Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai erőszak fórum

Iskolai erőszak (beszélgetős fórum)


2009. márc. 20. 09:19
Az én fiam elsős. Van egy osztálytársa, akivel már az oviban is gond volt, éretlenként nem tartották ott még egy évre, inkább szabadultak tőle... Most az iskolában a derékszíjával verdes a padok között, örjöng, nagyon csúnyán káromkodik, a tanítónéni minden csak nem szűzlány... És ezt végignézi a többi osztálytárs, mert ha ugye otthon nem látnak ilyet (hála istennek), akkor majd megtanulják az iskolában, hogy így is lehet viselkedni. A gyerek apja egyébként nemrég lett öngyilkos, az anya meg nem érti, mi bajunk van a gyerekével... Nevelőszülő is ki van már rendelve hozzájuk, de a tanárnő szerint nem sok eszköz van a kezükben az anya együttműködése nélkül, hogy kiemeljék a gyereket, és oda vigyék, ahova való és kezelni tudják. Ilyenkor mi a teendő?
2008. okt. 28. 22:29

Az én régi sulimban az alsós tanárok banánnal verték egymást, mert az egyiket megcsalta a férje a másikkal...

Meg az egyik kisgyerek véletlenül nekiszaladt egy kislánynak, erre a lány apja bement és úgy megverte a fiút hogy felrepedt a szája.. Bírósági tárgyalás is volt.

Meg aztán az én osztályomban is voltak balhék, nem is kevés.

2008. okt. 28. 22:25
Egy nagyon összetett -és soktényezős folyamat eredménye a gyerekek erőszakos viselkedése az iskolákban. Iskolai védőnőként gyakran találkozom ilyen esetekkel. Sajnos nemcsak testi erőszakról, hanem a lelkiről is sokat lehetne beszélni. Nemcsak a tanulók,hanem a tanárok, takarítók,portások iskolaorvosok és védőnők is érzik hogy ez nem lesz így jó senkinek.
2008. okt. 28. 22:06

Sajnos a problémák már óvodáskorban jelentkeznek. Sok szülő hagyja, hogy mindenről a gyerek döntsön. Megvesz, megtesz neki mindent, mert ha nem, akkor a gyerek hisztizik (sír) és ezt a szülők nem tudják elviselni mert sajnálják szegény gyereket, nem bírják ha sír. Nincsenek korlátok, nincsenek szabályok, a gyerek azt csinálhat valamit. Ha rosszat tesz nincs büntetés, nincs következmény. Sokszor még jópofa is a szülőnek ha pl a hároméves gyereke selypítve káromkodik.

Sajnos a mai szülők többsége önző. Mert miért van az, hogy pl a nők nagy többsége rengeteget foglalkozik a babájával - és magával - a terhesség alatt, vagy amikor még pici a baba, és anyuka, apuka azt csinál - vagy nem csinál - vele amit akar, mert a gyereknek még nincs saját akarata. Viszont amikor már lesz neki... na onnantól kezdődhetnek a bajok.

Meg aztán régen egy mese volt a tévében egy nap, most egésznap több csatorna is ontja a különféle "meséket". És sok szülőnek kényelmesebb ha a gyerek nézi ezeket, mert ha nem nézné, akkor őt zaklatná, neki kéne foglalkozni vele. De nagyon nehéz egy szülőnek visszaváltozni gyerekké, ezért többen nem is teszik. Így viszont a gyerek nem tanul meg játszani, fantáziája egyenlő lesz a nullával, empátia nuku. Viszont a tévéből jövő információkat, agressziókat nem tudja levezetni, mert azt ugye csak mozgással lehet - a tévénézés meg legtöbb esetben ülő tevékenység. Ezért ez a felgyülemlett agresszió egyszercsak kitör belőle.

Sajnos a szülőknek kéne magukba nézniük, és bizony korlátokat szabni a gyereknek. De mivel ez egy önző világ, erre nem látok esélyt.

5. Polgár Linda22 (válaszként erre: 1. - Pocy88)
2008. okt. 21. 15:15

Nem véletlenül van osztályfőnöki óra mert itt nem csak(tanárnő vagyok)az osztállyal kapcsolatos ügyeket programokat hanem a bajokat is megbeszéljük csak az a baj ezeket a gyerekekt ez egyátalán nem érdekli.

És elnézést de a tanárnak hivatalosan tanítania kell a nevelőnek nevelni de igazat megvallva a szülőnék kéne talán egy kicsit foglalközni a gyerekével illetve megnevelni...

2008. okt. 21. 15:12

Tanárnő vagyok

az iskolában nem túl gyakran de előfordul egy-egy balhé valameléyik nap 2 lányt alig tudtunk szétválasztani és véletlenül egy teljesen ártatlan lányt kilöktek az úttestre most mi van ha az a aútó nem tud időben befékezni???

Itt már minket tanárokat nem tisztelnek hát mit kéne csinálni??

3. szabk (válaszként erre: 2. - 7004ca251b)
2008. szept. 10. 15:55

nem hiszem, hogy az etnikumoknak köze lenne a gyerekek általánosan megnövekedett agresszivitásában. inkább gondolnék arra, ami a médiából folyik, a számítógépes játékok és barátaik hatására.

jó kérdés, hogy tud felkészülni erre az oktatás, mert valahogy le kell reagálniuk, az biztos.

2. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - Pocy88)
2008. máj. 18. 10:48

szerintem nem kell olyan tantárgy ami a gyerek evelésére van.Az iskola oktatási intézmény,benne is va na nevében,hogy taításra hozták létre,nem nevelésre.Persze yílván a kettő együtt jár,de egy gyereket,alapvetőe a szüleinek kell megnevelni,megtanítani tisztelettel lenni mások felé..

A másik fele,hogy méirt agresszívabbak a mai gyereke?az én szüleimet az édesanyjuk meg az édesapjuk 3műszakban dolgozva nevelték,3an voltak testvérek,szóval nem hiszem,hogy kevésbé leettek volna rohanóak a hétköznapok,miközben még építkeztek is,állatokat tartottak,stb...Egyszerűen sikké vált nem tanulni úgy 15évvel ezelőtt,az inteligencia miuszba hanyatlik,és már egy ilyen geeráció neveli a mostani gyerekeket is.Bemegy a szülő és leüti a tanár,meg megrángatja,mert nem tetszik eki amit a gyerekéről írtak az ellenőrző füzetbe?ha már a szülő ilyen,a gyerek mitől lene jobb,a gyerek olyanná válik,amit a szűlőtől lát,mert ösztöszerűen követedőnek találja.A másik fele már sokkal inkább bizonyos etnkiumok is hibásak a mai agrsszív gyerekek számának megnövekedésében,de erről meg itt ügye nem szabad írni,mert még törlik,és azt nem venném a lelkemre:)

2008. máj. 18. 10:27
Mit gondolsz, miért agresszívabbak ma a gyerekek, mint régebben? Más világban élünk, rohanó hétköznapokban. Talán nem jut elég idő a gyereknevelésre? És a másik oldal: mit gondol erről a tanár, mit él át, és ő hogyan tud segíteni a szülőknek a nevelésben? Hiszen állandóan azt halljuk, hogy matek, magyar, környezetismeret....de van-e olyan tantárgy, ami tényleg a gyereknevelésért van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook