Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismered az Arvisurát? fórum

Ismered az Arvisurát? (tudásbázis kérdés)

9. ipi (válaszként erre: 7. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 26. 19:26
Köszi, így teljesebb, én csak hirtelen válaszoltam Pipikének.
8. ipi (válaszként erre: 6. - E87e4cce43)
2009. máj. 26. 19:25
Sajna nem gondolom, hogy pörgős lesz, ha erre a fórumra gondolsz. Ha a másikra, amit éppen olvastam linket, az nagyon összeszedett sztem, érdemes megnézni tájékozódás céljából.
2009. máj. 23. 23:38

Az Arvisurákat Paál Zoltán kohász írásaiból ismerjük; állítása szerint a mű, melynek tartalmát ő kinyilatkoztatás, illetve a kollektív tudattalannal való kapcsolata révén ismerte meg, a hun-magyar törzsek sok ezer éves történelmét és mítoszait foglalja magába.


Paál Zoltán 1972-es, valamint a halála után - Püski kiadónál - megjelent 1998-as Arvisura kéziratainak eredetiségét, hitelességét és a mögötte meghúzódó valóságtartalmat sokan megkérdőjelezik. Ennek ellenére Magyarországon 2001 óta több ezres kutatótábora alakult ki e regevilágnak és őstörténeti szemlélet alapján kutatóknak, ahogyan néhány klub is működött s működik e szellemiség nevében.


Paál Zoltán egyszerű munkásember volt, aki harminc éven át szakadatlanul írta e történeteket, mely összesen 10 ezer oldalra rúg. A teljes hagyaték tanulmányozása olyan összefüggéseket tár fel az emberiség történelméről, azon belül hangsúlyosan az úz nép életéről, amely összefüggéseket még egy tanult ember is csak nehezen térképez fel egy tudatban.


(Wikipédia)

6. e87e4cce43 (válaszként erre: 5. - Ipi)
2009. máj. 23. 18:43

hú, azzannya!!

Mégse lettem okosabb. Úgy látszik, hogy neten csak rá kell keresnem.

Gondolod, hogy ez az oldal pörgős lesz és zizegni fog a hozzászólásoktól?

5. ipi (válaszként erre: 4. - E87e4cce43)
2009. máj. 23. 17:43

Hát az úgy volt... :)))

Az első infóm, amit hallottam, hogy a magyarság története egy ózdi kohász munkásember írógépéből, gyakorlatilag "lecsatornázta" az egészet, kb. 1500 oldalon.

Ő maga a 44-ben a háborús történések folyamán megismerkedett egy manysi leszármazottal, aki egy sámán unokája volt, és ő mesélt neki a magyar nép és a törzsek eredetéről. Egyébként Krisztus előtt 6000-ről indul kb. a történet.

2009. máj. 23. 17:29
Hihetetlen, hogy nem írtok semmi, további izgatottságot generáló információt. (nem arra a bizonyos weboldalra akarok most hirtelen felmenni:))
3. e87e4cce43 (válaszként erre: 2. - Winny)
2009. máj. 23. 17:07
Izgi, de milyen infók? (vagy ez egy szakértőknek készült téma?)
2009. máj. 23. 17:06

Az oldalra gondolsz?

Igen.Nagyon érdekes infók vannak!

1. ipi
2009. máj. 23. 17:05
Ismered az Arvisurát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook