Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ismeri valaki a Citalopram nevezetű gyógyszert? fórum

Ismeri valaki a Citalopram nevezetű gyógyszert? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
56. cydry
2011. ápr. 30. 12:18
sziasztok.nekem segítségre lenne szülségem.én tegnap jártam a problémámmal a pszichiáternél.megállapította,hoy kevert szorongásos depresszióm an,ill bulimiám.3 hó alatt 30 kg.ot híztam,úgymond a kajába temetkeztem.felírta nekem a citalopram-zentivát 20 mg 1 reggel,ill. xanax sr 0.5.ebböl 2*1.azt mondta az orvos a citalopram étvágycsökkentő.én már nem szeretnék többet hízni így is 90 kg vagyok 25 évesen.abban bízom ha tényleg segít ez a gyógyszer és rendbejövök talán sikerül kiszabadulnom az evés fogságából.szerintetek van remény a gyógyulásra???kérlek segítsetek!köszönöm.Timi
55. judo64 (válaszként erre: 54. - Zoli011)
2011. ápr. 2. 14:58

Kedves Zoltán!

Hát remélem hogy szervi bajom valóban nincs,bár azt hozzáteszem hogy SM /sclerosis multiplexem /van/. /nincs/,mert ezzel a részével nem foglalkozom.Jól érzem magam és a betegség nem látszik rajtam.Valóban munkahelyen kezdődött és csökkent is mióta nem oda járok.Itthon gondolom minden rendben,a párom a tenyerén hordoz,mindenem megvan,a gyerekeim nagyok önellátóak.Sajnos abban az időben mikor ez kijött rajtam elég sok dolog történt körülöttem amiket nem tudok vagy nem is akarok feldolgozni.Közeli ismerőseim mentek el úgy hogy pár hónap volt a betegségük,közvetlen ismerőseim infarctus-on estek át.Szóval zajlott az élet körülöttem.

De azért próbálkozok.A nyugtatót már két este nem vettem be.Eddig még jó.Reggel is csak felet.A citalopram-ot meg azt mondják nem is szabad abbahagyni,mert az valami hormontermelődésben játszik szerepet.Nem tudom.Majd lesz valami.

Szép Napot Neked!

54. Zoli011 (válaszként erre: 53. - Judo64)
2011. ápr. 2. 09:58

Kedves Judo64! Ugyan más okból(asztmatikus köhögés), de nekem is volt pár éve légszomjam éjjelente kb 2 hétig, és át tudom érezni azt a félelemkeltő állapotot. Akkor én is csak nyitott ablaknál tudtam aludni, pedig március eleje volt. Gondolom a testi betegségek lehetőségét( asztma, reflux, stb.)kizártad a fulladásnak.

Ha szorongás, esetleg pánikszerű állapot kíséri a fulladást és ezt a szorongásoldó csökkenti, akkor érdemes lenne a lelki okát feltárni a panaszaidnak. Jól érzed-e magadat a jelenlegi munkahelyeden, a családodban, a lakhelyeden, milyen a kapcsolat a szeretteiddel, és szíved szerint te min változtatnál az életedben.

Én fenntarthatatlannak éreztem az eddigi életemet, volt erőm változtatni, amiben pszichiáter és szociális munkás is támogatott.

Ez nem megy egyik pillanatról a másikra, hónapok munkája, de első az, hogy megfogalmazzuk, hogy mi tarthatatlan az életünkben,ezzel szemben mi a szívünk vágya, aztán jönnek a tervek is.

Szurkolok,hogy legyen erőd szembenézni az okokkal, és számodra megfelelő irányba változtatni az életeden.

53. judo64 (válaszként erre: 52. - Zoli011)
2011. márc. 31. 15:30
Kedves Zoli! Köszönöm hogy válaszoltál.Psychiáterhez nem járok,lehet hogy valóban kellene.Próbálgatom elhagyni a nyugtatót /Medazepam Q/,de sajnos nem megy.Nálam úgy kezdődött a dolog,hogy este mikor hazajöttem a melóból 2 lépésnél tovább nem tudtam menni.Légszomjam volt,-10-ben is nyitott ablaknál kellett aludnom.Már nem dolgozom azon a munkahelyen és utána kezdtem némi javulást érezni.Napközben nincs is semmi bajom,úgy 5 és 6 óra körül már érzem hogy kell a nyugtató másik fele is,mert megint jön a nehézlégzés.Amúgy lehet hogy már csak beképzelem.Már gondoltam rá kéne csinálni placebó tbl-at és azt bevenni.Különben meg már szóltam a dokinőmnek is hogy valamelyik tbl.-tól nem is alszok rendesen.Akkora baromságokat álmodok,hogy az már fáj.De nem szólt semmit.Na, nem fárasztalak tovább,örülök hogy Neked sikerült.
2011. márc. 31. 12:17

Szia Judo64! Pszichoterápiára is jársz? Mert a gyógyszerszedés és a pszichoterápia tud a leghatásosabb lenni, önmagában a gyógyszer csak "segít". Az nagy eredmény, hogy elmúlt a depressziód, de a még meglévő idegesség lehet a szervezeted vagy lelked jelzése, hogy valami nincs megbeszélve, feloldva. A nyugtatót addig szokták adni, ameddig az antidepi eléri az érezhető hatását(bő hónap), utána már nem szokták szedni.

Én a nyugtatót már elhagytam, mert nincs rá szükségem.

51. judo64
2011. márc. 30. 16:08

Sziasztok kedves sorstársaim!

Én már 1 éve szedem a citopramot,de nem mondhatnám hogy rendben vagyok.Nem érzem magam depisnek,valamiért mégis ideges vagyok.Próbáltam már csökkenteni az adagot,de sajnos pár nap múlva éreztem hogy baj lesz.Vissza az egy szemhez.A nyugtatót is próbáltam elhagyni az is sikertelen.

Kilehet ebből egyáltalán lábalni?

2011. márc. 8. 10:29
Minden hölgyet köszöntök Nőnap alkalmából! Ti hozzátok el szívünkbe a tavaszt.
2011. márc. 8. 10:13
Több mint 5 hete szedem a gyógyszert, és vasárnap volt az első nap amikor javulás állt be a közérzetemben. Jobban vagyok.:) Úgy néz ki, az egyik "mankót" a nyugtatót szép lassan majd csökkenthetem és elhagyhatom, mert csökkent a szorongásom, kényszergondolatok viszont még vannak, de a mértéke és mennyisége elbírható.
2011. febr. 26. 22:26
Én már 6-dik hete szedem és még mimndig felet.Néha jol érzem magam néha nem én sokat egyedül vagyok itthon vagy is a gyerekekkel .És csak itthon vagyok nem járok sehová semm .Párom külföldön dolgozik van mikor nem látom 3-hétig .Barátnőm akivel beszélgetek nincs.Úgy ,hogy nálam ez a gond nincs olyan aminek örülnék vagy olyan új dolog ami fel dobna.Gyerekeimet imádom .hát ennyi.sok sikert neked a gyógyuláshoz és kitartás!!!!
2011. febr. 26. 22:22
Nagyon szivesen zoli011.És ha van valami kérdésed nyugodtan irj!
2011. febr. 24. 19:26
bbrigitta,Bricsitte! Köszönöm a válaszokat. Amíg a Citapram nem hat, addig én is kaptam mellé Frontin-t (ami nyugtató), fokozatosan el kell majd hagynom, mert arra rá lehet szokni. Nekem már az első beszélgetés a pszichiáterrel és a nyugtató is jelentősen csökkentette a erőszakos kényszergondolataimat. Kényszerbetegségben állítólag lassabban kezd hatni az antidepresszáns, és dupla adagot kéne szedni 40mg-ot, de a dokinő 1 szemet, tehát 20 mg/ nap írt föl.
45. Bricsitte (válaszként erre: 43. - Zoli011)
2011. febr. 24. 16:09
Szia!Ne aggódj kell 4hét legalább van akinél 3hónap kellett ,hogy javulást érezen.Én is már 5hete szedem ,de hol jobb vagyok jol nem én úgy vagyok vele ,hogy idő kell hozzá meg még nem szedek egy szemet csak felet,de úgy érzem,hogy kell az 1 szem ,de úgy is vissza kell menem orvoshoz.Én nekem a fejem fájt nagyon meg álmos voltam meg vagyok is tőlle.Hát ennyi.
44. bbrigitta. (válaszként erre: 43. - Zoli011)
2011. febr. 24. 16:04
Szia .Az én tüneteim úgy kezdődtek hogy nem tudtam aludni csak 1,2 órát járt az agyam egyfojtába erős szorongásaim voltak negatív gondolatok ,kényszergondolatok,mikor elkeztem szedni a citopramot nem éreztem én sem a hatását egyből,4hét után kezdtem jobban érezni magam ,fokozatosan egyre jobb volt,a körülményektől is függ a hatás,a kiválto okok megszüntetése,nyugott környezet,nekem major depressziót diagnosztizáltak,de én szedek mellé más gyógyszert is rivotrilt ami enyhe szorongáscsökkentő,az állapotomtól fügően változtassa az orvos a mennyiséget,lehet emelni és csökkenteni .
2011. febr. 24. 12:55
Sziasztok! Lassan 1 hónapja szedem ezt a hatóanyagú gyógyszert kényszerbetegségre, mely nálam kényszergondolatokban nyilvánul meg. Eddigi tapasztalatom a gyógyszerrel az, hogy az elején 1 hétig gyenge hányingert éreztem ami elmúlt, állkapocsban szorítás, reggelente pedig korábban ébredek mint szoktam. A kényszerbetegségemben és közérzetemben eddig javulást nem vettem észre. Érdekelne, hogy aki szedte vagy szedi a gyógyszert, annak mennyi idő kellett a tüneteinek csökkenéséhez, közérzet javulásához?
2011. febr. 24. 10:37
Sziasztok!Én már irtam ,hogy ezt a gyógyszert szedem és félet 5hete igaz már a 2-dik hét után egy egészet kellene szednem ,de nem merek ,mert elleinte a féltőll olyan rosszul lettem ,hogy kész voltam tőlle.Most úgy érzem,hogy lehet kell az egyszem jövő héten megyek vissza a Dr.-nőhőz neurológushoz.Valamennyit változttam ,de halálfélelmem még mindig van és van egy olyan érzés amit nem lehet le irni olyan valóságérzés elvesztés ,hogy ez mi mitől lehet nemtudom?Remélem én is helyre jövők bizok benne 12éve szenvedek itt az ideje ,hogy helyre jöjjek.:-):-(.Ja és én meg fogytam a gyógyszertől -4kg ami nekem nagyon jó.:-)
2011. febr. 21. 20:09

most hogy mondod...én szeptember óta vagyok gyógyszeres kezelés alatt és felszöktek a kilók..főleg a hasamon :(( most keztünk el edzeni járni..júniusra le kell adnom,mert már takargatom,rosszul érzem magam...sztem 52 helyett 58-60 lehetek :(

a citalopram engem is megmentett :) 4 HÓNAPJA NEM volt rohamom :) most váltottam viszont,mert fájt tőle a szívem.ennyi

2011. febr. 13. 18:39
Sziasztok.Én 2éve szedem jobban tudok aludni a kedvem is jobb nem észleltem mellékhatást csak a kilók szaporodtak fel de ez részben mozgáshiány miatt meg hatalmas étvágy miatt.
2011. febr. 13. 16:58
Ezt ezt a gyógyszert szedtem és annyira rosszul lettem 1 szemtől h az ügyeleten kötöttem ki... Aztán kaptam Atarax nevű gyógyszert!
2011. febr. 13. 15:31
a gyógyszert bocsi lemarat
2011. febr. 13. 15:31
Sziasztok !Én már egy hónapja szedem a citalopramot 12éve van pánikbetegségem meg halálfélelmem 2hétig felet kellett szednem utána egy egészet.Nem mertem emberek közé menni meg ami ezzel jár ,de ez a gyógyszer kezd hatni és remélem jó lesz.Van egy ismerösőm ő teljesen meggyógyult tőlle ,pedig ő még az utcára semm mert kimenni.1 éve szedi már a gyóg
2011. febr. 12. 12:04

Huhhh ez a citapram gyógyszer nagyon gáz!! tegnap vettem be az elsőt, este fele kezdtem rosszul lenni, szédültem, fájt a fejem és hányingerem volt!

Na és éjszaka arra keltem, hogy migrénem van, szédültem, a mellkasomba szoritó égö érzést éreztem, légszomj és levert a víz! 3szor eljátszottuk ezt de min 2 percig tartott! mondanom se kell 1 órát aludtam az éjszaka! Be is pánikoltam, h szívrohamot kapok. . . a vérnyomásom alacsonyabb volt a pulzusom 103. . ma még mindig lever a víz és szédülök! Sztem ezt a gyógyszert elfelejtem! Most érzem azt, h nagyon ki vagyok. . . :( :( :( :( Meg itthon vagyok egyedül is! Tisztára legyengültem! Maradok a citromfű teánál meg a xanaxnál!

2010. okt. 1. 17:59
Hali! Én hétfőn kezdem el szedni. Mellette xanax-ot írt az orvos, mert az első két hét necces lehet.Ez alatt azt értem, hogy jobb a biztonság míg megszokja az ember. Én nem félek tőle. Ha a drnő azt mondta segít, akkor valószínűleg rá fogok hallgatni, mert ő a szakorvos és rengeteg beteget kezelt már. Nem mondta hogy napi féllel kell kezdeni egyébként! Én drukkolok magamnak, meg persze az életmód változás is segít majd amit bevezetek mellette :)
34. fbb53e1d99 (válaszként erre: 15. - Correct)
2010. febr. 15. 09:51

Ma szabadnapos vagyok, olvasgatom a fórumokat!:)

Correct, Te még a dokinénit is kiütötted a nyeregből:)

Látod? Nem igazán tudott reagálni a mondandódra, gratulálok:):)

Csak halkan jegyzem meg, nem szeretnék a páciensei közé tartozni..

Mi van veled? Dolgozol?:)

33. Ene22
2009. szept. 30. 10:18

Sziasztok! Szedi még valaki ezt a Citalopram nevezetű bogyeszt? Mert én igen, tegnap kezdtem, de én este vettem be egy felet. És ma nincs tőle semmi bajom hála Istennek. Viszont, akkor is hat ha nem reggel veszem be? Végül is azt mondta a doki, hogy este is bevehetem a Helex nevezetű másik bogyeszommal, amit szintén pánikbetegségre szedek. (utazási pánik)

Mik a a tapasztalatok?Láttam már nagyon régen írtatok ide! Segítsetek légyszi! Köszönöm!

2009. febr. 18. 20:05
:) Oké :) hidd el, ez az amitől tényleg nem kell félned, nekem is sikerült ;) Azt az egy szem kis gyógyszerkét akkora víznyomással tudod lekortyolni!
31. eb3745168d (válaszként erre: 30. - Correct)
2009. febr. 18. 13:57
Okés, megpróbálkozok vele holnap, majd a végeredmény megírom! :)
2009. febr. 18. 13:53
Mondom ezt én, mert ugyanebben a helyzetben voltam, mint te, nem tudtam lenyelni semmit, nekem mindig össze kellett törni, de változtattam. Hidd el, sok mindenre képes az agyad.
2009. febr. 18. 11:24
Oké mondod ezt te. De ha valaki nem tud lenyelni valamit, akkor hiába veszem be és nem tudom lenyelni, max. szétolvad a számban,és ettől rámjön a hányinger... Szerintem ez nem uralkodás kérdése.
2009. febr. 17. 15:36

nem szabad összetörni ilyet ez alapszabály, teljesen megváltoztathatod a hatását is, idejét, stb...annak fokozatosan kell feloldódnia

Felnőtt vagy, fogd meg, kapd be, és nyelj rá vizet, nem fogsz meghalni ettől. 6 mm az egész, ne butáskodj, uralkodj magadon.

2009. febr. 14. 12:36
Hát én sehogy nem tudom lenyelni. Még a filmtablettát sem! :S
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook