Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskola vagy óvoda? fórum

Iskola vagy óvoda? (beszélgetős fórum)


8. c19f5f79fa (válaszként erre: 1. - Brigibaba)
2008. nov. 27. 18:23
Szia! Kétségtelen,hogy a vizuális memória ebben a korban a legjobb,viszont a finommotorika,a szándékos figyelem még elég éretlen a tanulás folyamatához.Főleg a fiúknál érik be később.Továbbá az érzelmi tényezőkről nem is beszéltünk.Nyilván minden gyermek más és ebben is vannak egyéni eltérések,adottságok.Ha bizonytalan vagy kérj egy iskolaérettségi vizsgálatot.
2008. nov. 27. 18:17
Hú ez engem is érdekel, és azzal a gyerekkel mi van aki novemberben tölti majd a 7.-ik életévét? Őneki szerintem már nem kell maradnia oviban, nem?
2008. nov. 27. 15:31
Maradjon oviban. Én tanítónéni vagyok és nagyon gyakran találkozom ezzel a kérdéssel. Sok olyan okos kisgyerek van aki korán jön iskolába és nagyon megszenvedi azt.Képzeld el, hogy az osztály legnagyobb része majdnem egy évvel lesz idősebb nála.Hadd maradjon még egy évet játszani! Nem marad le smmiről!
5. marcipan1 (válaszként erre: 1. - Brigibaba)
2008. nov. 27. 15:12

Szia

maradjon.

nekem a 3.csemetém most nagycsoportos, 6 éves múlt szeptemberben, ő is jövőre megy iskolába.

Nem azt kell szerintem elsősorban figyelni, hogy mennyire " okos", hiszen ez mérhető. Hanem -és ezt te is kipróbálhatod vele otthon - hogy képes -e végigülni, képes-e folyamatosan figyelni, együttműködni 4 x 45 prcen kersztül? Hidd el, egy év alatt nagyon sokat " érik" az idegrendszere, a figyelme, a fáradtságtűrő képessége. És ez, ami szerintem megalapozza,hogy egy örömmel iskolába járó kisgyerek legyen, ne nyűgnek érezze az isit:)

4. 0260f21e84 (válaszként erre: 1. - Brigibaba)
2007. nov. 26. 12:11

Te latod, ismered a gyereked. Az iskolaerettsegnek vannak kriteriumai, aminek megfelelt, de azt Te tudod, hogy szuksege van-e meg egy ev jatekra, vagy az ovonovel is beszelhetsz, milyenek a tobbiek. Vannak gyerekek, akik vagynak mar isibe, vannak, akik nem. Szerintem nem elhanyagolhato az sem, hogy a baratai maradnak-e meg vagy nem. Az elso osztalyban hany evesek a tarsai? Egy baratom pont emiatt hagyta a kislanyt meg oviban, mert szinte mindenki 7 eves volt, a kislany csak 6.

(ezek a gyerekek evnyertesek, nem evvesztesek:)

2007. nov. 26. 12:08

Én úgy látom, hogy a fiúk többsége, bármilyen okos is, de éretlenebb a lányoknál. Nehezebb megszokni nekik a fegyelmet, nehezebben ülnek meg a fenekükön egész délelőtt. A fiam márciusi, és mégis maradt az oviban még egy évet. Nem bántam meg, amennyire most látom, tavaly ez az oldal még sokkal nehezebben ment volna, plusz a kézügyessége is ebben az évben indult be nagyon, a finommotorikája ugrásszerűen fejlődött, és ez is később szokott bekövetkezni a fiúknál. Aki korán megy, azt könnyen elkönyvelik rossz és csúnyán író gyereknek sajnos. :(

Ráadásul mivel sokan mennek később egy évvel, egy fiúnál az sem mindegy szerintem, hogy végig ő lesz-e a legkisebb és legfiatalabb az osztályban, vagy elvan a középmezőnyben. A fiúknál a hierarchia kialakítása (magyarul erőfölény!) miatt ez sem lényegtelen szempont. Nem jó alul lenni.

2007. nov. 26. 12:02

Az óvoda egyértelműen hasznos, de ha az iskola érettséget vizsgáló teszten átmegy a gyermeked, akkor nyugodtan iskolába engedheted.

Bár szerintem jobb, ha a gyermeket még egy évvel tovább hagyod "élni" ... Bőven elég 6-7 éves korban iskoláztatni. Így is a fél életét iskolában fogja tölteni...

2007. okt. 30. 21:29

A kisfiam májusban tölti a 6 .életévét!

Voltunk egy fórumon ahol Duró Zsuzsa tartott előadást arról hogy milyen hasznos ha a gyerekek időben felkerülnek iskolába hiszen a 5-6 éves gyerekek memóriája annyira "jó stádiumban" van hogy a lehető legtöbb adatot képes raktározni!!!

Én szivem szerint engedném , mert látom a kisfiamon hogy eszes gyerek( minden elfogultság nélkül)de az óvonéni a többi kisgyerekkel egyetemben nem nagyon díjazza az ötletet!

Én mondtam neki , ha úgy találja hogy a gyerek nem iskolaérett , minden további nélkül járni fog még egy évet óvodába ! de ha annak találja , akkor nem szeretném visszatartani4 ( a kiscsoportot így is 2x járta!!)

Várom a hozzászólásokat,észrevételeket, tapasztalatokat, hogy jövő tavasszal a megfelelő döntést hozhassam agyermekem érdekében!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook