Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Irreális aggódás fórum

Irreális aggódás (beszélgetős fórum)


19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Dfc04c70e4)
2022. jan. 8. 19:43
Nem minden ember lehet kiváló helyesírásból,de majd ezután odafigyelek.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Dfc04c70e4)
2022. jan. 8. 19:42

Köszönöm a fricskát,jó mélyre hatott.

További szép estét!

17. dfc04c70e4 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 19:39

Normálisan tettem fel neked egy kérdést. Csak azért, mert számomra furcsa az, hogy úgy fogalmaztál: "az összes gyerekemnél..." Csupán egy csodálkozó jelet tettem a kérdésem végére.


Egy későbbi hozzászólásodra reagálva: nem, nem ironizáltam. Az "ironikusan" szót pedig rövid o-val írjuk. Csak hogy érezd a fricskát. :)

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2022. jan. 8. 18:24

Örököltem a szüleimtől?

Ebbe is elkezdtünk dolgozni de abbamaradt sajnos.

Most valamit kifogok találni hogy tudjak járni újra.

Közrejátszhat a rossz gyerekkorom?

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Zsifi1)
2022. jan. 8. 18:21

Nem dehogy,likeoltam is a hozzászólást.

Online terápiát probáltam,de még vissza sem jeleztek.(a terapeutám adott elerhetőséget,de semmi választ nem kaptam.)

Szedni nem tudom mit lehetne ami segit is.

Vitaminokat szedek bőven.

14. michelle.r (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 18:17
Abból a szempontból nem, hogy az elsőnél még mondható természetesnek, a harmadiknál már biztos, hogy szükséged van valami terápiára, egyedül nem fogod tudni megoldani. Valószínűleg nem is a te félelmeid, hanem valami transzgenerációs dolog kapcsolt be.
13. Zsifi1 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 18:15
Aki segítő szándékkal ír, azt meg figyelmen kívül hagyod.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Bichi)
2022. jan. 8. 16:58

Irónikusan.

Nem segitő szándékból.

11. Bichi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 14:35
Nem, de kérdezték, szóval simán lehet rá normálisan válaszolni...
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Bichi)
2022. jan. 8. 14:02
Szerintem mindegy hogy 1-vagy 20 gyerek,nem a számuktól függ a szorongás.
9. Bichi (válaszként erre: 5. - Dfc04c70e4)
2022. jan. 8. 11:49
Most már 4
2022. jan. 8. 10:21

Köszönöm megpróbálom uralni.

Valós szemmel nem tudom,de amikor aggódom bennem mindig az van hogy nagyon figyelnem kell nehogy baj történjen.

Kvázi sokszor szorongok oktalanul és olyanra gondolok ami nem egészséges.

(Pl veszi a levegőt rendesen)

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Dfc04c70e4)
2022. jan. 8. 10:18

Nem mindegy ?

Nem ez a fórum központi témája.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Semleges)
2022. jan. 8. 10:17
Igen jelen van,de az én féltésem nem átlagos.(terapeuta szerint sem)
5. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 09:14
Az "összes" gyerekednél? Hány gyereked van? :O
2022. jan. 8. 09:01

Esetleg online terápiára nem tudsz bejelentkezni? A covid óta sokan csinálják így. Azt a pici mellett is jobban meg tudod oldani talán.

Kipróbálhatnál valami homeopátiás szert. Persze azért a gyógyszertárossal vagy orvosoddal konzultálva.

Kívánom, hogy sikerüljön megoldani! Saját magad és a gyerek érdekében is. Én tudom magamról, hogy még a mai napig átveszem sokszor Anyukám félelmeit... És ez nem jó. 34 vagyok. Lehet, nem mindenki ennyire érzékeny, mint én. De biztos vagyok benne, hogy a problémáim egyik gyökere ez, hogy Anyukám is aggódott, sokszor volt stresszes és átvettem. Kb. az anyatejjel szívtam magamba... Nem haragszom rá érte, de fontos szülőként az ilyet is tudatosítani az embernek magában, hogy amit érez, azt a gyerek is átveheti... Ne legyen később nagyobb baj! Korábban írtál már, hogy félted a gyerekeidet nagyon. Vagy az másik fórumozó volt?

2022. jan. 8. 08:04
Szerintem ez minden anyában jelenlen van valamilyen szinten.
2022. jan. 8. 07:52

Nekem is szoktak ilyen gondolatok átfutni az agyamon, szerencsére ritkán és nem állnak össze komplex szorongássá.

Mivel már felismerted a helyzeted, talán ilyenkor tudatosan gondolhatsz arra is, hogy most előveszem a józan eszem és átértékelem a szituációt. Valós szemmel nézve mekkora esélyei vannak azoknak a dolgoknak, amik most az eszemben járnak. Tedd teljesen bababiztossá a lakást, hogy csökkentsd az ilyen jellegű gondolatok valóságtartalmát. És... Mély légzés, figyelemelterelés.

2022. jan. 7. 21:24

A problémám az hogy nem régen született meg a kisbabám.

Az összes gyerekemnél időről-idôre kijönnek/jöttek ilyen félelmek.

Magyarul szorongás.

Jártam terápiára korábban a terapeuta kimondta hogy ez irreális aggódás a gyerekeim felé.

(Egyébként korábban azt hittem ez normális hogy ennyire féltem őket)

Most például sosem merem egyedül hagyni a szobában,nehogy megfulladjon.Ha elmegyek mosdóba az villan be hogy úristen nem vagyok ott,ezalatt az idő alatt bármi történhet.

Sokszor nézem hogy vesz e levegőt,normálisan veszi e.😔

Kérlek ne ítélkezzen senki felettem,nem tudom mi okozza ezt nálam,mint írtam eddig azt hittem ez normális egy anyától,de mint kiderült totál nem az.

Terápiára fogok járni de egyelőre nem tudom megoldani semmilyen segitségem nincs így várnom kell picit mig nagyobb lesz.

Csak kizárólag gyógyszer nélküli alternatíva érdekelne,egyébként is szoptatom a kisfiam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook