Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Írnátok csokoládékrém receptet tortához? fórum

Írnátok csokoládékrém receptet tortához? (tudásbázis kérdés)


3. d@nu
2011. szept. 8. 07:46

Én csokitortába egyszerű ganázst szoktam tölteni, ami csoki és tejszín keveréke, kihűtés után kihabosítva. Ebbe lehet tenni ízlés szerint cukrot és vajat, attól függően, milyen édesre és mennyire krémesre szeretnéd.

ganázs, ganache néven rákeresve sok receptet találsz rá, nem írok recit, mert nagyon nem mindegy, hogy mekkora tortát akarsz, mivel díszítenéd stb.

2. access (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. szept. 8. 07:33

Tejszínes csokoládékrém tortába


Ez a recept gyakorlatilag egy nagyon finom, amit tortákba lehet beletölteni. Ezt a krémet egyébként pohárkrémként is fogyaszthatjuk gyümölcsökkel, tejszínhabbal megrakva.


Hozzávalók:

4 kettéválasztott tojás,

4 púpos ek cukor,

25 dkg fekete csokoládé (70 %-os),

5 dl tejszín


A tojások sárgáját kikeverjük a cukorral. Közben gőz fölött felolvasztjuk a csokoládét. A tojásfehérjéből és a tejszínből külön-külön kemény habot verünk. A cukros tojásba először a csokoládét, majd a habokat is óvatosan belekeverjük. A krémet 1-2 órára a hűtőbe rakjuk, és csak teljesen hidegen kenjük a tortalapba.

2011. szept. 8. 07:26
Segítsetek nem vagyok a sütők nagyasszonya de szükségem lenne egy csokoládékrém receptre tortába!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook