Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolák III. és IV. kerület fórum

Iskolák III. és IV. kerület (beszélgetős fórum)


13. 79331de475 (válaszként erre: 10. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 10. 22:59
Bocsánat, eltévesztettem, valóban nem ott van. Ne haragudj, hogy félrevezettelek.
12. zsanci79 (válaszként erre: 11. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 10. 19:30

Ha az a resz "jobb" kornyek, konnyebb bekerulni nem korzetesbe is. Nalunk ez azert volt nehez, mert tok mindegy hogy a 8 melyik reszen laksz, egyikbe se megy normalis ember. Mi ezen izgultunk nagyon, igy lettek is szep "30" fos osztalyok a sulinkba, es sokakat nem is tudtak felvenni sajnos.

Az is fontos fontos lenne, hogy normalis letszamu osztaly legyen, mert tobb ido jut a gyerekekre. Ezt is meg lehet erdeklodni elore, hogy milyen osztaly letszamokkal dolgoznak.

Nyilt napon meg konkretan ossze lehet hasonlitani a tanarokat mar elso benyomasra. Nalunk eg es fold volt a ket tanar kozott a ket ora. Mar csak ezert is hasznos volt. Teljesen mas modszerekkel tartottak az orakat is, es konkretan "beleszerettunk" a tanitoneninkbe 😊

11. 10cc61fb5a (válaszként erre: 9. - A.Vackor)
2017. aug. 10. 19:14

Persze úgyis körülnézek majd,meg persze a barátnőimmel is össze dugjuk a fejünket, akiknél aktuális lesz a suli választás.

De pont nincs itt a környékén ilyen ismerősöm akinek már iskolás iskolás gyereke. 1 infon lesz a körzetesből mert egyik kedves szomszédom lánya kezdi majd a sulit idén.

10. 10cc61fb5a (válaszként erre: 8. - 79331de475)
2017. aug. 10. 19:11

Kőrösit újpesten nem találok, Károlyi van, onnan épp idén nem hallottam jókat.

Épp a személyes tapasztalatokra építenék,mert nem hiszen hogy egy nyílt nap alkalmával oly sok mindenre fény derül.

Gondoltam, itt elég sok ember megfordul, hátha. ;)

2017. aug. 10. 18:27

Igaz, nem ismerek arrafele iskolákat. Ahogy írták már, látogass el néhányba, kapsz NÉMI betekintést. Jó tanács a pedagógus kiválasztása, de nem szabad mindent erre alapozni. Annyian belefutottunk abba, hogy kiválasztottuk a nekünk legjobbat, és mire szeptember lett, valaki más várta a gyerekeket. Vagy év közben volt váltás. Mostanában nagyon nagy a fluktuáció. Az én gyerekemnek 3 év alatt 4 ofője volt... és ez nem egyedi eset. Ráadásul a megüresedett pedagógusi helyre örülhetnek ha hamar találnak újat...

Persze, nézegesd a leendő tanítókat abban bízva hogy sokáig marad, de a suli többi paraméterét is figyeld, és mindig legyen B terv!

8. 79331de475 (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 10. 18:05
Újpesten a Kőrösi. Jót hallottam róla, igaz, már régebben, most nem tudom, milyen. Lehet, hogy azóta megváltozott.
7. Magdalénia (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 10. 15:53
Általában 2-3 iskola van, ami szóba jöhet. Én régen elmentem az iskolákba és szülőket, gyerekeket kérdeztem mielőtt döntöttem. Bevált.
6. 10cc61fb5a (válaszként erre: 5. - Zsanci79)
2017. aug. 10. 15:48
Köszi. Ez a kettő jöhet szóba. Messzebbre nem fogom hordani. Persze legjobba körzetes lenne, csak arról még nincs semmi infom.
5. zsanci79 (válaszként erre: 4. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 10. 15:42
Nem facsarjak ki, ha olyan iskolat es PEDAGOGUST talalsz. Es most allami intezmenyrol beszelek. Abban a ket keruletben nem tudok velemenyt mondani iskolakrol.
4. 10cc61fb5a (válaszként erre: 3. - 4740439ec6)
2017. aug. 10. 14:25

Nagy kár. Annyira nem tetszik ez az új fajta oktatási rendszer. Azt hittem maradt még néhány olyan intézmény, ahol nem akarják kicsavarni kölyköket idő előtt.😕

Vallasosba semmiképp nem mehet, ez egy kizáró ok.

2017. aug. 10. 12:43

Ha nem valami alternatív vagy alapítványi suliba iratod,akkor mindenhol hatalmas a tananyag.Elvileg megcsinálják a napköziben a leckét,de vannak lassabb gyerekek,vagy lustábbak,netán több az anyag,mint amit képesek feldolgozni,így sokszor marad otthonra is házi.


A fiam református suliba járt Újpesten.Szerette nagyon.

2. zsanci79 (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 10. 12:35

A házit mindenütt megcsinálják napköziben.

Az óraszám meg adott, hogy miből mennyit kell tartani.

Minden iskolába tartanak bemutató órákat, minden sulinak fent van a honlapján hogy mikor lesz. Elsősorban tanárt kell választani.

Érdeklődni kell arról is, hogy van-e túljelentkezés, mert ha igen, akkor meg kell oldani "okosba" a lakcímet is, ugyanis van egy hivatalos sorrend, ami alapján felvehetik a gyerekeket (körzeti, testvér gyerek, hátrányos helyzetű, 1 km-en belüli lakhellyel illetve munkahellyel rendelkezik a szülő, a többi a maradék)

2017. aug. 10. 12:25

Sziasztok!

Van itt valaki akinek a IV. vagy a III. kerületbe jár a kisgyereke általános iskolába? Csak jövőre aktuális, de szeretnék már idén képet kapni a környező sulikról, hogy ne kapkodva kelljen majd ezt a fontos kérdést eldönteni.

Nálam a fő szempont először is, hogy a napközibe megcsinálják a házi feladatot (már ha kapnak), ezzel otthon ne kelljen foglalkozni, legalábbis alsóban semmiképp. Másodszor ne legyenek nagyon leterhelve, ne legyen sok óra, ne versenyistálló legyen, hanem iskola.

Leírnátok néhány tapasztalatot? Köszi. ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook