Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismered az 'elgurult az 'o' betű' című verset/mesét? fórum

Ismered az 'elgurult az 'o' betű' című verset/mesét? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 13. 14:23
Ja, bocs, látom, hogy itt van! El is olvasom! Köszi!
2010. máj. 13. 14:22
Nem ismerem, de jó lenne ismerni.
8. *Pillango* (válaszként erre: 4. - 71e454bee5)
2010. márc. 2. 18:53
köszi a segítséget mindenkinek, én imádtam ezt a mesét! még csak két hónapos a babám, de sokat mesélünk, énekelünk, nem lehet elég korán kezdeni:)
7. *Pillango* (válaszként erre: 6. - H.Gyopár)
2010. márc. 2. 18:51
nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!!!
2010. márc. 2. 18:40

Elgurult az "o+ betű a szék alá. Onnan pedig kigurult az udvarra. Meglátta a kis kakas.

- Itt gurul az "o" betű!HOpp,Hopp! Megfogom!

-Ha megfognál bekapnál!Nem várlak meg, kis kakas!- kiáltott a fürge "o", és átgurult a kis kapun.

Gurult gurult a rétre, kerek réten a kúthoz. Ott megmosakodott és megtörölközött.

Arra ment a csiga. Az "o" betű felült a csiga hátára. Kilovagolt az erdőbe. Hatalmas málnabokorhoz ért. Az "o" betű falatozni kezdett.

A málna bokor túlsó oldalán a medve evett.

-Brumma, brumma megfoglak!-kiáltotta az "O" betűnek!

-Próbált engem megfogni a kakas is. Ő sem fogott meg. A medve sem fog meg! -rikkantott az "o"betű s hopp, leugrott a sűrűbe.

Gurult, gurult az "o" betű. Kigurult az útra. Meglátta őt a róka.

-Nini. Itt gurul az "o". Hopp, hopp megfogom.

-Próbált engem megfogni a kakas is, medve is. Ők sem fogtak meg. A róka sem fog meg! -nevetett az "o" betű s fürgén tovagurult.

Hát amint ott gurult, gurult, a kis rigó elé gurult.

A kis rigó felkapta.

Itt a vége fuss el véle.


huuuu. nem gondoltam, hogy ilyen hosszú lesz! remélem, hogy örömötök lesz benne!!!

5. gabima (válaszként erre: 3. - *Pillango*)
2010. márc. 2. 18:36
Nem tudom, mekkora a kisfiad, de jobb, ha megszerzed a könyvet, mert nagyon aranyos képek vannak a szövegben. Pl. amikor az a szöveg, hogy a szék alá gurult az o betű, akkor a szék szó helyett a szék rajza szerepel, stb.
2010. márc. 2. 18:32

[link]


remélem ki tudsz venni belőle valamit:)

3. *Pillango* (válaszként erre: 2. - Gabima)
2010. márc. 2. 18:27
igen, köszönöm, most az nincs itthon:) majd elmegyek a könyvtárba ha muszáj, de hátha tud valaki más megoldást. köszi aért!
2. gabima (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2010. márc. 2. 18:25
A Gőgös Gúnár Gedeonban megtalálod.
2010. márc. 2. 18:23
megköszönném, ha valaki bemásolja ide! kisfiamnak szeretném mesélni, de nem emlékszünk rá, neten pedig nem találom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook