Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » IRobot Roomba porszívó fórum

IRobot Roomba porszívó (beszélgetős fórum)


30. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 27. - Gy.Ibi)
2016. dec. 25. 21:08
nekem a konyha- étkezőben nagyon magas fényű kifejezetten kényes járólapom van, amikor ezen átmegy akkor azt nem karcolja fel?
2016. dec. 25. 21:07
hát ez nekem nagyon tetszik, életemben most itt olvastam először erről és mivel én hetente egyszer porszívózom végig a házat (az elég is mert a szobákba csak papucs nélkül járunk be mindenhol padlószőnyeg van) de ez cca 2 óráig tart nagyon érdekel engem is ez a porszívó
2016. dec. 25. 20:52

Sziasztok. Én most kaptam egy iRobot Roomba 555. és sajnos hiába hagyom bárhol, bárhogy nem talál vissza a dokkolóra. :(

Gy. Ibi valóban ezek nem is fognak nem tudják ezt?


Sajnos leírás csak angol van és nem beszélem.

Megtudja valaki mondani, hogy a "dock" gomb micsoda? Mit csinál erre? Megnyomom ugyan úgy elindul mint ha a középső gombot nyomnám.

és a "scot" gomb funkciója??

És hogy ezt állandóan a töltőn kell hagyni, tárolni? (töltö be van dugva) vagy nem? Vagy.....HELP :(

27. Gy.Ibi
2011. ápr. 5. 23:01

Én úgy tudom,hogy ezek a típusok nem tudnak önállóan másik helyiségbe átmenni.

A szobába/konyhába/le kell tenni,felméri a helyet,utána kezd takarítani.Ha nem csukod rá az ajtót,vagy nem teszel virtuális falat,akkor kitalál/ha nincs küszöb/ és takarít tovább,de nem tud visszamenni a töltőhelyére.Hacsak megint véletlenül nem jár arra.

2011. ápr. 5. 17:52

Sziasztok!

Segítsetek kérlek!

Rászántam magam, hogy veszek egy iRobot Roomba 531, vagy 555. De egy kicsit elbizonytalanodtam.

Lakótelepi lakásban lakom és nem tudom, hogy áttud-e menni (kitalál-e) a szobából, az előszobába, onnan a konyhába, másik szobába stb.

Ha valaki tudna segíteni megköszönném!

2010. nov. 4. 19:43

sziasztok!


Vett a férjem egy porszívót és nagyon szeretem ezekért a videókért meg oda vagyok


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

origo

soop

virgo

espell

24. adrixa (válaszként erre: 21. - Verebtunde)
2010. ápr. 29. 14:24

Hű de jó kis beszámolót írtál!

Tök jó, hogy meg vagy vele elégedve, annyira várom ezek után, hogy nekem is legyen.


A 2 óra takarítást azt te állítottad be neki, vagy ő tudja magától? Olvastam valahol, hogy tudja, hogy hol nincs még kitakarítva, és addig megy, amíg mindent be nem járt. De el sem tudom képzelni, hogy honnan tudja. Vagy talán ha már nem szív piszkot, akkor úgy gondolja, hogy kész van?

Porzsákos vagy tartályos?

Hány négyzetméteres a lakásotok? Egy feltöltéssel ezek szerint ki tudja takarítani 2 óra alatt?


Ha még művel valami érdekeset, írd meg légyszi!

23. verebtunde (válaszként erre: 22. - Gy.Ibi)
2010. ápr. 29. 11:24
Igen, az a terv, mindenképpen szeretnék egyet előbb-utóbb.
22. Gy.Ibi (válaszként erre: 21. - Verebtunde)
2010. ápr. 28. 21:22

Tetszett a beszámolód.:-)

Kezdhetsz gyűjteni a felmosóra.Feltöltöd,a tiszta vízzel feltakarít,a koszost külön tartályba szívja.Amikor kiöntöm az alja olyan mint az iszap.Hol talál ennyi koszt?

2010. ápr. 28. 20:30

Nos, eljött az idő egy rövid beszámolóra.... hétfőn jött meg a Roomba, már nagyon vártam.


Először csak nézegettem, majd csak összeszereltem a dokkolóját és beindítottam. Gyomorgörccsel néztem, ahogy elkezd fel-alá járkálni a lakásban össze vissza, megy a vezetékek felé, belegabalyodik (az iroda részbe tévedt, ahol egy csomó vezeték volt a földön, nagyon vékony hangfalkábelek ill. internet kábelek, de nem volt rajtuk semmi vég csak lógtak ki a falból). De aztán csak addig forgott hogy - ha kicsit át is rendezte a vezetékeket - de nem bántotta őket.


Aztán majd szívrohamot kaptam, ahogy nagy sebességgel a vadiúj konyhabútor felé igyekezett, aztán a székek felé, bement közéjük, azt hittem, nem talál ki, aztán a kavicsoknak kihagyott mélyedés felé igyekezett, azt hittem, szívrohamot kapok, de nem esett bele... tiszta izgalom volt az egész, jobb, mint egy sci-fi.


Aztán egy óra után kezdett megnyugodni a kicsi lelkem. Nem tört össze semmit :)


A lakást Roomba-biztossá tettem: a vezetékvégeket eltüntettem, a hangfal kábelét kifeszítettem, hogy ne tudja elhúzni. Ennyit kellett módosítani a berendezésen :)


Aztán tegnap végignéztem a kb. 2 órát, amíg végigtakarított. A végén szépen visszaállt a dokkolóra, mindenhol feltakarított, akkor sem bántott semmit. Felment a szőnyegre, kitalált a szék lábai közül, a padlón lévő mélyedésbe sem esett bele, a virágokat sem borította fel.


Ma már önállóan takarított, itthon sem voltam. És olyan jó érzés volt felmosni utána, mivel sehol nem volt macskaszőr (van egy sziámi cicánk a padlónk pedig sötétbarna). Ha magam söprögetek valahogy mindig marad valahol szösz.


Ami nagyon tetszett, hogy nagy sebességgel meg, de a fal előtt lelassít és csak finoman megy neki a végén.


Valamint nagyon féltem attól, hogy hangos lesz, de teljesen tűrhető, a hangerejét talán a mikróhoz tudnám hasonlítani.


Egyetlenegy hibáját tudnám megemlíteni: "vak" a fekete színre, mivel azt mélyedésnek érzékeli, így a fekete szőnyeget kihagyja és nem lassít a fekete lábú szék előtt sem. Szóval ha valakinek fekete padlószőnyege van akkor nem ajánlom, egyéb esetben megéri beruházni!!!

20. adrixa (válaszként erre: 19. - Verebtunde)
2010. ápr. 24. 20:26
Kivi vagyok rá!!!
2010. ápr. 24. 13:16
Megrendeltem a Roomba 555-öt, hétfőn jön meg. Nagyon várom, majd beszámolok a tapasztalatokról!
18. gyoci
2010. ápr. 23. 17:30

oksi..már csak hétfőn próbálkozok..majd jövök beszámolni..:)

addig is nagyon szépen köszönöm neketek a segítséget..:)

17. verebtunde (válaszként erre: 14. - Gyoci)
2010. ápr. 22. 15:22
robotdoki.hu, mindent javít.
16. Gy.Ibi (válaszként erre: 15. - Gyoci)
2010. ápr. 22. 14:11
Próbáld meg az Artu robot áruházat.
15. gyoci
2010. ápr. 22. 09:07

Sziasztok!

tegnapi foly.köv.:)

tényleg sokkal kevesebbet kell takarítani mert a roombát minden nap útra engedem, és ezt úgy mondom hogy kertesben lakom + van két egészséges eleven unokám + egy nagy kutya, de így is elég ha havonta 1xelőveszem a nagy porszívót.:) gondolom ezzel mindent elmondtam..:) mégcsak két napja rossz de már most meglátszik a lakáson a hiánya. :(

SOS!! SEGÍTSÉG....CSAK EGY SZERVIZT!!!

További szép napot mindenkinek..:)

14. gyoci
2010. ápr. 21. 17:22

Sziasztok!

Nekem egy régi irobotom van..sajna elromlot most szervizt keresek ami nem is olyan egyszerű..ha valaki tudna nekem ebben segíteni akkor azt nagyon szépen meg köszönném.

Olvasgattam azt itt írtakat..ne féljetek tőle..én már elképzelni se tudnám nélküle az életem..nagyon szépen takarít..és idáig még nem volt gond vele.

13. adrixa (válaszként erre: 10. - Belluka)
2010. ápr. 15. 21:04

Szia!

Hát ma sajna lejárt az akció, és nekem sem jött össze a vétel. De ami késik nem múlik! Remélem majd lesz megint ilyen akció, és nekem is lesz egy ilyen okos kis porszívóm. Úgyhogy tapasztalatokról egyenlőre nem tudok beszámolni. :-(

12. belluka (válaszként erre: 8. - Verebtunde)
2010. ápr. 13. 15:33

Szia !

Az olcsóbbat az 520-ast nem lehet időziteni.

11. belluka (válaszként erre: 3. - Verebtunde)
2010. ápr. 13. 15:32

Szia!

Hallkabb mint egy normál porszívó, de mivel tovább megy egy idő után elég belőle.

10. belluka (válaszként erre: 9. - Adrixa)
2010. ápr. 13. 15:30

Szia!

Most jó kis akció van. Én is vettem volna, de elkövettem azt a hibát, hogy bemutatót tartattam a férjemnek. Na szóval egyelőre nem lesz Roombám.

A férfi logikájával nem birja felfogni, miért megy összevissza, és hogy igy is ki fog takarítani, méghozzá akkor amikor nem vagyunk otthon, vagy mikor alszunk. (másik szinten alszunk nem zavarna). Egyébként ha kiváncsi vagy valamire, vagy kérdésed van az index fórumon van a Roomba fórum, ott sok mindent megtudsz.

Ha megvetted és kipróbáltad azért számolj be itt is a tapasztalataidról. Sárgulok az irigységtől, hogy neked lesz..., De tényleg olvass utána, mert nem mindegy milyen adottságai vannak a lakásodnak és pontosan mekkora helyiségekben akarod használni.

B

2010. ápr. 6. 21:20
Szia, köszi! Én is pont így vagyok vele!
2010. ápr. 4. 14:48

Adrixa!


Én úgy tudom, hogy be lehet időzíteni. Tehát ha mondjuk 8-kor elmész dolgozni, akkor beidőzíted 8-ra és ő szépen magától kitakarít, elvileg nincs mitől félni, nem tör össze semmit vagy ilyesmi.


A névnapomra valószínűleg ezt kapom majd magamtól, csak nagyon óvatosan szeretnék kiadni ennyi pénzt, nagyon biztos akarok lenni benne hogy megéri.

2010. márc. 31. 16:39

Érdeklődni szeretnék, hogy az irobot porszívót minden nap be kell kapcsolni? Mert azt írják róla, hogy nem nagy a szívóereje, és mindennapi használatra javasolt. Filmen láttam, hogy lassan mozog. Sok idő neki kitakarítani?

És tényleg otthon lehet hagyni bekapcsolva?

Még egy utolsó kérdés: a szőnyegről pl. a hajszálakat felszedi?

Ha erre jár valaki, légyszi segítsen! Köszi!

2010. febr. 10. 17:46

Mi még nem költöttünk egyikre sem.

Vezetékünk nincs a földön,csak szekrény mögött.Bemegy a szék alá,és addig forog amíg ki nem talál.Nálunk nincs küszöb,a felmosóra rácsukjuk az ajtót,a porszívónak meg letesszük az akadályt,akkor bent marad.

2010. febr. 10. 14:02

És mennyit kell rákölteni (pl. éves szervíz, alkatrészek, akkumulátor, stb...).


Valamint hogy boldogul a vezetékekkel, széklábbal, küszöbbel?

2010. febr. 8. 22:49

Nem hangosabb,mint egy sima porszívó.Sőt!

Ennek ráadásul megvan az az előnye,hogy eldolgozik egyedül,közben el lehet menni bevásárolni.

2010. febr. 8. 12:36
És mennyire hangos? Mert ez az egyetlen negatívum, amit eddig hallottam róla :)
2010. febr. 7. 00:09
Nekünk pár éve van porszívónk,kb.egy éve meg felmosónk is.Mindkettővel meg vagyunk elégedve.
2010. febr. 6. 23:47
Nagyon tetszenek a Roomba termékei, az automata porszívó ill. felmosó. Használ valaki ilyet? Milyen a tapasztalatok vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook