Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismeri valaki a Katalin torta receptjét?Az rémlik, hogy meggylekvár kell bele, de a krémet nem tudom hogyan kell megcsinálni. fórum

Ismeri valaki a Katalin torta receptjét?Az rémlik, hogy meggylekvár kell bele, de a krémet nem tudom hogyan kell megcsinálni. (tudásbázis kérdés)


5. 9e7527505c (válaszként erre: 4. - 70ac1fd9b6)
2009. júl. 7. 11:46

Néztem google keresőben nem adott ki semmi használhatót.

A receptet kicsit rosszul másoltam be, onnan nézd h tészta!

4. 70ac1fd9b6 (válaszként erre: 2. - 9e7527505c)
2009. júl. 7. 11:34

Szia!

Köszi!!!Az az igazság,hogy a dió nem rémlik. Abban biztos vagyok, hogy meggylekvár kell bele.De amugy passz.Ha nem lesz meg szerintem a tiédet megcsinálom!

Köszönöm.

2009. júl. 7. 11:26
6 db tojás bocsi
2009. júl. 7. 11:26

Erre gondolsz?

Ezt Kata tortának hívják de lehet h ugyanaz!


b tojás 35 dkg cukor 7 dkg liszt (finom) 25 dkg dió (darált)

20 dkg vaj 1 dl tej 2 ev?kanál rum (54%-os)

Tészta: 6 db tojás, 15 dkg cukor, 7 dkg liszt, 5 dkg dió;

Krém: 20 dkg darált dió, 20 dkg cukor, 20 dkg vaj, 1 dl tej, 1-2 kanál rum.

A tojássárgákat a cukorral habosra keverjük, majd óvatosan beleforgatjuk a tojások keményre vert habját, a lisztet és a darált diót.

Krém: a diót a tejjel leforrázzuk, kih?tjük. A cukrot a vajjal kikeverjük, majd hozzáadjuk a kih?lt diót, ízesítjük a rummal, és az egészet fehér habzásig keverjük.

A tortát kettévágva a krémmel megkenjük, kívülr?l is krémmel vonjuk be, félbevágott dióval díszítjük.

2009. júl. 7. 10:04
Ismeri valaki a Katalin torta receptjét?Az rémlik, hogy meggylekvár kell bele, de a krémet nem tudom hogyan kell megcsinálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook