy kicsit késöbb kezdem.
54. zsgzs (válaszként erre: 53. - Bcicus)
2009. szept. 9. 12:04
próbáltál már tenni elene? komolyan tenni?
53. Bcicus (válaszként erre: 52. - Zsgzs)
2009. szept. 9. 12:03
Mint írtam én ilyen vagyok.
52. zsgzs (válaszként erre: 51. - Bcicus)
2009. szept. 9. 11:59
ez mindenkivel megesik, előfordulhat, de itt most kifejezetten a rendszeres későkről van szó. azokról akik szinte képtelenek pontosan érkezni
51. Bcicus (válaszként erre: 50. - C82ca0b957)
2009. szept. 9. 11:55

Ennek semmi köze a tisztelkethez. Egyszerűen úgy alakul, hoyg nem érünk oda, és kész. Első benyomás meg, hátha valaki ez alapján itél meg egy embert....

Én annó mikor a mostani állásomra mentem felvételi beszélgetésre késtem fél órát, több százan jelentkeztek még is engem vettek fel.

2009. szept. 9. 11:52
Igen! Exem. Én tiszteletlenségnek tudom be! Mivel a pontossággal a másikat tiszteli meg az ember. Egyrészt meg nagyképűség is, hogy Ő az a valaki akinek lehet késni! Az első benyomásnál is számít ha valaki késik.
49. Cszsuka (válaszként erre: 41. - Minerva223)
2009. szept. 9. 11:49
No, csak ne nevess, nem is lakunk messze... :)
48. zsgzs
2009. szept. 9. 11:31
szerintem akik akarják, azok tudnak ezen változtatni, de sokakba egyszerűen nem is tudatosul, mert nincs kódolva náluk, hogy ez számít
47. Zizisicc (válaszként erre: 43. - Pan.pan)
2009. szept. 9. 11:21

"civilben" nehezen megy ..... mindig vmi felborítja az egészet. A munka az más, ott kiszámíthatóbbak a dolgok.


Nekem is könnyebbség, ha le van írva, és rá tudok pillantani .... :o))

46. Bcicus (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2009. szept. 9. 11:19
Én akkor lettem késős mikor az első kutyám lett, mert nem terveztem be a reggeli sétát, azóta meg megszoktam, nyilván ahova muszáj oda érek (színház, mozi), máshova nem szoktam, pedig általában eltervezem, hoy legközelebb nem ksek, de ez sose sikerül.
2009. szept. 9. 11:17

Az időhöz kötöttség, késés, pontosság, tipikus civilizációs hozadék, sok minen csak így működik.

Sok kultúrában, kevésbé gépies körülmények között a késés szónak értelme sincs.

A késés relatív fogalom, a várakozó türelmén is múlik, mennyire komolyan vevendő a másik késése.

Nálunk az óramű civilizált országokban váró vonat nincs, csak váró utas. A Föld másik majd felén pont fordítva van.

Én ezért szófecsérlésnek tartom az ezzel tumánykodókat.

44. zsgzs
2009. szept. 9. 10:54
amúgy külön time management kurzusokat is találni a neten, főleg cégeknek, hogy a kollégák ne késsenek
43. pan.pan (válaszként erre: 42. - Zizisicc)
2009. szept. 9. 10:52

...úgy értettem, h nehezedre esik a megszervezés? Spontán az eszedbe jut , h meg kell szervezni vagy "jaj, meg kellett volna szervezni a napomat".

Nekem ez úgy történik, h mindig több lépésre előre látom a "teendőimet". Használok naptárt, az mindig nálam van, és rendesen vezetem. Nekem látnom(!) kell mindent ahhoz, h rend legyen... Naponta többszőr is belenézek és újra átveszem az "anyagot" :o)

42. Zizisicc (válaszként erre: 39. - Pan.pan)
2009. szept. 9. 10:44

Az előretervezés sokaknak segít, én a magam részéről, ha tervezek is, állandó improvizálásra kényszerülök ..... én most pont a rugalmasságot fejlesztem magamban ..... :oDDDDDDDDDDD


Nem értem, hogy akarsz gyúrni a megszervezésre? :o))

41. minerva223 (válaszként erre: 40. - Cszsuka)
2009. szept. 9. 10:36
akkor akár talizhatnánk is:DDDD
40. Cszsuka (válaszként erre: 28. - Minerva223)
2009. szept. 9. 10:34

Igen. Egyetértek veled. Én megadom neked, vagy másoknak azt a tiszteletet, hogy ott vagyok időben.

Ha neked fontos vagyok, te is ott vagy időben. Ha meg nem, akkor minek a kapcsolat? :)

39. pan.pan (válaszként erre: 38. - Zizisicc)
2009. szept. 9. 10:34

..és mennyire sikeres ez?

.. és külön gyúrni kell a megszervezésre, vagy spontán is jöhet?

38. Zizisicc (válaszként erre: 27. - Zsgzs)
2009. szept. 9. 10:27
Egyébként én is gyakran kések, nem sokat, pár percet. Én ikrek vagyok, hajlamos vagyok a szétszórtságra, egyszerre többfelé figyelek, így sokszor szét forgácsolódom, az viszont érdekes, hogy ez a munkámban nem jellemző rám, ott abszolút tudok fókuszálni, nem is kerül erőfeszítésbe, de a civil életben már sokkal nehezebben megy. Sokkal több energiámba kerül erre odafigyelni. Az sem jó, ha az ember harcol ellene, dühös magára emiatt, vagy állandó bűntudat gyötri, ezek csak mind rontják a helyzetet. Szerintem ezt el kell fogadni magában az illetőnek, megbarátkozni azzal, hogy ő ilyen, ezzel enyhül a feszültség, és könnyebb finomítani rajta. De ilyenkor jó előre megtervezni, hogy mit kell csinálni aznap, minek kell beleférnie a napba, és nagyjából a rászánt időt is megtervezni.
37. minerva223 (válaszként erre: 36. - Pan.pan)
2009. szept. 9. 10:26
Értem. Bocs. Akkor ez csak "költői kérdés":DDD
36. pan.pan (válaszként erre: 33. - Minerva223)
2009. szept. 9. 10:23
Amit leírtam, az nem ekttönk időbeni hollétének elcsúszásáról szolt. Én sokat vagyok mellette (együtt dolgozunk) és látom a napjait telni. Tehát, mint külső szemlélő éreztem együtt az illetővel aki meg lett várakoztatva és mint külső szemlélő haragudtam rá, ha megemlítés helyett hosszú (10)percekig ecsetelte a sérelmét... Így értettem.
35. c62e5b7d24 (válaszként erre: 34. - Pan.pan)
2009. szept. 9. 10:22
hi-hi:)
2009. szept. 9. 10:20

Mit szóltok ehhez a fejtegetéshez..?

A késők nem lehet tényleg több dolguk van (ugye amit nem látunk, az attól még létezhet). Vagy lehet kissé "mervebbek". Ezt úgy értem, h én simán átütemezek dolgokat, ha azt látom, nem fér bele. Ők lehet minden meg akarnak csinálni a legrövidebb időn belül...

Most az jutott az eszembe, h a kölök az alvást akarja végig csinálni reggelente és nem szereti, ha félbeszakítom :o)

33. minerva223 (válaszként erre: 31. - Pan.pan)
2009. szept. 9. 10:20
Látod az éremnek két oldala van. Számodra fontos volt az ő ideje? Te voltál az aki miatt "húzta az időt" Ő bosszankodott miattad és fordítva,míg egy pici odafigyeléssel....mindez elkerülhető lett volna.Hát igen nem vagyunk egyformák. Vajon az aki késik ,hogyan reagál ha ezt vele teszik?
32. zsgzs (válaszként erre: 31. - Pan.pan)
2009. szept. 9. 10:12
érdekes. köszi a választ
31. pan.pan (válaszként erre: 22. - Zsgzs)
2009. szept. 9. 10:11

Zavat-e? Érdekes kérdés.

Meg tudtam érteni a bosszuságát és együtt tudtam érezni vele.

Aki viszont(csak kevés ilyen volt)erőszakosan hangot adott a nemtetszésének, mindezt hoszsan ecsetelve... arra kifejezetten haragudtam. Attól kezdve az járt a fejemben, h lám nem is volt olyan fontos az ideje, hiszen most is csak az időt húzza...

30. zsgzs (válaszként erre: 28. - Minerva223)
2009. szept. 9. 10:06
van, aki szerint pont a késés lett divat, egy csomó esemény nem kezdődik időben lsd koncert, bemutatók, a fontos emberek pedig direkt később mennek mindenhová. mintegy üzenve, hogy megtehetik?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook