Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai érdemjegy kijavítása lehetséges? fórum

Iskolai érdemjegy kijavítása lehetséges? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
71. kisj (válaszként erre: 59. - Kittl)
2015. jún. 20. 15:31
Ha a magatartásával hátráltatja az órákon a többi diákot, akkor bizony én nem adnék neki ötöst.
70. kittl
2015. jún. 20. 15:30

Van neki 14 ötöse és kettő db eggyese ami mellé oda van írva ÓRAI MUNKA ! Amikor a fákat hazahozta megkérdeztem tőle miért kapott eggyest ? A válasza az volt hogy nem írt órán hanem rajzolgatott. Persze mondtam én neki hogy a többiekkel együtt kell dolgoznia, de ő unja a tananyagot !

A könyökèn jön ki !

69. kriszta773 (válaszként erre: 64. - Viva70)
2015. jún. 20. 15:28

persze, hogy lehet vitatkozni, azért sok olyan tanár van, aki pikkel egy-egy gyerekre, és azért húzza le, de itt mintha a csajszi se akarná se megtudni, vagy elmondani, hogy tulajdonképpen miért kapott rosszabb jegyet a gyereke


az évvégi jegyet elsősorban az átlag alapján veszik, persze ettől eltérhet egy tanár, de annak is megvan az oka

68. kisj (válaszként erre: 51. - Zebracsikó)
2015. jún. 20. 15:27

Lehet, hogy a gyerek jólbeszéli a nyelvet, de a helyesírása és a nyelvtani ismeretei már nemolyan jók.

(nehéznyelv a német)

2015. jún. 20. 15:26
Nincs neked egy kicsit nagyon teljesítménykényszered?
66. kriszta773 (válaszként erre: 62. - Kisj)
2015. jún. 20. 15:26

nem is biztos, hogy erről van szó. lehetett pár rossz felelet, hiányos házi feladat, vagy az órai munka elégtelensége

van sok gyerek, aki egy-egy tárgyból nagyon tehetséges, ott van a fejében, mégis lusta és lerontja a jegyeit nem odafigyelésekkel

65. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 59. - Kittl)
2015. jún. 20. 15:26
Csak azért, mert mondjuk 4 db felmérô ötös, nem jelenti azt, hogy év végén is ezt az osztályzatot kapja.
64. viva70 (válaszként erre: 60. - Kriszta773)
2015. jún. 20. 15:25
Ezen lehetne vitatkozni..., de inkább hagyjuk...
63. kisj (válaszként erre: 48. - Kittl)
2015. jún. 20. 15:24
Úgy látszik, hogy csak az a válasz a frankó, ami egyezik az ízléseddel.
62. kisj (válaszként erre: 45. - Csutkamano)
2015. jún. 20. 15:23

Szerintem egy tanár az óráit úgy kell,hogy leadja, hogy az a tanulók döntő többségének jó legyen.

Ha Te tanár lennél, akkor mennyire értékelnéd azt a diákot, aki látványosan unatkozik az órákon és dedósnak tartja a tananyagot? (vagyis valamilyen szinten visszahúzza a tanulni vágyókat)

61. kriszta773 (válaszként erre: 59. - Kittl)
2015. jún. 20. 15:22
akkor áruld már el, milyen átlagja lett a gyerekednek németből? mert valószínűleg ha rossz jegy rontotta le, azt nem azért kapta, mert piszkálta az orrát az órán :)
60. kriszta773 (válaszként erre: 58. - Viva70)
2015. jún. 20. 15:21

szerintem meg nyilván a jegyekből kitűnik, hogy mi az ábra. ha csupa ötöse van a gyereknek, akkor természetes a balhé, ha átlagban a négyest üti, akkor mi a vita tárgya?

én kétnyelvűbe jártam, szép is lett volna, ha csupán azért, mert perfektül tudjuk, mindenből ötösök lettünk volna :) le kéne szállni a földre

59. kittl
2015. jún. 20. 15:21

Most német tantárgy alatt mit kellene osztályozni ???

A németet, vagy a magatartást ?

Ezzel van itt nekem gondom !

A gyerek összes német felmérője ötös !!!!!

58. viva70 (válaszként erre: 51. - Zebracsikó)
2015. jún. 20. 15:20
Jó olvasni, hogy vannak, akik megértették a lényeget.:) Kár ide belekeverni a gyerek magatartását, meg egyebeket. Az egy másik dolog. Tudja a németet, vagy nem?
57. kisj (válaszként erre: 35. - Kittl)
2015. jún. 20. 15:18

Ezt én nemtartom jó "politikának"

Ha Te is adacot, és a "csak azért se" érzést erősíted a gyerekedben, azzal jót nem teszel vele.

56. andi6020 (válaszként erre: 55. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 20. 15:16
Bizony!
2015. jún. 20. 15:04
Ha szülôk titokban megnézhetnék, hogy viselkednek a gyerekek az iskolában, az órákon, soknak nem lenne olyan nagy az arca!
54. kriszta773 (válaszként erre: 43. - Kittl)
2015. jún. 20. 14:56

az, hogy valaki nem teljesít az órán, nem vesz részt az órai munkában, az szerintem nem a magatartásba számít bele :)

te honnan tudod, hogy mi zajlik egy-egy órán? mert kötve hiszem, hogy ott lennél, vagy a fiad beszámol róla aprólékosan. nem lenne egyszerűbb beszélni a tanárral, hogy tudd, mi a problémája? mert lehet egy rosszindulatú kicseszős, és lehet teljesen normál hozzáállású, segítőkész is


ne haragudj, de milyen példát vehetne rólad a gyereked, ha bármi ismeret nélkül csak hisztériázol és vered magad, hogy de a fiad milyen szuper, a tanár meg milyen genya, közben semmit nem írtál arról, hogy tulajdonképpen miért kapott rosszabb jegyet.


attól, hogy valaki anyanyelvi szinten beszéli a németet, még nem biztos, hogy a tananyagból is jó. lehet, neki sosem lesz szüksége nyelvtanra és mindenféle velejáróra, de ki tudja, ha egyszer például nyelvtanár lesz, jól jönne neki :)

2015. jún. 20. 14:40

A német négyes miatt nem aggódnék.

A magatartásjegytôl annál inkább!

Ott van a kutya elásva, hogy ez miért van!?

52. csutkamano (válaszként erre: 43. - Kittl)
2015. jún. 20. 14:35
Meg tudlak érteni, mert sok évvel ezelőtt én is átéltem hasonló szitukat. A fiam kisiskolás volt, és gyakran unatkozott. Mire a táblán a tanító néni befejezte a példa felírását, az én drága kicsi fiam hangosan bekiabálta az eredményt. Sokszor küldték ki emiatt az óráról, és ez a magatartás osztályzatán is meglátszott.
51. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Algea)
2015. jún. 20. 14:35

Szomorú, hogy a differenciálás nem jut a tanár eszébe....pedig ő is jobban járna, ha a gyerek csendben ülne a popóján. Erre a lehetőségre fel is lehet hívni a figyelmét.


Továbbá tisztességtelen nem engedni rajzversenyre a gyereket , mondván, neki kell mennie németversenyre. A tanár igazán nem áll a helyzet magaslatás, se szakmailag, se emberileg.

Továbbá magatartás miatt nem lehet egyeseket osztani a tantárgyhoz. Ott a tananyag tudását kell értékelni.


Továbbá kifejezetten ízléstelennek tartom, hogy a tanár a Te gyerekeddel "kérdekik" a versenyen, a Te gyerekeddel "nyereti meg" a versenyt, holott neki vajmi kevés munkája van abban, hogy ő ilyen jól beszéli a nyelvet.



Én a helyedben kérnék fogadóórát a tanártól és higgadtan összefoglalnám neki a lényeget

50. Derya (válaszként erre: 49. - Algea)
2015. jún. 20. 14:35
nagyon jo otlet ez is, de hat ehhez is beszelnie kene a tanarral...
49. algea (válaszként erre: 45. - Csutkamano)
2015. jún. 20. 14:32
Én úgy gondolom, szintén nem ismerve a pontos körülményeket, csak a leírtakra alapozva, hogy nem kizárólag a gyerek hibája a két órai munka egyes (ami egyébként tényleg leviheti az átlagot négyesre, sajnos, más kérdés, hogy a tanár dönti el, hogy ezeket hogyan számítja be a végső jegybe). A szó szoros értelmében tényleg elégtelen az órai munkája annak, aki csak rajzolgat, látványosan unatkozik. A kérdés, hogy miért unatkozik, és itt jön be az, hogy a tanár feladata lenne a fiúnak megfelelő motivációt adni, nehezebb feladatokat, de akár azt is megteheti, hogy egy gyengébb tanuló mellé ülteti és páros munkában dolgozva, a fórumindító fia segítene a gyengébbnek (a gyerekek sokszor jobban megértik egymás magyarázatát, mint a tanárét, ez a páros és csoportmunka lényege), még akár a kis védence sikerei is jobban motiválhatják, mint ha csak ül a padban, és tanul számolni egytől tízig a többiekkel......
48. kittl (válaszként erre: 40. - Algea)
2015. jún. 20. 14:28
Köszönöm a válaszod ! 5*****
47. Derya (válaszként erre: 45. - Csutkamano)
2015. jún. 20. 14:25
a korulmenyek pontos nem ismereteben ez azert meglehetosen elhamarkodott kijelentesnek tunik szamomra... :-)
46. Derya (válaszként erre: 43. - Kittl)
2015. jún. 20. 14:24

meg egy ok a tannarl valo beszelgetesre. :-)

kerd meg, hogy adjon neki nehezebb feladatokat, amig a tobbiekkel az alapokat veszik. :-)


tobbre mesz vele, ha megprobalsz egyuttmukodni a tanarral, a gyereknek mindenkeppen ez az erdeke.

45. csutkamano (válaszként erre: 39. - Kriszta773)
2015. jún. 20. 14:23
Már miért lenne "idióta sértődés" ??? Ha elismernék a versenyeken elért eredményeit, akkor miért kapott csak 4-es osztályzatot? Versenyekre a legjobbakat küldik. A tanár kicsinyes bosszúja a 4-es osztályzat.
44. algea (válaszként erre: 42. - Algea)
2015. jún. 20. 14:23
természetesen a fórumindítónak szántam volna ezt a választ, elnézést
43. kittl (válaszként erre: 39. - Kriszta773)
2015. jún. 20. 14:23

Szerintem ha a magatartás miatt lehúzza a német jegyét akkor menjen csak az ötös gyerekeivel versenyre!

Az pedig érthető hogy unja a német órát , mert a ranár nem ad neki magasabb szintű feladatokat ! Azzal el lenne foglalva !

A többi órán nem rosszalkodik , csak a szünetben.

42. algea (válaszként erre: 34. - Csutkamano)
2015. jún. 20. 14:21
Nem hiszem, hogy ez a helyes hozzáállás. meg lehet sértődni, de messze van még az érettségi, addig is olyan megoldást kéne keresni inkább, ami minden fél számára, de legfőképpen a fiadnak kielégítő. A sikerélmény megvonásával végülis kit büntetnél? Azt te sem gondolod komolyan, hogy a tanárt..... szerintem ne ilyen áron érd el, hogy észbe kapjon, hanem négyszemközti beszélgetéssel....
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook