Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismersz e olyat aki terhesség alatt hébe hóba dohányzott? Ha igen akkor lett e valami következménye? fórum

Ismersz e olyat aki terhesség alatt hébe hóba dohányzott? Ha igen akkor lett e valami következménye? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2013. szept. 10. 21:41

Az anyam. Nem hebe-hoba, hanem dohanyzott rendesen.

A neheztelesem ra az egyetlen kovetkezmeny eddigi ismeretem szerint.

2013. szept. 10. 14:35
Amikor terhes lettem én leszoktam, de anyámtól akkor tudtam meg hogy ő végig dohányzott velem és nővéremmel is. Nővérem asztmás, nekem semmi bajom, még allergiám sincs.
2013. szept. 10. 10:21
Igen,ismerek,és a baba egészséges mint a makk!
93. ina87
2013. szept. 9. 23:42
Ismerek,az egyik az égész terheség alatt dohányzot az lett a vége h valamijen drága gyogyszert kellet neki megvennie(amit csak külföldön lehetett kapni)mert valami komplikácio lépett fel a dohányzás végett,a másik nemcsak terheség alatt de szoptatás közbe is dohányzott&kávézott naponta többször is a babának annyi lett a baja h sürün sürün sirt,mert a hasa sürün fájt neki gondolom a kávé és a cigi közre játcot!
2012. dec. 25. 13:05

Én 4 hetes vagyok és dohányzom!

de már nem olyan szinten ahogy a baba előtt mert egyszerűen nem bírom már a cigit hányinger és undor kap el nem minden esetbe káros a babára mert ismerek olyan embereket akik drogoztak is és a baba épp olyan eségzséges ahogy az orvos megmondta. sok dolog kiderül azért ebben a 3 hónapban az orvos megtudja mondani hogy lesz-e valami baja vagy sem és javasolja az abortuszt.!

91. angeee
2010. jún. 14. 13:20
Én dohányoztam 16 éves koromtól. Mikor terhes lettem, bár nem tudtam még róla, szerencsére olyan undort váltott ki nálam a cigi, hogy egy szálat sem bírtam elszívni öklendezés és hányinger nélkül. El is dobtam. Majd pár napra rá derült ki a terhességem. Azóta mintha soha nem cigiztem volna, soha nem hiányzik, nem is gondolok rá. Gondolom ez annak köszönhető, hogy én az első három hónapot végig émelyegtem és hányigerem volt. Reggeltől estig... Igaz ugyanezt váltotta ki a hagyma "illata", a hűtőszag, az autó szaga, kávé, húsos ételek stb. :)
90. Reno77
2010. márc. 16. 21:23

Remélem a "kedves" dohányzó "anyukáknál" a szülésnél is lesz cigi, mert akkor azonnal belenyomhatják az újszülöttjük szájába és meg is gyújthatják.

Ugyanis most is ezt teszik vele!

Felelőtlen, önző emberek, nem érdemlik meg, hogy gyerekük szülessen!

Van aki évekig küzd, az ilyen önzőknek meg összejön és nem is vigyáznak rá...

Magatokkal azt csináltok amit akartok, feketére szívhatjátok a tüdőtöket, de egy ártatlan magzattal nem tehetitek meg!

Nézzétek meg egyszer azt a dokumentumfilmet amiben egy magzatot mutatnak miközben az anyja cigit szív! A magzat pedig szabályosan fuldoklik az anyaméhben...

Remélem egyszer hasonló fuldoklást átélnek azok is akik ezt teszik a gyermekükkel!

2010. márc. 16. 20:37
Terhesség alatt semennyit nem szabad dohányozni.Képzeld el a gyereket, aki 9 hónapig az anya dohányos,nikotinos vérét keringeti a szervezetében.Aztán megszületik, és nincs több nikotin.A babánál épp úgy fellép az elvonási tünet,mint a felnőtteknél, ha egyik napról a másikra leszokik a dohányzásról.Idegesség, kézremegés, álmatlanság, a nikotin utáni kínzó vágy.Mind ezt a baba is átéli.Arról nem beszélve, hogy a lepény is infarktusos lesz, a dohányos anyáknál, ami a baba kisebb születési súlyához, kora szüléshez, és a baba légző szerveinek károsodáshoz is vezet,(asztma,állandó hörghurut,stb) Én is aránylag erős dohányos voltam, de mindegyik terhességemnél, azonnal abba hagytam,.megadva a gyerekemnek az esélyt, az életbe maradáshoz.Sajnos így is 8 vetélésem volt, de ez nem a dohányzás miatt történt.Sajnos azonban amint nem szoptattam vissza szoktam, de soha nem gyújtottam úgy rá, hogy a gyerekkel egy zárt légtérben legyek.
88. orsibigyu (válaszként erre: 82. - Letty18!)
2010. márc. 16. 19:54

Szerinetm az apa is abba kell hagyja a cigit, mert másképp az anya passzív dohányzása is árthat a babának. nem beszélve a későbbi példáról amit a gyerek követni fog. Sokszor nem is az veszélyes amit örököl a vérén keresztül, hanem amit a példán keresztül örököl. Attól nem szabadítja meg egy orvosság sem.

Sajnos nagyon sok szülőt látok aki nem fogja fel hogy mennyit számít az hogy milyen példát mutat. Egy szülő nem csak magáért felelős hanem a gyermekéért is és főleg a példamutatásban kell ezt a felelősségtudatot a legjobban fejleszteni.

2010. márc. 16. 06:10
Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni az előzőekhez, hogy kb. 16 éves koromtól dohányzom, kisebb nagyobb megszakításokkal, szültem 4 gyereket, az első 3-nál nagy erőfeszítéssel letettem a cigit a 4-nél elszívtam pár szálat végig. A nagyoknál voltak kisebb gondok, de a kicsivel semmi gond nincs. Én az orvosomtól hallottam, hogy aki hosszú ideig hozzá van szokva valamihez nem szabad drasztikusan megvonni semmit, bár ő sem támogatja a terheseknél a dohányzást, de azt se javasolja, hogy egyik pillanatról a másikra letegye.
2010. márc. 15. 20:02

Úgy vagyok vele, hogy aki előre tudja, hogy gyereket szeretne, az tegye le a cigit még idejében..akinek meg becsúszik, az meggondolja végig, mit tehet, hogy óvja a babáját, első körben ne dohányozzon.

Láttam a Baross utcai klinikán olyan terhes nőket, akiket legszívesebben arcon csaptam volna..tipikus véletlenül teherbeesettek..túl a húszon, meg szerintem a harmincon is,alkoholtól és cigitől tönkrement bőr, fog elől zéró...szörnyű. Ott ültek a genetikai tanácsadói ajtó előtt, és egyiken sem láttam azt a fene nagy örömöt..


A húsevéses sztoriról még annyit, hogy mivel az anya nem szereti a húst, gondolhatjátok milyen jó ízűen ehette..ami az anyának nem esik jól, az a babának sem. Aki meg vega ezer éve, annak méreg lehet a hús..

2010. márc. 15. 19:14

Mindezekre csak annyit, hogy én akkor is abbahagynám a cigit ha az amit Gagababi írt igaz. Menteni a menthetőt és lassan szabad levegőn nekikezdenék sétálgatni hogy a tüdőm szellőzön, utána tornagyakorlatokat végezni, jogát, mély lélegzetekkel. Mert lehet hogy valakinek az erei beszűkűltek a cigitől, de nem mindegy hogy terhesség során mennyi oxigénhez jut a gyerek.


A húsevéses sztorit meg el tudom képzelni, hogy igaz.

84. zebracsikó (válaszként erre: 81. - Gagababi)
2010. márc. 15. 18:42
nehezen hiszem, hogy a húsevés végzett szegény gyerekkel.
2010. márc. 15. 18:38

Én is ismerek ilyen személyt.

Borzasztó,inkább le sem írom mennyi baja lett a kislányának...

Aki gyereket tervez az igen is hagyja abba a cigit,felmentve az akinek becsúszott,az kérje ki az orvosa véleményét

82. Letty18! (válaszként erre: 77. - Bomee)
2010. márc. 15. 18:27
Apai oldalról ezt a niktoin függőséget lehet örökölni?
81. Gagababi (válaszként erre: 77. - Bomee)
2010. márc. 15. 17:53

Szerintem meg akár felháborodsz, akár nem, némi igazuk azért lehet. Pl..igaz nem dohányos volt az illető, hanem vega..amikor megtudta,hogy terhes, egyik pillanatról a másikra (drasztikusan, tehát)megváltoztatta az étrendjét..20 évi húsmentes étkezés után, húst evett hússal, mert az orvosa azt mondta, hogy a babának nem jó az egyoldalú táplálkozás.. Az anyuka persze, mindent a baba érdekében meg akart tenni. Nem evett jóízűen gondolhatod, a szervezete nem ehhez volt szokva, és a baj megtörtént. A baba meghalt a 7 hónapban.

Nem fejlődött..:S

Ha valakinek hozzá van szokva valamihez a szervezete, mert már 20 éve csinálja, nem lehet egyik napról a másikra drasztikusan abbahagyni..

Egy dohányos, amikor leteszi az utolsó szál cigijét, kb. 1 év mire teljesen kitisztul a szervezete. Ez nem azt jelenti, hogy egyetértek a velük, és hogy csinálják, mert szerintem is undorító dolog..

Még egy dolog, 30 évvel ezelőtt sokkal kevesebb nő dohányzott..(most viszont sokkal több nő dohányzik,mint férfi.)

2010. márc. 15. 16:29
Én nem kockáztatnék...
2010. márc. 11. 11:22
Sajnos én is ismerek olyan anyukát aki terhesség és most szoptatás alatt is dohányzik. A baba már majdnem 1 éves, semmi baja igaz (gondolom a cigi miatt) kisebb súllyal született. De virgoc kislány és jó étványa is van. Szerencsére az anyja felelőtlenségének nem lett következménye.
2010. márc. 11. 11:09
Mélységesen felháborít, ha egy dohányzó terhes nőt látok. Szerintem legyen annyi emberség mindenkiben, hogy amíg tőle függ egy baba egészsége szorítsa háttérbe a saját káros élvezeteit.
77. bomee
2010. márc. 10. 23:13

Kicsit felháborodom, amikor olyat olvasok, h az orvos szerint többet árt , mint használ, ha leszokik. Gondolom bagós, vén nőgyógyász pali az illető. Gratulálok neki innen is! Szívesen konzultálnék vele!

A mai korszerű szakkönyvek egyikében sem található ilyen morbid kijelentés. Viszont olvastam régi, több mint 30 éves könyvben hasonlót. Gondolkodtam is, h vajon miért. Aztán arra jutottam, h akkoriban még nem voltak ilyen irányú vizsgálatok. Ma már azonban egyértelmű, sokszorosan bizonyított tény, h a terhesség és szoptatás alatti dohányzás igenis NAGYON KÁROS a magzatra és a már megszületett babára egyaránt. Plusz nikotin-függőként jön a világra szerencsétlen, így szinte borítékoljuk, h dohányos lesz felnőttként ő is. De nagyobb gyerek mellett sem ajánlott, márcsak a példamutatás miatt sem.

76. bomee
2010. márc. 10. 22:56

Előre bocsátom, h én sosem dohányoztam, így egyáltalán nem tudok azonosulni dohányzó nőkkel. Azonban a férjem sok sok éven át cigizett, még akkor is amikor összeházasodtunk. Sokszor próbált sikertelenül leszokni, hiába. De mikor kiderült, h babát várunk, kb mire félidős lettem, teljesen leszokott!!! Azóta sem szívott el egy szálat sem, és nem is hiányzik neki! El sem tudom, mondani, h mennnyire hálás vagyok ezért, és ebből is látom, h milyen jó apa is ő. A gyereke fontosabb neki, mint a saját önpusztító szenvedélye. És ezért azt kell, h mondjam, h aki igazán jó anya vagy apa, az megteszi ezt az áldozatot, (ha egyáltalán áldozatnak lehet azt nevezni, ha a gyerekünknek egészséget ajándékozunk).


Sok sikert a leszokáshoz mindenkinek, aki esetleg még a rabja.

2010. márc. 10. 21:42
Az én terhességem is kicsit furisan alakult. Kocsmában dolgoztam esténként, pultos voltam. 7 végente mindíg bulik voltak a helyen. És én akkoriban kezdtem kicsit "zülleni", mikor ott volt a kicsi a hasamban.-persze én még akkor nem tudtam róla. 16 hetes volt, mikor kiderült hogy terhes vagyok. Rendesen megjött, nem voltak rosszulléteim, nem is híztam, nem látszott rajtam semmi. Aztán mikor nem jött meg egyszer akkor vettem egy tesztet, és kiderült hogy terhes vagyok! Hát nagyon megilyedtem, amikor az orvos azt mondta 16 hetes a kicsi, mert az idő alatt végig napi egy doboz cigit eltoltam, és elég sokat ittam is. Persze mikor megtudtam hogy baba lesz leálltam mindennel, és rettegtem attól hogy bármi baja eshet a kicsimnek az én felelőtlenségem miatt. :( De hála Istennek, nem történt semmi baj. Azóta már megvan az én kis tündérem, és teljesen egészségesen 4 kilóval és 52centivel született!!!! :) :) :)
2010. jan. 22. 20:46
Nálam is érdekesen alakult a dohányos és nem dohányos terhességeim aránya. Első 2 terhességemnél egyáltalán nem dohányoztam (előtte sem), és egy halvaszülés 38. héten, valamint egy kis súlyú gyermekem született, aki most tartósan beteg. Utána 3 terhességem volt, az egyiknél abbahagytam a bagót, 12. héten elvetéltem (genetikai rendellenesség volt). Másik két (dohányzó, de "csak" napi 2-3 szál) terhességemből egészséges, normális súlyú (egyikük pont időre, másikukat 1 héttel túlhordtam) gyermekem született, akikkel semmi probléma nincs, nem betegesek. De én is azt tanácsolom mindenkinek, hogy ha babát vár, vagy tervez, tegye le cigit!
2009. aug. 13. 20:21
Érdekes!Én a terhességem előtt erős dohányos voltam.És igen az orvos nem tiltott le róla mivel többet ártok mint használok.1mgat szívtam.Túlhortam a fiam és indítani kellett.4230gr és 53cm.Szép okos baba!nem kancsal,megvan minden végtagja és a szíve is tökéletes!Szerintem az dobjon másra követ aki még nem tett semmi károsat!!Ez csak az én véleményem!
72. Saci49
2009. aug. 13. 17:13
Előtte dohányoztam, mikor megtudtam, hogy terhes vagyokonnantól nem dohányoztam évekig, mert akartunk még egy babát. Egészségesen született mindkét gyermekem. Akkor dohányoztam újra mikor munkába álltam, de ismét hamar leszoktam. Nem akarunk több gyereket, de nem izlett igazábóln a cigi.Na, meg a pénztárcánknak sem tett jót!
2008. szept. 26. 22:54
Én dohányotzam mielőtt trhes lettem, és még akkor is mikor már az voltam, de nem tudtam, hogy terhes vagyok-mikor kiderült rögtön abba hagytam-és nem lett a babának semmi baja-most 8 éves.
2008. szept. 26. 22:06
Egy ismerősöm dohányzott a terhesség alatt.Koraszülött lett a gyerek és többször vitték orvoshoz ,mert szinte folyton sír.Most 2 éves a gyerek.
2008. szept. 26. 21:32
Olyat ismertem, aki végig dohányzott a terhesség alatt és enyhe agyvérzéssel született a gyerek.
68. Dorka29 (válaszként erre: 67. - 7130b15964)
2008. aug. 27. 21:48

Pontosan úgy van, ahogy írod, de persze ehhez azért több kell egy-egy szálnál.


A legnagyobb baj az, hogyha valaki nem tervezi a terhességet, akkor mire kiderül, hogy állapotos, addigra a főbb szervek már kifejlődtek.


tPersze ez nem jelenti azt, hogy minden dohányosnak beteg vagy fogyatékos gyermeke születik, de sokkal nagyobb az esély rá.

67. 7130b15964 (válaszként erre: 66. - Dorka29)
2008. aug. 27. 21:40

+ végtagfejlődési rendellenességet, legalábbis Angliában ez (is) van a cigis dobozokra írva, gondolom, nem véletlenül.


Plusz kimutatták, hogy úgy általában kisebb a szellemi kapacitásuk a dohányzó anyák gyermekeinek a nem dohányzókénál...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook