Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
758. zizmó25 (válaszként erre: 757. - David18)
2010. ápr. 29. 21:56
jól van csak így tovább :)
757. david18
2010. ápr. 29. 21:21

Sziasztok! :)

Nekem is most nagyon jó kedvem van, ma voltam a doktornőnél és azt mondta, h ez nagyon minimális eltérés, szóval nyugodtan szedhetem tovább a gyógyszert :P A szemem alatti területre(amit a roa nem tud már rendbehozni) azt mondta, h ősszel egy hámlasztással meg lehet majd oldani, szóval most nagyon virulok :)

2010. ápr. 29. 17:43

Sziasztok! Voltam ma megint fénykezelésen. Megdicsért a néni, hogy milyen szép már a bőrőm, de mondta, hogy mindenképp használjak fényvédőt. Ugyanis felvilágositott, hogy nem a leégés meg a bőrrák is a fő para (vagyis persze az is) de sokaknak a gyogyszer miatt kialakul az, hogy ilyen nagy pigentfoltok lesznek a bőrén. Kvázi ilyen bociszerűen. Mutatott képet is. Hatalmas foltok alakulhatnak ki, ami aztán vagy elmulik vagy nem. Azt mondta bátran mehetünk napra, de mindenképp legyen rajtunk egy 5o-es faktor. Gondoltam elmesélem. Mondjuk és már napoztam mostanában, igaz nem sokat, de szerencsére semmi bajom.

Ti hogy vagytok?

pusza mindenkinek!!!

755. 07e4d2b91a (válaszként erre: 754. - David18)
2010. ápr. 27. 10:09
Tudom mit érzel, én is szüneteltem 2 hónapot és féltem is. A dokim azt mondta, volt, aki 4hónapot szünetelt úgy fejezte be a 2hónapot, és szép a bőre azóta is.
754. david18 (válaszként erre: 753. - 07e4d2b91a)
2010. ápr. 26. 23:06
Köszi szépen, most picit sikerült megnyugtatnod :P Eléggé elkenődtem, azt hittem nyárra pont betudom fejezni a kúrát.
753. 07e4d2b91a (válaszként erre: 751. - David18)
2010. ápr. 26. 17:50
Ne hagyd abba!!! Majd a doki dönt. De ne szomorkodj, max szüneteltetitek, de úgyanúgy hatni fog:)
2010. ápr. 26. 17:45
én most voltam az utolsó vérvételen (így több mint egy hónappal a leállás után) és minden rendben van, illetve egy érték egy picit alacsony, de azt mondják az semmi komoly, nem kell vele foglalkoznom. ez mondjuk azért érdekes egy kicsit, de mindegy. örülök, hogy rendben vagyok. =) (nulla pattanás)
751. david18 (válaszként erre: 749. - 07e4d2b91a)
2010. ápr. 26. 15:48
Igen a májjal kapcsolatos, de az az érdekes, illetve szerencse, h a többi májenzim értéke teljesen rendben van. Csütörtökön megyek a doktornőhöz, most azt se tudom, h addig szedjem-e még a roát :P
750. 07e4d2b91a (válaszként erre: 748. - David18)
2010. ápr. 26. 15:33
Nem fog egy edzés megemelni semmit:)
749. 07e4d2b91a (válaszként erre: 747. - David18)
2010. ápr. 26. 15:33
Hú a GOT azt hiszem a májfunkciót jelenti...nekem a vérzsírom volt több, mégis szüneteltették 2 hónapra és utána fejeztem be a 2hónapot. A máj rendben volt nekem akkor, de a dokinak az a legfontosabb, h az jó legyen. Nem tudom:(
748. david18
2010. ápr. 26. 15:24
Hmm most olvasom, h az erős fizikai megterhelés is megemelheti a GOT értékét, én meg pont most voltam vagy 4 napja először az éven konditeremben :P
747. david18
2010. ápr. 26. 15:19

Sziasztok!

Ma voltam vérvételen és van egy kis problémám. Minden érték rendben van, kivéve a GOT szintem, ami jelenleg 52. A referencia tartomány szerint 0 és 45 közé kellene esnie. Ez mekkora problémát jelent? Túl nagy ez az eltérés? Az a gond, h még két hónapom lenne hátra a kezelésből, lehet emiatt bekellesz fejeznem ? :S

746. 07e4d2b91a (válaszként erre: 745. - Zizmó25)
2010. ápr. 26. 10:03
Köszi, aranyos vagy.:) Még 4nap van. Tényleg mondja meg, mennyi idővel a szedés abbahagyása után lehet napozni? Olyan fehér vagyok...:) Örülök, hogy megúsztad a mellékhatásokat. Maradjon így!!!
2010. ápr. 25. 19:11

Hűűű télleg van valami krém, most jutott eszembe. Tesóm használja hiperpigmentációra ami eltünteni a foltokat de brutális összeg és csak receptre kapható.

Hajnal örülök neked, hogy a végére értél! Drukkolok, hogy igy is maradj és a szád rendbe jöjjön.

Képzeljétek én most járok a 3. honap vége felé ugyebár 1o mg-al és már alapozó nélkül mászkáltam az elmúlt napokban. 1 azaz 1 pici pattim van, de már az sem zavar, mert hihetetlen, hogy mennyit javultam január óta! Rövid idő alatt, a legalacsonyabb adaggal, nulla mellékhatással. :))

2010. ápr. 25. 17:11
Csak ez nekem már a 3. kúrám... Az arcomon nincsenek foltok szerencsére. A hátamon és a mellkasomon vannak, de eléggé csúnyák, mondjuk itt még mellette van 1-2 gyulladt, gennyes pattanás is. Először az arcomól tűntek el, remélem mostmár a többi hely jön. Mivel a megmaradt keloidokra már kaptam szteroidos illetve lézeres kezelést, és múlt nyárra elég szépen néztem már ki, ezért nem szeretném ha megint maradnának, bár most csak sötét színű foltokról van szó. Én nem vagyok telhetetlen, csak így a 3. kúra után kicsit unalmas kezd lenni a dolog, főleg ha újra kell kezdeni majd a küszködést. Ezért kérdeztem, hogy a foltokra használtok-e valamiot. :) De akkor majd marad a szoli, ha már lehet, illetve a napsütés. Egyébként a Noni Juice nevezetű cuccról hallottam, hogy jó az ilyen foltok kezelésére, napallergiás foltokra stb. Csak azt hiszem 1L (vagy 1,5) kerül 10E forintba. De én lehetséges, hogy kipróbálom, majd írok a tapasztalatokról. Üdv
2010. ápr. 25. 13:59
Már csak 5 nap és vége a kúrámnak. Alig várom, mert megszenvedtem a szép bőrömért. Remélem hamar elmúlik a szám szárazsága, és újra sportolhatok hamar, mert úgy érzem eltunyultam:(
742. 29
2010. ápr. 22. 16:51

Hello!


Én sem használok semmit, bár szerencsére nem is nagyon van, ahol mégis, picike alapozó.

2010. ápr. 22. 15:22
Én sem használok semmit. Ti se vigyétek túlzásba, nehogy az legyen, hogy hiába szép a pofitok, de kipattogtok a hegekre való krémtől. Én már régen tapasztaltam. Így inkább lámpázok.
740. Anyky (válaszként erre: 737. - Bulllsith)
2010. ápr. 22. 10:07
Részemről semmit nem használok a foltok ellen. Annyira örülök, hogy elmúltak a gennyes, begyűlt pattanások, hogy a foltok nem zavarnak. Azok nem fájnak, nem szépek ugyan, de nem érdekel, így nem is teszek ellenük semmit. Szerintem sose lesz ugyanis tökéletes semmi, így az arcbőr sem. Mi se akarjunk azok lenni. Ne elérhetetlen célt tűzzünk ki magunk elé, mert akkor csalódhatunk. Csak kis, elérhető célokat! Én ezt vallom. A célom a gyulladt patik eltüntetése volt. És ez sikerült. a foltokkal pedig tudok együtt élni.
2010. ápr. 22. 09:11
Megvagyok jelentem!!!:)Pont egy hét van hátra a gyógyszer szedéséből. Szép a bőröm, nem pattis, csak én hü*ye kinyomtam 2 mitesszert, amit nem kellett volna, és most elég sebes... :( Már annyira várom, hogy ne szedjem...sok volt ez a fél év, vagyis ha a kihagyást nézzük 8hónap. A szám már azt sem tudom, milyen, ha szép:) De megérte remélem minden!!! Amúgy a tüneteim érdekesek pl régebben vérzett az orrom, most ritkábban, bár az ízületeim fájnak egy kiadós és rövidebb séta után is, szédülős vagyok...de hangsúlyozom megéri!!!
2010. ápr. 21. 22:13

nekem nagyon nincsenek megmaradt foltok csak a hátamon-.... arra meg hiába kenek bármit is... máshova sem használok


többiek! kivel mi van? eltüntetek

2010. ápr. 20. 15:55
a megmaradt foltokra használtok valamilyen kenőcsöt ami segíti a felszívódását?
736. bulllsith (válaszként erre: 735. - Zizmó25)
2010. ápr. 16. 17:10
Az arcom nekem most elég jól letisztult, homlokomon nincs is semmi. A gennyesek csak a hátamon és a mellkasomon vannak, de már látszik javulás. Szerintem várok akkor, betadine-t használom, mert nem árt a fertőtlenítés, aztán majd meglátom. Egyébként 1 hónapja kb. csináltam egy 3 napos Sumamed kúrát, de sztem nem sokat segített.
735. zizmó25 (válaszként erre: 734. - Bulllsith)
2010. ápr. 16. 16:37
Szia! Szerintem mutasd meg a bőrgyógyásznak, mert akkor neked lehet, hogy kell antibiotikum is a roa mellé. DE! nekem az arcomon, homlokomon sosem voltak ilyenek szerencsére. A homlokonom kivül egyedül a hátam a problémás ott viszont nekem is olyanok voltak amik gennyesek, nagyok fájnak. kb. 2 honapja még nekem is volt egyszerre 1o-15. most egy sincs! és csak napi 1o mg roát szedek!
2010. ápr. 16. 16:18
Én azt kérdezném, hogy a Roaccutan lehúzza majd az olyan "pattanásokat" is amikből kb. dől a genny? Mert most van a hátamon kb. 10 db olyan. A mellkasomon is vannak, már látszik hogy elkezdett hatni a roa, de ezeket a gennyeseket hiába "eresztem" le, másnapra u.olyanok. 2 módszer segít néha ezek nem mások mint hyperol vagy betadine felszívva fecskendőbe és közvetlen belenyomva a "pattanásba". De ugyebár az a probléma, hogy a bőröm alatt kialakult fertőzéseket sztem nem tudja a gyógyszer lehúzni, hanem mindet fel kéne szúrni. Ezért kérdezem h másnak volt-e ilyen? Köszi.
2010. ápr. 15. 21:10

én is 2500-at fizettem érte még anno.

egy hónapja álltam le vele, nulla pattanás.

jó lenne ha így is maradna =)

732. dshaoi
2010. ápr. 14. 20:06
Nem merem elkezdeni.. Nem bizonyított, hogy hosszútávon ne lennének majd később káros mellékhatásai.. Lehet inkább próbálkozom mással, tutira megyek, nehogy tönkretegyem egy életre magam ezzel a szerrel.
2010. ápr. 14. 08:35
nahát!!!! akkor nekem miert hosszabb egy ezressel a ceh? hmm érdekes... :S
730. vedit25 (válaszként erre: 718. - Dshaoi)
2010. ápr. 14. 08:29

Szia Dshaoi!


Nekem sem volt olyan csúnya az arcom, de állandóan begyulladt miteszerekkel gyűlt meg a bajom. Kipróbáltam már az összes kenceficét, amit lehet, eredménytelenül. Aztán az egyik mélyhullámnál elmentem egy nagyon jó magándokihoz,aki azt javasolta, hogy két megoldás van ezt helyretenni: fogamzásgátló (amit egy éve hagytam abba, és nem is akarom már többet szedni) vagy a Roa kezelés.A kérdés az az, hogy téged ez mennyire zavar. Nyilván vannak mellékhatásai, de egyáltalán nem olyan szörnyűek, hogy azt ne lehetne a jó célért elviselni. Nagyjából A- vitamin túladagolásról van szó.


Üdv

729. vedit25 (válaszként erre: 728. - 29)
2010. ápr. 14. 08:17

Sziasztok!


Örömmel olvasom, hogy mindenkinek szépen letisztul a bőre. :) Én hétfőn megyek felíratni a 3. hónapot, pénteken pedig vérvétel. Képzeljétek kb. egy hete kisebesedett a kézfejem, annyira vékonyodott rajta a bőr, de most az is eltűnt, az arcom hibátlan már ALAPOZÓT sem használok!!! Ja a fülem másodszor hámlott le :) Nem tudom, emel-e ennek ellenére majd hétfőn kiderül. Amúgy én is 2500-ért váltottam ki a Roát. Még mondta is, hogy súlyosabbra véleményezte az állapotomat, hogy nagyobb támogatást kapjak rá.


Én már most is fényvédős hidratálót használok minden nap. Igazából a Gigi termékét használom, most fejből nem tudom mekkora faktorral rendelkezik, de majd otthon megnézem. (100 ml volt 4500 Ft, sajnos nem olcsó, de baromira jó)


Puszi mindenkinek!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook