Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolaváltás, hogyan? fórum

Iskolaváltás, hogyan? (beszélgetős fórum)


10. 23a8c7d393 (válaszként erre: 8. - Virgilius)
2014. jan. 12. 22:22

Sajnos igen. Ha egy kis eszem lett volna már év elején váltottam volna vele. De most már lépni kell. Olyan szinten irritálja az osztályfőnökét, hogy legutóbb a hajviselete miatt kapott fegyelmit. Na ez már sok. Nincs hosszú haja, nincs horogkereszt a tarkójára nyírva, nincs tarkopasz feje, csak akart magának egy szerinte divatos frizurát.



Nekem sem tetszett, de úgy gondoltam, ha neki ez jön be, hát legyen. Engem sem akadályozott anyukám, amikor a hosszú hajamat ennyiidősen levágattam vállig érőre.



Hibáztam, hogy az első jelre nem váltottam, de sajnos azt gondoltam, hogy a gyerek szépít.

Hát nem, a tanár kikezdte, pokollá teszi az életét. Bár hamarabb léptem volna.



Hozzáteszem a gyerek előtt soha nem szidtam egy tanárt sem, soha. Soha nem mondtam, hogy nem volt igaza, esetleg annyit, hogy próbáljon meg kicsit másként viselkedni.


De megkérdeztem a gyereket a váltásról, Ő támogatja, benne van.

2014. jan. 12. 00:03
Iskolaigazgatóknál kell jelentkezni.
8. virgilius (válaszként erre: 6. - 23a8c7d393)
2014. jan. 12. 00:03

Ige, erre már többeket hallottam panaszkodni, azért is írtam.

Ha más tankönyv van a másik suliban, akkor csak a kiadótól tudod év közben beszerezni sajnos. :(


Nyolcadik félévkor készültök váltani?

2014. jan. 12. 00:02
Mi is váltottunk iskolát, általánost. Bejelentettem az egyikben, hogy viszem, a másikban, hogy hozom, ha tudják fogadni. Megmondták, melyik nap mehet először az új suliba, a többit a két iskola lelevelezte egymással.
6. 23a8c7d393 (válaszként erre: 4. - Virgilius)
2014. jan. 11. 23:59

Alapból ingyen kaptuk, de inkább kifizettük. Nehogy már nyolcadikban egy kopott könyvet kapjon.


Éveken keresztül elvették tőle a tankönyveket. Ha akart volna tanulni, akkor sem tudott volna, mert elvették a tankönyveket.

2014. jan. 11. 23:49

Egy átlagos iskolában nem íratnak tesztet átvételnél, csak ha valami szuper suliba mennétek, pl gyakorlóiskolába stb.

Viszont ha sima osztályból pl angol tagozatra vagy akár ének tagozatra vinnéd át, akkor kérhetnek különbözetit.

4. virgilius (válaszként erre: 3. - 23a8c7d393)
2014. jan. 11. 23:48

Meg kell venned a könyveket, akkor is, ha alapból ingyen kapod. A váltásnál nem kapsz újra ingyen, csak teljes áron.


Tesztelés: iskolája válogatja.


Tapasztalatból írom ezeket egyébként, mindkét gyerekem átvittem egy másik suliba pár éve.

3. 23a8c7d393 (válaszként erre: 2. - Virgilius)
2014. jan. 11. 23:32

pont erre vagyok kíváncsi.



Ha átviszem másik iskolába. Tesztelik? Nyilcán nem azt tudja, mint a többi diák, de ígérem pótolok vele.


Mi van, ha az a másik iskola másfajta könyveket használ? Azokat honnan szerezhetem be?

2. virgilius (válaszként erre: 1. - 23a8c7d393)
2014. jan. 11. 23:26
Szia! A régi iskolában akkor van értelme panaszkodni, ha még reméled, hogy megjavulhat a helyzet és mégis maradtok. Ha el vagy szánva, hogy átviszed, és az is megvan, hogy hová, akkor az új sulival kell felvenni a kapcsolatot, megkérdezni, van-e egyáltalán hely, vannak-e az átvételnek feltételei - tagozatnál lehet különbözeti, vagy a simán is ajánlhatnak pl próbanapot, próbahetet.
2014. jan. 11. 23:17

Legnagyobb gyerekem másik iskolába akarom áthelyeztetni. Személyes, vagy nem, de másik iskolában akarom ezentúl tanítattni.



Fogalmam sincs róla, hogy hogyan kezdjek hozzá? A régi iskolában panaszkodjak? Vagy az új kiszemelt iskolába próbállkozzak először?



Egyáltalán kit keressek a változással kapcsoaltban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook