Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolakezdés BTM-es gyerkőccel fórum

Iskolakezdés BTM-es gyerkőccel (beszélgetős fórum)


22. Cicamica3 (válaszként erre: 19. - Szkzs0415)
2021. nov. 23. 19:23
Biztos ,hogy jól van megállapitva a BTM ?
21. Szkzs0415 (válaszként erre: 20. - R75)
2021. nov. 23. 18:25
Szia! Hát a tanulmányai nagyon jók. Mindenből nagyon jó értékelést kap. A viselkedéssel még vannak problémák sajnos. De azt mondta a tanárnéni, hogy alakul, meg kell még szoknia. De ahhoz képest amilyen az első hónap volt, most már nagyon jó. Azt mondja a tanárnője, hogy folyton haza akart jönni, nem akart az épületbe bemenni,folyton kergetni kellett az udvaron. Meg hát mindig engem hiányol. De most már egyre jobb a helyzet azt mondja, kezd beilleszkedni, ritkán van vele gond. Az a nagy szerencsénk, hogy rettentő jó tanárt fogtunk ki. Szereti őt, minden furcsasága ellenére. Szóval bizakodó vagyok. Nagyon köszönöm, hogy érdeklődtél, aranyos vagy :)
20. R75 (válaszként erre: 19. - Szkzs0415)
2021. nov. 8. 09:54
Hogy alakul a suli? Sokx eszembe jutottatok!
2021. szept. 2. 18:49
Sziasztok! Hát megvolt az első két nap. Tegnap, az első napon nagyon jól érezte magát, tanárnő szerint is rendben volt. Evett is, ami nála nagy szó mert nagyon válogatós. Ma amikor mentem érte az osztályfőnök szólt, hogy beszélni akar velem. Ó mondom ajjaj.... Ének órán berakott a gyerekeknek valami népdalt, gyerekdalt. Hát az én lányom teljesen kiakadt, sírt, sikított, hogy ő ezt nem akarja hallgatni, és hogy ő ide nem fog jönni ha ilyen zene fog menni. De eltelt egy pár perc, tanárnéni lehalkította a zenét és mint ha mi sem történt volna, újra oké volt a gyerek. Nem értem mi lehetett, a tanár se érti. Igazából teljesen kifordult magából, mert ő nem ilyen. Jó, nyilván szokott hisztizni na de egy zene miatt... Aztán kitaláltam itthon hogy berakok neki gyerekdalokat, hogy szokja és valahogy következett az a zene amin kiakadt a suliba és itthon is elkezdett sírni, ki akarta kapcsolni, kiszaladt a szobából, teljesen kikészült. Szóval nem értem.... Valakivel történt már ilyen? Mert teljesen értetlenül állok a dolog előtt. Ő csak annyit mond,hogy nem jó, nem szereti. Ezt a sírás leszámítva egyébként nagyon jó volt a második napja is. Szóval örülök is meg nem is. A férjem azt mondja, hogy túlreagálom...Még túl sok az inger. Szerintetek?
18. Borian (válaszként erre: 17. - Szkzs0415)
2021. aug. 23. 14:26
Nagyon szívesen. Reméljük, minden rendben lesz, feltétlenül számolj be, hogyan alakul, hátha menet közben is tudunk segíteni!
2021. aug. 23. 13:32
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek aki válaszolt. Aranyosak vagytok, meg is nyugodtam egy kicsit.😀
16. pteri
2021. aug. 20. 17:39
Utána olvastam, mi ez a BTM-ből csak a B. Most jöttem rá 50 felé, hogy én ilyen vagyok. Még jó, hogy 45 éve senki nem szólt anyámnak, hogy problémás vagyok. Akkor elfogadták, hogy van, aki a társaság közepe, van, aki magánakvaló, és köztük más variációk. Ne törődj a kóddal, és a gyermeked se. Minden gyerek más, senki nem egyforma. Ő se másabb, mint bárki. Az én lányom diszlexiás. Az idősebb, régivágású tanítónéni nem is ajánlotta, hogy erről papírt, kódot szerezzünk. Hanem segített, hogy megtanuljon olvasni. Segített logopédus, fejlesztő pedagógus is. Most tud olvasni, de utál. Viszont ő meg nagyon barátkozós, társasági ember.
15. Szkzs0415 (válaszként erre: 14. - Borian)
2021. aug. 18. 11:44
Pontosan én is így gondolom ahogy írod. Mindig riogatják a szülőket hogy ezt kellene már azt kellene már. Közben meg minden gyerek más. Látom a tesóján. Egyébként amikor kicsi volt hordtam egy fejlesztő pedagógushoz(azért hordtam mert a bölcsiben azt mondták rá,hogy szerintük autista mert túl okos viszont nem foglalkozik a többi gyerekkel, szegénykém nem hallott semmit sem azért nem reagált amikor kérdezték), és ez a pedagógus a nev. Tanban dolgozott előtte de otthagyta mert elege lett abból hogy rásütik a gyerekre hogy ez meg az és utána semmi. Semmit nem kap. Se fejlesztést se semmit. Nekünk is annyit írták hogy mozgásterápia. Jó mondom azt már csinálom vele. Azt mondták jó, jövőre hozzám vissza. Aztán ennyi.
14. Borian (válaszként erre: 9. - Szkzs0415)
2021. aug. 18. 09:23

Le.

Általában kinövik a kisebb problémákat.

Ez a korai odafigyelés elvileg jó, másrészt a frászt hozzák a szülőre, plusz, mivel Maon nem igen kapsz valós segítséget, inkább csak egy bélyeget, én kevésbé látom az értelmét.

Szerintem régen is voltak ilyen gyerekek, csak, ahogy írtam, kevésbé rohantak a tananyaggal, valamint egy idő után kiforogták magukat, utólag már kit érdekelt... Most meg ha nem mászik, húúú, ha nem rajzol, húúú, ha nem jól fogja a ceruzát, húúú stb.

Az oviban diagnosztizált BTM-mel én nem foglalkoznék túlzottan. Ha a suliban bármi gond lesz, akkor azzal a feladattal kell majd foglalkozni, de az is lehet, hogy nem lesz semmi probléma.

13. Szkzs0415 (válaszként erre: 12. - R75)
2021. aug. 18. 09:06
Ja értem😅 Hát nekem is egy kicsit be kellene vennem a lesz@rom tablettát. Néha sikerül is. De aztán megindul a hangya az agyamba😆
12. R75 (válaszként erre: 11. - Szkzs0415)
2021. aug. 18. 08:59
Ja, én egyáltalán nem vagyok nyugodt.. :) inkább félig beletörődős... meg ad egy kis pozitívumot, hogy látom a fejlődést...
11. Szkzs0415 (válaszként erre: 8. - R75)
2021. aug. 18. 08:53
Hát igen😃 Igazából nekünk ezt a kódot nagyon nehezen adták meg. Sokat gondolkoztak rajta. De hát mégis megkapta. Remélem én is ilyen nyugot leszek mint Ti Anyukák egy pár hónap múlva. Mert egyenlőre még a frász kerülget ha a sulira gondolok.
10. Szkzs0415 (válaszként erre: 3. - Idhikai)
2021. aug. 18. 08:50
Örülök,hogy most már nincs probléma. Nekem az általánosban végig egy cigány kiscsaj volt a legjobb barátnőm pedig én nem vagyok az. Mondjuk nálam ez soha nem volt gond, mármint hogy ki milyen bőrszínű.
9. Szkzs0415 (válaszként erre: 4. - Borian)
2021. aug. 18. 08:46
Igen, én is úgy látom, hogy kicsit kifordult magából az oktatás. Azt írtad hogy volt BTM-es anyuka. Tehát a gyerkőcödről levették a kódot? Nekem októberben kell vinnem felülvizsgálatra.
8. R75 (válaszként erre: 7. - Szkzs0415)
2021. aug. 18. 08:46

:) csokorba.. ez jó...


nekünk most 3. év végén nem kell menni, most majd 4. év végén lesz újabb "vizsgálat"...

7. Szkzs0415 (válaszként erre: 5. - R75)
2021. aug. 18. 08:43
Nálunk meg a beilleszkedés van meg a kódból. Mondta is a nev.tanos. hogy sajnos csak csokorban tudja adni ezt a nagyszerű kódot. Tanulással,magatartással eddig nem volt gond.
6. Szkzs0415 (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. aug. 18. 08:39
Hát rendesen a szívemre vettem sajnos. Igen, tudom ,hogy nem jellemzi őt. Folyamatosan járunk fejlesztésre és mindegyik gyógyped.azt mondja, hogy nem lesz baj. Csak hát na, csak beültették a fülembe a bogarat.
5. R75
2021. aug. 18. 08:24

Már oviban megkaptuk a BTM kódot, azt hittem ez a világ vége, de szerencsére nem. Most megy 3.osztályba a fiam.

Nálunk a BTM-ből a tanulási nehézség van meg, beilleszkedés, magatartás egyáltalán nem, sőt kiemelkedően jól illeszkedik be közösségbe és nagyon szófogadó.

A tanulással megkínlódunk, marhára. Nincs segítségre az iskola, ugyanazokat a dolgozatok, elvárások, mint a többi gyereknek. Járunk fejlesztőhöz, iskolában is, de az elég kuka, + külön is... hagyjuk mennyiért, mert rettentő drága, viszont nagyon jó... a két agyfélteket próbálják egyensúlyba hozni, mert nálunk az nagyon el van/volt csúszva, és szerencsére nagyon jól fejlődik a gyerek. Az maga a csoda, hogy egy nagyon erős iskolában 4es lett matekból úgy, hogy mikor elsőbe ment 4-ig tudott csak számolni :(

4. Borian (válaszként erre: 1. - Szkzs0415)
2021. aug. 18. 08:06

Először is felejtsd el, hogy nem ugyanolyan gyerek, mint a többi. De, pontosan olyan. Amikor én voltam gyerek, még nem volt BTM, dyslexia, dysstb., csak gyerekek voltak és mindannyian megtanultunk írni, olvasni, mert a tanítónéni nem rohant a tananyaggal, türelmesen tanítgatott mindenkit.

Most kicsit kifordult magából az oktatási rendszer, kevés a türelmes, jó pedagógus, de azért nem reménytelen. A legfontosabb, hogy kedves, jó tanítónénit találj, ne legyen magas az osztálylétszám és figyelj rá oda különösen iskolakezdéskor, hogy sikerüljön belerázódni.

Nem lesz semmi baj!

Üdv, egy volt BTM-es gyerek anyukája

3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Szkzs0415)
2021. aug. 17. 22:07

Mi már 4. osztályt kezdünk.

Nagycsoportba ment a kislányom, amikor az enyém lett. (nevelőszülője vagyok) Szuper volt, játékos, ragyogó kis csoda, imádták. Aztán jött a suli, hopp, kiderült, hogy cigány... az ám... úszás óra, nem fogták meg a kezét, nem barátkoztak. Jeleztem a tanító néninek, mondta, hogy beszél a gyerekekkel... mondtam, hogy NEEEE, csak, ha nagyon muszáj lesz, de előtte beszéljük meg. Ez a kislány mindig hátrányos helyzetből fog indulni, neki kell megtanulni ezt kezelni.

4. osztályba megyünk... nincs se barátkozási, se tanulási probléma .. (és most szerény voltam)...

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Szkzs0415)
2021. aug. 17. 20:51

Elsőben kaptuk meg a BTM kódot.

Nem foglalkozok vele.

A suliban rövidebb dolgozatot ír, fejlesztőre jár.

Ez csak egy kód, de nem jellemzi a gyereket. A nev. tanácsadóban pedig annyi sületlenséget képesek összehordani, hogy ha mindent a szívedre veszel bedilizel.

Semmi baj nem lesz.

A BTM nem a világ vége, még az SNI sem..

2021. aug. 17. 20:38

Kedves Fórumozók!


Elsősorban olyan anyukák véleményére, tanácsára lennék kíváncsi akiknek a gyermekük BTM kódot kaptak a nev.tanácsadóban.

Kislányom 7 éves, szeptemberben kezdi a sulit, iskolaotthonos állami intézményben. Tavaly októberben kaptuk meg a területi nev.tanban a BTM kódot.

Igazából arra lennék kíváncsi,hogy azok a szülök akiknek ilyen kódot "visel" a gyerkőcük azokat nem viselte meg az iskolakezdés? Most ez így lehet viccesen hangzik de belül nekem nem az sajnos. Tudom, hogy nem olyan a kislányom mint a többi gyerek és rettentően félek, hogy hogyan fog beilleszkedni. Amikor sulit választottunk az igazgatónő megnyugtatott,hogy semmi probléma,rengeteg ilyen gyerek van, tudják kezelni őket. Az oviba ahová járt, imádták. Szerették, hogy nagyon okos meg intelligens, meg hogy jó kislány, szófogadó. Csak hát ugye nem hiába kapta ezt a kódot. Inkább magában szeret játszani, vannak területek ahol kicsit alul teljesít van ahol meg átlagon felül. Nyilván ez annak is betudható, hogy 4 éves koráig nagyon súlyos halláskárosodása volt, amit 4 műtéttel sikerült helyre hozni. Most már tökéletesen hall. E melett még rendkívül érzékeny, már most azon sír, hogy nagyon hiányozni fogok neki ha ott hagyom a suliban.

Másoknak hogyan ment a sulikezdés?

Előre is köszönök minden választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook