Főoldal » Klubok » Iskola második osztály és akik már tapasztaltabbak. klub

Iskola második osztály és akik már tapasztaltabbak. (zárt klub)

Ez a klub titkos, csak azok a Hoxa tagok olvashatják, akiknek a klub valamelyik adminisztrátora engedélyezi ezt.

Csatlakozok a klubhoz!

A klubindító hozzászólás:

2012. jún. 16. 10:05

Tanulni nyáron?!


Amennyiben a gyereket kérdezzük, a válasz egyértelműen NEM. Sőt, még a pszichológusok véleménye is az, hogy tilos az iskolai tananyaggal foglalkozni nyáron.



Ha a szülőknek vagy a pedagógusoknak tesszük fel a kérdést, akkor a válasz:

“Egy kis gyakorlás nem árt!”

“Úgy is csak unatkozik egész nyáron!”

“Legalább nem felejti el!”


Sajnos azoknak a gyerekeknek, akik megbuktak vagy elégséges szinten teljesítették az adott tanév követelményét, nincs sok választásuk, mindenképpen tanulniuk kell. Ilyenkor a szülő dönt arról – szaktanárral megbeszélve –, hogy mennyit és mikor tanuljon a diák. Az egy hónapos pihenésre ezeknek a gyerekeknek is szükségük van, ezért fontos a megfelelő időbeosztás.


Minden pedagógusnak és szülőnek tudnia kell, hogy A NYÁR A FELDOLGOZÁS ÉS A FELEJTÉS IDŐSZAKA!


Kisiskolásoknál a spontán idegrendszer érésének a lehetősége,

Sok mozgással, értékes, programokkal mi is elősegíthetjük ezt a folyamatot. Legyünk sokat a szabadban, kerékpározzunk, ússzunk, kiránduljunk, amennyit csak az időnk megenged!

A családi társasjátékok, kézműveskedés, festés, barkácsolás szintén jó alkalom a kikapcsolódásra, játékos tanulásra.

A LOGICO és LÜK játékok jó lehetőségeket nyújtanak a tantárgyakhoz kapcsolódó tanuláshoz. Különböző témájú rejtvényfüzeteik népszerűek a gyerekek körében.

A leghasznosabb és legszórakoztatóbb tanulás természetesen az olvasás. Tartalmas, az életkornak megfelelő könyveket adjunk a gyerek kezébe!


Ezzel a kis útravalóval kívánok minden diáknak szülőnek és pedagógusnak jó pihenést, élményekben gazdag vakációt!


Tanuljon-e a gyerek a nyáron?

Kell-e arra ösztönöznöm a gyermekem, hogy ismételjen, mielőtt kezdődik az iskola?


Tanuljon-e a gyerek a nyáron?Kövess bennünket a Facebook-onA nyár a pihenésé, de hamarosan itt a szeptember. Vetessem-e elő a tankönyveit, hogy nézze át az elmúlt tanévben tanultakat? Ez egy sokoldalú kérdés, melyet érdemes körbejárni a gyermek, és az iskolai elvárások szempontjából. Erre kap egy megközelítést ebben a cikkben.

Nyári tanulás a gyermek szempontjából


Ha a gyermekem motivált a tanulásban


A gyermekem egészséges mértékben motivált, érdeklődik a tanulás iránt, és jól megy neki a tanulás, akkor lehet, hogy ő maga veszi elő a tankönyveit, és nézi át azokat. De ez nagyon ritka. Amennyiben gyors észjárású, és jó memóriával rendelkező a gyerek, akkor igazából, mint szülő nem csinálnék különösebben problémát abból, ha gyermekemnek nincs nagy kedve a szünetben tanulni. A nyár arra való, hogy kipihenjük a fáradalmakat.


A személyes foglalkozások alatt sok olyan gyerekkel találkozom, akik túlterheltek, engedjük őket pihenni.


Ez alól egy kivétel van, de ezt az iskoláknál megbeszéljük.

Ha a gyermekem motivált a tanulásban, de túlzott megfelelési kényszerrel küzd


Ezek azok a gyerekek, akik már augusztusban elkezdenek izgulni, mikor elfeledkeznek a nyár szépségeiről. Ha tehetik, ők is pihenjenek inkább, amíg lehet. A megfelelési kényszer mögött egy félelem lapul, melyet úgy palástolnak, hogy ők akarnak a legjobbak lenni. Gyakran ugyanez a megfelelési kényszer ott van valamelyik szülőben is. Amennyiben megfelelési kényszer áll fenn a gyermekénél, akkor a tanulás helyett érdemes inkább ennek az okát megvizsgálni, mert a felnőtt életben nagy árat fizet, aki ezzel küzd.


Miért?


Mert nem a saját életét éli.

Az én gyermekem nem motivált a tanulásban


Ebben az esetben először nem az autót érdemes járatni, hanem felfújni a kerekeket, és benzint tölteni az autóba.


Beszélgetések ilyenkor sokkal könnyebben kibontakozhatnak arról, hogyan motiválhatja a gyermek saját magát, mert ez a leghatékonyabb motivációs eszköz. A külső motiváció (külsőségek, zsebpénz cserébe, tiltások csak ideig, óráig működnek).


Érdemes megbeszélni a tanulás értelmét, erről itt talál egy cikket.


Érdemes továbbá megküzdési stratégiákat tanítani a gyermeknek, saját példával fűszerezve.


„Anya, amikor utálta a matekot, azt így oldotta meg”, és jön egy történet. Majd jön egy zárómondat: „De ettől, még nem kell megszeretned a matekot, csak érdemes elgondolkodni, hogy ki, kit győz le?” „Te győzöd le a matekot, vagy ő győz le téged, te döntesz!”


Ha ez nem megy, ennyi nem elég, a gyermeke a stresszoldó tanfolyamokon sokkal tisztább képet kap arról, hogy miért is érdemes tanulni.


Összefoglalva: A motiváció megszerzése fontosabb, mint a nyári szünetben leültetni, hogy ismételjen.


Nyári tanulás az iskola szempontjából


Versenyistálló iskolák


Akinek ilyen szellemiségű iskolába jár a gyermeke, és a tanár is hajlamos arra, hogy dolgozatokat irat az első napokban, akkor érdemes átnézni a tanultakat.

Más iskolák, de kemény tanárok


Igen, a nyári tanulás részben tanárfüggő. Ha a tanár irat, akkor ott érdemes előre felkészülni. De szerencsére a legtöbb esetben összefoglalnak, ismételnek, majd csak utána iratnak. A gyermeknek, éppen ezért van elég ideje arra, hogy felkészüljön már a tanév során.


A nyár a pihenésé, de hamarosan itt a szeptember. Vetessem-e elő a tankönyveit, hogy nézze át az elmúlt tanévben tanultakat? Ez egy sokoldalú kérdés, melyet érdemes körbejárni a gyermek, és az iskolai elvárások szempontjából.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook