Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismeretlen eredetű hasfájás fórum

Ismeretlen eredetű hasfájás (beszélgetős fórum)


1 2
25. Banyaci (válaszként erre: 18. - HnéViktória)
2013. máj. 4. 12:45
A középső fiamnál volt egy vírus múlthónapban. Na neki az elsődleges panasz a nagyon erős hasfájás volt. Szíve szerint egész nap a fürdőkádban ült volna, mert a fájdalmat csak a melegvíz enyhítette. Kapott rá ő is No-spát, de az első napokban semmit nem ért. Viszonylag elhúzódó betegség volt. Mire azt hittük, hogy jobban van, újra fájni kezdett neki. Egy hét alatt azért helyre jött. Ő azért hányt is, kb. kétszer, de szerintem azért mert túlterhelte a beteg beleit (nem hallgatott rá és olyt evett amilyet nem kellett volna) Az én középső fiam nagyon szívós, nem poenyéskedik, de ettől a vírustól szenvedett nagyon. A többi lurkó nem kapta el.
24. kszb (válaszként erre: 23. - HnéViktória)
2013. máj. 4. 11:54
ettől függetlenül még lehet az is. Van, akinél semmi más nem utal rá, csak ekcéma, vagy viszkető hólyagok térdnél, könyöknél, vagy vashiány. Sokrétű ez. És ha lisztérzékeny, nme is egyből étkezés után jelentkeznek a tünetek. Gyerekkoromban nekem is éjszaka görcsölt a hasam, de piszkosul. És LÉ vagyok. Csak egy tipp, de kizárni nme árt.
23. HnéViktória (válaszként erre: 22. - Kszb)
2013. máj. 4. 11:50
Még nem....egyéb tünet nem utal rá.Széklet rendben.Nem étkezés után jelentkezik,puffadás hányinger nincsen.
22. kszb (válaszként erre: 10. - HnéViktória)
2013. máj. 4. 11:42
lisztérzékenységre vizsgálták?
21. HnéViktória (válaszként erre: 20. - Dejavu77)
2013. máj. 4. 11:27

Hu köszönöm....ha nem múlik,beszerzem,az a baj az első patika és 12kmre ...és ma nincsen nyitva csak ügyelet van.?

Még mindig jól van!!!

20. dejavu77 (válaszként erre: 19. - HnéViktória)
2013. máj. 4. 11:25

Nálunk homeopátia hozta a megoldást.


A kislányomnak állandó, visszatérő hasi görcsei voltak. Hónapokig. Szintén minden lelet negatív volt. A háziorvos már elhajtott, hogy én reagálom túl a dolgot. Majd elmentünk egy maszek gyerekorvoshoz, aki homeopátoiával is foglalkozik. Már a telefonban megmondta, hogy mit adjak a gyereknek addig is, amíg nem megyünk hozzá (2 nap múlva ) vizitre.


COLOCYNTHIS 9 CH. Azonnal jobb lett.

19. HnéViktória (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2013. máj. 4. 11:16
35kmre van az első Kórház,max megfigyelnék de hétfőig tuti semmi egyebet nem csinálnának,mint ami eddig is volt,ezért húzom ...de most kip-kop teljesen jól van.Étvágya közérzete jjó,széklete is volt ami normális.
2013. máj. 4. 11:15

Ha nem haragszotok egybe válaszolok...elnézést kicsit később de teszek veszek közbe...


Én is gondoltam a pszihés eredetre...Az oviba nagyon szeret menni,ma tudta hogy nem lesz ovoda.Ennek ellenére egész éjjel sírt a fájdalomtól.

Viszont 1 hónapja kezdtem dolgozni,3éve itthon vagyok vele,nem dolgoztam...és lehet ez a gond,ha már pszihés.Nem vetem el...

És a másik a vírus ami így megy keresztül rajta azt sem vetem el,mert sok gyerek van az ovijából kórházba hányás hasmenéssel...

Vese biztosan rendben.Tenyésztettek vizeletet,néztek vesefunkciót vizsgálták az orvosok.Semennyire nem fáj neki,csak kimondottan a köldök körül...

Nyugtató teákat citromfüvet,kamillát kap,bár a kamillát most abba hagytam nehogy kiszárítsa...elkezdtem neki a pro kid probiotikumot..

Meleg vízbe ül az jó neki...éjjel is nem egyszer,sőt meleg -hideg borogatást is csinálom...és ami viszont érdekes,azt mondja pisilés után jobbban fáj neki....nem értem:(

17. f875bbe357 (válaszként erre: 14. - JudyTim)
2013. máj. 4. 11:03

Pont ilyesmire gondoltam én is.


Nálunk nem volt ilyen, de a közeli családban igen. Lelki eredetű volt a fájdalma, és a kis szervezete valós fájdalmat produkált, az orvosok nem tudtak tenni semmit. (Hogy is tudtak volna, nem volt baja a gyereknek, mármint szervi baja nem volt)

16. moonlight13 (válaszként erre: 12. - HnéViktória)
2013. máj. 4. 10:57

Ha továbbra is fáj, kérdezd meg, melyik kórházban van ma ügyelet,ott minden vizsgálatot meg tudnak csinálni!

Egyébként még az is lehet, hogy tényleg mondjuk egy "hányás-hasmenés" vírus, ami máshogy nem jött ki rajta! Az én fiamnak is volt már hasfájása,és soha nem derült ki, hogy mitől.

A vesét nem hátul érzed, hanem elől görcsöl, és pont ott, ahol írtad. Csak simítsd meg a veséjénél, és kérdezd meg, hogy ott nem fáj-e! Bár ha megvizsgálták...

Nekem 5 évig volt vesemedence gyulladásom, időnként görcsölt, de nem jöttek rá.. 5 év múlva drült ki, hogy attól görcsölök...

2013. máj. 4. 10:55

Addig is próbálj meg neki nyugtató teát adni, mert lehet, hogy már fél a fájdalomtól és emiatt is fokozottabb a fájdalom.

[link]


[link]

2013. máj. 4. 10:50
Nem lehetséges, hogy psihés stressz okozza a fájdalmait? Mondtad, hogy ünnepnap nem fájt . Lehet, hogy valami nincs rendben az oviban és emiatt görcsöl. Az én fiam kiskorában minden reggel rosszul lett iskolába menet. Végül a szülői értekezleten kiderült, hogy a gyerek, mivel a buszok miatt késett meg lett alázva egy gúnydalocskával. A gyerekeknél egy hasonló dolog roppant komoly lelki sérüléseket okoz, ami már fizikai fájdalomban nyilvánul meg. Gyermekpszihologussal kéne konzultálni ilyen esetben, aki komolyan veszi a gyermeket.
2013. máj. 4. 10:33

Lehet butaságot írok. De nem történt vele valami az oviban? Nem lehet, hogy ezek a fájdalmak csak az ovi ellen vannak?


Nem kételkedem, hogy fáj neki, de nem lehet, hogy az ovi ellen tiltakozik a kis szervezete?

2013. máj. 4. 10:20
Most jelenleg kb 30 perce nem fáj neki....de tegnap is délután kezdte...
11. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - HnéViktória)
2013. máj. 4. 10:20

A probiotikum pedig nagyon fontos lenne!

Minél kevesebb cukor!

Jobbulást kívánok!

10. HnéViktória (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2013. máj. 4. 10:19
Nemrég voltunk,de hétfőig ha nem változik azonnal viszem valahova.
9. HnéViktória (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2013. máj. 4. 10:18
Volt erre irányuló vizsgálat!Vizelet vese rendben,és arra nem fáj neki.Kifejezetten a köldök környéke fáj neki.
8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - HnéViktória)
2013. máj. 4. 10:05
Gasztrón voltatk? Szerintem, ha nem, kérj egy sürgősségi vizsgálatra beutalót!
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - HnéViktória)
2013. máj. 4. 10:04
Nekem vesemedence gyulladástól fájt és görcsölt a hasam. Hátul a vese tájékozon nem fáj neki? Vizelettenyésztést csináltak? (Nem tudom ilyen kis gyereknél lehet-e, de vese, epe...?)
6. HnéViktória (válaszként erre: 4. - Aktucs)
2013. máj. 4. 09:49
Nem volt széklettenyésztése...
5. HnéViktória (válaszként erre: 4. - Aktucs)
2013. máj. 4. 09:48
A labor ba az EOS% -ban nem mutatott eltérést-de bennem is felmerül....
2013. máj. 4. 09:44

Széklettenyésztés? Esetleg benyalt a játszón valami féregpetét, azt ezek a vizsgálatok, amiket felsoroltál nem mutatják ki.

Más hirtelen nem jut eszembe.

3. HnéViktória (válaszként erre: 2. - Dixem)
2013. máj. 4. 09:43
Tej tojás érzékeny! diátásak vagyunk...szóval nem eszik tejet...de azért köszi minden jól jöhet!
2013. máj. 4. 09:40

Az egyik ismerősöm kisfia hasonló tünetekkel küzdött és kiderült róla, hogy tejcukor érzékeny.

Nem azt mondom ezzel, hogy a Te kisfiad is az, csak esetleg lehetséges ilyen irányba is vizsgálódni.

2013. máj. 4. 09:30

Sziasztok!

Nagyon szeretném ha segítenétek a tapasztalataitokkal...mert már nagyon kétségbe vagyunk esve.

Kisfiam 6és fél éves.Kedden azaz 30án este erős hasfájásra kezdett panaszkodni.A köldök körül.Éjjel végig görcsölt,ezért elvittem az ügyeletre...szerdán reggel,minden vizsgálat negativ lett.Szerda este megszűntek a tünetek.Mivel szerda ünnep volt így csütörtökön délelőtt jelentkeztünk a gyermekorvosnál teljesen tünetmentesen,aki mindent rendben talált!Megírta az igazolást,hogy másnap mehet oviba.Csütörtök éjjel 2órakor újra iszonyatos görcs.De olyan hogy azonnal rohantunk az ügyeletre,Ő is ezt kérte...de ismét semmit nem csináltak minden negativ...Péntek reggel azonnal gyermekorvos,labor hasi ultrahang,gyerek sebész,és ismét minden lelet negativ!Ennek ellenére a gyerek görcsöl annyira fáj a hasa,hogy a törölközőt sem bírja el rajta ha éppen fáj...mert néha vannak fájdalom mentes időszakok.De az éjszaka például ma is pocsék volt.Nem tud aludni a fájdalomtól.Nos-pát kap,de semmi,espumi....,és probiotikumot...nem használnak :(((

Tanácstalan vagyok,6orvos látta,de nem mondanak semmit...mert nem tudják.

De már nem bírjuk nézni ahogy fáj neki.És nem tudjuk mitől??Ő is folyton kérdezgeti,mitől fáj ennyire és mikor múlik el.?

Kérdésem az volna...Van ilyen tapasztalatotok???Okozhatja ezt egy vírus???

Megjegyezném,hányás hasmenés láz szorulás nincs...

Már nem tudom hova fordulhatnék...nagyon ki vagyunk,fáradtak vagyunk és elkeseredettek!!!! :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook