Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismeri valaki a halból való szálka eltávolítási módját? fórum

Ismeri valaki a halból való szálka eltávolítási módját? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 9. 22:24

A lepikkejezett halat kibelezzük és levágjuk a fejét a vastagrésznél(fejénél , szép lassan mindig a szálkát és ahol az uszony van) nagyon éles késsel mintha a szálkát akarnád vágni elkezded le fejteni a húst.Azután meg forditod a másik oldalával is így jársz el.


Van két db húsod és maga a gerincszálka, ezt 2-3 db vágod és ebből halkockával csinálj halászlevet és ovatossan le szópogathatod a rajta marad húsikat.Gyereknek neadd!


A Filézett húsokat a VASTAG RÉSZNÉL aprovagdosással be irdalod 3-4 cm db vágod a halat rántod sütötöd vagy amit akarsz.

2009. jún. 21. 17:01

A lazacból úgy távolítjuk el a szálkát, hogy fogunk egy (kb. 15-20cm.-es) csipeszt egyik kezünk ujjaival végigsimogatjuk-tapogatjuk a halhúst és ha szálka van a másik kézben lévő csipesszel kihúzzuk.

A keszegből úgy lehet egyszerűen, hogy minimum 2-3 mm.-enként beírdaljuk, lisztbe megforgatjuk (természetesen ízesítés után) és ropogósra sütjük.

2009. jún. 21. 16:15
Bonts a halat filére. Nem szeleteled hanem a szálkákról lefejted a húsát.
2009. jún. 21. 14:56
én csak a sóról hallottam, hogy az a kicsi szálkát szétmarja, ha bevágod és beszórod vele, de próbálni még nem próbáltam.
2009. jún. 21. 14:38

Én csak a lazac szálka eltávolítását ismerem:)

Azonkívül a keszegét:)

2009. jún. 21. 14:34

Szakács suliba jártam, és lehet, hogy nem figyeltem eléggé, de ilyenről még nem is hallottam.

Vagy lehet, hogy ez is egy házi praktika?

2009. jún. 21. 14:12
Egyszer ettem olyat,hogy citromban pácolták és ettől eltűnt az összes kicsi szálka és megvolt sütve.Ennek a receptjét keresem,hogy pontosan hogyan kell elkészíteni?
2009. jún. 21. 14:10
Ismeri valaki a halból való szálka eltávolítási módját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook