Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolaérett? fórum

Iskolaérett? (beszélgetős fórum)


12. Lencsy (válaszként erre: 8. - Kékholdacska)
2012. jan. 17. 15:31

Így van ahogy Florel is írta..

A nevelési tanácsadóban fejlesztő illetve gyógypedagógus és gyermek pszichológus dolgozik ! Első körben elbeszélgetnek a szülővel aki el mondja mi a probléma a gyermekével . Ez lehet családon belüli gond , beilleszkedési, értelmi fejlődési , iskolai , óvodai dolgok . Ha tanulási gondja van a gyereknek akkor a fejlesztőpedagógus felméri, hogy mik a hiányosságok és hol tudnak ezen segíteni ! Itt szokott kiderülni a diszlexia , diszgráfia, diszkalkulia ..Ha viselkedési , beilleszkedési és hasonló gondok vannak akkor pedig elsősorban a pszichológus foglalkozik a gyerekkel aki különböző teszteket csinál ..pl IQ ..majd tanácsokkal lát el, hogy hogyan tudunk segíteni .

11. 668067a8f7 (válaszként erre: 9. - Csilla99)
2012. jan. 17. 12:19

Nálunk is a második előrébb jár, mint az ő korában a nagyobbik. :-)

Szerintem emiatt ne aggódj, próbálj neki feladatokat adni, önállósodjon, legyen sok sikerélménye, az meghozza a bátorságát.

Az én nagyfiamnak itthon hatalmas szája van, de az oviban alig hallani mit mormog az orra alatt. Valószinüleg azis közrejátszik, hogy a legkisebb a csoportban(termetre), amúgyis ő sokmindenben kicsit később érett, mint a többiek (beszéd, szobatisztaság).

Nekem a májusi felméréstől függ, hogy marad-e az oviban. Semmiképpen nem akarom neki erőltetni az iskolától, ha úgy látom, illetve látják, akkor inkább maradjon még egy évet. Egy gondtalan évvel több jut neki. :-)


Van a környezetembe rá példa, hogy későn ment iskolába a gyerek, jó tanuló lett belőle (négyes-ötös), valamint semmi hátrányt nem tapasztalt az anyuka nála. Inkább maradjon, mint később szenvedjen.

10. 668067a8f7 (válaszként erre: 8. - Kékholdacska)
2012. jan. 17. 12:11

Nálunk az óvónők tanácsolták, hogy keressük fel, de egyébként bármikor felkereshető, ha tanácsra van szükséged. Dióhéjban: felmérik a képességeiket. Rajzolnak, számolnak, memóriateszt, problémamegoldó képesség vizsgálása, természetesen ez mind az ő szintükön.

A matek például az én fiamnak nagyon jól megy, de a memóriája csapnivaló, akárcsak az enyém. :-) 6/2, ami annyit jelent, hogy 6 éves, tehát 6 szót kellene tudjon megjegyeznie, ott kettőt sikerült produkálnia.

9. Csilla99 (válaszként erre: 6. - 668067a8f7)
2012. jan. 17. 12:01
Köszi az ötleteket, a nevelési tanácsadóba valóban vinni kell az ovi javaslatára, szeptember óta jár nagymozgásos tornára, zeneovira, fejlesztő táncra, logopédiára, vagyis mindenre, ami kell. A kistesó viszont sokkal előrébb jár bátorságban is, tudásban is, áprilisi, vagyis iskolaköteles lesz jövőre.
2012. jan. 17. 11:47

Bár én nem vagyok szülő, de az a véleményem, hogy nem véletlen mondják az óvónők, amit mondanak. Egyébként annak idején úgy emlékszem engem is visszatartottak.

Többen is írtátok a nevelési tanácsadót. Bár a névből lehet következtetni, de valaki megírná pontosan mit is csinál, és mikor van szükség rá, mert még nem hallottam róla.

2012. jan. 17. 11:39

Nem olvastam a többiek véleményét , így csak a sajátomat tudom támogatni ..

3 gyermekem van és közülük kettő később kezdte a sulit . A lányom is elmúlt 7 éves mikor kezdte és nem bántuk meg hogy visszamaradt az oviban ! A suli első pár hete az úgymond beszoktatás , mikor a tanítónéni türelmes, odafigyelős, játékos, kedves ..már már mézes mázos , aztán ez megváltozik . Ahogy haladni KELL a tanagyaggal már a legjobb tanítónak sincs ideje az ovisokat babusgatni ,pláne egy nagyobb létszámú osztályban . Ha ideje korán beviszel egy alap esetben is csendesebb, bátortalanabb gyereket , nagy eséllyel rontasz a helyzeten ! Az óvónő 99 %-ban érti a dolgát , és ha azt javasolják , hogy hagyd egy évet akkor azt nem véletlenül mondják . Amit megtehetsz , hogy elviszed a nevelési tanácsadóba, ott pedagógus illetve pszichológus megnézi a gyereket , de valószínű ugyanazt fogják mondani ,mint az oviban ! Azt megértem, hogy a sulikezdés így összecsúszna a kisebbik gyermekkel és ezt nem szeretnéd ..de egyrészt lehet hogy neki is jót fog tenni egy év visszamaradás ..ha meg nem, hát irasd őket külön osztályba . A gyerekek érdekeit külön, külön kell szem előtt tartani és csak azért ne "erőltess" rá a nagyobbikra valamit, hogy ne kezdjen a kicsivel . Személyes tapasztalatom, hogy mind két gyermekem esetében jól tettük ,hogy ráhúztunk egy évet az oviban ..és a középső gyermekemet sem kellett volna 6 évesen elengednem , mert a szociális fejlődésének kellett volna még az egy év , de a szellemi érettsége kiemelkedő volt így nem engedték ,hogy hagyjam . Most isszuk a levét , mert a legkisebb és legfiatalabb az osztályban ami konfliktust szül . Kevés olyan anyukát ismerek aki megbánta volna , hogy a gyermeke még egy kicsit gyermek maradhasson :)

6. 668067a8f7 (válaszként erre: 1. - Csilla99)
2012. jan. 17. 10:48

Szia!

Ahogy már lentebb is tanácsolták, vidd el nevelési tanácsadóhoz. Mi is voltunk az óvónők javaslatára, az én fiam augusztusban tölti a 7. életévét. Most pluszban foglalkozik egy fejlesztőpedagógus is vele, májusban megyünk újra. Szeptemberig még sok idő van, addig még rengeteget változhat.

5. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Csilla99)
2012. jan. 17. 10:40
hagyd még az oviban....a tesónak sem kell sietnie sehová...az iskolában teljesítenie kell, és te is követelni fogsz tőle, nem biztos hogy még érett rá, sőt az óvónénik sem véletlenül tanácsolták hogy maradjon...ha marad még erősítheted egy évig és sokat fog fejlődni, hihetetlenül sokat...az ovis évek az utolsó gondtalan évek neked is és a gyereknek is...
2012. jan. 17. 10:34
Életszerű helyzetekben hagyni kell kibontakozni. Pl: együtt menjetek bevásárolni, szépen pakolgassa be a kosárba ő maga a vacsorára valót (nyilván Te mondod meg, hogy mit vegyen le a polcról), mondd el neki, melyik élelmiszert miért szoktad megvenni (ez olcsóbb, a másikban kevés a színezék stb.) Fizessen ő a kasszánál (szokja meg, hogy felnőttekkel is beszédbe kell elegyednie). Dokinál szépen mondja el, mikor született, hol fáj... Esetleg néha álljatok le a szomszédokkal egy "hogy tetszik lenni Rózsika néni?" erejéig, a lányodat is vond be a társalgásba. Ilyesmik, szerintem.
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Csilla99)
2012. jan. 17. 10:31

Szerintem jobb ha még marad az óvodában.

Nem árt átgondolni az óvó nénik véleményét.

Persze dönthetsz másként is, mint amit ők javasolnak, de talán érdemes megfontolni a tanácsot, mivel később gondok lehetnek. Természetesen ez sem törvényszerű, de ha maradna, akkor kicsit még érhetne, és talán könnyebbek lennének az iskolás évek, minthogy most megy, kevésbé bírja felvenni a tempót, aztán bukdácsolás lesz a vége.

2012. jan. 17. 10:31
Vidd el nevelési tanácsadóba feltétlen ott korrektül meg tudják mondani.
2012. jan. 17. 10:26
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni Tőletek: kislányom 6 éves volt decemberben, kellene mennie iskolába szeptembertől, de azt javasolták az óvó nénik, hogy maradjon még egy évet, mivel igen bátortalan, és lassú a feladatmegoldása. Vagyis majdnem 8 évesen kezdené az elsőt, és 15 és fél évesen végezné a nyolcadikat. Mivel kistestvére megy jövőre suliba, együtt kellene járniuk... Lényeg: szeretném, ha idén kezdene, de nem tudom, hogyan tudnám a bátorságát erősíteni, ill. őt magát gyorsítani. Tudom, hogy sokan azt gondolják, hogy ha nem érett, akkor maradjon, jót fog tenni neki, de a fentiek figyelembevételével akkor is szeretném ezt elkerülni. Köszönöm, ha hasznos tanácsot tudtok adni!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook