Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeri valaki a Stevia növényt?Vannak tapasztalatok? fórum

Ismeri valaki a Stevia növényt?Vannak tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Lolita63 (válaszként erre: 43. - Marika156)
2013. jan. 9. 13:15
Használod a levelét?
2013. jan. 8. 16:55
Cserépben tartom,nyáron sok vizet kíván,fél méteresre nőtt.Tavaly már áttelelt,nemrég visszavágtam és hajt alulról.10-15fokos helyen van télen.
2013. jan. 8. 14:45

Látom a fórum "haldoklik" :(

Aki vásárolt növényt megírná, hogy mi lett belőle?

41. madeirra (válaszként erre: 40. - Azsuzsuka)
2010. ápr. 26. 14:33

A stevia megrendelhető a www.zoldstudio.hu áruházban leírást pedig a www.kertvarazsmagazin.hu oldalon találtok.

Mivel Dél Amerikai dzsungel lakó növény ne tegyétek nyáron tűző napra, tavasszal beéri kevesebb vízzel is, de nyáron a melegben bőven kell locsolni.

Télre bekel vinni védett helyre.

2010. jan. 7. 22:32
Sziasztok! Kérlek irjátok meg nekem,hogy hol tudnák venni vagy pontosan hol lehet megrendelni a stevia novényt?! Elöre is közönöm szépen!
2009. dec. 10. 12:25

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni!

Ma érkeztek meg a növénykéim. A kisfiam cukorbeteg, ezért gondoltuk, hogy megpróbálkozunk a stevia gondozásával. Szívesen fogadok minden tapasztalatot mind a gondozást, mind a szüretelést, felhasználást illetően. Ki hogy csinálja?

Előre is köszönöm, ha ír valaki!

2009. szept. 20. 18:10
Magrol ultetett mar valaki?
37. vvicus
2009. júl. 1. 21:40
Sziasztok! Gondoltam, kicsit felfrissítem ezt a fórumot. Én ma vettem két cserép steviát, kíváncsi leszek a tapasztalataimra. A kertészetben a leírásnál nem is szerepelt, hogy gyakrabban szedni kéne a leveleit, szóval ez nekem most új dolog. De ki fogom próbálni. Egyelőre az a terv, hogy szárítani fogom, de szeretnék belőle oldatot készíteni. Jó lenne valakinek a tapasztalata etéren.
2008. nov. 8. 20:50

Sziasztok!

Most vettem stevia növényt. Télen bennt tárolom a konyha ablakban. Tudd valaki segíteni, hogy milyen gyakran kell öntözni vagy mennyire fény és víz igényes?

Leszedjem a levelét 3 hetente és megszárítsam?

Köszönöm az infot, tapasztalatokat előre is.:-))

35. lolinno (válaszként erre: 31. - 943ca15687)
2008. máj. 7. 12:24
starkl kert-ből
2008. máj. 7. 11:48
Sziasztok, szerintem én is fogok venni ilyen növénykét, jól hangzik amiket írtatok róla, és még kalória sincs benne ez nekem való:)
33. NOA (válaszként erre: 30. - Lolinno)
2008. máj. 7. 10:43
Nagyon nem kell nevelgetni..remélem felnő magától.
32. NOA (válaszként erre: 29. - F7cbe21b45)
2008. máj. 7. 10:41

Most megkostoltam, mivel felhívtad rá a figyelmem.

Nagyon izlik..mondhatnám fenségessss.

Pont stevia íze van és nem keserű.

31. 943ca15687 (válaszként erre: 30. - Lolinno)
2008. máj. 7. 06:31

sziasztok

Lollino, hol rendelted a növényt?

És még egy kérdésem lenne, a leveleit csak teába és kávéba lehet tenni? vagy ledarálva másba is?

30. lolinno (válaszként erre: 28. - NOA)
2008. máj. 6. 07:24

most rendeltem 2 növényt :)

nevelgetni izgalmasabb mint szárítva megvenni :D

29. f7cbe21b45 (válaszként erre: 28. - NOA)
2008. máj. 5. 13:04
Nem kóstoltad meg?
28. NOA
2008. máj. 3. 12:08
Most nevelgetek egy cseréppel pusztán kíváncsiságból.Ne inkább vásárolok tablettát az állítólag nem olyan keserű.Száritott leveleket is lehet vásárolni.
27. emagdi (válaszként erre: 26. - Lolinno)
2008. máj. 2. 20:59
nem egyszerűbb már kész édesítőszert venni (tabletta por v cseppek). és akkor nincs az a rizikó, hogy a növény leveleivel valami fertőzést is megeszel, meg azért mondjuk a kávédba vagy teádba mégsem rakhatsz zöld leveleket, nem?:)))
2008. máj. 2. 20:57
tudna adni vki élő növénykét?
2008. ápr. 17. 09:42
Az adagolását tudja valaki? Pl. nekem van por alakban és tablettában. A tablettát kávéba használom. A porból mennyi kell pl. egy liter gyümölcslevesbe? Vagy egy 6 tojásos piskótába? Nem szeretném, ha keserű lenne (ha sokat teszek, keserű), de azt sem, ha semmi íze nem lenne. Láttam, van már folyékony is, azt talán jobban lehet adagolni.
24. Zsu48
2008. ápr. 2. 17:59

Sziasztok!

Nekem volt tavaly Stiviám.Én is a katalógusól rendeltem.A levelét rágcsálva egy nagyon édes, enyhén kesernyés ízt éreztem. Teában, tejben, az édes mellett szintén érezni nagyon enyhén a kesernyés mellékízt.Egyébként könnyű gondozni, én kint tartottam az udvaron félárnyékban.Az első gyenge fagynál viszont azonnal elpusztult, tehát jó megelőzni, és védett helyre tenni, mielőtt ez bekövetkezne.

23. f7cbe21b45 (válaszként erre: 22. - NOA)
2008. márc. 30. 18:29
Megjött már?
22. NOA
2008. márc. 30. 18:28
Rendeltem kertészetből.Hat naponta kell szüretelni a leveleit.
2008. márc. 30. 09:46
2008. febr. 7. 10:20
Remélem, egyszercsak megjelenik majd a virágboltban vagy a piacon is. Egy próbát mindenképpen megér. Legföljebb lesz egy szép zöld növénykém, ha nem finom, nem esszük meg.
19. 'szti
2008. febr. 6. 20:26

Hogy legyen teljes a kép, ez a Sieberz-től van, neten is rendelhető, de van üzletük is.


Édesfű (Stevia (Süßkraut)) 995 Ft/db


A legédesebb dolog, amit a természet kinál, ez az édesfű. Ami Dél-Amerikában hagyományos édesítőszer teához.Európában cukrászsütemények és pékáruk édesítésére használják. Sok szakácskönyvben megtalálható, mint kalóriaszegény cukorpótló a túrós ételekhez, pudinghoz, süteményhez, lekvárokhoz. A növény további előnye az egyszerű nevelés és a könnyű gondozás. Erős növény 12 cm-es cserépben. (Cikksz. 68350)

2008. febr. 6. 19:42

No:-)

Ma próbáltam először a tablettás édesítőt.Nem éreztem semmi különös ízt.Viszont ahelyett,hogy eszméletlen édes lett volna két tabitól a kávém,nem volt az.Meg kell szokni.Kíváncsi vagyok arra,ha mondjuk teába vagy sütibe teszem akkor mi jön?

Állítólag a friss levelek nagyon jók teába.:-)))

2008. febr. 4. 20:42

Ezt a www.starkl.hu-ról másoltam ide:


Sugar - Baby


-- Stevia --

Dél-Amerikában a "Sugar-Baby" tradicionális édesítõszerként már hosszú ideje használatos. A levelek édesítõanyag tartalma jelentõsen meghaladja a normál cukorét. Nincs kalória, ezért a cukorbetegek is fogyaszthatják. Hatása rendkívüli és már két-három levél elegendõ egy kanna tea megédesítéséhez. A levelek kiszárítva hosszú ideig megtartják hatásukat.

A "Sugar-Baby" nem télálló!! Nyáron dézsás növényként a szabadba tehetjük. Télen mindenképpen tárolást igényel.

A leveleket háromhetenként szedjük, szüreteljük le, aminek eredményeképpen bokrosabb növekedést érhetünk el és a friss levelek is gyorsabban fekjlõdnek.

A szállítás módja: Cserepes.

Ára 690 Ft

2008. febr. 4. 19:22

Bocsi a kései válaszért. Számomra pölö a Süssinának nincs mellékíze. Ennek viszont érzek egy kicsit érdekes ízét.

De fura, mert három helyen néztem meg a neten (csak annyit írtam be, hogy stevia a keresőbe), és mindenhol más dobozban van az édesítő tablettája.

Amúgy a cserepes növénnyel mit lehet csinálni?

15. f7cbe21b45 (válaszként erre: 14. - 189e7a0266)
2008. jan. 30. 08:30
Itt nem a tablettát, hanem a cserepes növényt lehet megrendelni (STARKL) csak akkor hozzák ki, ha a minimumot megrendeled. Gondolom tabletta minden fitotékában van. Csak arra volnék kíváncsi, van- olyan mellékíze, mint a többi ilyen édeske és társai bigyónak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook