Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ismeretlenül is megvisel a buszban hagyott kislány halála. 😭😭😭 fórum

Ismeretlenül is megvisel a buszban hagyott kislány halála. 😭😭😭 (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
56. cilabogyó (válaszként erre: 50. - Manó2000)
2022. jún. 13. 15:49
Én is így gondolom. Iskolában dolgozom, soha nem mennek a gyerekek magukba a kisbusszal sem. Mindig van kísérő, na meg névsor. Anélkül nem lehet felszállni sem. Hazautazásnál szintén létszám ellenőrzés.
55. liliom10 (válaszként erre: 54. - Lolita2112)
2022. jún. 13. 13:50

Az más helyzet. Ugyanaz a létszám, felnőttek.

Ahol kisgyerekek szállnak föl- és le, oda felnőtt kísérő kell !

2022. jún. 13. 06:26
en tobbszoris utaztam buszkorutazassal otthon europaban,de felnottek leven is a buszsofor mindig megszamolta,hogy mindenki megvan e.
2022. jún. 13. 06:25
ez vmi tragedia!
2022. jún. 12. 21:10

Szörnyű az egész. Megengedhetetlen felelőtlenség, nemtörődömség, hanyagság, mulasztás emberi és szervezeti szinten is. Aki ezt igy megengedte és engedélyezte annak felelnie kell.


Nagyon sajnálom a kicsi lányt és a szüleit. Tragédia az egész családnak. Én is abban bizom, hogy nem szenvedett. Belegondolni sem akarok és nem merek. Kivédhető katasztrófa lett volna ha kicsit odafigyel a sofőr és józan paraszti ésszel belegondol aki a szállitást ilyen módon engedélyezte. Gyerekeknek gyerekülés, biztonsági öv kötelező autóban. Buszban miért nem? Ha ez meg lett volna a sofőrnek vagy a kisérőnek oda kellett volna menni kikapcsolni és kiemelni a cseppkislányt. Azt sem értem, hogy lehet felnőtt kisérő nélkül igy elengedni gyerekeket. Érthetetlen és megdöbbentő!


Részvétem az egész családnak és őszintén kivánok mihamarabbi megnyugvást és lelki békét:(

2022. jún. 11. 23:43
Nagyon borzalmas ez az eset, nem sok konkrétumot tudunk, ha az önkormányzat megbízásából történik a különböző korú gyerekek utaztatása a nevelői, oktatási intézetekben köteles nevelői kíséretet is alkalmazni. A sofőr csak sofőr, de az nagy hiba volt részéről hogy nem nézett szét a buszon, főleg hogy gyerekek. Szerintem ha a buszon nem volt nevelő, elképzelhető az is , hogy csak megállt a busz az óvoda, iskola előtt, vagy vhol, és a gyerekek úgy maguktól mentek be, nem várta ott nevelő a leszálláskor a gyerekeket. Viszont én szülőként nem lettem volna nyugodt hogy olyan buszra teszem fel a 4 éves gyerekem ahol nincs felnőtt, és főleg úgy hogy már volt olyan eset a hírek szerint hogy a gyermeket más településre szállították véletlenül. Biztos nem volt más lehetőségük óvodába vinni, de ez nekem elképzelhetetlen hogy egy csöpséget egyedül így elengedjek. Szerintem nem volt szabályos így összeszedni, szállítani, “szétszórni” a gyerekeket az iskola óvoda lakhely között. Ezek után remélem ha más települések között is üzemeltetnek így buszokat oda fognak figyelni. Sajnos a hibások keresése már nem hozza vissza a csöppség életét. Nagyon borzalmas belegondolni mit élhetet át, remélem csak elaludt, elkábult és nem érzett nagy fájdalmat.
2022. jún. 11. 21:55
Engem is ez visel meg, hogy min mehetett keresztül ez a kislány. Ez az intézményvezető és aki ezt engedte az a hibás. Kíséret nélkül nem lehetett volna így vinni a gyerekeket.A buszvezetőnek elsődleges dolga biztonságban eljuttatni az utasokat.
49. pteri
2022. jún. 11. 21:39
Engem is megvisel. És felhàborít a sok hatàsvadàsz cikk, hogy még egy ilyen hírt is like-vadàszatra képesek hasznàlni. Nekem napok óta az jàr az agyamban, hogy mennyit szenvedhetett szegény kicsi, hogy megijedhetett, hogy sírhatott. Felfoghatatlan, szívszorító!
48. v.erka
2022. jún. 11. 21:39
Engem is nagyon megvisel, nem tudom kiverni a fejemből. Egyszerűen felfoghatatlan...ilyen nem történhet meg...
47. Sütikee (válaszként erre: 46. - Tuskoledi)
2022. jún. 11. 21:26
Ha egyáltalán tudta!
46. tuskoledi (válaszként erre: 16. - Sütikee)
2022. jún. 11. 20:57
Annyiban azért mégiscsak az, hogy aki fogadta a gyerekeket az óvodában, tudnia kellett volna, hányan / kik érkeznek.
45. tuskoledi (válaszként erre: 14. - Gabbbicica)
2022. jún. 11. 20:55
Nem mondtam, hogy kirándulás.
44. papája (válaszként erre: 38. - Hattori)
2022. jún. 11. 19:55

Az oktatási miniszter megnyilatkozását sajnos várhatod.

Nincs sem oktatási sem egészségügyi miniszter.

Ez nem "fontos"

A tudás, az egészség nem érték.

Hány tragédia kell ahhoz, hogy fontos legyen az ember - is?

43. aszparagusz (válaszként erre: 39. - Liliom10)
2022. jún. 11. 18:09

Ez a helyzet egyáltalán nem jó.

Az ezzel járó felelősségre gondoltam. Én nem vállalnám se pénzért, se ingyen.

42. liliom10 (válaszként erre: 38. - Hattori)
2022. jún. 11. 17:53
Van oktatási miniszter még ? Eü. miniszter sincs, úgy tudom. A Belügyhöz tartoznak már. :(
41. liliom10 (válaszként erre: 37. - Hattori)
2022. jún. 11. 17:51
Igen, ez lenne a helyes !
40. liliom10 (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2022. jún. 11. 17:51
Igen, tudom. De itt az ovisok is kísérő nélkül utaznak most. :(
39. liliom10 (válaszként erre: 35. - Aszparagusz)
2022. jún. 11. 17:49

Talán mégis vállalnák, meg kellene próbálni. Lehetne 2-3 kísérő is a buszban, ha van annyi ülőhely.

Kaphatnának aznapra ingyen 2 ebédet (elvitelre) az óvodától vagy az iskolától. Sok mindent ki lehetne találni... Jobb ez a helyzet ?

38. Hattori (válaszként erre: 22. - Liliom10)
2022. jún. 11. 17:36
Majd várom az oktatási miniszter megnyilatkozását is.
37. Hattori (válaszként erre: 22. - Liliom10)
2022. jún. 11. 17:35
Elvileg ezeket a gyerekeket be kellene kötni gyereksülésbe,majd kikapcsolni.
36. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Liliom10)
2022. jún. 11. 17:34

Ez nem egy óvodai busz volt.

Különböző korú gyerekeket vitt kistelepülésekről oviba, suliba.

35. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Liliom10)
2022. jún. 11. 17:32

Szerinted, hány nyugdíjas vállalna be ingyen és bérmentve egy ekkora felelősséggel járó feladatot.

Még pénzért se. Ha bármi történik, őt vonják felelősségre.

2022. jún. 11. 16:36
😥🥀🥀
33. Emese1
2022. jún. 11. 16:29
Felénk az iskolabuszon is van kisérő.Az ovijárat pedig dadus nélkül nem indulhat el.Ez " ezer" éve így működik.
2022. jún. 11. 16:17
Engem is megvisel. Nagyon.
31. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Liliom10)
2022. jún. 11. 15:32
Ez egyébként jó ötlet, bár inkább utanként 2-2 fő nyugdíjast mondanék 8-10 apró csemete mellé.
30. liliom10 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 11. 15:16

Óvodás és alsó tagozatos gyerekeket nem engednék utazni még iskolabusszal sem kísérő nélkül ! Pláne nem települések között ! Hajdanán az én gyerekeim is mentek néha iskolabusszal kb. 1-1,5 km-t, ha nehéz volt a táskájuk, de nem 6-8 évesen, hanem később.

Voltam szülőként kísérő 3 napos osztálykiránduláson. A nagyobbik fiam alsós volt, a kisebb óvodás. Láttam, milyen szeleburdiak még a 10 évesek is, nagyon kellett rájuk figyelni.

Ha az óvodának nincs dolgozója,aki reggel felülne erre a buszra, biztos találnának ráérő nyugdíjas tanárt, óvónőt, megbízható nagymamát,stb., aki erre az 1 órahosszára vállalná, hogy figyeljen a gyerekekre, odakísérje az óvoda ajtajához az 1-2 ovist, és átadná az óvónőnek. Talán még beosztani is lehetne a napokat, mikor ki megy a buszra felügyelni a kicsiket.

2022. jún. 11. 13:48

Megdöbbentő.

Részvétem a családnak. ✝

28. LBO
2022. jún. 11. 13:13
Én azon háborodtam fel, hogy a mentőállomás, akinek a dolgozói próbálták menteni a kislány életét, face-re kiraktak egy írást a gyerek képével. 🤦‍♀️😡 Boldog, boldogtalan osztotta a bejegyzést.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Liliom10)
2022. jún. 11. 12:51
Ez egy "iskolabusz" jellegű járat volt. Azon nem jellemző a kísérő.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook