Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
908. 4f82b3ac10 (válaszként erre: 907. - Bulllsith)
2012. okt. 16. 10:07
mik azok az irtó nagy baromságok, amiket itt összehordanak?
2012. okt. 10. 20:19

Attól függ mennyire vagy pattanásos. Nekem semmi nem vált be a Roaccutanon kívül. Itt írtam december végén, azóta is szedem a gyógyszert, kisebb dózisban, és teljesen helyrejöttem. Mindenhol megszűnt az akne, mellkas, hát és arc. Én is próbáltam mindent már, de egyedül ez használt. A kúra elkezdése után 1-2 hónappal elmész és csináltatsz egy labort, majd megnézed a májfunkciót. Aztán ugyanezt megteszed később is. Ha nincsenek rossz értékek akkor szedheted a gyógyszert. Nem kell megijedni. Irtó nagy baromságokat hordanak össze itt a fórumban is, meg máshol is.


Először rosszabbodni fog valószínű(1-2 hét), ez változó, hogy mennyi idő után indul el a javulás.


Nem muszáj egyébként azonnal a roához nyúlni, vannak izotretinoin tartalmú kenőcsök is, ami külsőleg fejti ki a hatását illetve belsőleg lehet még 1-2 hónapos antibiotikum kúrát csinálni. Először annak sem árt utána járni, hogy mi a kiváltó ok.

2012. szept. 17. 21:08

ROACCUTAN vagy Sotret helyett létezik más gyógyszer ami hatásos pattanás ellen?

Az a baj, hogy a bőrgyógyászok automatául ezt írják fel, pedig szerintem elég káros.

Nagyon pattanásos az arcom, de valami kevésbé drasztikus megoldást szeretnék választani.

Egyébként a Sotret-et fel is írták nekem, de félek, hogy máj/vesekárosodást okozhat.

Mit tanácsoltok?

2011. dec. 29. 17:27
Én most kezdem majd el újra, harmadszorra. Az első kúra jó volt nagyon, csak sajnos 1,5 év után visszajöttek az aknék. A második kúra teljesen tönkretett, a mellkasom tele van heggel ennek köszönhetően, mivel olyan szinten begyulladt a hátam/mellkasom kb. 4 hónap szedés alatt, hogy a végén már csak szteroiddal tudtuk eltüntetni a nagy tályogokat, gyulladásokat rólam... Aztán a Tetralysal nevű gyógyszert szedtem párszor, most is azt szedem, de még mindig van akném sajnos, ezért megpróbálkozok mégegyszer a roával, csak kisebb dózisban. Remélem segít, én is régóta küszködök már... Ja és próbáltam a B5 vitamint is, nem sokat használt... 2 hónapig szedtem, mellette differin kenőcsöt használtam, így talán annyi, hogy nem lett se jobb, se rosszabb.
2011. dec. 18. 12:41
Nekem anno száz éve tök jó volt!
2011. okt. 12. 21:46
Én egyáltalán nem ajánlom, én is szedtem, de nagyon kis mértékben javult a bőröm tőle és persze csak addig, amíg szedtem. Az okot kell megszűntetni, nem a tünteteket kezelni. Én áttértem a makrobiotikus étrendre ami nagyon megszépítette a bőröm. Most már nem tartom szigorúan, de iszom a MonaVie gyümölcs juice-t, ami szintén nagyon hatásos.
902. arrival (válaszként erre: 900. - Mónika0615)
2011. okt. 12. 14:32

Van akinek nem eleg egy kura, en is ugy voltam mint tesod, hogy fel ev utan visszajott, de ez csak annyit jelent, hogy kell megegy ismetlo kura, akkor mar kevesebb a dozis. Ennek mar tobb mint 6 eve, azota semmi gondom ( kopkopkop) .


En is mindenkinek ajanlom!

2011. okt. 2. 16:27
Csak jókat tudok írni!Nagyon megérte a kúra!4 hónapja fejeztem be,és nem bántam meg!
2011. júl. 28. 15:05

Testvérem szedte a roaccutan-t, eléggé csúnya volt a bőre, nem a legdurvább azért, de a bőrgyógyász ezt a gyógyszert ajánlotta mikor meglátta.

Előtte elküldte vérvételre, és mondta, hogy fogamzásgátlót kellene szednie, labor rendben volt, de fogamzásgátlóra nem volt szükség, ezt meg is mondta az orvosnak, így elkezdte szedni a roaccutan-t. Elején kicsit romlott a bőre, de aztán 2-3 hónap múlva elkezdett javulni, 30 mg-ot szedett minden nap, a kúra végére nagyon szép lett a bőre, igaz kicsit foltos, de hámlasztással ez orvosolható volt, bár nem rögtön, mert sérülékenyebb a bőr még a befejezés után is egy ideig. Szóval aztán eltelt pár hónap, fél év is talán és visszajöttek neki, szóval nem tart örökké a hatása, csak egy ideig, megint elment bőrgyógyászhoz és vállalt egy második kúrát, most fog véget érni neki, már vagy 6-7 hónapja szedi, de csak 20 mg-ot. Most megint szép a bőre egy ideje, de nincs garancia, hogy nem jön vissza megint. Mellékhatása annyi volt, hogy száraz volt nagyon a szája, és elején kicsit a bőre is, de nem túlzottan.Amúgy havonta kellett vérvételre is járnia, de sose volt gond. Nekem is sajnos hasonló a bőröm az övéhez, csak rosszabb, mert nekem sajnos a vállamon és hátamon is van, na meg még nyakamon is és mellkasomon, 14 éves korom óta szenvedek tőle, fura módon arcomon most alig van, 24 vagyok már, de azért mindig kijön és én szeretném ha tökéletes bőröm lenne, legalábbis pattanásmentes, mert 10 éve lehajtott fejjel járok az utcán és 40 fokban se vehetek fel ujjatlan felsőt vagy kicsit kivágottat sem, teljesen elvesztettem az önbizalmamat, nem szeretek sehova se járni, szóval mondják, hogy a gyógyszer is okozhat depressziót, de szerintem inkább az okoz, hogy undorodunk saját magunktól is, nemhogy más. Én mindenképp szedni fogom a roat téltől, mert nyáron nem engedik. Nagyon megéri, mellékhatások nem olyan durvák, szóval vállalható azért, hogy az ember újra embernek érezhesse magát.

899. barcabo
2011. júl. 26. 12:28

sziasztok!régebben szedtem a roát-de sajnos most 2 éve hogy nem szedem.és visszajöttek!!!

és ugyanolyan rondák,el kéne megint kezdeni mert mikor szedtem olyan volt az arcom mint a babapopsi.Ha van valakinél esetleg elfekvőben persze a vényköteles áron szívesen átveszem,ill át venném mert nem hinném hogy egyhamar eljutok a dokimhoz!:-(

2011. júl. 6. 13:45
Sziasztok, nem tudom emlékszik-e még rám itt valaki. Több mint egy éve írogattam még itt, amikor még én is a gyógyszer szedtem :) Nekem azóta is tökéletes a bőröm! (már több mint egy éve abbahagytam a szedést) Igaz azóta szedek fogamzásgátlót. Sok sikert mindenkinek :)
897. Lara21
2011. máj. 6. 11:28

Sziasztok!

Január óta szedek Roaccutant már 40mg-ot naponta és nem akar javulni a bőröm:( Volt már olyan időszak amikor szebb volt, de most megint nagyon csúnya gyulladt:( Van olyan esetleg akinek szintén nem használt ez a gyógyszer? Nagyon ki vagyok mert nem is akartam elkezdeni szedni, de sajnos már nem volt más lehetőség. Aztán bíztam benne hogy ha más nem ez segít, de úgy tűnik nem:( Abba kéne hagynom nyárra, de félek, hogy mi lesz ha nem szedem. van valakinek ötlete?

896. Stiffi
2011. ápr. 27. 21:26

Sziasztok

Én is Roaccutant szedek, most lesz 2 hónapja, hogy elkezdtem, még májusban kell szednem, nyáron szünet, októbertől újra.

Napi 2x10 mg-ot szedek.

Hatások, mellékhatások: A bőröm eleinte hirtelen javult, aztán jött egy gyulladtabb időszak, most kezd újra javulni. Olvastam, hogy sokaknál volt ez jellemző, hogy igazán csak a 2. hónap után kezdett el látványosabban javulni.

Nemrég kezdtem el az Ilcsi-s fekete szappant használni, ami jó gyulladáscsökkentő. Van még az ilcsinek kénes termékcsaládja, amit ajánlanak gyulladt, erősen aknés bőrre.


Azt szeretném kérdezni, hogy tud valaki arról valamilyen HITELES információt, hogy esetleg valamilyen kozmetikumok semlegesítik vagy csökkentik a roaccutan hatását? Gondolok itt pl. a kénre, vagy egyéb növényi anyagokra.

Azt tudom, hogy hámlasztósat nem szabad alkalmazni.

895. poci19 (válaszként erre: 894. - Artiny)
2011. ápr. 22. 14:19
Szerintem nem jo, hogy igy átváltottál egyikről a másikra. Én is roaccutant szedtem kicsit több mint 1 évig. A roaccutant nyár elején nem is szabad elkezdeni szedni, hanem olyan október fele amikor már nem süt annyira a nap. Mivel se napra nem lehet vele menni se szoláriumba. És az első 1-2hónapnál kijönnek a pattanások jó sok..de idővel elmúlik. Nekem az összes elmúlt szerencsére már nincsenek pattanásaim.
894. artiny
2011. ápr. 16. 13:50

Tiszteletem! Napi 40mg szedek ez a 2hónapja. Olyan pattanások alakultak ki ami idáig nem voltak. Csomó szerű kis dudorok. (5drb ilyenszerű most az arcomon). Szerintem a szárazság miatt jöttek ki most másfajták a megszokotnál. Az első hónapban Curacné nevű gyogyszert szedtem,de a második honapban már nem ezt írta fel a doktornő..mivel nem gyártottak belőle..ezért a második honapban a vele megegyező Roaccutan-t szedtem(a Curacné-tól már az első héten észrevettem hogy csökkenti a pattanásokat a hátamon)A harmadik hónapra már Roaccutant irattam fel mivel ettől nem volt fejfájásom(a Curacné-nél volt egy kétszer enyhe fejfájásom). Lehet azért éreztem úgy,hogy jobban hat a Curacné mivel az 40mg os volt a Roac. pedig 20+20mg szedek reggel este? Curacnénél mikor arcot mostam vízzel olyan csúszósnak,simának,de mégis kicsit megtapadónak éreztem a bőröm.

Másnál is jöttek elo eféle pattanások a szedése kozben? Atváltsak a Curacnére?

2011. ápr. 14. 21:31
Amúgy azon gondolkodtam, hogy egy-egy durvább pattanás után mindenkinek befoltosodik az arca?
2011. ápr. 14. 21:28

Nekem szépen rendbe tette az arcomat... 1 idő után viszont már úgy szárította az arcom, hogy a fülemen hámlott a bőr... nem vészesen, csak kicsit, de elég érdekes volt... :S :)

azóta a fogamzásgátlók: Dianne 35, Cypromix és a kismamaság szépen helyre tették a pofimat :)

891. a0c1361e44 (válaszként erre: 887. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 14. 21:19

Nem meghazudtoltalak meg, egyszerűen nem tartom jó dolognak a szurkálást, nyomkodást. Én kozmetikusra sem biznám magam, bár nincs is miért. Mindenki maga döntse el, hogy milyen bőrt akar középkorúan, öregen.

Ezek az eljárások biztos nem tesznek jót szerintem.

2011. ápr. 14. 21:14

Kaptam bőrgyógyásztól receptet valami hámlasztó krémre, sajnos semmi infó nem adnak róla, mert ez a kórház saját keverése, esély nincs, hogy neten kutakodjak... lényeg, azt az infót kaptam, hogy ezt éjszaka felkenem, és majd reggel lemosom.

Így is tettem. Első alkalommal, reggel megyek a fürdőszobába, semmi gond, aztán mikor lemostam, irdatlanul elkezdett égni a bőröm, és viszketett, mint valami allergiás roham, bár kiütések nem voltak, annyi, hogy nagyon bevörösödött az érintett területeken. Ez kb. azután történt, hogy még használtam egy szárító ecsetelőt is, az állam környékén, a viszketés valahol az alatta lévő nyaki résznél kezdődött...

Kb. ez a borzalmas állapot még 2 napig fenn állt, most már csak azt érzem, hogy baromi száraz a bőröm, nem zsíros, de nem is alakult pattanás, se mitesszer már napok óta!

Normális ez a reakció? Vagy lehet, hogy az ecsetlő miatt reagált így? 6-7 óráig rajtam volt, míg aludtam, és nem volt semmi probléma, csak amint lemostam, meg ecseteltem...

889. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 888. - Zsgzs)
2011. ápr. 11. 09:12
ez így igaz az orvoson múlik minden!! :)
888. zsgzs
2011. ápr. 10. 11:18

Esetleg nem kell valakinek a kúrájához jóval az ára alatt megmaradt roaccutan?


nekem megmaradt két bontatlan csomag, még a legtámogatottabb árnál is kevesebbért is eladnám.


szerintem egyébként egy jó és felelős orvos kell, aki dönt, hogy szükség van-e rá. tudok olyat, akinek az életét változtatta meg, hogy a vöröses-lilás pattanásos bőrét tökéletesen meggyógyította.

887. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 885. - A0c1361e44)
2011. ápr. 8. 15:21
Hát neked megmaradt, de attól még engem nem kell meghazudtolni, nekem nem maradt meg, igaz én kb már el tudom látni úgy az arcom mint egy kozmetikus. Tudom, hogy kell megszúrni, de én se javasoltam, hogy otthon csinálja valaki is. A kozmetikus meg nyilván ért hozzá :)
2011. ápr. 7. 22:00

Mi volt az? Mármint, mire hasonlított? Kemény volt? Csomós? fájt? a színe milyen volt?


Igazából az acne az pattanás, a conglobata meg csak annyi, hogy egybefolyás, tehát gondolom eléggé kiterjedt acne, meg minden, nagyon a bőr alatt, járatokat létrehozva szaporodik :S

Durván 1 hónapja van ez ott, azóta nem nagyon szaporodhatott (!!! LEKOPOGOM) tovább, kiterjedésre ugyanakkora, viszont most kezdtem bele antibiotikum kúrába, ez csak lehúzza (gyulladásban van még mindig).

885. a0c1361e44 (válaszként erre: 879. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 7. 21:36

Én inkább ezt a szúrkálásos, kozmetikusos megoldást nem javasolnám inkább.

Nekem sosincs pattanásom, nem is volt és még miteszerem sem. Az államon viszont többször lett 1 db valami, ami nem pattanás volt, mert sosem lehetett kinyomni, stb. 2x vagy 3x kijött 1 év alatt, amit meguntam és saját magam én is kiszúrtam, azóta sosem jött újra ki, de egy lyuk van a helyén és nagyon zavar. Tehát nem hiszem el, hogy nem marad meg a helye.

884. orsolya33 (válaszként erre: 880. - Truestcer)
2011. ápr. 7. 20:57
Fú,néztem a neten a képeke, borzalmasak, bár tudom,ezek a legkirívóbb esetek. A roaccutan szerintem segítene.
883. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 882. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 7. 20:11
vagyis a bőr alatt
882. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 880. - Truestcer)
2011. ápr. 7. 20:10

Hm, na várj, ha ez sötét lila akkor az nem zsírcsomó lesz, ezt nem tudtam bocsi. A zsírcsomó az fehér, csak egy kis csomócska a bőrön.


Hát azt nem tudom hogy atheroma e a neve, én nem vagyok bőrdoki, csak amivel már volt dolgom, arról alaposan tájékozódok mindig, azért vagyok ennyire otthon a roaccutan, zsírcsomó vagy ilyesmi, sajnos rohadt problémás a bőröm, mindig van szinte vmi.. így aztán sokat vagyok kénytelen foglalkozni az ilyenekkel..


Szóval sajnos ebben nem tudok tanácsot adni, talán annyit, hogy kérdezz meg más bőrgyógyit is, és ha ellentétes a véleménye akkor egy harmadikat is.. Sok a kókler orvos, meg kell találni akiben megbízhatunk.

881. orsolya33 (válaszként erre: 864. - Elviracska)
2011. ápr. 7. 20:09
Szedtem én is, hormonváltozás miatti száj körüli bőrgyulladásom volt,ami olyan mint a pattanás, de nem zsíros, nem fehér a közepe, illetve rengeteg volt belőle és száradt,illetve fájt az arcom. Nekem is felírták a 10 mg-os roaccutant, a dokim azt mondta, hogy félelmetesnek hangzik,rosszat lehet hallani róla, illetve a tájékoztató is brutális,de nem olyan vészes,mint amilyen a híre. Három hónap alatt rendbe tett,első két hónapban semmi,mellé még kenni kellett dalacin emulzióval az arcom,eleinte nagyon fájt,mart,mintha nem lenne rajta bőr és iszonyatosan száradt a bőröm és a szám.A teherbe esést viszont megtiltotta. Megérte,mert most már újra baba a bőröm.
2011. ápr. 7. 19:36

Köszi a választ! :)

Én is így gondolom, hogy most arra a pár mitesszerre tök felesleges ilyen brutális gyógyszer, ezek olyanok, hogy kinyomkodom, lekezelem szépen, csúnya, ok, de 3 nap múlva nyoma sincs (vagy jön új :)).

Ami nagyon aggaszt, hogy ez a bizonyos bőrgyógyász az ambulánslapra azt írta, acne conglobata. Rákeresve a neten annyit tudtam meg, hogy ez a lehető legrosszabb "pattanás", képeknél rögtön a legocsmányabbakat hozta ki, és rögtön elfogott a félelem, hogy esetleg nekem is ilyen lesz az arcom. Az enyém külsőleg sötét-lila színű, nincs felduzzadva, már nem is fáj, van valami lé benne, általában ki szokott fakadni, akkor nagyon alaposan lekezeljük, vér is jön belőle, de ha nem lenne nagyon sötét színe (szövetek közé szorult vér?) akkor nem tűnne fel senkinek szerintem.

Még 1 kérdés... Az normális, ha ezek a bizonyos zsírcsomók kialakulásokkor baromira fájnak? 1-2 napra rá már nem, akár nyomkodhatom is, mert nem érzem, csak azt, hogy ott a csomó, de per pill az egyik új most már nem annyira fáj, de még viszket (amúgy meg hónapok óta nem jött elő ilyen).

Nagyon félek, hogy nem hülyeséget írt oda és tényleg ilyen acne conglom van... De csak 5 percre nézte meg, hozzá se ért a bőrgyógyász, és csak annyit szűrt le, hogy "csomó a bőr alatt".

(zsírcsomó = atheroma? faternak volt atheromája ugyanúgy az arcán fiatal korában, csak azért.)

879. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 878. - Truestcer)
2011. ápr. 7. 19:11

Na igen, erre tényleg nem kell roaccutan! Én a helyedben felkeresnék vele egy kozmetikust is, mert ha zsircsomóról van szó, azt ő is kitűnően ki tudja nyomni.


Mert ha nem drasztikus az arcod, és inkább kamaszkori pattanásaid vannak, akkor nem szabad ilyen erős gyógyszert szedni. Még másik amit javasolhatok, hogy keress fel egy másik bőrgyógyászt is, mivel az az egyet azért tudni kell, hogy ők nyaralást kapnak ha felírják.. Szóval sokszor boldog boldogtalannal is szedetik, olyannal akinek bőven nincs rá szüksége :)


Nekem is voltak ilyen zsircsomóim, 1-et lekezeltem magamnak vagyis szétnyomtam, úgy hogy az lett belőle hogy naponta járhattam kötéscserése... és a végén ki is vágták, de igen, én csesztem el. Ezután egy másikat kozmetikussal akartam de ő nem merte már ezek fejében, míg addig erősködtem és cirkuszoltam :D (rokonom, szóval belefért:D) hogy végül kiszúrta és kinyomta és szépen be is gyógyult, nyoma sincs azóta sem. Aztán ha már később lett ilyenem, én szúrtam és nyomtam ki itthon (steril orvosi tűvel) és azoknak sincs nyoma se:D szóval nem mondom paráztam hogy milesz ha megint ráfázok, de bejött.


Ezt nem azért mondom el, hogy otthon szúrkáld Magad, tényleg jobb ezt szakemberre bízni:D De a lényeg, hogy ha nem indokolt akkor feleslegesen ne szedd, mert azért csak egy piszok erős gyógyszerről van szó. Esetleg ha másik bőrgyógyi is szedetné vele, kérdezz rá a krémre, mert az nem terheli a szervezetet, és nincs olyan sok kellemetlen mellékhatása (szájszárasság pl) csak az adott területen szárad ahova felkened, és elég csak a csomócskákra. Differin a neve azt hiszem, de nem esküdnék meg rá, mert nincs most nálam. De megnézem holnapra ha kell, bár a doki biztosan ismeri.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook