Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismeri esetleg valaki az először Szamos Mátyás által készített Mátyás torta receptjét? fórum

Ismeri esetleg valaki az először Szamos Mátyás által készített Mátyás torta receptjét? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 9. 17:49
Valószínűleg félreértettem valamit.
2009. júl. 9. 17:44
De azt sem tartom kizártnak, hogy hétpecsétes titokkén őrzik a receptet.
2009. júl. 9. 17:42

Előre is köszönöm,akkor is ha nem sikerül megszerzni.

Sajna már mindenhol kutattam a receptet, sikertelenül. A marcipán.lap.hu-n se volt, több heti keresgélés után döntöttem el, hogy feldobom a kérdést, hátha valakinek megvan otthon a recept.

2009. júl. 9. 17:27

A Szamos Marcipán honlapján esetleg utána tudsz nézni.

Én itt lakok a Szamos marcipán gyár utcájában, megpróbálok majd megkérdezni valakit, de nem ígérek semmi biztosat....

2009. júl. 9. 16:47

Mátyás torta


A Mátyástorta Szamos Mátyás kreációja. Zöld marcipántorta.

Szamos Mátyásról neveztük el, aki kitalálta, elkészítette és betanította. A lényege a marcipán és a marcipánból készült krém. A tetején a zöld marcipán a "zöldfehér" zöldje. Fehér tányéron kell szervírozni, vasárnap délután győzelem, vereség és döntetlen esetén. Ha valaha lesz még egyszer fradis csodacsatár, akkor a tortát az ő nevére "átkereszteljük".

1995 óta készítjük.



Ez van írva a tortáról. Miért mondod,hogy nem éppen sütemény?

2009. júl. 9. 16:35
Szia, rákerestem, nem éppen sütemény... :)
2009. júl. 9. 16:31
Ismeri esetleg valaki az először Szamos Mátyás által készített Mátyás torta receptjét? [link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook