Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai érdemjegy kijavítása lehetséges? fórum

Iskolai érdemjegy kijavítása lehetséges? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
41. Derya (válaszként erre: 37. - Kittl)
2015. jún. 20. 14:21

szegyellesnek nem altom sok ertelmet...


lehet kapni sok jo magyar nyelvtan konyvet, ha annak idejen nem is volt alkalmad, vagy mit tudomenmid megtanulni, sose keso jova tenni. :-)

40. algea
2015. jún. 20. 14:19

Lehet független bizottság előtt vizsgalehetőséget kérni az éves tananyagból, így elvileg van lehetőség kijavítani a jegyet (legalábbis középiskolában biztosan tudom, hogy így van). A magatartás és szorgalom jegyek valóban osztályozó konferenciákon dőlnek el (legtöbbször formalitás), a házirendben pontosan meghatározott kitételek alapján. LétezHET elvileg olyan, hogy ha egy jó képességű gyerek épp csak a minimumot teljesíti, vagyis önmagához, a lehetőségeihez képest keveset, akkor nem adják meg a jobbik szorgalom jegyet, ami szigorúan nézve a jegyei alapján járna neki, míg egy gyenge képességű gyereknek, aki viszont nagyon sokat dolgozik, igyekszik, rendkívül nagy szorgalommal hozza össze a hármast, négyest is, annak a jobbik szorgalom jegyet adják (másképp fogalmazva ténylegesen a szorgalmat, befektetett energiát osztályozzák, nem csak a jegyei matematikai átlagát számolják ki.)


A legfontosabb ebben a helyzetben szerintem, hogy a tanár differenciáljon a fiadnál, adjon neki olyan plusz feladatot, ami fiadnak is kihívás, és sikerélményt nyújt megoldani, mert neki tényleg nagyon unalmas lehet az ich bin-nél kezdeni, ha egyszer anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet. Mindenki unatkozna a helyében (és a legtöbb magatartásprobléma vagy az unalomra vezethető vissza - mert a gyereknek nem kihívás a tananyag, ill. fordítva, már régebben elvesztette a fonalat, és nem tudja már követni; vagy otthoni problémákra).

39. kriszta773 (válaszként erre: 35. - Kittl)
2015. jún. 20. 14:16
biztos, hogy ez jó ötlet? idióta sértődés miatt erősítgetni benne, hogy hát persze, kapja be a tanár, nehogy versenyre menjél, miközben jól szerepel ezeken, és tele lehetne sikerélményekkel, sőt bármilyen jó lehetőség is jöhetne ezekkel, ami a jövőjét építené?
38. kittl (válaszként erre: 36. - Csutkamano)
2015. jún. 20. 14:16
4 éve
37. kittl (válaszként erre: 29. - Derya)
2015. jún. 20. 14:15

Köszi Derya :)

Én magyar nyelvtanból kettes voltam sokáig :)

Sajnos szégyellem :)

36. csutkamano (válaszként erre: 35. - Kittl)
2015. jún. 20. 14:15
Mióta éltek Magyarországon?
35. kittl (válaszként erre: 34. - Csutkamano)
2015. jún. 20. 14:13
Ezt fogja a fiam is tenni ! És támogatom benne.
34. csutkamano (válaszként erre: 17. - Kittl)
2015. jún. 20. 14:06
Azt hiszem, én sem engedném a gyereket versenyre. ha ez őt is bántja. Ha pedig szóvá teszi a német tanár, akkor közölném vele, hogy én nem engedem, mert ő "csak egy 4-es", küldjék versenyre az 5-ös tanulót.
33. kriszta773 (válaszként erre: 17. - Kittl)
2015. jún. 20. 14:05

szerintem ez nem belerúgás, biztos megvan az oka a tanárnak arra, hogy bár a gyereked jó németből, mégsem adta meg az ötöst. ha beszélsz a tanárral, valószínűleg előrébb leszel, mintha balhét csapsz :)

én annak a párján vagyok, hogy a szülő mindig álljon ki a gyereke mellett, de azért nem árt tudni, mi van a háttérben :) az nem oszt, nem szoroz, hogy most 4-es lett németből, de ha megtudod a valós okát, miért nem kapott jobb jegyet, akkor ezen simán tudtok változtatni a jövőben

32. Derya (válaszként erre: 30. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 20. 14:03

nos, hat igen... :-)


en azt gondolom, hogy attol, hogy valaki jol beszel egy nyelvet, meg egyaltaln nem biztos, hogy a nyelvtant is jol tudja...


egyaltalan nem tartom kizartnak, hogy jogos az a 4-es, de errol igazan csak a tananr tudna beszamolni, hogy miert adott 4-est.

31. unom (válaszként erre: 21. - Kittl)
2015. jún. 20. 14:00
Ezt nem értem, te magyar vagy, itt éltek, miért nem beszéli jól a magyart?
2015. jún. 20. 14:00

A te magyarod sem ötös...

Emiatt is lehetne háborogni.

29. Derya (válaszként erre: 25. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:58

bocs, nem tartozik a temahoz, csak a szememt szurja. :-(

helyesen:

a gyerek apja nemet (berlini)...


hmmm.

2015. jún. 20. 13:58
Mondjuk én a magatartás kettesen gondolkodnék inkább (mélyen magamba szállva), mint a német négyesen.
27. Derya (válaszként erre: 26. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:57
igen, olvastam kesobb.
26. kittl (válaszként erre: 24. - Derya)
2015. jún. 20. 13:56
A 21- es hozzászólásban ott a válasz
25. kittl (válaszként erre: 22. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 20. 13:54
A gyerek apja Német ( Berlini ) nem osztrák
24. Derya (válaszként erre: 14. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:53

ebben az esetben szinten azt tudom csak tanacsolni, hogy szepen, higgadtan beszeljel a tanarral, o nyilvan meg fogja magyarazni, hogy miert kapott a gyerek 4-est, vagy hogy miert 3-as a szorgalom.

miert szukseges heti 4-szer magantanar????

23. kisj (válaszként erre: 21. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:52

értem

ezt nem tudtam

2015. jún. 20. 13:51

Magatartás kettes, (meglehetôsen eleven)...szorgalom közepes... (nem töri magát).

Bizonyára önmagához képest keveset teljesít.

Az osztrák német sokban nem egyezik meg az irodalmi némettel...

Az osztályzatot a tanári kar hozza meg.

Értelmetlen a háborgás, a bizonyítvány közokirat.

21. kittl (válaszként erre: 19. - Kisj)
2015. jún. 20. 13:50
Azért jár hozzá 4 szer tanár, mert este nyolc után érek haza a munkából és szeretném ha addig is fejlesztést kapna egy pedagogustol. Kisfiam nem beszéli tökéletesen a magyart , és segítségre van szüksège a szöveges feladatoknál .
20. kisj (válaszként erre: 17. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:46

Nem értem.

Hogy jön ez ide?

19. kisj (válaszként erre: 14. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:43
Miért jár hozzá tanár 4x 1 héten?
18. andi6020 (válaszként erre: 14. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:42

Kissé szemellenzőben tekintesz a világra.

Beszélgess el a gyerekkel inkább.

17. kittl (válaszként erre: 16. - Kriszta773)
2015. jún. 20. 13:42

Igen szerintem is van igazság abban amit írsz , de amikor villogni kell a sulinak akkor ő menjen szavalni, meg versenyre !

Év végén meg belerúgunk ! Ez ok ?

16. kriszta773 (válaszként erre: 14. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:37

talán motiválhatnád te a gyereket, hogy vegyen részt az órai munkán is, vállaljon plusz feladatokat, segítsen a többieknek stb.


nem vagy ott az órákon, nem tudhatod, hogy mi zajlik. nyilván egy olyan gyereket, aki nagyon odateszi magát, tanul, fejlődik, akar, jobban értékelnek a tanárok, jegyekben is, mint olyat, aki alapból, otthonról tudja, de szarik mindenre az órán :)


biztos van módja, hogy utólag megvétózz egy elbírálást, és indulhat eljárás (amiből semmi nem lesz), de ahhoz alapos indok kéne, és nemcsak az, hogy de hát a fiam kenivágja a németet, igaz, hogy nem csinál órákon semmit

15. kisj (válaszként erre: 1. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:36

Ami a bizonyítványba van írva, azon már szerintem nemlehet változtatni. (úgy gondolom, hogy ez nem reklamáció tárgya)

A fiadon viszont lehet még változtatni.

Beszélgess el vele az órai viselkedés alapszabályairól.

14. kittl (válaszként erre: 13. - Derya)
2015. jún. 20. 13:29

Igen, a magatartásával vannak gondok ezért is kapta a 2- est !

De ne keverjük már össze a magatartást a német tudás jeggyel ! Szorgalomból pedig fogalmam sincs miért kapott 3- ast , hiszen minden házi feladata megvan és tanár jár hozzá 4 szer egy héten. Egy kettes sincs a bizibe!

Nem értem .

13. Derya (válaszként erre: 9. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:22

szerintem, ha mar benne van a biziben, akkor nem lehet nagyon mit tenni.

beszelned kene a nemet tanarral, hogy ez nem igazsagos igy es gyerekre is rossz hatassal van, hiszen nyilvanvaloan igazsagtalan. letori az ambicioit.

probalj meg vele beszelni.

ahogy gondolkozom itt, megiscsak ki lehetne azt javitani a biziben, ha meg tudsz egyezni a tanarral.

persze a gyerekkel is kene beszelned, mert attol, hogy o tud mindent mar, meg oda kell figyelnie az oran...

azert 9 evesen mar megerti ezt.

nem?

12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kittl)
2015. jún. 20. 13:22

magatartás :2 szorgalom:3??


Mi köze ennek a némethez?

Főleg, hogy ezek a jegyek osztályozó konferencián dőlnek el. Ezek szerint a többi tanár szerint is ilyen rossza magatartása és a szorgalma.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook