Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai érdemjegy kijavítása lehetséges? fórum

Iskolai érdemjegy kijavítása lehetséges? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
131. kittl (válaszként erre: 129. - Egypt)
2015. jún. 20. 22:36
Hát nálunk ilyenek nem voltak, mármint igazgatói stb
130. viva70 (válaszként erre: 129. - Egypt)
2015. jún. 20. 22:05
Like.:)
129. egypt
2015. jún. 20. 21:50

Nem olvastam végig a fórumot, az én véleményem nyelvtanárként a következő:

ha egy gyerek tudja a nyelvet, pluszt teljesít, versenyeket nyer, akkor az ötös!!! Plusz dicséret. És mélységesen szégyellje magát a pedagógus, hogy a gyerek tehetségét nem használja ki, és órán a gyerek unatkozik. Miért nem ad neki plusz feladatot? És csodálkozik, hogy nem ül meg nyugodtan és "rossz"?

A szorgalom jegyet sem értem, nem kaphat hármast, ha az átlaga négyes, ilyen nincs. Magatartásból pedig hármas is akkor lehet, ha igazolatlan órája vagy valamilyen megrovása van, szaktanári, osztályfőnöki, stb., a ketteshez pedig minimum valami igazgatói figyelmeztető kell.

128. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 127. - Kittl)
2015. jún. 20. 20:45
általánosban :)
127. kittl (válaszként erre: 125. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 20. 20:31

Soha nem voltam kitűnő! Leider :)

A nővérem ő az volt, most pedig 3 diplomával a létminimumon él szegény! Én 4,3 voltam, de így utólag a fősulin tanultunk annyit mint most álltalánosban követelnek !

Szerintem ha így haladnak akkor nyolcadikban integrálás , deriválás lesz a követelmény.

126. gyöngy:) (válaszként erre: 122. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 20. 20:15
Az enyém még nem volt, helyette kiküldöm inkább játszani, amíg megteheti.
125. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 123. - Kittl)
2015. jún. 20. 20:15

Igen, sajnos, itt rólad van szó.

Bizonyára te is ilyen kiemelkedôen eminens tanuló voltál.

Hagyd a fiút gyermeknek lenni!

124. kriszta773 (válaszként erre: 120. - Kittl)
2015. jún. 20. 20:12
pont ezért nem kellene lebeszélned a versenyekről :) ha a fiad kimagasló egy tárgyban, akkor azt ki kell aknázni
123. kittl (válaszként erre: 122. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 20. 20:11
Ha ez igaz amit állítasz , akkor át kéne hogy érezd az elégedetlenségemet !
2015. jún. 20. 20:08
Az enyém is volt országos döntôs - csak nem dühöngtem sem az interneten, sem a tanáriban.
121. kittl
2015. jún. 20. 20:05

A 120 - as kommentet

AdrianaLecouvreu - nek szántam

120. kittl (válaszként erre: 119. - Kittl)
2015. jún. 20. 20:02
Látom már , te vagy az aki lehurrog egy országos 8 - ik helyezést. Köszönöm, de tőled nem kérek tanácsokat !
119. kittl (válaszként erre: 117. - Kisj)
2015. jún. 20. 19:56
:)
2015. jún. 20. 19:24
Ismerôsöm unokája angol nyelvbôl volt versenyen, emiatt nem tudott készülni (nem is tudott róla) a kémia dolgozatra... mellesleg felvették elôzetesen Cambridgere. Az anyja tanácsvezetô bíró. Nem csapott ekkora patáliát az elégtelen miatt.
117. kisj (válaszként erre: 112. - Kittl)
2015. jún. 20. 19:18

Hölgyem:)

Egyet értek veled.

Kivéve abban,hogy azt a német nyelv jegyet kritizálod.

Meséld el a fiadnak,hogy jövőre hogyan viselkedjen a német nyelv órákon, és spongyát rá!:)

116. kriszta773 (válaszként erre: 115. - Kittl)
2015. jún. 20. 19:08

éppen ezért ciki és szégyen, hogy csak 4-es lett. és nem azért, mert a tanár milyen szemét, hanem azért, mert képes volt leszarni az órai feladatot, és inkább nem megcsinálni és bekapni pár karót. ez neked semmit nem mond?

teljes tudás szempontjából nekem az ilyen versenyek nem mérvadók, mert általában nem teljeskörű tudást mérnek, simán az is lehet, hogy egy-két területen akár nyelvtanból, akár másból nem repeszt úgy


senki nem azt kérdőjelezi meg, hogy a fiad ne lenne tökjó németből, de te meg azt nem érted meg, hogy ha volt annyira lusta vagy hülye, hogy a semmire bekapjon két karót, akkor jogos, hogy nem lett ötös év végén. ne legyen flegma, figyeljen oda, vagy mondja meg, ha valami nem megy, és akkor ötös lesz

115. kittl (válaszként erre: 113. - Kriszta773)
2015. jún. 20. 19:02

Figyelj Kriszta , arra van még rálátásom hogy a gyerekem miből gyenge és miből jó! És ha 14 db ötös felmérőt hoz haza , akkor biztos hogy az igazat mondta és nem a tudásával van a gond ! Még engem is kijavít a német névelőknél , pedig én hosszú évek óta német anyanyelvű közegben dolgozom !

Ha tudnám hogy a fiam nem az iskola legjobbja szinte németből akkor nem járna a szám ! De tudom hogy nála nincs jobb az iskolában az egész alsó tagozatban !

A német versenyen előszőr megnyerte az iskolájában majd a területeit ahol több iskola versenyzett, majd a megyeit, majd a dunántúlit , és végül az országoson 8- ik lett! Erre a versenyre több 1000 gyerek jelentkezik évente ! Valamelyik nagyokos meg beposztolta hogy miért csak nyolcadik lett ?

Bas...a meg több ezerből nyolcadik ????? Az neki semmi ???

114. kriszta773 (válaszként erre: 112. - Kittl)
2015. jún. 20. 18:28

egyébként meg a gyerekek szava nem szentírás, pláne ha a suliról van szó :) lehet, hogy az a két egyes pont úgy csúszott be, hogy nem tudta a feladatot, és nem akart beégni, inkább előadta otthon, hogy unja meg kisujjából is kirázná. arra kellett volna rákérdezni.

értem én, hogy szereted és tudod, hogy németből jó, de pont ilyenekre kell odafigyelni, mert akkor ebből lehetne sok sikerélménye

113. kriszta773 (válaszként erre: 112. - Kittl)
2015. jún. 20. 18:22

próbáld már meg felfogni, az, hogy valaki jól beszél németül még nem jelenti, hogy neki német tantárgyból kiváló a tudása. ezzel az erővel minden magyar anyanyelvű 9 éves gyerek ötös kéne hogy legyen nyelvtanból például


ha este 8-kor találkozol a gyerekeddel és nem tanulsz vele, már ne haragudj, de fingod nem lehet, hol tart, mit tud és mit nem. szerintem ilyen eleven kölöknél nem árt, ha egy tanár foglalkozik vele, mert gondolom enélkül meg nagy gáz lenne vele a suliban, de azért legalább ennyi időt kéne sporttal, barátokkal, mással is eltöltenie :)

112. kittl
2015. jún. 20. 17:52

Hölgyeim , ismerem gyermekem hibáit.

Magatartásból megérdemelten kapott kettest , mert egy nagyon eleven kölyök. Nem tetszik , de ő ilyen. Ezért azt hiszem meg is kapta a bűntetését azt a bizonyos kettest magatartásból! A német jegy szerintem valakinek a német tudását kell , kéne hogy tükrözze!

Tanár, ha valaki sznobnak is tart azért jár hozzá, mert nem jól értelmezi a szöveges feladatokat, pl matek , nyelvtan, olvasás. Ha én este 8 után esek haza hulla fáradtan 10 óra meló után , akkor legalább legyen mellette valaki aki a házi feladatoknál segít neki , és fejleszti ! Lenne persze annak a pénznek máshol is helye mint a magántanárnál, de napi 2-3 óra még megírják azt a halom házi feladatot! A szülők is szóltak már , hogy túl sok. Vagy szerintetek este nyolc után álljunk neki amikor hazajövök ?

111. kisj (válaszként erre: 109. - Kriszta773)
2015. jún. 20. 17:41
csak egyetérteni tudok:)
110. kisj (válaszként erre: 108. - Anya4005)
2015. jún. 20. 17:38

Nos.

Az anyuka leírta, hoghy este 8 után ér haza a munkából, de hogy addig se telljék feleslegesen az idő (amivel nagyon egyetértek), jár a fiához egy pedagógus, aki segít neki a szöveges feladatokban, mert magyarul gondot jelentenek neki.

Capito?

109. kriszta773 (válaszként erre: 106. - Kisj)
2015. jún. 20. 17:37

nem baj az, ha az anya kiakad, teljesen jogosan teszi :) mert ha a fia ilyen penge németből, akkor gáz, hogy abból nem kapja meg az ötöst. csak hát itt jogosan nem kapta meg, ami viszont inspirálhatná abban, hogy jobban figyeljen oda arra, mit csinál órán, és akkor nem lesz probléma


biztos a tanár is tudja, hogy a srác nagyon jó németből, de mégsem lenne igazságos, ha annak is ötöst adna, aki nem csinál meg pár kötelező feladatot, nem dolgozik órán, és annak is, aki megcsinálja és rengeteget tanul

108. anya4005 (válaszként erre: 99. - Kisj)
2015. jún. 20. 17:22

De,olvastam! És értem is,még akkor is,ha nem látszik!

Amit nem értek,hogy egy 9 éves gyereknek minek a heti négy bactatás,mikor amúgy is egész héten hajtják a suliban,anyukának is csak az ötös az elfogadható,csóri meg unalmában azt sem tudja,mihez kezdjen!

A magyar szöveges feladatokban segíthetne anyuka is,és szerintem a suliban is segít a tanár,ha kérdez a gyerek. Emellé a heti 2 "fejlesztés" szerintem elég lenne,én hagynám a gyereket gyereknek lenni-vagy járatnám német iskolába,ha az a nyelv jobban megy neki!

107. andi6020 (válaszként erre: 105. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 20. 17:22
Forszíroztam már én is, de úgy látszik ez nem gond.
106. kisj (válaszként erre: 105. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 20. 17:15

Anyuka kifogyott a szuszból.


Én is elég sokáig gyártottam a "szegény gyermekem, pikkelnek rá a suliban" c.memoárhoz a nyersanyagot, de aztán mégsem adtamki kötve-fűzve.

2015. jún. 20. 17:11

Magatartásból elégséges osztályzat igen balhés egyéniséget minôsít.

Emiatt semmi kérdés?

104. kisj (válaszként erre: 103. - Kisj)
2015. jún. 20. 17:07
Ja, bocsika.
103. kisj (válaszként erre: 100. - Kriszta773)
2015. jún. 20. 17:06

9

de éves!

102. kisj (válaszként erre: 94. - Kittl)
2015. jún. 20. 17:04

Én tökre megértem, hogy véded a gyerekedet.

Azt teszem és tettem én is mindig.

Meg szerintem minden anya, aki csak létezik.

Viszont!!

Ne már egy tantárgy évvégi jegye miatt szálljál harcba, amit -megmondom őszintén látatlanba-, hogy az a pedagógus aki adta jól (JÓL!) értékelte a fiad ez évi teljesítményét.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook