Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Iskolai mobbing fórum

Iskolai mobbing (beszélgetős fórum)


1 2
54. Érdekes73 (válaszként erre: 53. - Mavanaholnaptegnapja)
2021. szept. 12. 07:11
Ahol tényleg ilyen megtörténhet hogy kórház a vége egy percig se hagynám tovább a gyereket...
53. Mavanaholnaptegnapja (válaszként erre: 51. - Globus)
2021. szept. 11. 19:49
Jó sok ellentmondás van itt is. Pedig egy iskolában 10-20 tanú is akadhat egy étkezőben... Akkor ki mond igazat?
52. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 51. - Globus)
2021. szept. 11. 09:30

Nekem egy dolgon akadt meg a szemem, amivel kapcsolatban van némi tapasztalatom "Lepsény"...


Nagyon, nagyon figyelni kell arra iskolaválasztásnál, hogy hol, kikkel, milyen környezetben hagyod a gyerekedet -meg, hogy hogyan neveled.

51. globus
2021. szept. 11. 07:44

Újra

[link]

50. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 10. 11:18
Meg a sok öngyilkos is...Sajnálom szegény fiút de ez az ő döntése volt . Másik iskola, közösség kellett volna neki még idejében akkor talán helyrebillen a lelki egyensúlya.
49. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 48. - Érdekes73)
2021. szept. 10. 11:12

Most is megy sajnos, csak más eszközökkel.


Mo. azért sajnos eléggé az élen jár a depressziósok, alkoholisták számával, ez azért elég szomorú, és vhol elég sokunk felelőssége is.

48. Érdekes73 (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2021. szept. 10. 11:08
Voltak a kötelező sorkatonaság közben is ilyen esetek. Felnőttként is ment egymás bealázása...
47. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 45. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 10. 10:54

Szóval mindezt látva is azt gondolom, hogy az empátia, önzetlenség, figyelmesség, felelősségérzet egy gyermek iránt minden felnőttben nagyobb kellene hogy legyen.

Csak senki nem akar konfrontálódni, gyanúsítgatni, nem merünk szólni, nem tudjuk hogyan, félünk, hogy mik lesznek a következmények, mibe nyúlunk bele...

Ezért is gondolom azt, hogy ez a közösség felelőssége.

Ha én tagja lennék annak a közösségnek felelősnek érezném magam a fiú haláláért, akármilyen mértékben is.


Remélem a környezet idővel megpróbál majd "profitálni" ebből, és a közösség elé tárni a mulasztásaikat is, amellyel lehet, hogy ez megelőzhető lett volna.

46. 0e261aaeb2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 10:53
Szegény fiú, lelkileg iszonyúan szenvedhetett. Nagyon sajnálom.
45. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 44. - Mavanaholnaptegnapja)
2021. szept. 10. 10:47

Viszont, ha 1-2 ember tudja, az már vmi.


Borzasztó nagy a felelősség a szülőkön, tanárokon, és ezzel sokszor eléggé egyedül vannak, tudatlanok is, nincsenek eszközeik...

Sok problémára rávilágít 1 ilyen eset, ami sajnos már nem hoz vissza senkit, és nem tudom, hogy lehet a család, közösség fájdalmán is enyhíteni egy ilyen esetben.


Az öngyilkosság gondolata is felfoghatatlan (szerencsére) egy egészséges pszichével rendelkező ember számára.


Azt gondolom, hogy a távoktatás megjelenésével még nagyobb teher nehezedik a szülőkre, tanárokra is, akik erre egyáltalán nincsenek felkészülve. A legjobban meg a gyerek szívja meg, mert ő van a folyamat végén.

44. Mavanaholnaptegnapja (válaszként erre: 43. - Dfc04c70e4)
2021. szept. 10. 10:07

Szerintem létezik olyan sunyi lelki bántalmazás, amikor csak egy-két ember tudja.


Nem feltétlenül tömeg előtti megalázásról lehet szó, amit senki nem állított meg. Apró dolgok is lehetnek hatalmasak egy sérült lelkű ember számára, amit más nem is észlel még sértésnek sem. Ezt nem lehet tudni. Ezért nem értem, miért akarják az egész osztályt most meghurcolni válogatás nélkül. Ha visszagondolok az én középiskolás éveimre, voltak osztálytársaim, akikről fogalmam sem volt. Voltunk 28-an, nem foglalkozott mindenki mindenkivel.

43. dfc04c70e4 (válaszként erre: 42. - Kannanana)
2021. szept. 10. 09:57

Az első mondatoddal nem értek egyet. Szerintem nincs olyan, hogy senki nem veszi észre.

Észreveszik ezt a tanárok és a diákok is. Csak szemet hunynak felette, mert úgy kényelmesebb. A tanárnak is, mert nem kell lépéseket tennie, és konfrontálódnia a bántalmazó gyerek szüleivel. A diákok meg örülnek, hogy nem ők vannak porondon, őket békén hagyja a zaklató.


A továbbiakkal egyetértek.

2021. szept. 10. 09:42

Szerintem van olyan eset, hogy senki nem veszi észre, ha egy gyereket bántalmaznak a suliban, ha ő ezt titkolni akarja.

+ Sokkal durvább visszamenni úgy a suliba, hogy 1,5 évig nem igazán volt jelenléti oktatás. Ez annak is nehéz, aki amúgy szeret bejárni és vannak barátai.

41. Mavanaholnaptegnapja (válaszként erre: 39. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 10. 08:45
Csak a fiú ismerhette az indokait. Hibáztatni pedig mindenkit lehet, aki csak ismerte őt. Ami a facebookon megy az ügyben, az minden szempontból elkeserítő. Már nem is olvasom ezeket a bejegyzéseket, mert teljesen kihozta az emberekből az állatot. Az anya helyében biztosan nem nyilatkoznék, őt is szét fogják tépni darabokra, mint a többi érintettet. Ő pedig azzal, hogy szerepel a médiában, csak táplálja ezt. A média pedig mindig mocskossá válik, tépegetik más fájdalmát, amíg csak lehet.
40. 8d00a82c06 (válaszként erre: 39. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 9. 12:43
39. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 36. - Mavanaholnaptegnapja)
2021. szept. 9. 12:37

A média úgy mutatja be az esetet, hogy nagy valószínűséggel azt lássuk belőle, amit ők szeretnének.


Nagy baj van a szülő-gyermek kapcsolattal, ha a gyerek nem mer a szülőtől nyíltan segítséget kérni, vagy a szülő számára nem világos a gyerek segítségkérése, ez az én véleményem. Pláne, hogy itt 2 felnőtt emberről beszéltünk, mert ha jól emlékszem élettársat is említettek.

38. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 35. - Nemsüti)
2021. szept. 9. 12:34

Ezzel annyira egyetértek.


Pláne, hogy most előtérbe került az EGYÉN, mint olyan minden téren, ami egy közösségbe való beilleszkedésnek abszolút rovására tud menni.


Mondjuk ez sztem minden gondolkozni tudó, értelmes, felnőtt, felelősségteljes ember feladata lenne, hogy példát mutasson -szülőként és tanárként is- a gyereknek, hogy a különlegességem/adottságom előny és hátrány is egyben, amit igyekeznem kell a közösséggel elfogadtatni, ami úgy megy a legjobban, ha megmutatom nekik, hogy hogyan profitálhatnak ebből.

37. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 12:27

Észrevenném, ahogy észre is vettem. Átirattam. Azóta semmi baj, de!!

Azóta is mindent elmond, segít az elesetteknek és tudja hogy kell egy mozdulattal a kis patkány orrát eltörni ahogy azt is hogy kell a földre teríteni.

Nem hagyom, hogy a gyerekemből áldozat legyen. Nekem egyetlen kincsem van akiért a végsőkig elmennék !

2021. szept. 9. 08:22
Én egy valamit nem értek a történetben. Ez most volt, rögtön az iskolakezdéskor. Elvileg nyáron békében lehetett szegény srác, a lelke kicsit regenerálódhatott. Hogy jutott el kvázi 3 tanítási nap alatt ide? Nem lehet, hogy online is bántották és nyáron sem volt nyugta? Vagy valami más is tetézte nála a fájdalmat, mert így nekem nem áll össze a kép.
2021. szept. 8. 20:01
Bárki válhat áldozattá, sajnos😞😞 én meg is azon a véleményen vagyok, hogy próbáljuk a gyerekeinket az átlagos fele terelgetni. Nyilván nem akarom hogy mindenki ugyanolyan legyen, de bizonyos korig jobb, ha a gyerkőc beleolvad az átlagba. Sajnos a piszkalodas elsőszámú fegyvere az, ha az “áldozat” kicsit más, mint a többi.
34. dfc04c70e4 (válaszként erre: 33. - Unom)
2021. szept. 8. 19:33

Na igen. :(

Ha ne adj isten valami nagy baj történik, akkor mindegy, hogy a főügyész, vagy a kétkezi munkás gyerekével történik meg, egyformán fáj a szülőnek.

Persze az is igaz, hogy ha az én gyerekemről lenne szó, és valami tótumfaktum lennék, én is bevetném magam a gyerekem érdekében. A baj csak az, hogy mindenféle "cím" nélkül kellene elbírálni minden esetet, nemcsak akkor intézkedni, ha "valakiről" van szó.

33. unom (válaszként erre: 32. - Dfc04c70e4)
2021. szept. 8. 19:24

A nagylányom osztálytársa a megyei főügyész lánya volt.

Egyszer munkából hazafelé zaklatták, hívta a rendőrséget, lerázták.

Érdekes, mikor az anyja telefonált, reagáltak.

32. dfc04c70e4 (válaszként erre: 31. - Unom)
2021. szept. 8. 19:21
Ez is mond valamit. Még csak nem is reagáltak. Majd talán, ha a polgármester vagy valamelyik munkatárs gyerekével történt volna...
31. unom (válaszként erre: 29. - Dfc04c70e4)
2021. szept. 8. 19:19

Fogalmam sincs, írtam a polgármesteri hivatalnak is, semmi reakció.

Ha ez nem jött volna be, lett volna tovább is...

30. dfc04c70e4 (válaszként erre: 27. - Eandi78)
2021. szept. 8. 19:19
Borzasztó, hogy ennyire elharapóztak ezek az esetek. És a jelek szerint nincs megoldás. Mert akik tehetnének ellene, vagy megtorolnák az iskolai zaklatásokat, azok homokba dugják a fejüket. Szomorú.
29. dfc04c70e4 (válaszként erre: 26. - Unom)
2021. szept. 8. 19:15

Ez durva. Mármint az, hogy sem az osztályfőnök, sem az igazgató nem mozdította a füle botját sem. Mert ilyen esetben még azt sem állíthatják, hogy nem tudtak a dologról, hiszen bementél hozzájuk, és jelezted a problémát. De ilyenkor kihez lehet még fordulni? Csak van valami megoldás, van valamilyen magasabb fórum. Mert neked szerencséd volt, nálad bevált az, hogy "meggyőző" voltál.

De ez tuti nem mindenkinél működik. Kellene, hogy legyen megoldás. Mert ez így nagyon nincs rendben.

Nem ritka, hogy a legelvetemültebb fiatalok késsel járnak. Szörnyű, és megdöbbentő.

28. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 8. 15:50

Ezért felelősséget senki nem fog vállalni, de azt gondolom, hogy a közvetlen környezet valószínűleg megelőzhette volna a tragédiát. Szülők, tanárok.

Nincs idő, nincs kapacitás, lusta is mindenki, nincs kihez fordulni ezekkel a problémákkal, ha van nincs eszköz a valódi segítségnyújtásra. Nehéz ügy.


Viszont azt gondolom, hogy a szülőknek, a legelemibbnek kellene annak lennie, hogy a gyerek érdekeit helyezik előtérbe, figyelembe véve azt, hogy felkészítem őt 1 egészséges életre a JÖVŐBEN, ezt nem lehet a múltból.


Sokszor látom, hogy a szülők, tanárok, mindenki fáradt nincs arra kapacitás, sem eszköz, lehetőség, hogy az iskola valódi közösséggé váljon, ez biztosan nem segít.

27. eandi78 (válaszként erre: 24. - Dfc04c70e4)
2021. szept. 8. 15:26
Nincs eszköz. Szép szó nem használ, kevésbé szép sem, beíráson röhög szülővel együtt, ütni nem lehet, de szóban megalázni sem. Iskolarendőr nem mindenhol van, de legtöbb tőlük sem tart. Sokszor állítják, hogy a másik fél bántja (bizonyos esetekben így is) olyankor már képtelenség felgöngyölíteni. Persze akkor csinálják amikor senki nem látja, sokszor a szülő panasza által derül ki. Fegyelmivel eltávolítani? Az meg ennél súlyosabb esetekben van. Mindenestre a verbális zaklatás a legkegyetlenebb. Foglalkozunk ezzel órákon, vannak erre képzett pedagógusok is, de mint látható is nem minden esetben működik :( Pszichológus lenne egyetlen megoldás ennyi idősnél, de a szülőt nem érdekli.
26. unom (válaszként erre: 24. - Dfc04c70e4)
2021. szept. 8. 15:20

A lányomékhoz 5.- ben lebukott egy fiú.

Tavasszal nézte ki a lányomat, rászállt, csúfolta, lökdöste minden szünetben, és ez egyre rosszabb lett.

Végigjártam az osztályfőnököt, igazgatót, semmi nem történt.

A szülőkkel nem sikerült találkozni, a kölyök is ügyesen került.

Végül a városban sikerült összefutni vele, a haverjaival volt, ránézésre 16-17 évesek lehettek.

Akkor magyaráztam el, hogy ha még egyszer akár csak rá is néz a lányomra, mit fogok vele tenni.

Meggyőző voltam.

2021. szept. 8. 15:13
Sajnos a tanárok le se... Nem foglalkoznak vele. Mikor a fiam 5.osztályba járt akkor rászálltak a romák. Fizikailag is bántották,a tanárok persze nem tudtak róla...nem a fenét nem,mikor a fiam zúzodásokkal jött haza akkor betelt a pohár teljesen. Férjem dolgozott én pedig a suli elött szóltam a kölökre,persze másnap körbeálltak hatan a gyerek rokonai,tanárok üvegajtón nézték végig. Elmagyaráztam nekik,hogy ha meg is szúrkálnak akkor se fogok megijedni,de ennek lesz következménye. Többet nem bántották a fiam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook