Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismer valaki diós-mézes mártás receptet húshoz? fórum

Ismer valaki diós-mézes mártás receptet húshoz? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 24. 21:46
Köszönöm a tippeket. Nem akartam tejszzíneset, de végül az lett és nagyon finom lett.
2010. márc. 24. 11:12
Egy forralóban mézet hevítünk. A diót beleszórjuk, majd felöntjük borral, tejszínnel és visszaforraljuk mártás sűrűségűre.
2010. márc. 24. 11:03

Ezt találtam a neten elsőre, de próbáld meg Te is, beírod a google-be.. "diós-mézes", és nézd meg, miket dob ki, na hajrá!!!


Diós-mézes pulykamell

Recept


Hozzávalók:

1 kg pulykamell

10 dkg vaj

1 egész citrom

20 dkg darált dió

borsikafű

3-4 ág rozmaring

5-6 evőkanál méz

kb. 20 dkg bacon

Elkészítés:

A pulykamellet egészben hagyom, fűszerezem sóval, borsikafűvel, rozmaringgal, és a vajjal jól bedörzsölöm. A fél citrom levével meglocsolom. Tűzállótálba teszem, és lefedve 30 percig 200 fokon sütöm.


A diót a mézzel, a fél citrom levével és a maradék fűszerekkel összekeverem. Majd rákenem a húsra, és beborítom a szalonnával, mellédobom a kifacsart citromokat. Visszateszem a sütőbe, és 180 fokon kb. 2 órát sütöm. Legalább 30 percenként meglocsolom a levével, hogy ne száradjon ki.

2010. márc. 24. 09:27
Aszaltszivával töltött karajt sütök, ehhez találtam ezt ki. Azt hiszem a tejszín nélküli receptek érdekelnének inkább, de csak ha tejszínes van az is jó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook